Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Memora


Memora
senior tag

Hello!
Tudna valaki tanaccsal szolgálni arra az esetre, ha az ember elsö PC-jét frissen vásárolva szomorúan konstallálja, hogy a 400MHZ-s memóriamoduljai sajnos csak 320 MHZ-n hajlandóak muzsikálni,pedig semmi okuk rá!
...illetve mégis:O
Hosszas nyomozás árán sikerült kiderítenem, hogy az ideális teljesítmény érdekében a ram tipusszámának egyeznie kellene az alaplap leírásában feltüntetett ramtipusok valameklyikével, de nem ezt teszi.
Valószínüleg ez lehet a teljesítménycsökkenés oka.
Ezen csak a ramcsere segíthet, vagy létezik más megoldás is?
Ha vissza kell vinnem a (sulinetes Samsung) memóriákat cseréért rimánkodva a boltba, akkor nehéz küzdelemnek nézek elejébe:DDD, nem tudom valahogyan kötelezhetem e a boltot a cserére, hiszen a teljes konfigot ott vettem, ügyelniük kellett volna az ilyen dolgokra!
Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni nekem az ügyben!

Fancy quote placeholder

(#2) TudorVigyor válasza Memora (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A 400MHz-es memodnak mennie kellene 400MHz-en (az alaplap leirasara akkor hivatkozzanak, ha adtak magyar nyelvut).
Alaplap / memoriamodul tipusa vagy IC-k felirata / FSB / beallitott idozitesek / ''nem megy'' bovebb kifejtese esetleg segithet.

Szerk: megneztem a konfigodat az adataidnal. Arrol lenne szo, hogy nem mennek dualban? Mert az egy mas teszta lesz...

[Szerkesztve]

(#3) bim válasza Memora (#1) üzenetére


bim
veterán

majdnem pont ilyen lapom van és szinte kizárolag csak a samsungot szereti.és az alaplapi kézikönyvbe is szerepel ez a memo.probáld a biosban beálitani .

advenced-al overlock tuner-manual-dram freqvenci-400

mindezt alap orajelen .ha mégsem menne akkor vagy a memo rossz, vagy az alaplap nem tudja hajtani 400-on.ha tuningolni akarsz akkor vedd le 400 rol autora v. 320-ra (ez 5/4-es osztást jelent )sok sikert

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

320-on mennek?5/4-ről tedd át az FSB/RAM arányt 5/5-re.

(#5) Angie™ válasza bim (#3) üzenetére


Angie™
addikt

''majdnem pont ilyen lapom van és szinte kizárolag csak a samsungot szereti''

Ne vicceljél már :U:U:U Van valamilyen tudományos háttere ennek amit mondtál, vagy a saját tapasztalatidra szeretnél hagyatkozni ?:D:D

Fogadjunk hogy sokáig kellene keresni olyan ramot ami nem menne abban a lapban :t

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) bim válasza Angie™ (#5) üzenetére


bim
veterán

hát lehet hogy csak nálam nem ment a hynix és másnál meg tökéletesen.ez érdekes volt számomra is mert a kézikönyv szerint támogatja.egyébként 27 modul szerepel a listán gyártási számmal + hogy hány darabot tehetsz belőle a lapba.és szo sincs arrol hogy a világ összes memoját támogatják.ahogy hallom az A64-eseknek sem fekszik a hynix és nekik miért nem?:B

(#7) Angie™ válasza bim (#6) üzenetére


Angie™
addikt

Az A64 sokkal jobban érzékeny a ramokra mint a P4.. De mindegy, mindig lehetnek kivételek :D Inkább koncentráljunk a topicnyitó probléma megoldásához. :D

jah az 5/5 igaz 1:1 akart lenni ? :t

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) bim válasza Angie™ (#7) üzenetére


bim
veterán

nem vitatkozni akartam hanem sajnos tapasztaltam.ezt mondjuk nem értem hogyha ennyire érzékenyek a memora akkor miért nem adják az alaplappal együtt mint a memo kit-ek?

