Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória témája (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xnc


xnc
csendes tag

Hali!
Mitől van az, hogy ha bezárok egy alkalmazást restartol a gép? Csak a memória! Vagy nem? Hogy lehet ezt orvosolni?

(#2) Laczy válasza xnc (#1) üzenetére


Laczy
csendes tag

szerintem egyszerűen csak telepítsd újra a gépet...amúgy minden alkalmazás, vagy csak egy bizonyos?

Ha nem lenne számítógépem és barátnőm, akkor nyugodt lenne az életem.

(#3) xnc válasza Laczy (#2) üzenetére


xnc
csendes tag

3szori telepítés után is csinálja. Szinte mindennél ujraindul: wmedia player, acdsee, bármely játék, vagy csak ha simán valami nagyobb dolgot (pl:film) másolok. :(

[Szerkesztve]

(#4) robekri válasza xnc (#1) üzenetére


robekri
addikt

Bővebben írhatnád, hogy milyen memó, milyen lap, proc??
Duálban megy-e a ram vagy sima???

Vmi infót írj!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) xnc válasza robekri (#4) üzenetére


xnc
csendes tag

Okok.
KOB KT266FSX, AMD1200Mhz, 256RAM266Mhz, GeForceMX400 64MB Tv-Out. 80GB Samsung, 40GB Maxtor.

(#6) Buzsi válasza xnc (#1) üzenetére


Buzsi
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy KINGSTON KVR400X64C3A/512 Value RAM modult az Ostromban. Nem sokkal az üzletből való távozás után vettem észre, hogy a RAM-ot már felbontották (a matrica el volt tépve, ami rögzítette a műanyag tasak 2 részét)

A RAM-ok csipjén pedig mindenhol az van, hogy ELPIDA, és csak a matricákon, hogy KINGSTON. Szerintetek átvertek??? Néztem a kingston honlapján már, de nem találtam semmilyen infót, ami segítene.

Az ID-je 780157.

Kérlek segítsetek, mert ha tényleg nem azt kaptam a pénzemért, amit szerettem volna, visszamegyek, de így nem merek.

Előre is köszi!

(#7) simonzé válasza xnc (#1) üzenetére


simonzé
addikt

A topic címe Szalacsi mester remkbeszabott mondatára utal? (''A vasalás... témájja...'')

I don't fit in. I fit out.

(#8) xnc válasza simonzé (#7) üzenetére


xnc
csendes tag

Valóban abból adaptáltam...
De valaki nem tudna segíteni a problémámban? Így szinte teljesen használhatatlan a gép. Egyszerűen dobjam ki a memóriát? Esetleg lehet vele valamit kezdeni még? Vagy lehet nem is az a probléma okozója?

(#9) Fauszt válasza xnc (#8) üzenetére


Fauszt
senior tag

még le sem tesztelted?:Y Memtest!

(#10) xnc válasza Fauszt (#9) üzenetére


xnc
csendes tag

Két xp installal ezelőtt memtest86-al, de nem talált akkor semmit, azóta meg se jobb, se rosszabb nem lett a gép. Van még valami hasonló program, amivel érdemes próbálkozni?

(#11) Fauszt válasza xnc (#10) üzenetére


Fauszt
senior tag

és miért volt xp install? A fenti hibák miatt vagy akkor még nem jelentkezett?
Gond lehet még ha biosban el vannak állítva a memóriaidőzítések

(#12) simonzé válasza xnc (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Nem progi, de ha XP alatt vagy, akkor próbáld ezt:
Start menü/vezérlőpult/Rendszer/Speciális/indítás és helyreállítás - itt az automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát!
Ezt arra találták ki, hogy ha a gép megfagyna, akkor ne a kék halál jöjjön be, mert az olyan égő. Helyette inkább restartol a gép. Jó megoldás nem? :(

Egyébként próbálkoztál már a RAM másik slotba helyezésével? Egyáltalán egy modulról van szó? Ha kettő, vagy több van, akkor próbáld kivenni mindet és csak egyet rakj vissza. Ha így megy, akkor lehet hogy a két modul nem szereti egymást. Ilyen gyakran előfordul Noname Ramokkal, és Samsungokkal. A többinél sincs kizárva.

I don't fit in. I fit out.

(#13) simonzé válasza Fauszt (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Ja igen! Ha túl van hajtva a gép, akkor ez időzítés is bekavarhat.

I don't fit in. I fit out.

(#14) Fauszt válasza simonzé (#12) üzenetére


Fauszt
senior tag

:B

(#15) simonzé válasza Fauszt (#14) üzenetére


simonzé
addikt

Mosmé?

I don't fit in. I fit out.

