Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!
Vázolnám a helyzetet. Adva vagyon 2db 512 Mb-os DDR RAM. Az egyik 400-as a másik 333-as. Egy Gigabyte 7VAX (VIA KT400) alaplapban használnám ezeket a RAMokat. Mivel egy 3000+os AMD procim van ezért az FSB 333Mhz-nek kell lennie, de ezzel nincs is gond, mivel a 400-as RAMok gondolom visszafele kompatibilisek. Namármost, ha mind a 2 modul bennt van a gépben úgy hogy a 400-as van a procihoz legközelebbi foglalatban és a 333as mellette, akkor a memtest86 az 5ik teszt (Block move, 64 moves) 99százalékánál elkezd hibákat probukálni. 65000 hibáig vártam utána leállítottam a tesztet. Ha a 333as modult átteszem a 3ik foglalatba, tehát a 400as a procihoz legközelebb a 333as a legtávolabbiban van, akkor ugyanennél a tesztnél ugyanúgy 99százaléknál hibát produkál, de csak 500 körül és utána a többi tesztben hibátlanul végigmegy.
Mivel ki akartam próbálni a memóriákat külön külön is ezért végigpróbáltam az összes foglalatot,csak 1 memóriával és minden teszt hibátlanul fefutott.
Esetleg az alaplap memóriavezérlője sz*rt be? Vagy nem fér meg egymás mellett a két 512-es 400as és 333as modul?
Ja és még elővettem egy régi 256 Mb-os 333as RAMot is és az első variációt kipróbáltam úgy is tehát a 400as RAM a proci mellé és a 333as mellette) és így is hibátlanul lefutott a teszt.
De mivel az 512es 333as RAM önmagában hibátla ezért teljesen tanácstalan vagyok. Csak az alaplapra gyanakszom.

(#2) Vangelis válasza Looserke (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

probáld mind a kettőtt 266mhz en futatni egy tesztig.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) Szalma válasza Looserke (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Az a gyanúm, hogy a memóriák nem szeretik egymást. Az alaplapi mem vez. megzavarodik a két modul különböző időzítési igényétől. Szerintem a leírásában meg is említik, hogy ne használj különböző sebességű memóriákat...
A 266-os tipp jó, ha működik hagyd úgy, minimális a teljesítményveszteség.)

Szeretettel:
Szalma

(#4) Looserke


Looserke
őstag

Az a baj, hogy a BIOS nem engedi, hogy más frekin használjam a memóriát. Be van szürkülve a 333Mhz mivel a proci csak ennyin megy.
Megpróbálom elkérni a lakótársam 400as modulját és kipróbálom azzal is.

(#5) Vangelis válasza Szalma (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Arra gondoltam hogy a lap nem bírja a memet meghajtani annyival...pedig kéne.
Egy tesztet ,megér.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) Looserke


Looserke
őstag

De eddig is 2 memória modul volt a gépben, a már említett 512 Mb-os 333-as és a 256Mb-os 333-as és azzal hibátlanul ment, csak bővíteni akartam 1 GB-ra és a boltban már csak 400as 512Mb-os RAM volt.

(#7) Looserke


Looserke
őstag

Egyébként a lap elvileg támogatja a 400as memeket.

(#8) Vangelis válasza Looserke (#7) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De csak egy slotban nem???

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#9) Looserke


Looserke
őstag

Egyébként ez van az alaplap manualban:

Total Memory Sizes With Unbuffered DDR DIMM
Devices used on DIMM 1 DIMMx64/x72 2 DIMMsx64/x72 3 DIMMsx64/x72

64 Mbit (2Mx8x4 banks) 128 MBytes 256 MBytes 384 MBytes
64 Mbit (1Mx16x4 banks) 64 MBytes 128 MBytes 192 MBytes
128 Mbit(4Mx8x4 banks) 256 MBytes 512 MBytes 768 MBytes
128 Mbit(2Mx16x4 banks) 128 MBytes 256 MBytes 384 MBytes
256 Mbit(8Mx8x4 banks) 512 MBytes 1 GBytes 1.5 GBytes
256 Mbit(4Mx16x4 banks) 256 MBytes 512 MBytes 768 MBytes
512 Mbit(16Mx8x4 banks) 1 GBytes 2 GBytes 3 GBytes
512 Mbit(8Mx16x4 banks) 512 MBytes 1 GBytes 1.5 GBytes

(#10) Looserke válasza Vangelis (#8) üzenetére


Looserke
őstag

De nem is 400on használom hanem 333on és úgy 2 slotban lehet. Mivel a proci 333as ezért nem is engedi 400ra tenni.

