Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Melyiket vegyem? r350 vs. r300 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Kérdésem egyszerű. A közeljövőben szándékozok venni egy ATI VGA-t, csak tanácstalan vagyok, hogy milyet és mikor. Annyira HCGamer nem vagyok, de utálom, ha a játék szaggat/pixeles/és nincs min. 8xaniso. :))

Melyik márkát vegyem? Nagy különbségek vannak? A Club3D Ti4200 (anno) még elég jó volt. Vagy keressek inkább BBA-t? Olyat hol lehet magyarországon kapni?

Előri is köszönöm a hozzászólásokat.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

(ez lenne az első ATI kártyám, remélem nem fog csalódást okozni egy Ti4200 után...)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Phobos


Phobos
aktív tag

Hát ha van pénzed akkor a 9800-ast, természetesen az a legjobb, bár a bevezető ár kicsit magas szokott lenni.
Sok jó márka van.
A legjobbak az eredeti ATI, Gigabyte, Hercules, de a többi kisebb gyártó sem árúl rosszat

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#4) Vikthor válasza Phobos (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor szerinted érdemes várni a 9800 megjelenésére (magyarországon) és az meg lenyomja a 970 pro-t?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Vikthor


Vikthor
nagyúr

9700

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) erdoke válasza Vikthor (#1) üzenetére


erdoke
titán

BBA-t szinte mindenhol kapni.
9700-at tudod pro szint közelében járatni (GPU-t tuti, RAM itt nem igazán érdekes, de keress 3,2 ns-osat). Ez 50-60 nettó kisker, gyártótól függően.
9700 pro 70-100 nettó kisker, gyorsabb RAM, de nincs rá igazán szükség (szerintem).
9800/9800 pro még nem kapható, de 20-25 nettóval a föntiek fölött lesz.

Másfél évig kitart a 9700, ha húzod a prociját, amikor már kell. Szerintem mostanság a 9800 széria minden lesz, csak jó vétel nem.

A legjobb aláírás a héten

(#7) Vikthor válasza erdoke (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Thanx Doc!

Oké felcser, :DD Akkor lebeszéltél a 9800-ról, engem is már az ára tartott vissza, igazából. Magyarul akkor szinte mindegy, hogy milyen 9700, ugye? Csak a Ram legyen lehető leggyorsabb. Akkor egy sima Club3D 9700 54+fa ropiért nem rossz vétel?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Dade


Dade
tag

Hello !

Én a múlt héten vásároltam egy PowerMagic Radeon 9700-t, amin 3,3ns ramok vannak.
Aqua-ban vettem bruttó 64500.-ért.
Jól lehet húzni, a Pro sebességét simán viszi.
Geforce 4200 után tiszta felüdülés ez a kártya ! :DD

Üdv,

Dade

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#9) Vikthor válasza Dade (#8) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia Dade!

Mi van a dobozban? Leírnád nekem? A kártya halk? 64500 pénz brunyóban az jó ár. Legalábbis nekem. A képe nem homályos? Állítólag ezt mondták, bár én nem láttam. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10) erdoke válasza Vikthor (#7) üzenetére


erdoke
titán

Nem túl nagy a különbség BBA és PBA. Nekem Sapphire van, bár most visszaadtam tesztelni, mert driver-problémák merültek fel. Persze nem véletlenül... (:)))
Dobozban már 51 nettóért kapható.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Phobos


Phobos
aktív tag

Lenne egy kérdésem, hogy mindegyik powermagic 9700-es 3.3 ramokkal van szerelve?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#12) Vikthor válasza Dade (#8) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Milyenek a tuningolási lehetőségek. Mondjuk nem vagyok tuningbarát, de tudni szeretném azt az értéket, ahol a kártya még nem szemetel és 5-6 óráig biztos hogy megy.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) erdoke válasza Vikthor (#12) üzenetére


erdoke
titán

1. PowerColor márkájún talán 3,2-es RAM-ok vannak.
2. 360/610 általában stabilan megy a BIOS-hack után. [L]http://www.3dchipset.com/bios/index.php[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#14) Joz76


Joz76
tag

Ha tuningolsz, akkor mindegy melyik márka, csak minél gyorsabb RAM-ok legyenek rajta. Ha nem tuningolsz, akkor szerintem Club3D, mert a sima 9700-as náluk majdnem egy szinten van (324/297) az eredeti Pro (325/310) ajánlásaival, és a többihez képest (pro, 9800) igencsak pénztárca kímélő megoldás.

