Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Memóriabeállítás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Hali!

Az ASUS A7V333-x alalplapom BIOSában 4 féle (RAS/CAS) beállítás van a RAM-hoz. Mindegyiket 2-esre tettem, de van egy negyedik beállítás is, aminek 7 vagy 6 CL lehet az értéke. Ez mire vonatkozik, gyorsul-e valamit, ha 6-ra állítom?

Másik kérdés:

Mit jelent, hogy a memória ''agresszív'' módban van hajtva? +25%-ot? A boltban mondta az eladó, de utólag jöttem rá, hogy nem vagyok vele tisztában mi is ez.

AMD RULEZ!

(#2) Den válasza Slayer2 (#1) üzenetére


Den
veterán

25+-ot nem hiszem de valszeg gyorsabb lesz, memória minőségétől is függ, nekem gyagyi memória van a gépben, turbo módban már hibázott ezért így lasabb volt és fagyott.

www.simson4t.hu

(#3) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Ja igen! Azt is akartam kérdezni, mi az a TURBO mód? Az Infineon ramok jók? A boltban azt mondták, elég jó minőségűek.

AMD RULEZ!

(#4) Sefter válasza Slayer2 (#3) üzenetére


Sefter
veterán

Az Infineon nagyon jó márka + jól húzható és atomstabil. Egy időben csak ilyen ramokkal szerelték a COMPAQ gépeket.

Psn ID: sefter_hun

(#5) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Kösz az infót, akkor megnyugodtam, a boltban nem kamuztak. Egyébként lazán megy CL2-ben, úgyhogy télleg jó.

AMD RULEZ!

(#6) Slayer2


Slayer2
csendes tag

De még mindig nem tudom mi az a TURBO mód? Segítsetek!

AMD RULEZ!

(#7) sárdna válasza Slayer2 (#3) üzenetére


sárdna
csendes tag

Szia!

Merre felé és mennyiért vetted az infineont ? Már ha szabad ilyet kérdeznem:)

Emberek vessetek a mókusok elé!

(#8) Slayer2


Slayer2
csendes tag

Hát az nem ment olyan könnyen. A Bl..f..h-nél először egy Samsung 512-est adtak, az rossz volt az ASUS A7V333-ba, ezért kicseréltettem velük egy másikra és mivel csk ilyenük volt még raktáron, nagy nehezn elővették és odaadták. Egyábként ez két hete volt, ára 22 fél +Áfa volt, ha jól emlékszem. Persze a bevizsgálás még egy ruppó volt...De mindegy, így is megérte, tényleg király RAM, CL2-n lazán fut!

AMD RULEZ!

(#9) soctavia válasza Slayer2 (#8) üzenetére


soctavia
tag

Bocs, hogy én is kérdezek, de mi az a bevizsgálás?

(#10) Crion válasza Slayer2 (#8) üzenetére


Crion
aktív tag

Bevizsgálás? Minek kell bevizsgálni ha nálad nem megy? kapják be...

(#11) supercow válasza soctavia (#9) üzenetére


supercow
őstag

Gondolom az, hogy visszaviszed hogy rossz, ők meg nem hisznek neked, berakják egy gépbe és megnézik, hogy ''jéé tényleg...''
Na ezt kell neked kifizetned. :((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) Crion válasza supercow (#11) üzenetére


Crion
aktív tag

Na ja de ha megvetted és rossz akkor 3 napon belül viszed vissza nem? akkor minek?

(#13) Crion válasza supercow (#11) üzenetére


Crion
aktív tag

Akkor lehet bevizsgálási dijat fizettetni, ha jó az alkatrész.

(#14) Crion válasza supercow (#11) üzenetére


Crion
aktív tag

de ha jol vettem ki a szavakbol akkor jo volt, csak az ö alaplapjában nem, tehát ezt el kell fogadják és ki kell cseréljék.

(#15) LordX


LordX
veterán

Néluk van az a konstukció, hogy ha fizetsz +2%-ot, akkor azonnali csere van probléma esetén nem?
Nem mintha ennek defaultban kéne műkönie :(

(#16) lesaux


lesaux
veterán

Ha csak az ő alaplapjában nem megy, egyébként működőképes a cucc, akkor kell fizetni bevizsgálási díjat.
Ez egyébként ki is van írva, ha nem a B..F..-ben, akkor a M...ralban, de valahol láttam. :)

(#17) lesaux válasza LordX (#15) üzenetére


lesaux
veterán

Náluk van, de jelen esetben jó a memóriamodul, csak az ő gépe nem szereti.

(#18) Cane válasza Den (#2) üzenetére


Cane
őstag

Kb. 11-15% gyorsulást értem el a memcsihúzással fagyi nélkül. E fölé csak fsb és miegymás húzásával értem, de ott már kissé inogott a talaj az rendeszer alatt.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19) napocska válasza Slayer2 (#6) üzenetére


napocska
tag

A turbo mód általában a 2-2-5-2 vagy hasonló beállitást takarja, ahol az egyes értékek a tRAS,tRP,tRCD,tWR stb. értékek lehetnek,amelyek pontos leirása megtalálható pl.
[L]http://www.micron.com/products/datasheet.jsp?path=/DRAM/DDR+SDRAM[/L] oldalon.
Az egyes állitható opciók az alaplap BIOSától is függenek, nem minden mem controller támogat mindenfajta beállitást.

(#20) steveetm válasza Crion (#13) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
Ha egy alaktrésszer problémád van, akkor visszaviszed boltba, mondod hogy küldjét el a fogyasztóvédelemhez bevizsgálásra és azt a díjet NEKIK KELL FIZETNI!
Tőled NEM kérhetnek el pénzt érte.
Ha netán akarnak, vagy váltig állítjág hogy jóa a cucc akkor mondasz egy ilyet hogy kére ma panaszkönyvet. Ált ezzel jobb belátásra lehet bírni őket, nekem bejött:)
Üdv.: Stevee_TM

(#21) Notes


Notes
senior tag

Én már a kinyomtatott fogyasztóvédelmi törvénnyel járok boltba, szomorú, de már csak nevetni tudok ezeken az itt uralkodó állapotokon... :)

Romanes eunt domus!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Memóriabeállítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.