Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Slan


Slan
csendes tag

Abit AI7 vs Abit IC7. AI7 I865PE chipsetes az IC7 875P-s. Árban kb ugyan ott vannak bruttó 30e körül. Az AI7 be beleraktak mindenféle extra tunigolási és felügyeleti lehetőséget μGuru , az IC7-ben ott a PAT. Az is érdekelne, hogy a későbbiekben az új Prescott procikat melyik mennyire fogja támogatni erről mit hallottatok. Vagy ebben az árkategóriában más gyártótól jobb alaplapot tud e valaki. :U

(#2) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Szerintem ha Prescottot akarsz később, akkor Ic7 max3. A prescott rengeteg áramot fog felvenni, ha jól tudom az IC7 max3 ezt támogatja. Az MSI lapok sem rosszak, kiváló teljesítményűek. Nekem Gigabyte 8knxp van, 875p chipkészletű. Drága volt, de stabil és megbízható. Abitról a fent említett típusról sok jót hallottam.

[Szerkesztve]

(#3) erdoke válasza Slan (#1) üzenetére


erdoke
titán

A lapok Prescott-kompatibilitásáról olvashatsz a hardocp.com-on.
AI7 tesztjeit nézd meg, hogy tuningnál bekapcsolva marad-e a PAT.
Asus P4P800 van még ebben az árkategóriában, ami a Prescottot is támogatja.

A legjobb aláírás a héten

(#4) Slan


Slan
csendes tag

IC7 MAX3 22e vel drágább, de ennyivel szerintem nem nyújt többet. A Prescott kompatibilitásban meg ugyan azt tudja mint az IC7 tudtommal. Az AI7-hez van odaírva Abit-éknál hogy ''New power design for Prescott CPU'', ''(ACPI) & FMB 1.5
''. Ez az FMB 1.5 v. 2.0 kell hozzá hogy elbírjon egy Prescott-al. De az abit valahol azt nyilatkozta, hogy az IC7 és IS7 sorozat is FMB 1.5-nek ha nem is felel meg teljesen, de majdnem :DD Szóval elvileg abba is belemennek majdan az új procik. De még nem találtam sehol se konkrét listát, hogy melyikkel fog menni és melyikkel nem.

(#5) LongWang


LongWang
csendes tag

Szeva!

Visszaterve az eredeti kerdeshez:

Szerintetek melyik er tobbet?

- IC7 (875p): PAT-bol eredo 3-5% sebesseg novekedes
(tenyleg csak ennyi sebesseg kulonbseg van a ket chipkeszlet kozott?)

- AI7 (865pe): extra uj szolgaltatasok, felugyeletek, Realtek audio

A ket lap gyakorlatilag ugyanolyan arban van, ezert okoz fejtorest a valasztas.
(Az arfekvese miatt hagyjuk most a IC7 MAX3-at)

Üdv:
LongWang

(#6) Illissius


Illissius
tag

http://www.hardcoreware.net/reviews/review-185-1.htm
Itt van egy jó cikk az AI7-ről - alapban lassabb a 87P-s lapoknál, viszont lehet rajta tuningolni a chipsettet is (nem egészen értem hogyan, úgyhogy ne kérdezd), aminek hatására kb. ugyanannyival lesz gyorsabb az AI7. Tehát hacsak nincsen hasonló chipset tuningolás az IC7-en is (nem hallottam róla, de nem is néztem utána), szerintem ezzel egyértelmű a választás.

[Szerkesztve]

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#7) erdoke válasza Slan (#4) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.hardocp.com/article.html?art=NTY1[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#8) Slan


Slan
csendes tag

Végül az IC7 mellett döntöttem, hogy a maximális teljesítményt kihozhassam a rendszerből. Köszi a segítséget!

