Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey8507262


joey8507262
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és van egy kis gondom.
Van néhány gépigényesebb programom és furcsa problémáim vannak.Néha kilép szó nélkül a programból a gép, van amikor kiír hibaüzenetet is és van amikor fogja magát és újraindúl.
Az összes drivert frissítettem még a bios-t is, de nem javúlt semmit.Azt javasolta egy haverom h futtassam le a memorytest86-ot vagy valami hasonló neve volt.
Kiírta h talált valami hibát a memóriában, de én nem értek hozzá és nem tudom értelmezni.
Ha valaki megnézné és mondana valamit róla akkor nagyon hálás lennék!
A gépem ha fontos: P4 3ghz, Asrock p4v88, 2x512m, radeon 9600 256m, 200hdd

Itt vannak a képek a teszt eredményéről:

http://gyuszi.davee.hu/memory/

Előre is köszi a segítséget!

There are 10 kinds of people in the World...Those who understand binary, and those who dont!

(#2) Mobulla válasza joey8507262 (#1) üzenetére


Mobulla
csendes tag

Hibázik a memóriád bizonyos tárcímeken. ( a program különböző variációkban ír a memóriába majd kiolvassa és összehasonlítja, hogy megegyezik-e a két érték )
A 3. oszlop mutatja, hogy mely tárcímeken nem egyezett meg a beírt és a visszaolvasott érték. A GOOD alatt amit beírt és a BAD alatt ami helyette visszajött.

A 2 db 512megás modulból vedd ki az egyiket, futtasd le a tesztet. Ha jó akkor csere a másikra, így ki tudod szűrni a rossz modult.

(#3) rlazol válasza joey8507262 (#1) üzenetére


rlazol
addikt

van egy nagy RAM-os topic [link]
nemcsak gyorsabban találsz kapsz ott választ, de ha beleolvasol esetleg kérdezned se kell. Topicot nyitni meg pláne nem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4) Loretto


Loretto
veterán

Valóban érdemes belenézni a rlazol által linkelt topicba, ezt zárom.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.