Jelenleg úgy használom, hogy a 400as 512Mbos van a proci oldalán és a 333as 512es az átellenes oldalon.

[Szerkesztve]

(#11) mynames válasza Szalma (#3) üzenetére


mynames
senior tag

Nekem egy 266-os és egy 400-as (mindkettő 256 Mb) megy 333-on hibátlanul...
Szóval amit írtál arra nem venék mérget...

(#12) Looserke válasza mynames (#11) üzenetére


Looserke
őstag

Pontosan mivel van baj, amit írtam?

(#13) Szalma válasza mynames (#11) üzenetére


Szalma
őstag

(Igen, előfordul az az eset is, ami nálad van. Könnyen lehet viszont, hogy a problémás 2 memóriának olyan eltérő kombinációjú időzítésekre van szüksége, amit nem kezel jól. És nem csak a MHz számít itt, meg a cas értékek...)

Szeretettel:
Szalma

(#14) Looserke


Looserke
őstag

Megoldódott! ;)
A lakótársam 400Mhzes 512Mbos RAMjával együtt már hibátlanul végigment a teszt. Úgy látszik az alaplap nem komálja a 2 fajta RAMot. Ha 2 512Mb-os 400as RAM van bennt, akkor már nem hibázik... :C

[Szerkesztve]

(#15) mr_ricsi válasza Looserke (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Először frissítsd a biost (közben csak a 333-as legyen benne egyedül!)

Ha ezután sem müxik, akkor egyesével rakd a gépbe, és az Everesttel olvastasd ki a memóriák időzítéseit. A kettőből kombináld ki a közös beállítást úgy, hogy mindegyik beállításnál a rosszabbikat(nagyobbat) veszed figyelembe.
Aztán ezt állítsd be kézzel a biosban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) mynames válasza Szalma (#13) üzenetére


mynames
senior tag

A 14. hsz alapján minden bizonnyal igazad van...:R

(#17) Vangelis válasza Looserke (#14) üzenetére


Vangelis
nagyúr

És 400mhz en kezeli?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18) Szalma válasza mynames (#16) üzenetére


Szalma
őstag

( :B )

Szeretettel:
Szalma

(#19) Kisjanak


Kisjanak
csendes tag

Sziasztok!
Föltelepítettem a WRC 2010 demót, és amikor el akarom indítani a játékot ezt a hibaüzenetet írja ki: "0x100d1017" címen található utasítás "0x00000000".. nem végezhető el: read. mi lehet a gyíkja?:S

(#20) sagvary válasza Kisjanak (#19) üzenetére


sagvary
aktív tag

Eredeti, vagy buherált a program?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#21) sagvary válasza sagvary (#20) üzenetére


sagvary
aktív tag

Figyelmetlen voltam, látom, hogy demo. A demo-k nekem gyakran nem mentek, valahogy nem elég kompatibilisak, vagy pocsék a memória kezelésük. Volt, hogy elcseszték a win-t is.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#22) djBaree


djBaree
csendes tag

Sziasztok.Vázolnám a problémám.Vettem egy új gépet egy Gigabyte EG41MFT-US2H alaplappal és mellé 2db 2 gigás DDR3-as samsung ramot beleraktam... rendszert nem tudtam rakni mert állandóan kékhalálozott.Kivettem az egyik ramot és így megy ebből gondoltam hogy a ram kukás.Kicserélték és beleraktam az újat és azzal is csinálja.Valaki nem tudja mi lehet a baj???Alaplap?De 1 rammal hiba nélkül megy a gép.Köszi a segítséget előre is.

(#23) marosit


marosit
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nekem olyan problémám van, hogy az Asus p5nd2 se alaplapon jelenleg nem kezeli 800-as órajeles memóriámat. Bár régebben kezelte, mert akkor 2 db 1 gb-os 800-as volt benne.
Azóta kaptam 2x 1 gigás 533-as ramot. És most akrtam ezeket kicserélni 800-asra. De most már csak úgy működik 800-asokkal ha 1db 533-as van benne.
Please?

