Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Memória sd vagy ddr? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Belusmagus


Belusmagus
csendes tag

Arra lennék kíváncsi melyik éri meg jobban. Sd ramot iszonyat olcsón lehet venni, 512 mega sdből simán alatta van ugyanennyi ddrnek. Érdemes lehet sd-t venni, vagy felejtsem el inkább?
A kérdés egyszerüűbben 512 sd vagy 256 ddr?

(#2) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Hát szerintem az is fontos, hogy milyen proci alá megy. Mert ha egy 700as duron alá, akkor az sd, de ha egy 2.8as p4 alá, akkor a ddr :))

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#3) b@ndi


b@ndi
tag

Attól függ, hogy milyen gyakran frissíted a gépedet. Az sdr ramok most még bőven megfelelnek, de ha a jövőben alaplapot cserélsz tuti, hogy már nem találsz olyat amibe bele megy. Az amd-nél már a kt266a chipsetre sem építettek sd ramot, azóta pedig már van 1.5 új chipset. Az intel nél is nagyon hasonló a helyzet. Teljesítmény szempontjából max + 30% a ddr javára a különbség, ez nem éri meg a 170% os sdr ram árat, de a fejleszthetőség szerintem igen.

(#4) Ketama


Ketama
aktív tag

Milyen konfigod van? Meddig akarod megtartani?

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#5) Belusmagus


Belusmagus
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat!
Most akarok újítani, és minél kevesebből szeretnék normális konfigot, lehetőleg hosszabb távra, mert nem vagyok anyagilag eleresztve. valszínűleg Athlon xp 1600+ procit veszek, az alá kéne vmi cucc.

(#6) Den válasza Belusmagus (#5) üzenetére


Den
veterán

256mb ddr. Mindenre elég 256 mega, és 1600+-nál már van jelentősége a ddr-nek.

www.simson4t.hu

(#7) emvy válasza Den (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem is DDR, de 256 nem elég mindenre.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Den válasza emvy (#7) üzenetére


Den
veterán

Mire nem elég ? :o

www.simson4t.hu

(#9) HEBI válasza Belusmagus (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Ha egy mai ''korszerű'' alaplapot néztél ki magadnak, akkor csakis DDR-t vehetsz, mert más úgysem megy bele. DDR333-400-ban gondolkodj, ha egyes tesztprogikban és fps kiírásokban látni akarod a különbséget, mert érezni nem fogod.

Ha viszont olcsón és ésszel akarod megúszni, akkor vegyél VIA266A-val szerelt mindkét fajta memóriát evő alaplapot (ECS, Matsonic stb.) és vegyél bele 512 SDRamot.

Az én véleményem szerint, nincs észrevehető különbség a sebességben SD133 és DDR266 között. Egyszer mértem és nem volt. Van is róla valahol egy topic. Persze nem tesztprogikkal néztem, csak játékokkal, meg 3DStudioval.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) emvy válasza Den (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilván elfutni minden elfut, de én libabőrös vagyok a swappeléstől, és ha alt+tabra nem vált egyből egy ablak. Alapból az XP lefoglal 100-120 körül, valahogy én nagyon éreztem a 256-512 különbséget. Stabilabb is az XP egy fokkal. (de lehet hogy ez csak az én hülyeségem, mert monitorra, egérre és memóriamennyiségre kényes vagyok:) )

while (!sleep) sheep++;

(#11) Clyde22_ válasza Den (#8) üzenetére


Clyde22_
tag

3DSMax 4, Maya 4, Photoshop, Visual Studio, Sun one Forte4.... :DD
A Forte-n kívül az 512 sem elég igazán.... :(

Ne egyél a sárga hóból!

(#12) HEBI válasza emvy (#10) üzenetére


HEBI
senior tag

Nálam a max fizikai memória használat Xpvel, 386 MB volt. De átlag 280 MB. Az irodai gépről van szó, SQL szerverrel, meg minden franccal. Egy átlag usernek otthon elég a 256. De ha komolyabb gépe van (1600 XP az annak számít) és mai játékokkal játszik akkor kell az 512 RAM. Egyszerű példa MOHA, lépj ki a progiból egy 256, illetve egy 512 Ramot tartalmazó gépen. Lehet látni a különbséget.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#13) Clyde22_ válasza Clyde22_ (#11) üzenetére


Clyde22_
tag

Bocs a kekeckedésért, az otthoni gépen, amin játszok, 256 DDR van :)
256 MB RAM mindenre elég :t

Ne egyél a sárga hóból!