(#9) Joey_the_man válasza Slan (#8) üzenetére


Joey_the_man
tag

Szerintem jól választottál, nekem is IC7Max3-am van de szinte majdnem ugyanaz mint az IC7... (Szerintem a MAX3-nál az OTES és a Secure IDE dobja meg nagyon az árát, mert a többi ugyanaz, mint egy G-s változatba) De ha az IC7 max3 támogatja a Prescottot (márpedig az Abit szerint igen), akkor sztem a sima IC7 is támogatja.. Mert szerintem az alkatrészek minősége nem nagyon külömbözhet a két lap között... De az is meglehet hogy mégis .. :) Ez az amit szinte csak az Abit tudhat..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#10) Goose-T


Goose-T
veterán

A 865-ös Abit lapokban nem lehet aktiválni a PAT-ot? Mintha lett volna ilyen kavarás, hogy az Abit, ASUS, mittudoménmégmelyik megcsinálták, hogy a BIOS-ban bekapcsolható legyen a PAT, csak valami más néven fut ezeknél (Game Acceleration vagy ilyesmi). :F

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) Slan válasza Goose-T (#10) üzenetére


Slan
csendes tag

A Game Acceleration valami más lesz mert ez ennek az IC7 esnek a bios-ába is benne van.

(#12) Csacsa1 válasza Goose-T (#10) üzenetére


Csacsa1
csendes tag

Nekem Abit IS7 lapom van, a PAT a Bios-ban Game Accelerator Street Racer
beállítással aktív az AIDA szerint.
Aktív marad mind addig mig a memoria 1:1 ben van, ha átvan állítva 5:4v3:2
akkor kikapcsol.
Most cserélnék lapot én is IC-7 v AI-7-re.
Ugy hogy érdeklödve várom a további hozzászolásokat.
Hétfön kell választanom.:U

[Szerkesztve]

(#13) Goose-T válasza Csacsa1 (#12) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem IC7. De ha gyorsít eleget a Game Acceleration (ami ugye elvileg a PAT), akkor inkább AI7.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) erdoke válasza Goose-T (#13) üzenetére


erdoke
titán

A Game Accelerator nem= PAT. Nekem IC7-G lapom van, úgyhogy nem vagyok teljesen jártas a 865-ös lapok PATkolásában, de a kettő nem ugyanaz (bár lehet, hogy az egyik beállítható paraméter változtatása aktiválja a PAT-ot is).

A legjobb aláírás a héten

(#15) Goose-T válasza erdoke (#14) üzenetére


Goose-T
veterán

Pedig sok hír szólt régebben errôl, többek közt itt a PH-n is. Mindjárt utána is nézek.
Itt is van:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=3467[/L]

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) erdoke válasza Goose-T (#15) üzenetére


erdoke
titán

Írtam, hogy elképzelhetőnek tartom azt, hogy a GA egyik pontja a PAT-ot is aktiválja, de a GA maga több, mint a PAT aktiválása (MCH tweak).

A legjobb aláírás a héten

(#17) Goose-T válasza erdoke (#16) üzenetére


Goose-T
veterán

De jó kenés ez a Game Acceleration? Mert speciel én egy Abit IS-7-re fenem a fogamat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Viktor77 válasza erdoke (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Hamár a Game Accelerationnál tartunk, lenne egy kérdésem.

A Turbo, stb. után van még 4 opció, érdemes ezeket birizgálni, vagy az első opció automatikusan állítja a többit is?

Remélem érthetően írtam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) erdoke válasza Goose-T (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ha jó RAM-od van, akkor lényeges pluszt tudsz kisajtolni vele a rendszerből.
Nálam a Turbo és a Street Racer között kb. 30% különbség van memóriaírásban. Ezt már megérzi az egész rendszer teljesítménye.

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza Viktor77 (#18) üzenetére


erdoke
titán

Asszem értem.:)

Szerintem a Turbo/Street Racer/ F1 az alatta lévő 4 menüpont paramétereinek különböző kombinációja. Nyilván a memóriavezérlő egyre agresszívabb húzása.
A 4 menüpont csak azt az extra lehetőséget nyújtja, hogy külön-külön is tudd állítani az egyes paramétereket.

A legjobb aláírás a héten

(#21) xcbiker


xcbiker
addikt

Abit AI7 vs Abit IC7-MAX3 teszt:
[L]http://images.tweaktown.com/document.php?dId=577&dType=review[/L]

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#22) Csacsa1 válasza Goose-T (#13) üzenetére


Csacsa1
csendes tag

Az új Abit AI7 után marad a régi IS7.
UA.BIOS beállításokkal játékok inditása és kb 2-3 perc mulva teljesgép újra indulás.
Vissza rakva IS7 réndesen müködik. :F

[Szerkesztve]

(#23) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Halihó!