(#16) Fauszt válasza simonzé (#15) üzenetére


Fauszt
senior tag

''Ezt arra találták ki, hogy ha a gép megfagyna, akkor ne a kék halál jöjjön be, mert az olyan égő'' :B

(#17) simonzé válasza Fauszt (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, értem. :) De így van, nem? Olyan mint amikor megfoltozzák a nadrágon a foltot. Szép dolog. Genuine Microsoft megoldás.:D

I don't fit in. I fit out.

(#18) xnc válasza simonzé (#17) üzenetére


xnc
csendes tag

Egy modul van, de akkor megpróbálom másik slotba is. Meg ezt a beállítás dolgot is. Csak sajna most dolgozok, de amint haza érek kipróbálom őket. Ha mégse jönnek be, van még valami lehetőség?

(#19) xnc válasza Fauszt (#11) üzenetére


xnc
csendes tag

A fenti hibák miatt. Bioshoz nem nyúltam előtte, magától kezdte el csinálni.

(#20) simonzé válasza xnc (#18) üzenetére


simonzé
addikt

Több is:
-balta
-szekerce
-láncfűrész

I don't fit in. I fit out.

(#21) xnc válasza simonzé (#20) üzenetére


xnc
csendes tag

Az lesz amúgy... A baltát tudom is, hogy hol van... :P
Na de tényleg, van még valami amivel érdemes próbálkozni?

(#22) Cruz válasza xnc (#21) üzenetére


Cruz
aktív tag

Kitartó legozás a géppel. Minden vacak kidesz, megfújkál süritett levegővel, megtisztogat, berak. Elindít, megint kivesz, átrak másik slot, másik csatlakozó, stb. kér havertől másik memória, megnéz azzal is. Rak be másik vinya, telepít fel szűz xp (vajh vírus szórakozgat e veled) és így tovább.
Előbb utóbb meglesz a ludas, hidd el.
Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#23) xnc válasza Cruz (#22) üzenetére


xnc
csendes tag

Ok, próbálkozok. Köszi mindenkinek a segítséget!
Ha ezeken felül valaki tud még valami okosat! Pls írja meg!
Bár a legjobb lenne, ha nem lenne rá szükségem, és sikerülne megoldani.

(#24) xnc válasza simonzé (#12) üzenetére


xnc
csendes tag

Kipróbáltam a többi slotot is a modullal, de ugyanúgy restartolt a gép.
Megcsináltam ezt az indítás/helyreállítás dolgot is. Most annyi van, hogy újraindulás helyett bejön a kékhalál! A legtetejére ez van kiírva:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Tudja valaki, hogy ez mit jelent?

(#25) Yager01


Yager01
senior tag

Hali.Most vettem egy új alaplapot és egy procit!Sajna memóriára már nem maradt pénzem,így a régi gépemből megmaradt Xerox típusú 512MB-os 333Mhzes DDr ketyeg az új cuccal!

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek próbáljak szerezni egy ugyanilyen típusú 333-as memóriát, és 1024-el, 333Mhz-en küldjen meg Dual-ba a gépet, vagy pedig próbáljam eladni, és vegyek 2db 400Mhz-es 256-os mem-et???? :F :F

Anyagilag kb ugyanannyira jövök ki mindkét esetben,csak nem tudom hogy lenne a jobb!!

- 400MHz 2*256MB Dual vagy
- 333MHz 2*512MB Dual!!

Please Help!

(#26) _Volkovy_ válasza Yager01 (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

2*512 333-as Dualban.Egyértelmű.

(#27) Yager01 válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


Yager01
senior tag

Szerinted miért ennyire egyértelmű?? Mennyi az esélye annak, hogy tudok szerezni egy ugyanilyen típusú memóriát mint ami most van?
Komolyan kérdezem,nem vagyok képben a témában!

(#28) _Volkovy_ válasza Yager01 (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A ''Xerox'' márkájú ram elég elterjedt,nekem is volt ilyenem.Biztos találsz.Ja és nem feltétlenül kell teljesen ugyanolyannak lennie,menni szokott két másféle ram is együtt.Amúgy meg,ha nem is megy dual-ban,a 2*512MB bőven kárpótol.Fontosabb a mennyiség mint az,hogy dual-ban pár %-al gyorsabb legyen.

Egyébként milyen processzor mellé menne a ram?

Amúgy megsúgom,a 333-as ramok igen nagy része megy 400-on,tehát ha csak a 400MHz miatt vennél 2*256-ot,ne tedd.

(#29) Yager01


Yager01
senior tag

Memory Module(s)
Memory Module 2 : Xerox 512MB 16x(32Mx8) DDR-SDRAM PC2700U-2533-700 (CL2.5 up to 167MHz) (CL2 up to 133MHz)

A SiSof Sandra szerint ilyen memória van a gépemben.Ezen adatok alapján kell vennem másikat,vagy a memóriamodulon kell keresgélnem gyári szám...stb után?