(#14) zrubi válasza emvy (#10) üzenetére


zrubi
senior tag

Teljesen egyetértek, a ideális RAM mennyiségét csak a rendelkezésreálló pénzed korlátozza... :)

Tehát minnél több, annál jobb :D

zrubi.hu

(#15) Den válasza emvy (#10) üzenetére


Den
veterán

Nálam alapból foglal xp 90 megát, most exproler 5 ablakban, 127 mega, eddig egyszer volt 220 mega foglaltság videodigizés közben. swappelés? Érezni nem érzem, ahhoz meg túl halk a vinyó hogy halljam, úgyhogy nem tudok róla hogy csinálná :)

www.simson4t.hu

(#16) Ketama


Ketama
aktív tag

Én az arany középutat választottam: 384MB Mindenre elég, amit használok.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#17) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem 512 van és nagyon nehéz elképzelnem, hogy az AutoCADem és a 3dStudióm nem lassulna 256-al. Nagyon sokat tudnak enni.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#18) Belusmagus


Belusmagus
csendes tag

Szal vissza az eredeti topichoz.
Akkor most lassab lesz a gép, ha sd-t használok, ez valószínű, csak fom én ezt érezni, vagy nagyon észre lehet venni?
A másik, ha olyan alaplapot veszek, ami tudja sdt meg ddrt is, abba nem lehet egyszerre mindkettőt belerakni igaz?
Találtam egy ilyet:
ECS K7VMML+Lan VIA KM266 1AGP,3PCI,1CNR, 2DDR-2SDR, LAN, AC97hang,ATA 133, Fax-Modem
kb 16-17 kért (+áfa)
Tud róla valaki vmit? Chipset?
Köszi

(#19) Ketama válasza Sidaries (#17) üzenetére


Ketama
aktív tag

Én dolgozta AutoCAD-del 3 évig egy 300Mhz-es PII Klamath-on 128 rammal. Annyira nem volt gáz. Bár ha futott 2-3 pédány a progiból, akkor keményen belassult a rencer (még 98), aztán rendszeresen jött a fagyi... :DD

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#20) hungeek


hungeek
senior tag

mivel duronom van nekem igazán mindegy hogy sd vagy ddr... mindkettőt kezeli a lapom (ECS K7S5A)
a lényeg hogy sok mbyte legye..... vagy inkább sok giga :))

(#21) Biaggio


Biaggio
őstag

Nagy szükségem lenne tanácsra: milyen, Mo.-n jelenleg kapható alaplapot ismertek, ami Socket A és egyaránt kezeli mindkét memóriát?

(#22) Petiqe


Petiqe
tag

Háj
Brutálabb játékoknál nagyon számít a sok és minél gyorsabb ram (pl Flashpoint főleg az új).
256megával darál szinte egyfojtában 512vel- már jobb de még 640-el is tekeri a winyót ha a látótávolság jó nagy.

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#23) sh4d0w válasza Biaggio (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. Ecs K7S5A, meg van vmi Mercury lap is...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) greenface


greenface
aktív tag

Szerintem még egy 1600+-hoz is a legjobb választás egy olyan lap, amely mindkét fajta ramot kezelei, és 512 MB SD-t bele. Nem gyorsabb annnyival ennél a procinál egy DDR-s rendszer, mint amennyivel drágább. És később, ha upgradelsz egy 2-3 Giga körüli procira, majd beleraksz DDR-t. Szóval 512 MB SD mindenképpen jobb választás, mint 256 MB DDR egy 1600+-hoz SZVSZ.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#25) Godfather válasza Biaggio (#21) üzenetére


Godfather
aktív tag

ASUS A7A 266-E

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#26) Bocha válasza Belusmagus (#18) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Belusmagus írta: ''A másik, ha olyan alaplapot veszek, ami tudja sdt meg ddrt is, abba nem lehet egyszerre mindkettőt belerakni igaz?''
Természetesen mind a kettőt egyszerre nem lehet belerakni. Vagy SDR, vagy DDR.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#27) Karex


Karex
senior tag

Minden az alaplaptól függ, plusz a többi hardver erősségétől. A ddr árak is egyre alacsonyabbak, a jövőt tekintve érdemes inkább erre beruházni a nagyobb teljesítménye miatt.

(#28) robekri válasza Karex (#27) üzenetére


robekri
addikt

Bocsesz, de egyáltalán nem alacsonyabb. A P4 elismerte a DDR-t akkor ugrott fel a DDR ára(k@cs@g Int..:(( ).Talán ha a DDR400 kijön, akkor lesz valami esés.

Meghát jön a karácsony kereslet növekszik RAM nem ereszkedik:(!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#29) robekri válasza greenface (#24) üzenetére


robekri
addikt

Ja csak lehet, hogy nem támogatja majd a 2800+, 3000+ -ot!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Memória sd vagy ddr? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.