Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Xelo


Xelo
addikt

Sziasztok. A napokban kétszer is feljött egy olyan ablak amin ilyesmik voltak irva hogy ha elsőnek látom ezt az ablakot akkor inditsam ujra vagy ha nem akkor szedjem ki a vidkarit vagy futassak le ilyen memória tesztelő progit. A vidkarim tuti nem lehet rossz. A memóriára gyanakszom. Más nemnagyon lehet hibás.
Milyen memória tesztelő progit ajánlotok?

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Kékhalál? Milyen oprendszer? Pontos üzenet(legalább az eleje)? Driver frissítés volt-e? Alaplapi driverek fent vannak-e? Pontos config?

[Szerkesztve]

(#3) simonzé válasza Xelo (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Memtest.
De korántsem biztos, hogy a memória a hibás. A legegyszerűbb, ha egy haver MŰKÖDŐ memóriáival használod a géped pár napig, ő meg a tieddel az ő gépét. Ha a hiba nála is jelentkezik, nálad meg nem, akkor a RAM a hibás. Ha nem, nem. :)

I don't fit in. I fit out.

(#4) Lolek válasza Xelo (#1) üzenetére


Lolek
aktív tag

Hi,
Amikor bekövetkezik a kékhalál kiír 1 hibakódot azt írd be a googleba és általában megtudod a hiba pontos okát....

(#5) Xelo válasza eziskamu (#2) üzenetére


Xelo
addikt

Hát kék háttere volt!:D
Win XP SP2 az OP rendszer
Vid kari driver frissitve van, alaplapi driver nincs mert nem találtam, de fennt vannak amit hozzá adtak.
Config:
AMD 2400+
512 MB DDR Samsung(266) RAM
ECS K7S5A lap
Pny GeForce FX 5900SE (XT) 128MB DDR
Codegen 400W táp


(#6) Xelo


Xelo
addikt

Elcsiptem valamit belőle, megint mutatta azt:

Technikai információ:

***STOP: 0x0000007F (0x0000000D, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

Mi lehet a baj?

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Mit futtatál közvetlenül a kékhalálok bejövetele előtt?

(#8) Xelo válasza eziskamu (#7) üzenetére


Xelo
addikt

Hm.... Azt hiszem, az MSN mindig be volt kapcsolva. És méghozzá MSN-en belül a szóbeli beszélgetés....

[Szerkesztve]

(#9) beeboy


beeboy
addikt

szvsz vírus lehet...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) Xelo válasza beeboy (#9) üzenetére


Xelo
addikt

avast 4 home vírusirtót használok, ami jó is lenne, de csomó helyen azt irja: képtelen keresés...:( Milyen ingyeneset ajánlotok helyette?

(#11) Lolek válasza Xelo (#6) üzenetére


Lolek
aktív tag

hello,
itt 1 link a hibakódra...
Bővebben: link

még 1:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#12) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Hali. Nekem a következő problémám lenne. van egy 512-es Kingston modulom, amit a memtestben lefuttatva a Nyolcas tesztben talál 1 hibát. Ez elegendő ok a cserére? Mert fagyogat a gépem ,azt hittem a kis táp miatt van de mostmár ez is bejátszhat.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#13) Lolek válasza CarajoEsp (#12) üzenetére


Lolek
aktív tag

Hi,

Szerintem igen ettől fagyhat a gép...

Próbáld ki 1 másik memóval és rögtön kiderül...

(#14) cattie brie


cattie brie
csendes tag

Hello! Kis segítségre lenne szükségem... nemrégiben feltelpítettem egy windost xp-t a haverom gépére vmi extended edtion furcsa boot logó meg csomó beépített progi van benne a lényeg az hogy fel szerettem volna telepíteni egy noname mp4 player drivert hogy lehessen divx-ből annak a vacaknak a formátumára konvertálni a progit fel is rakta de amikor elkezdené a konvertálást akkor kiad egy hibaüzenetet hogy érvénytelen helyről akar olvasni a ram-ból meg egy hiba kódot is de azt sajna nem tudom fejből :F
ha valakinek van ötlete hogy mi lehet a hiba légyszi válaszoljon.
Ja igen az előző tök alap sp2-es windowsal állítólag ment a progi. most akkor a ram, vagy a windows rossz vagy lehet vmi más hiba ?