(#9) Memora válasza bim (#3) üzenetére


Memora
senior tag

Kösz a segítséget, és a többieknek is,itt a biosban be tudtam állítani a memóriákat 400MHZ-re:C, most viszont a gép bekapcsolásakor feltünö teljesítménykijelzés tünt el:(, úgyhogy nem tudom leellenörizni, hogy tényleg 400-e az a 400MHZ?
Nem tudja valaki, hogy hol lehet még biztosan megnézni ezt, vagy hol lehet beállítgatni azt a bizonyos infokijelzést?(igazság szerint ez az elsö gépem, még nem igazán látom át a dolgokat)
Egyébként Dual chanelba megy (legalább is azt állotta),amihez, a gépkönyv szerint(Persze angol nyelvü, nem magyar, ne legyünk telhetetlenek) nincs szükségem másra, csak két egyforma tipusú és méretü memóriamodulra, amiket az 1-3, vagy a 2-4 slotba teszek:F
De hallottam már olyat is, hogy ehez valami speciális RAM kellene...
Remélem nem?

Fancy quote placeholder

(#10) bim válasza Memora (#9) üzenetére


bim
veterán

2 teljesen egyforma modulra van szükséged ehez.a cpu-z progival tudod ellenőrizni a beálitásokat dul -pat-mem orajel proci orajel stb...nem tul nagy áttolom mélbe.:D

(#11) Memora válasza bim (#10) üzenetére


Memora
senior tag

Kösz a programot,nem rossz,de sajnos csak 199Mhz-et jelez ki, úgyhogy lehet hogy mégis van valami gond a rammal,nemtudom...

Fancy quote placeholder

(#12) I_Am válasza Memora (#11) üzenetére


I_Am
veterán

Ha 199-et ir ki az attól lehet, hogy az alaplapod órajelgenerátora nem pontosan 200MHz-en üzemel. AI nem tudom be van-e kapcsolva.

Alapfelállásban a dram/cpu osztónak 1:1-be kell lennie. Ekkor azon az órajelen fog járni a memoria mint a processzor fsb-je. (pontosabban ''kétszer'' akkorán)
Tehát ha a CPU-Z 200MHz-et vagy ahoz nagyon közeli értéket ir ki és nem tuningoltál, akkor minden rendben van.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13) bim válasza Memora (#11) üzenetére


bim
veterán

ha 200-at ir ki az a jo mert valojában az 2x200=400 mhz és már meg is van a jo érték.a leolvasás meg ingadozik,ha vársz kicsit lesz lejebb is meg feljebb is.:DDD

(#14) Memora válasza bim (#13) üzenetére


Memora
senior tag

Hmmm...Értem! Akkor, ha a cpu-z kb:200Mhz-et mutat külön-külön mindkét ramra, dualban, akkor rendben vagyok...

Fancy quote placeholder

(#15) Gorneck válasza Memora (#14) üzenetére


Gorneck
titán

Igen!

Gorneck#1239

(#16) Flashy válasza Memora (#14) üzenetére


Flashy
veterán

de nem azért vagy rendben mert a 2 ram egyenként 200Mhz és így lesz összesen 400, hanem mert a DDR duplázott átvitelt jelent, a DDR miatt tekinthető 400MHz-nek.

(#17) Memora


Memora
senior tag

Aha.
Még egy kérdésem lenne, mielött nekilátok áttanulmányozni az Asus alaplapos topicot,meg úgy az egész hardveres fórumot:
Megsérülhet (vagy legalábbis fagyhat)e a processzor akkor, ha pl 3Ghz-es(P4), de a hütöje csak 2,8Ghz-es(light,glacialtech igloo)?
A boltban, ahol az egész konfigot vettem,kb 50x elmondtam nekik, hogy pont olyan coolert tegyenek bele, amilyen a cpu, persze otthon belenézve nem azt a tipust találtam benne, amit szerettem volna.Amikor rákérdeztem, azt mondták ne aggódjak, a P4 nem melegszik annyira, hogy ne lenne ez is elég!
Tényleg biztonságos 3Ghz-s procit 2,8-as hütövel vinni?

Fancy quote placeholder

(#18) vsvector


vsvector
csendes tag

egy kérdésem lenne:
Szeretnék venni egy GEIL Ultra Platinum 3200 DDR kittet 1GB kiszerelésben, de nem tudom az alaplapom ismeri e ezt a memóriát
Az alaplap típusa MSI Neo-FIS2R - Intel 875P chippel

Eladó!INTEL CORE i7 PC,8GB DDR,HD6870,BLUE-RAY,700W mindenre van garancia ajánlatokat Püben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.