(#24) iakszur


iakszur
csendes tag

Sziasztok!!

A problémám a következő:
Volt két 512-es DDR 400-as memóriám, ehhez tettem még két 1 gigás szintén 400-as memóriát, de nem akar elindulni a gép...
Több hibajelzést is produkált mát: SPD device data missing, cmos checksum bad, volt amikor a biosban lefagyott...
Próbáltam már átállítani az időzítést, de mivel mind a négy modul ugyanolyan időzítésű, ezt csak kényszermegoldásként próbálgattam.
A maximum, amit bootolás közben elér, hogy felismeri a procit, memóriát, aztán fekete képernyő és nem lép tovább!!
Előre is köszönök minden segítséget!!

Üdv!

(#25) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok!
Van egy asrock p4v88 alaplapom és 3 ghz intel pentium van benne, 512 memoria és ati video kártyan 9250!
az a problémám vele hogy egyik naprol a másikra nem lehet bekapcsolni, cseréltem tápot is! Annyit csinál hogy felpörög egy picit a ventilátor, mármint a proci hütön és ennyi. nem indul el , ha leszedem az egyik vezetéket a 4szálasat és a sorosat rajta hagyom akkor elindul a venti de nem jön be semmi, és nem is sipol, mi lehet vele?
köszi

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#26) p2p


p2p
csendes tag

16gb-os KLingston micro sdhc kártyám class 4-es, de működés közben csak kb class 3 !!!!!!!!!
16gb-os Silicon Power class 6-os kártyám dettó ugyanez. Kb class 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Munkatársam Kingmax class 2-es kártyája, meg bőven class 10 felett teljesít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hogy is van ez?

p2p Omnia II

(#27) p2p


p2p
csendes tag

Több helyen kipróbáltam már több olvasóval, több rendszeren.
Ugyanazzal a ledöbbentő eredménnyel.
Sok kis állomány másolásánál még sokkal lassabb!
Nagyobb állományoknál az előírt felét hozza csak.
Ez nagy szívás!
Halkan megjegyzem Kingmax 8Gb micro SDHC class 6 kártyám
megy, mint a szél! Ahogy kell!
Ja és ez nem vicc!
Poénból nem koptatnám újjaimat leírni!

p2p Omnia II

(#28) Cane válasza p2p (#27) üzenetére


Cane
őstag

Itt egy teszt.

A következőket próbáld meg:

-te rossznak vélt kártyáid a te kártyaolvasóddal, te gépeden teszt.
-te rossznak vélt kártyáid a más kártyaolvasójával, más gépén teszt.

Ismerősöm kártyaolvasójával szórakoztam nemrégen és iszonyat lassú volt az adatátvitel, annak ellenére hogy az eszköz fele sebesség közelében sem működött. Aztán próbaképp egy másik USB kábelre tettem át az eszközt és láss csodát tökéletesen működött.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#29) p2p


p2p
csendes tag

Van 1 olyan progi ami a Crystaldiskmark névre hallgat.
Ő a Kinston 16 Gb class 4 micro SDHC-re 3,687-ot írt!
Silicon Power 16 Gb class 6 micro SDHC-re 5,701-et írt!

p2p Omnia II

(#30) Diablo18


Diablo18
senior tag

Jónapot kívánok
sziasztok

Asus M4A79XTD EVO

van nekem 1 problémám
ezzel a nem rossz lappal

De valami mégis rossz

ugyanis

win7 32 biten
achi driver telepítve
bios frissítve
achi mod be lőve

de a wd caviar blue hdd m
olyan mint a csiga

már xpt is raktam fel oda még az achi drivert sem tudom fel tenni

nem tudom mi a bibi

de lassan másol
és ha 2 műveletet végeztetek a hdd n
akkor már erősen fagy:S

(#31) Monster07


Monster07
csendes tag

Hali!

Van egy Gigabyte GA-MA770T-UD3 lapom és van benne egy darab Geil value 4gb 1600 mhz ram!
Bootolásnál miért 4gb 1066 mhz es ramot jelez?

Előre is köszi!

(#32) demars


demars
addikt

Sziasztok!

ERRE tud valaki megoldást?

