Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beeboy


beeboy
addikt

Hali?

a kérdés adott:
2.8 volt az általános feszültség?
egy tesztben olvastam, hogy ennyit kell adni a ramoknak, viszont az alaplapom 2.6-ot adna alapból.

Köszi, és bocsi a láma kérdésért.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2) anaqer válasza beeboy (#1) üzenetére


anaqer
veterán

A JEDEC szabvány szerint a DDR1 modulok feszültsége 2.5V, de az is ki van kötve, hogy 2.7V-t még minden modulnak el kell bírnia.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) Tithian


Tithian
őstag

Általában 2.5V az alap sima DDR-nek.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4) beeboy


beeboy
addikt

aha, köszi!

csak tudnám, hogy miért 2.8 volttal teszteltek a CP-ban. :F
még azt is odaírták, hogy azért nem adnak több feszkót, csak a hivatalosat, mert így fair a verseny

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) L3zl13 válasza beeboy (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A tuning ramok közül némelyiknek 2.8V van megadva alapként. (Ennyin hozza csak a névleges teljesítményét.)

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Tithian válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Tithian
őstag

Vagy mégtöbbön (BH-6).

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#7) _Volkovy_ válasza Tithian (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az nem SD és alapból 3.3V?

mod:jaj nem,azt hittem az Abit alaplapra gondolsz.:B

[Szerkesztve]

(#8) _Volkovy_ válasza beeboy (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Alapból 2.5V,a gyártók 2.6-ot adnak a nagyobb stabilitás miatt.
Ramja válogatja egyébként,hogy mennyi feszültséget szeret kapni.

(#9) Wildmage


Wildmage
senior tag

Az enyémre alapból 2.8 van írva:D Igaz, hogy 500-as.:P

(#10) L_ajos válasza Wildmage (#9) üzenetére


L_ajos
őstag

Milyen a ramod?:F

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#11) Tithian válasza L_ajos (#10) üzenetére


Tithian
őstag

Az adatai szerint Twinmos Twister. :F

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#12) L_ajos válasza Tithian (#11) üzenetére


L_ajos
őstag

Csak azért kérdeztem mert nekem Kingmax 500-as van és a stabilitás érdekében érdemes lenne e 2.6V helyett 2.7v. 2.8V-ot adni neki?:F

Vagy nem ér semmit?:F

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#13) L3zl13 válasza L_ajos (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A kingmax 500 már az új tokozású chippekkel van nem? Az hivatalosan a gyártó szerint asszem csak 2,6-ot igényel. Szóval ha nincs vele gondod, akkor ne adj neki többet.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Loretto


Loretto
veterán

2.5 2.6 de általában.nekem pl a ramomra rá van hogy 2.6 v

Soirée...

(#15) Wildmage válasza L_ajos (#12) üzenetére


Wildmage
senior tag

2*512 Twinmos Twister PC 4000.Ilyen> [L]http://www.8ballshardware.com/articles/tmtwister4000/page1.cfm[/L]
Az enyémre rá van ragasztva egy matrica, hogy 2.8V, tehát nem is szórakoztam vele, hanem megadtam neki. A neten viszont sok helyen mondják azt, hogy az ilyen magas órajelen kergetett ramok kérik a több feszt. Veszteni nem veszthetsz szerintem, de 2,8-2,85V fölé ne nagyon vidd szerintem.

(#16) L_ajos válasza Wildmage (#15) üzenetére


L_ajos
őstag

Nekem nincs a dobozára írva semmi...csak azért gondoltam hogy emelek egy kis feszt mert 1:1ben néha újraindul a gép...lehet hogy nem ram deh lehet hogy igen:D :(

Nem tom...

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#17) Wildmage válasza L_ajos (#16) üzenetére


Wildmage
senior tag

Próba cseresznye:D

(#18) L_ajos válasza Wildmage (#17) üzenetére


L_ajos
őstag

Jah...végülis nem veszthetek:) Esetleg nem indul el:D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#19) Cruz


Cruz
aktív tag

Nekem 500 A-data pihen a vasban. 2.8-van neki adva, de amikor a proci végét kergettem kipróbáltam a max-ban adható 3.2-vel. Egy fél mhz-vel se lehetett így többet kicsikarni belőle. Szóval sztem egy ddr 500 2.8 v. 2.9 körüli feszkóval ua mint ha még dobod neki Paksot...
Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#20) Esmein válasza Cruz (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez csupán amiatt van, mert az ic7 gyakorlatilag nem ad stabil feszt 2.8V fölött. Nem érdemes 2.8 fölé rakni, mert instabil lesz baromira.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) Cruz válasza Esmein (#20) üzenetére


Cruz
aktív tag

Hát ezt már nem tudtam letesztelni, mivel a procinak 250fsb a vége és emiatt a ramot gyakorlatilag nem sikerül hajtanom, de amikor 3.2v volt beállítva akkor az aida nem jelzett gondot fesz terén. Tudom, hogy a monitorozott fesz az más mint a feszmérővel mért, de nekem ez volt. Mellesleg a 3.2v-n hajtott ramok 200 fsb-n se bírtak szigorúbb időzítést mint amit az alappal, ellenben mentek úgyanúgy hiba nélkül (persze ilyen fesszel nem hajtottam memtest alatt órákig a gépet, de egy aida mérés azért belefért).
:D

mindenesetre nincs olyan procidömping 250fsb felett ami miatt érdemes lenne 2.8-2.9 nál feljebb tunkolni a ramokat :)

Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.