Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Memória/ fsb kérdés?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) armandusy


armandusy
tag

asszinkron és a szonkron beállítás között mekkore teljesítmény küldönbség van?
ezt azért kérdezem mert melyik gyorsabb elvileg a
180FSB/360MHz ram 2,5 3 3 6 vagy a
180FSB/426MHZ ram 2,5 3 3 6 hogy érdemesebb müködtetni a gépemet?!

(#2) Tonyo válasza armandusy (#1) üzenetére


Tonyo
őstag

180FSB/426MHZ gyorsabb lesz.:)

(#3) armandusy


armandusy
tag

tehát akkor ha asszinronbak van a ram és a proci attól nem lessz sokkal lassabb a gép ugye?

(#4) erdoke válasza armandusy (#1) üzenetére


erdoke
titán

Milyen lap? Általában nem gyorsabb az enyhe aszinkron felülhajtás, sőt.

A legjobb aláírás a héten

(#5) armandusy


armandusy
tag

abit nf7-s lap tehát akkor mi a lényeG?

(#6) Tonyo válasza armandusy (#3) üzenetére


Tonyo
őstag

nem,sőt még gyorsabb is lesz.Nekem sem megy gyorsabban a gépem pedig most szinkronban van(333Hz ram,Barton 333Hz)400-AS RAMMAL GYORSABB VOLT:)

(#7) armandusy


armandusy
tag

akkor nyugtassatok meg hogy nem paara:)))

(#8) erdoke válasza Tonyo (#6) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg ezért szerepel az nForce2 technikai doksijában is, hogy a memóriavezérlő a szinkron hajtásra lett optimalizálva, és az a javasolt.
Milyen alkalmazásban volt gyorsabb a magasabb késleltetésű 400-as RAM mint az alacsonyabb 333-as?

A legjobb aláírás a héten

(#9) Tonyo válasza erdoke (#8) üzenetére


Tonyo
őstag

Aida -val néztem,meg Sandrával.

(#10) Flashy


Flashy
veterán

nekem KD7A-ban azonos időzítésen határozottan gyorsabb ha a memória aszinkron a proci fölött van hajtva (proci 333 mem 400). tehát VIA-s lapnál érdemes letesztelni így is.

(#11) Tonyo


Tonyo
őstag

úgy látszik akkor ez nem csak az én képzelgéseim:))

(#12) Flashy válasza Tonyo (#11) üzenetére


Flashy
veterán

nem képzelegni kell, hanem lemérni és kiderül :) és ha a programok azt mondják hogy gyorsabb akkor gyorsabb. a memória névlegesnél alacsonyabbon hajtásának az lehet az előnye hogy alacsonyabb frekin esetleg szorosabb időzítéseken is elmegy. de pl nálam 333on kisebb időzítésekkel addig se tudtam elmenni mint 400on nagyobbakkal úgyhogy maradtam 400on, hátha kisebb időzítésekkel néha hibázna. ram modul, alaplap, etc kérdése, ki kell próbálni és kész...

(#13) Tonyo válasza Flashy (#12) üzenetére


Tonyo
őstag

ezt nem neked szántam!Olvass vissza!Ugyanazt állítom amit te.

(#14) Flashy válasza Tonyo (#13) üzenetére


Flashy
veterán

igen láttam, de nem is ellenkezésképpen írtam neked amit az előbb írtam. csak mittomén te szóltál hozzá legutóbb aztán akkormár az ember beszéljen valakihez ha mond valamit :)

(#15) asturel


asturel
őstag

nekem is abit nf7-s lapom van a proci mondjuk 400fsb-t is birja de.. mikor aszinkron volt 333 cl 2.0 2-2-4 igy kb 2600-2700mb /s olvasas volt irasra mar nem emlexek 400on cl 2.5 3-3-6 2900-3000mb/s szoval szerintem is jobban megeri hogy aszinkronba hajtsd.. de mien proci az hogy nem viszi a 400as fsbt?

[Szerkesztve]

(#16) armandusy


armandusy
tag

2000+ tbred b van és 12,5*200 nem viszi!