Nekem AI7-esem van , eddig teljesen full, a kezdeti ''apróbb'' kellemetlenségektől eltekintve, bár ezek szvsz később új software-kkel és BIOS-al orvosolva lesznek ...

Amivel többet tud az AI7 mint az IS7:

uGuru : win alól tuningolhatsz, elmenthetsz sémákat, stb, ALC655 (Bár ha van hangkarid akkor ez felejtős :) ), 3,2 V max Vdimm és elméleti Prescott támogatás ...

Nekem a PAT úgy kapcsolt be rajta, ha az NBStrap-ot 667-re veszem ... ekkor írja a CPU-Z hogy Performance mode: enabled, vlaamint a Sandra és Aida értékei is megugranak ...

Tuning terén eddig csak jókat olvasok róla ... kipróbálni sajna nem tudom mert pici a tápom ... nemsokára jön a nagyobb :)

Ezt a Street Racer mókát majd kipróbálom ... csak hát nem elég a power neki :(

Life is shor...

(#24) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok! Nem teljesen a temahoz tartozik, de az IC7-rol kerdeznem, hogy most van rajta LAN vagy sem? Az Abit oldalan amit kepet mutatnak rola, aszerint van rajta LAN, de a felsorolasban meg nem latom. Az IC7-G egyertelmu. Ott a kepen is van LAN es irjak is. De akkor meg mi van az IC7-G-n, hogy majd 15e Ft-tal dragabb? :F

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#25) BRinyo válasza nyimsolt (#24) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Csak a G-s változaton van alaplapi LAN, és ez a különbség a két változat között. A chip típusa, ha jól eméxem, akkor 3C940.

(#26) nyimsolt válasza BRinyo (#25) üzenetére


nyimsolt
tag

Mindossze ennyi a kulonbseg a ket lap kozott? 15000 piz csak azert, hogy gigabit lan legyen a gepben?! Szerintem manapsag meg nem eri meg. Maradok a sima IC7-nel.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#27) Slan válasza nyimsolt (#26) üzenetére


Slan
csendes tag

A csatlakozó rajta van, csak le van ragasztva :DD

(#28) modder válasza nyimsolt (#26) üzenetére


modder
aktív tag

persze meg a 4 vagy 6 dugós SATA RAID.
amugy megéri még ma IC7-et venni? vagy kukkoljak valami más után, esetleg EPOX, Gigabyte, ABIT határon.
max nettó 30.000-ért

[Szerkesztve]

(#29) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tegnap vettem Epox 4PCA3i alaplapot.
- i875P chipsetes, a PAT mindig müxik
- támogatja a Prescottot, lévén VRM10-es, 5 fázisú procifeszellátás!
- van rajta LAN (Broadcom 10/100)
- van rajta hang
- van rajta Diag LEDrendszer
- az alaplap kialakítása (layout) jobb
- az Epox tuningopciói jobbak az Abiténál
- 2.8C procim az IC7-ben max 3350 MHz-et tudott, ebben megy 3500 MHz-et!
- a chipset hűtése passzív, tehát hangtalan
- nem néz ki olyan fosfeketén a nyák :D
- az SB Live!-ommal nem megy együtt - mármint az Epox, inkompatibilis, állandóan fagyott, ezért ezt le kellett cserélnem egy Philips Rythmic Edge-re - kár... :(
- 30300 Ft nettó volt a Ramiris-ban, 2 év garancia

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Skylark


Skylark
tag

IC7 és IC7G tulajok!
21 bios : [L]ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ic7/ic721.exe[/L]

változások:
Updated CPU micro code for Prescott.
Changed default RTC year to 2004.
Updated Intel OSB logo.
Fixed an issue where a system with BIOS 20 will hang at post code “AF” with certain memory modules is installed.
BIOS compile date: 01/28/2004

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ja még egy kis segítség:



Tehát az AI7 és az IC7-MAX3 támogatja, a sima IC7 és IC7-G pedig 1.1-es verziótól felfelé támogatja a Prescottot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) erdoke válasza fLeSs (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ööö... Nálam IC7-G:
- Uaz.
- Nem érdekel, bolond lennék S478 Prescottot venni.
- Intel CSA gigabites LAN
- 658-as Realtek
- Szerencsére nincs rajta Diag LED rendszer...;]
- Szubjektív megítélés, a legtöbb tesztben ez az IC7 egyik legnagyobb előnye.
- ??? GA? Nálam eddig minden RAM-mal bejött valamilyen fokig.
- Ez nem biztos, hogy a proci vagy a lap hibája, lehet hogy valamilyen memóriakezelési hiba/rossz beállítás volt (tesztekben 300-310 MHz-es FSB körül múlnak ki az IC7-ek).
- Szintén szubjektív, ráadásul tökmindegy, milyen színű a házban a NYÁK.
- Sz@r ügy.
- Nemt'om most mennyi, de ha beszámolod a Serillel2-t, a SI chipet + a hengeres kábeleket, nehezen mondasz jobb vételt.

:))

A legjobb aláírás a héten

(#33) sz.j válasza DummyBoy (#23) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia DummyBoy!
Több mint egy hétig kínlódtam az ABIT AI7-es lappal, de sehogy se tudtam aktiválni a PAT-ot.Már szóltam is az egyik ismerösömnek, hogy eladom és veszek helyette P4P800-at, amikor fLeSs jóvoltából megtaláltam a hozzászólásodat, és ennek alapján pillanatok alatt aktiváltam a PAT-ot!!!!! Bátran mondhatom, hogy az árához képest SZUPER JÓ ez a lap!!!! Kb. öt-tiz perces próba után a PAT és a microGURU OC-ból való állítgatásával az AIDA eredményei nagyon megnőtek!!! Kb. 4200/1250-ről 5700/1700 fölé emelkedtek a sebességi értékek!!! ÉS MÉG A GAME ACCELERATOR CSAK AUTON VOLT !

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34) jherumit


jherumit
csendes tag

Hi
Az AbitEQ-ról lenne kérdésem. A PWM pontosan mit takar? A leírásban csak vmi általános maszlagot találtam és kezd zavarni, hogy szeret 70 fok körül lenni (a proci eközben max 56 fok Vantec VP4-C7040-el + egy rakás rendszerhűtő is van a házban)
ha vkinek van ötlete, hálás lennék, ha megosztaná velem

(#35) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

PWM:

Power Management ... asszem olyan 80-90 fokig mehet fel ... a PWM áramkör FET-jei körül mért hőmérséklet!

De nem a legjobb a 70 .. nekem 40-50 között mozog! Bár hallottam már többektől is hogy nagyon magas!

Life is shor...

(#36) jherumit válasza DummyBoy (#35) üzenetére


jherumit
csendes tag

kösz, akkor szokjam meg? ennél nagyobb huzatot nem tudok csinálni

(#37) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Terhelés függő a móka ... Nézz utánna a konkurencia topicjában is !

Meg esetleg ha kened az angolt akkor az Abit hivatalos fórumain ...

Nekem a nagy FET-eken van egy kis borda, tápban 3 venti, 7 házhűtő .. kergetik a meleget mindenfelé :)

Life is shor...

(#38) jherumit válasza DummyBoy (#37) üzenetére


jherumit
csendes tag

több ventit nem akarok, úgyhogy vmi rabszolgára gondoltam pálmalevéllel, ha vki tud eladót (fiatal, nem tuningolt :D ), akkor szóljon

(#39) Gorneck válasza DummyBoy (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem 32!

Gorneck#1239

(#40) Cruz


Cruz
aktív tag

Sziasztok!
Ha jól tudom (nem emlékszem hol olvastam már) az egyik leglényegesebb különbség az ic7 G és a max3 között, hogy az előbbi három, az utóbbi négy tekercs által állítja elő a szükséges kakaót a procinak. Emiatt vélekedtek úgy, hogy a tuningra alkalmasabb (stabilabb) az utóbbi + ennek lehet köze a prescott dologhoz is.
Az otes nem a legszerencsésebb dolog, de halkítható és később esetleg jól jöhet (:F vmire, mondjuk olyan, mint plusz egy venti ami hátrafelé fújja ki a meleg levegőt a házból az alaplap fölül...).

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#41) realist


realist
őstag

én is a 2 lap között vacilálok, tud még valaki írni valamit az ai7 vs. ic7 témával kapcsolatban(lehetőleg tapasztalatokat)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.