Egy ram modullal már elindult a gép. Feltelepítettem a windowst, tanácsolták, hogy növeljem a ram feszt 1,8 ról 1,85-re ( ILYEN, ramokról van szó )
A ráragasztott info alapján gondoltuk, hogy nagyobb fesz kell neki!
De biosom nem engedi a fesz növelést ( vagy csak én nem találtam meg).
ITT az alaplap! ( msi ms7304 )

Tanácsot kérnék, mit próbáljak ki, hogy mind a két modullal mindig induljon a gép!

Köszönöm! :R

Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok.

Haverom most vett még 2GB ramot a gépébe de a win7 64 bit csak 2-őt használ a 4ből holott felismeri. Mi lehet a gond?

(#34) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Tárgytalan, megoldottam.

(#35) Kapeq


Kapeq
csendes tag

Tudnátok segíteni nekem abban, hogy összeraktam egy gépet ( Asus M2V, X2 4200+, HDD, Asus AX850XT, 1GB DDR2 RAM, jó táppal is próbáltam. )
Elinditom, minden szépen pörög, vga ( tuti jó teszteltem másik gépben ), proci ( ez is működik másik gépben ), alaplapon világit a led, de kép nem jön be, csak feketeség, semmi betű vagy hiba vagy akármi, csak fekete kép. Mit gondoltok? Alaplap lett hibás?

(#36) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

A gép adatai:
Alalplap: ASRock ConRoeXFire-eSATA2
Processzor: Intel Pentium D 945 3,4Ghz
Memória: 2X1GB Kingston 667MHz DDR2
Videókártya: Asus Geforce 210 1GB DDR3 (passzív)
Táp: FSP 400-PNF 400W

A problémám a következő: Ha bővíteni szeretném a memóriát (3GB-ra), akkor hiába teszem bele, látszólag működik, de amikor a Windowsba be lép (XP és most Win 7 is próbálva volt) akkor nem érzékeli a videokártya vezérlőjét, vagyis olyan mintha fel sem raktam volna drivert, mintha egyszerűen letiltaná az eszközt. Amikor beraktam az alaplapba a memóriát, és első indításnál mikor betöltődik a Windows, akkor 640X480 felbontásban jelent meg, utána beállítom a win alapértelmezett felbontásba utána jó a felbontása, csak a VGA vezérlőt nem érzékel (semmi videokártyát nem érzékel). Az alaplap lássa a 3GB-ot.
Volt hogy Kingmax, Samsung, Kingston-nal próbáltam (667MHz volt mind), mind hiába. És erre nem jövök rá hogy mi okozza. :(((
A videokártyával lenne a probléma (mostani drivere 296.10), vagy az alaplap memória vezérlője nem lenne jó?
Remélem tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#37) pifu76


pifu76
tag

Üdv mindenkinek!!

Segítséget szeretnék kérni, mert nem jutok egyről a kettőre :(

Van egy ilyen alaplapom: Gigabyte EP45C-DS3R

Ebben volt eddig egy Kingston DDR3 1333 Mhz-es 4GB-os modul
Most kaptam mellé még egy 4 GB-os modult de ez Kingmax, de ugyanúgy 1333 Mhz-es.

Namost amíg csak egy modul volt bent tudtam húzni a procit 3,2 Ghzre is (quad 9400) és így a ram is 1550 Mhzen ment hiba nélkül.

Mióta beletettem a másik modult semmit nem tudok húzni, csak alap órajelen megy, mert ha akárcsak 100 Mhz-et húzok rajt nem indul el az op. rendszer (Win8-64bit) mihelyst alapórajelre visszarakom a procit, megy mind a két modul szépen duálban. Nem tudtok valami extra beállítást amivel menne a tuning? Új mind a 2 modul, az OS friss.

(#38) #65675776 válasza pifu76 (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a következő eltérések okozhatják a problémát:
1. a két moul más időzítési paraméterekkel van felprogramozva.
2. a két modul más chipekkel van szerelve.
3. a két modulnak más a valódi feszültségigénye.
4. a két modul máshogy viselkedik tuning esetén.

Szóval szerezz két azonos modult, akkor lesz értelme próbálkozni.

Viszont a topicnak nincs sok értelme. A további hasonló kérdéseket a Nagy RAM-os topicban tegyétek fel.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.