Joz

Joz

(#15) Vikthor válasza Joz76 (#14) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez nagy badarság amit írsz. Nézd meg a hivatalos weboldalukat (Club3D) és ott egy táblázatban leírják, hogy 275/275. Szerinted az ő szemszögükből érdemes lenne akkor 9700 pro-t árulni????? Ugye nem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) erdoke válasza erdoke (#13) üzenetére


erdoke
titán

Adj majd vmi visszacsatolást, ha vettél. Hízzon a májam, ha értelmes tanácsot tudtam adni. :DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#17) Vikthor válasza erdoke (#16) üzenetére


Vikthor
nagyúr

You've got it, sir!

:))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18) Dade válasza Vikthor (#9) üzenetére


Dade
tag

Hi Vikthor !

A dobozban a szokásos dolgokat lehet megtalálni, úgymint DVI átalakító, driver CD, pár oldalas users manual és egy üzembe helyezési útmutató.
A ventilátor elég halk, nem sérti a fülemet a hangja. :D
Szerintem szebb képet ad mint a 4200-es Titanium, bár ez relatív. :D

Üdv,

Dade

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#19) Vikthor válasza Dade (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

I owe u one Dade!

I'll cover you!!

:D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) Dade válasza Vikthor (#19) üzenetére


Dade
tag

Respect ! :DD

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#21) Vikthor válasza Dade (#20) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mert, van még idő bőven, de azért nem árt felkészülni egy ilyen áradatra, mint a Half Life 2 + a Doom 3. Bár az utóbbit nem hiszem, hogy FSAA-ban nyomhatom. :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) ödönke válasza Vikthor (#15) üzenetére


ödönke
aktív tag

nem írt hülyeséget, már többen mondták (tulajdonosok), hogy az alap gyári órajel beállítás a club3d-nél gyakorlatilag 324/297 (lehet hogy az oldalon 275/275 van)és megy stabilan, tesztekben még 9700pro-kat (chip magazin) is levert állítólag szvsz. ez a legjobb vétel manapság, hisz jó pénzért fix 324/297. Reménykedem, hogy nem vesz vissza belőle a club3d, mert majd én is ilet fogok venni ősszel :)

(#23) erdoke válasza ödönke (#22) üzenetére


erdoke
titán

Az, hogy ez gyárilag ennyire van állítva, nem azt jelenti, hogy a többi nem bírna ennyit, sőt.
A RAM csak a hardvertől függ, még a 3,3-asok is elmennek 310-en. R300 pedig mindegyikben uaz, csak azoknál a gyártóknál, akik hűen követik az ATi előírásait, van egy BIOS korlátozás, amit fentebbi linken található eszközökkel orvosolni lehet.
Hallottam olyan PowerColor 9700-ról, amelyik stabilan megy 380/640-en. Persze itt már kell egy kis mázli a GPU-hoz, ill. a hűtésre is figyelni kell.

A legjobb aláírás a héten

(#24) Vikthor válasza ödönke (#22) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen, de mondom, hogy az a húzott beállítás!!! Egy húzott cuccost, hogy akarsz összehasonlítani egy nem húzottal? Kopp! :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) erdoke válasza Vikthor (#24) üzenetére


erdoke
titán

Húzott, nem húzott. Ennek itt nincs nagy jelentősége, mert a proci uaz. Egyébként tényleg nem húzott, hardveresen ez OK a gyártó részéről, csak másik BIOS-t használ.

A legjobb aláírás a héten

(#26) ödönke válasza ödönke (#22) üzenetére


ödönke
aktív tag

haa most néztem hisz egyszer ezt már kitárgyaltuk, egyáltalán minek indítottad ezt a topicot, ha már előtte körberágtad a témát? :(

itt is a link [L]http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=13305[/L]

(#27) Vikthor válasza ödönke (#26) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Core 275
Memory : 275
Bus: AGP 4/8
Memory : 256 BIT BGA-DDR
Ram: 128 MB
Features: CRT-TV-DVI

Most érkezett el a vásárlás ideje, és kíváncsi voltam, VAGYOK! a véleményekre. :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) erdoke válasza ödönke (#26) üzenetére


erdoke
titán

Igaz, de én lemaradtam a végéről, mert nem tettem félre a linket. Tényleg, miért 2x ugyanarról beszélni ugyanazokkal? Annak viszont örülök, hogy megint hasonló dolgokat beszéltem! Még rajtakaptatok volna... :DD

A legjobb aláírás a héten

(#29) Joz76 válasza Vikthor (#15) üzenetére


Joz76
tag

Mint ahogy Ödönke is írja NEM badarság. Alap órajelen 324/297, és mivel Nekem van egy ilyen darabom ez TELJESEN BIZTOS.