(#17) Scream007


Scream007
őstag

sziasztok!
kérdésem a következö lenne:

mikor lesz jobb a teljesítmény:

p4 2.4@2.9 2x256 1:1 dualram 480
p4 2.4@3.35 2x256 5:4 dualram 445

35 mhz ram vagy 450mhz cpu számít többet???

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#18) Flashy válasza armandusy (#16) üzenetére


Flashy
veterán

remélem ezt viccnek szántad :)

(#19) armandusy


armandusy
tag

flsah ezt nekem irtad?

(#20) razor81


razor81
csendes tag

HELP!!!!!
Valaki megmondaná nekem hogy mi igaz abbol hogy ha veszek 2 márkás ddr 400-ast, mondjuk KINGMAX-ot, akkor se biztos hogy dula ddr-ben fog menni? Igaz hogy csak a kit-ben vásároltak tudják tutira? 2db 512-es KINGMAX-ot akarok venni, de csak ha megy duálban. Jo lenne a KINGSTON is, abbol van kit, de az drágább mint ha kit nélkul venném ugyanazt.

Ja és mégegy kérdés:
3.2-es EE magos procinál, 250-re valo huzás az = 4000Mhz, vagy csak rosszul számolok?
Tehátehhez a procihoz hogy ennyire huzzuk elég egy fasza 400-as ram, ami birja a 250-et??
Köszi elöre is!

(#21) sz.j válasza razor81 (#20) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mond, hány helyen teszed fel úgyanezt a kérdést???
Két vagy három helyen már válaszoltam, és ha az számodra kevés, akkor uo. kérdezz másokat is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#22) razor81


razor81
csendes tag

Asszem 3 helyen kérdeztem, amugy köszi a választ!

(#23) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

megy a flame :)

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#24) sz.j válasza razor81 (#22) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én meg mindegyiken válaszoltam.
Természetesen ha gondod van, vagy bármire is kiváncsi vagy, nyugodtan írj, de csak egy helyre, mert mint láthattad is megkapod a választ valakitől.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25) erdoke válasza asturel (#15) üzenetére


erdoke
titán

Úgy csináltok, mintha a gép egész nap csak AIDA memória sávszélesség mérését csinálná, az a fő felhasználási területe. Talán ha többféle valós alkalmazás alatt is kimérnétek, akkor el tudnátok dönteni, hogy melyik a jobb.
Egyébként pedig kifejezetten nForce2-re mondtam, és az nVidia álláspontját tolmácsoltam. KD7 pl. mintha nem nForce2 lenne...
Persze ugyanez áll a SiS chipsetjeire is, csak akkor éri meg aszinkron felülhajtani, ha nagy a két órajel között a különbség. 166 és 200 között általában nem elég nagy, ráadásul legtöbbször szorosabb időzítések érhetők el alacsonyabb memória órajelen.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Lőre


Lőre
tag

Kérdésem hasonló!!
Adva van egy P4 3,2 ''EE'' magos proci mellette 4x 256MB 400 Mhz-s memo
Érdemes e Fsb emeléssel húzni a procit és egyuttal visszatenni a memot 5:4-re,
vagy akkor amit nyerek a proci sebességen,azt elbukom a memórián??

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#27) Gorneck válasza Lőre (#26) üzenetére


Gorneck
titán

Nos 4*256/400 elad, 2*512/500 vesz, és nyomat 1:1ben és mindenki jól jár!

Gorneck#1239

(#28) Lőre válasza Gorneck (#27) üzenetére


Lőre
tag

Addíg is amíg a tömeg vitázik hogy ki vehesse meg a 4x 256 memóriát mi a kézenfekvőbb megoldás?

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#29) erdoke válasza Lőre (#28) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem megy annyit a 400-as RAM, amennyit a proci, akkor oszd le nyugodtan 5:4-re.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Gorneck válasza Lőre (#28) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs mit mondanom! erdoke válszolt helyettem! 5:4ben nézd meg mennyi a a procid vége, ez segít majd a döntésben, hogy érdemes őket leváltani 2*512/500asra vagy sem!

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Memória/ fsb kérdés?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.