(#15) wienattwo


wienattwo
tag

Hali !

Vettem egy 512mb-os memóriát, beraktam a 256-os mellé, és azóta fagyogat a gépem+újraindítja magát. Ha kiveszem, a régi 256-ossal minden rendben.

Ott is látszik, hogy vmi gáz van, hogy az 512-essel fájlok kicsomagolásakor egy halom crc hibát ír ki. Pl van egy anyagom, 20 db rar-ból áll. Kicsomagolom, kapok kb 5 crc-t. És ha újra próbálkozom ugyanazon .rar fájlok kicsomagolásával, akkor már nem az előző fájlok lesznek crc-sek, hanem mások! Régi 256-ossal persze ugyanez simán megy.

A gond az, hogy Memtest nem mutatott ki semmi hibát. Elvittem szervizbe, nyomattak egy gyors memtestet, persze semmi, aztán bevették 1 hétre vizsgálni, de sztem egyáltalán nem tuti, h megtalálják a hibát.
Ha a szerviz nem talál semmit, akkor mit kéne tennem? Mert ők azt mondják, h ők csak a memet vizsgálják egymagában, vagyis hiába vinném be a gépemet, azzal nem foglalkoznak.

(#16) Thrawn válasza wienattwo (#15) üzenetére


Thrawn
félisten

Kipróbáltad úgy is hogy csak az 512-es volt a gépben? Milyen gép is ez, mert nem látom az adataidnál?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) wienattwo válasza Thrawn (#16) üzenetére


wienattwo
tag

Kipróbáltam úgy is, ugyanaz a hiba. Ez egy Samsung DDR PC3200 400Mhz + Asus p4p800s-x alaplap

(#18) user12


user12
őstag

Érdekes dolgot tapasztaltam a napokban. Az Everestben feltünt, hogy 333 mhz a memória sebessége annak ellenére, hogy 2 db DDR400 infineon van benne (ráadásul egyazon időzítési paraméterekkel megáldva). A bios úgy van állítva, hogy SPD alapján állítsa a sebességet.
Kipróbáltam, hogy - manuálisan - 400-ra teszem a sebességet, ám akkor már hibázott (nem részletezem, hogyan, a lénye, hogy hibázott).
Egyesével kipróbálva a modulokat, mindkét esetben automatikusan, SPD alapján 400-on futottak.
Végülis nem egy égető probléma, hogy 333-on fut, csak érdekelne a dolog magyarázata - amennyiben már valaki találkozott ilyen esettel.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#19) rlazol válasza user12 (#18) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem kérdésednek a nagy RAMos topicban vagy az Azonnali kérdésekben van a helye, ebben aligha kapsz választ.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#20) user12 válasza rlazol (#19) üzenetére


user12
őstag

Oda is beírtam - bár a topic címe alapján ide passzol inkább. Szerintem.
Annyira meg nem sürgős, hogy az azonnali topicban legyen.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#21) CséZé


CséZé
őstag

Előre is bocs ha rossz fórumba írok. :R
Tehát adódott egy problémám. Egy hete volt mikor játszás közben teljesen leállt a gép ahol jártam a gammába az a kép látszódott aztán se kép se hang nem is töltött a winyó ki sem lehetett lépni, na mondom resi. Aztán az sem ment zökkenőmentesen, kiírta h nem tud winyóról bootolni és állítsam be a jó winyót beléptem a biosba és mit látok? Nincs ott a kiválasztandók között a samsung winyóm csak annyit írt h Hard Drive, Kikapcsoltam kivettem visszatettem beindult. Azóta meg a bootolás tart vagy egy percig. Eddig töltött vagy 7-11 csíkot most meg 60-nál is többet :((
Először a winyóra gyanakodtam mostmeg a RAM-ra mert a töltések is rendkívül meghosszabbottak. Eddig a codba kb 10 mp alatt töltött be mármeg kell neki 1 perc is. A zene vagy a hangok szaggatnak meg késnek is. A szaggatás mp-enként jelentkezik úgy mint a játékban is. Azóta kellet egy lemezellenőrzést is lefuttatni közvetlen a boot után az s volt vagy 5 perc. Tehát vagyok vagy ideges :W
Valamit tudtok mondani, hogy az jó öreg XP-m adta meg magát vagy a géppel van valami?
Az hardware-k még garisok. Bocs h ilyen hosszú lett.