Amúgy egy MSI K7N2 Delta-L típusú alaplapba kell a mem, egy 2500+ os Barton mellé! Szerintem nem rossz párosítás (szerinted?). Sőt ha még sikerül szereznem mellé egy másik Ramot akkor egy idejig el fog ketyegni! (remélem) :)

[Szerkesztve]

(#30) Yager01 válasza Yager01 (#29) üzenetére


Yager01
senior tag

Még valami eszembe jutott. Olvastam,hogy ezek a 2500+ os procik elég jól húzhatók.Nem lesz e gond abban az esetben ha mondjuk 333-as memóriát veszek a gépbe,és mondjuk kedvet kapok a tuningoláshoz (persze csak ha utánaolvasok mert közöm nincs hozzá :O), és mondjuk azt szeretném, hogy 3200+ on ketyegjen a cucc, akkor nem lesz hátrány a 2db 333Mhzes Ram?

Nem tervezem a húzást,de szerintem előbb utóbb úgyis elkezdek kupálódni és nem fogom bírni,hogy ne rántsam meg egy kicsit :P :P

(#31) Yager01 válasza Yager01 (#30) üzenetére


Yager01
senior tag

Valaki nem akar nekem válaszolni!!! Please.. fontos lenne!!! :F :F

(#32) robekri válasza Yager01 (#30) üzenetére


robekri
addikt

Hy !

Nos 1-2 dolog: amd-s rendszernél csak parasztvakítás a dual memória!
A tuninggal kapcsolatban annyit, hogy érdemes sőt ajánlott szinkronban hajtani a memót és prockót! 333-as ramod kellene kipróbálni, hogy viszi-e 200-at stabilan ha viszi akkor föl is rakhatod 11*200-ra az fsb-t és szorzót! (bár a procid lockos?)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#33) DukeFX válasza Buzsi (#6) üzenetére


DukeFX
tag

Nézd meg Aida-val, ill most már Everest. Az biztosan kiírja, hogy Kingston-e vagy sem. Ha nem találsz sehol se Kingston-t, Nyomd le az eladó torkán;]

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#34) N_A_S


N_A_S
veterán

Veritech VM512MBDDR400. időzítések 2.5; 3; 3; 8. Dualban mennek. Ismeri ezeket valaki? Ki mit gondol róla?

https://tinyurl.com/phnas

(#35) atenza


atenza
senior tag

Sokat gondolkoztam de nem tudom eldönteni:
1, GeIL Value Dual Channel PC3200- 52ezer
2, TwinMOS Twister Series PC3200 Dual-Channel Kit- 62ezer

Ti melyiket vennétek meg és miért?

(#36) Niquis válasza atenza (#35) üzenetére


Niquis
aktív tag

Nézd meg a DDR400-as memóriák tesztjét itt a főoldalon, aztán vedd meg a GeIL-t.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#37) atenza válasza Niquis (#36) üzenetére


atenza
senior tag

Csak én nem az Ultráról beszéltem...

(#38) atenza válasza Niquis (#36) üzenetére


atenza
senior tag

Csak én nem az Ultráról beszéltem...

(#39) Niquis válasza atenza (#38) üzenetére


Niquis
aktív tag

Én sem.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#40) tiroxine


tiroxine
csendes tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy memóriabővítés esetén csak olyan típusú memóriát lehet betenni a másik slotba, mint a már meglévő, vagy csak a sebesség számít, vagy teljesen mindegy?

(#41) tiroxine


tiroxine
csendes tag

Elixir vagy Hynix vagy V-Data? Árban egy helyen vannak. Melyiket ajánljátok?

(#42) Robaj válasza tiroxine (#41) üzenetére


Robaj
addikt

Hynix jó, télleg egy árban vannak?

(#43) Robaj válasza tiroxine (#40) üzenetére


Robaj
addikt

Amelyik a lassabb, azon a sebességen futnak (333/400->333-on megy mindkettő)

(#44) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

azt hiszem én tudom. a fater gépe is ezt csinálta, amig rá nem jöttem, h rosz
csipkészlet drivert rakot fel. sztem probálj meg egy másikat. a konfigja is kb ilyen,
csak a proc + a vinyó kissebb + matsonic a lap. Sztem az lehet a baja

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#45) tiroxine válasza Robaj (#42) üzenetére


tiroxine
csendes tag

Számítógépházban mindegyik 19-20K között van, mármint a PC3200-as 512Mb-osok.
Köszi a választ!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória témája (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.