Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csokika


Csokika
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus P5B-E alaplap! A leírás szerint akár 8gb memóriát is képes lenne kezelni, ellenben ez még 4gb-t sem tud normálisan! A négy foglalatban 4 db 1Gb-os modul van, a Bios mégis csak 3008Mb-ot lát!!! :F
Egy másik lap P5L2-SE v2.0 lap pedig igaz hogy csak 4Gb-ot kezel elméletileg mégis csak 3580mb-ot lát??
Akkor melyik alaplap képes lekezeni 4 vagy több gb memóriát?

Ja és egy másik nagyon frankó lap a síma P5B! SATA raid? Ugyanmár! Van rajta egy db SATA Raid csatlakozó, nos erre ki hogyan varázsol rá két vinyót összeíkozva?? Tiszta gáz az egész!

(#2) slayer006 válasza Csokika (#1) üzenetére


slayer006
addikt

a 3GB vs. 4GB az XP problémája nem az alaplapé :(
szerintem tedd fel v.mi alaplapos topicba ezt a kérdést, sanszos, hogy ezt törölni fogják

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3) Csokika válasza slayer006 (#2) üzenetére


Csokika
tag

Na várj, itt az XP még szóba sem jön! Ez csak Bios, s agy sem XP menne rá!
Rossz helyre raktam? Én hülye! :)

(#4) Csokika


Csokika
tag

Nos van valakinek ötlete mi a hiba?

(#5) [HUN]Zolee válasza Csokika (#4) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

kevesebb megy benne rendesen? lehet hogy a 4 modul veszik össze. próbálkozz párosítva tesztelni őket. vagy tolj rájuk egy memtestet

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#6) DeSanto válasza Csokika (#1) üzenetére


DeSanto
őstag

BIOS frissites?

Tegyel bele 2 gigat es frissitsd a BIOS-t.

Nekem pl nem kezelte a ramjaim es egy BIOS frissites megoldotta.

(#7) Zamery válasza [HUN]Zolee (#5) üzenetére


Zamery
senior tag

Egyformák a ramok? Mert az sem mindegy. 2-2 párban kéne megnézni. És hát igen, én is lefuttatnám a memtest86-ot először, itt megtalálod: [link]
Kiírod CD-re és erről bootolsz aztán hagy fusson. Igy legalább kiderül hogy jók-e a ramok.
Utána jöhet az alaplap tesztelése default beálításokkal, hátha csak valami el lett állítva....
Megint el*esztem: ez Csokikának ment. :DDD

[Szerkesztve]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#8) Csokika


Csokika
tag

Szóval 4db 533Mhz-es egyforma PQI memóriáról van szó amik párban (2-2Gb-osként) tökéletesen mennek! Memtest hiba nincsen, rendszer mindegyikkel külön-külön telepíthető, szóvl full jók! Eddig 3 Core 2 Ready alaplapból egy sem tudta lekezelni normálisan a 4Gb-t!!!!

(#9) Zamery válasza Csokika (#8) üzenetére


Zamery
senior tag

A Biosból a legújabb van fent? Illetve beállítottad a default értékeket? Minden Auton van?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#10) Pompi válasza Csokika (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Legyetek szívesen a már meglévő gyűjtőtopicokat használni kérdésfeltevésre és csak akkor új topicot nyitni ha a kérdés nem férne el valamelyik témában.

A jelenlegi témában a következő topicokat tudnám javasolni:

Nagy RAM-os topic [link]
Core 2 ready lapok harca [link]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.