(#22) CséZé


CséZé
őstag

Senki nem tud segíteni? :O

(#23) Thrawn válasza CséZé (#21) üzenetére


Thrawn
félisten

Arra tippelek, hogy valamiért PIO módban megy a vinyód nem UDMA módban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) CséZé válasza Thrawn (#23) üzenetére


CséZé
őstag

Na és ezt hogy tudom megnézni esetleg visszaállítani?

(#25) Thrawn válasza CséZé (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

Az eszközkezelőben az IDE csatornákat nézd meg, hogy amin a vinyó van az milyen módban fut. Elvileg fel kell hogy ismerje magától, de a gyakorlat sokszor mást mutat.
Visszaállításra nem tudok jobb ötletet, mint hogy eltávolítani az IDE vezérlőt, majd restartolni és reménykedni hogy jól ismeri fel.

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) CséZé válasza Thrawn (#25) üzenetére


CséZé
őstag

Eszközkezelőben megnéztem és az volt oda írva h Átvitel módja:Ha rendelkezésre áll akkor DMA. Az eszköz típusához nem volt semmi írva mert a legördülő menüben nem lehettet választani semmit és szürkével az volt írva h:Autómatikus felismerés.a 0-ás és az 1-es számú eszköz is különbözik, az egyik átviteli módja ami a 0-é PIO mod a másiké 1-é az meg Ultra DMA üzemmód 2.
Speciel nekem két Elsődleges IDE csatorna van. Az egyikben a Jelenlegi átviteli mód:Nem használható. Na már most ez a DVD íróé vagy a winyóé?
Bocs de kicsit keverve lett
További teendő?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#27) Thrawn válasza CséZé (#26) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]
A jelenlegi átviteli módot néz ( a képen UDMA 4) Ha itt PIO van akkor az okozza a lassulást.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) CséZé válasza Thrawn (#27) üzenetére


CséZé
őstag

Ja úgy van ahogy mondod, de akkor ezzel mit lehet csinálni? Win reinstall, esetleg winyó csere?

(#29) Thrawn válasza CséZé (#28) üzenetére


Thrawn
félisten

#25: Visszaállításra nem tudok jobb ötletet, mint hogy eltávolítani az IDE vezérlőt, majd restartolni és reménykedni hogy jól ismeri fel.
Ha a remény is meghal akkor a win reinstall lesz az utolsó :)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30) CséZé


CséZé
őstag

Kösz szépen :R ha jól vettem ki a szavaidból akkor egy win reinstall biztos megoldja ? És nem a winyó a bűnös?

(#31) Thrawn válasza CséZé (#30) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem biztos hogy kell win reinstall, de ha nagytakarítást akarsz csinálni akkor hajrá :) A vinyó szerintem jó (bár nem látom az adataidnál a konfigot), de ha jobban a körmére akarsz nézni, akkor tedd fel a Hard Disk Sentinel-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32) CséZé válasza Thrawn (#31) üzenetére


CséZé
őstag

Értem, az adatlapot már nézheted, kitöltöttem :))
És kösz mindent :) Ha nem lettél volna szaladok a számítógépbótba :D

(#33) Thrawn válasza CséZé (#32) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs mit, ezért van ez a fórum :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Bocs skacok, de zárom a topicot. Folytatni a Nagy RAM-os topicban lehet [link]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.