Joz

Joz

(#30) Vikthor válasza Joz76 (#29) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor miért nem árulja a Club3D ezt a típust, ''szinte 9700 pro egy pár megahertztől meg tekintsél el légyszíves'' kártya??? :))

:DD :DD :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#31) Vikthor válasza Joz76 (#29) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor miért nem árulja a Club3D ezt a típust, ''szinte 9700 pro egy pár megahertztől meg tekintsél el légyszíves'' kártya??? :))

:DD :DD :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32) erdoke válasza Vikthor (#31) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy ebben a klubban a 9700 pro gyárilag 360/680. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#33) Vikthor válasza erdoke (#32) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Egyenesen 9800 pro! :O

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34) Joz76 válasza Vikthor (#31) üzenetére


Joz76
tag

Ezt kérdezd meg tőlük, de eddig az összes Club3D R9700 tulajnál így működött. A Club3D részéről én sem értem a logikát, de attól még így van. Nézz vissza 1-2 hétre a radeonos topikok között, és meglátod nem beszélek hülyeséget. Ha nagyon hitetelen vagy dobj fel egy topikot (Club3D R9700 tulajok ide), és meglátod igazam lesz. Egyébként mivel nincs ebben tapasztalatod nem tudom, hogy erölködsz ennyire.

Joz

Joz

(#35) Vikthor válasza Joz76 (#34) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem erőlködök, csak nem nagyon hiszem el, hogy ilyen van. Miért jó ez a Club3D-nek. Akkor ki a rák veszi meg az ő 9700 pro-ját??? Érted mit beszélek?? :) Nincs harag... amennyiben nem vagy keresztény persze... >:)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36) ödönke válasza Vikthor (#35) üzenetére


ödönke
aktív tag

Hogy miért jobb a club3dnek? Szerintem azért mert az ő kártyája nyer így magasan a 9700-as tesztekben (nagyobb eladások, stb bla bla) Míg a 9700pro-ból szerintem nem sokan vesznek, aki már 9700prot vesz az inkább a bba, hercules, gigabyte, tyan, sapphire felé húz, de így hogy majdnem 9700pro szintjén van a kártya még elszipkázhat pár embert a 9700pro vásárlók közül is. Ez mondjuk cégen belüli konkurencia is, de szerintem nem fognak belehalni :)

(#37) Phobos


Phobos
aktív tag

Melyik magykerek árulnak Club 9700-est, mert jövő hónapban akarok venni egyett..

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#38) Joz76 válasza Phobos (#37) üzenetére


Joz76
tag

Pulsar a Club3D hivatalos diszti.

Joz

Joz

(#39) PaladiN válasza ödönke (#36) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Asszem teljesen igazad lehet. Sôt ez a fajta önkonkurencia még akár jót is tehet a cég eladásainak.
Minden bizonnyal a dolog jól átgondolt történet. Jobbat ad a külsô konkurenciánál. A saját pro terméke amúgy is kevésbé keresett, kisebb a piaca, ill. aki ilyet venne az nem fog ezen az ''apróságon'' fennakadni, magyarul az úgyis a ''legjobbat'' akarja. stb...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#40) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ok! Köszönöm szépen a hozzászólásokat, szerintem maradok a Club3D-nál (sima) 9700. Remélem nem lesz egy rossz választás. :DD Ha valaki még szeretne tanácsokat vagy véleményeket adni, szívesen veszem őket.

Üdv. Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41) PaladiN válasza Vikthor (#40) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Jó választás! :DD
Nem fogod megbánni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#42) PodMAN válasza Vikthor (#40) üzenetére


PodMAN
senior tag

Kellett nekem olvasnom ezt a topicot :) Mennyiért lehet mostanság eladni egy MSI Ti4200 64MB kártyát?

Üdv: PodMAN

(#43) Vikthor válasza PodMAN (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Én 28 ropiért adtam el a Club3D Ti 4200 128, TVout. Magyarul nettó áron. és 9 hónapos volt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Melyiket vegyem? r350 vs. r300 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.