Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Memória hűtése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) T-800


T-800
tag

Érdemes hűteni a memóriát? Ha igen mivel?
[L]http://www.vantecusa.com/product-cooling.html[/L] <-- DDR-A1C
vagy [L]http://www.coolerguys.com/ProductDetails.aspx?productID=993[/L]

Azért gondoltam ilyesmire, mert néha fagyogat a gép. Nem rég cseréltem a gyári chipset hűtőt a zalman kék csodájára. Érintésre nem túl meleg. Lehet hogy rosszul raktam fel és azért fagy? Elvileg stabilan rajta van, pasztával, meg minden.

(#2) deepwell válasza T-800 (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

en is arra a Zalmanra csereltem a chipset hutomet, az enyem sut ! mondjuk egy 875 os chiprol van szo, szerintem ha nem meleg, rosszul raktad fol ! :)

Framerate is LIFE !

(#3) fufi


fufi
tag

A válasz engem is érdekel a kérdésre (mármint a memóriahűtős kérdés)

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#4) zsoltee10 válasza T-800 (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

átírtam a címet, legközelebb pontosabban fogalmazd meg, hogy címből kiedrüljön miről van szó.

Milyen lapod van?
A rendszermemóriát felesleges hűteni. nekem 466-os TwiMOS ramjaim vannak, és azokat sem kell hűteni, nem melegednek annyira. design elemnek jó, egy plexi oldalú házban, de funkcionális haszna nem sok van.
A videokártyán, ott már érdemes, volt is róla topik.
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=16696[/L]

(#5) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hát ha akrja húzni a procit akkor nem csak design elemnek lesz jó mert akkor a memot is húzhatná már és akkor jobban melexik tehát kell rá hűtés
(legalábbis én ezt tapasztaltam)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#6) b0unCe


b0unCe
aktív tag

a twimos ramjaidat nem kell tulhajtani gondolom. de ha vkinek egy 333as ramja van es 400 on hajtja oket vagy 266-400 stb akkor kell a hutes.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#7) -=Ghost=- válasza b0unCe (#6) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

en nem ismeretm ezt a twimost de biztos jo nekem 400as hynix ramjaim vannak asszem igy kell lerini

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#8) fanti


fanti
addikt

Nekem a Kingston HyperX (PC3200) CAS2 (2-2-2-6) ramomon gyári kékszínű fémhűtés van, de szinte épp hogy langyosnak nevezném kézzel tapintva sokórai gépezés után.

Szerintem csak a dizájn miatt kellett rátenni a gyártónak ilyen bigyulát.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9) T-800


T-800
tag

Gigabyte GA-8PE800 pro alaplap, P4 2,5 ghz 333mhz 512 mb ram

Más szerint is rosszul bütyköltem föl a chipset hűtőt? Potyára nem akarom szétszedni az egész gépet.

(#10) erdoke válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


erdoke
titán

500 MHz-en 2,8 V mellett melegszenek azok rendesen...:P

A legjobb aláírás a héten

(#11) erdoke válasza fanti (#8) üzenetére


erdoke
titán

A 400-asra tényleg nem létszükséglet. AZért jó, mert így könnyebben kiadsz érte egy vagon pénzt. :D

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Memória hűtése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.