Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tyrant21


tyrant21
csendes tag

Új lapvásárlás előtt a következő alternatívák merültek fel:
-MSI 865PE NEO2-LS
-Asus P4P800 (kein deluxe, mer' kinek van arra píze)
-Abit IC7(nem -G, mer' lásd fentebb...)

Nos tisztában vagyok vele, hogy az abit kicsit sántít ebben a sorban, mondhatni ő a kakukktojás, ám mivel nem a G-s változatról beszélünk + a többi lap PAT-osítható egy kategóriába merem őket sorolni (javítsatok ki ha tévednék!)

További érv a lapok mellett, hogy úgy láttam NTTO 24-26K-ért lehet őket lőni különféle csoda boltokban...

a dilemma adott: MELYIKET???

-a prockó hozzá 2,4B lesz, szintén a fentebb már említett okhalmaz miatt
-2x256MB PC2700 Ramok
-plusz valami NTTO 20-23K körüli vidkari (pl.: Abit Siluro GF4-Ti4200-8x 64MB vagy mondjatok jobbat ennyiért!)

Segítsetek! Előre is köszi!

És a bónuszkérdés: jó lesz e rá NTTO 4200-ért egy TT A1545 P4 Spark 7 vizes ismerőseinktől?

(#2) kalcika válasza tyrant21 (#1) üzenetére


kalcika
tag

Az első két lap közül én az ASUS-t vásárolnám, én is erre pályáznék, ill. a Deluxe változatra, ha összejön a zsé.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#3) tyrant21 válasza kalcika (#2) üzenetére


tyrant21
csendes tag

Igazság szerint azt nem értem miért ne vegyem meg egy ezressel esetleg drágábbér az i875P-s lapot, ha megtehetném... :F

(#4) tyrant21 válasza kalcika (#2) üzenetére


tyrant21
csendes tag

Ráadásul az IC7-en az ICH5R van... bár nincs rajta lan, és ez azért fájó pont...
Az ASUS mellett szóljon a 10/100/1000 LAN... de mi szól még mellette???

(#5) biga válasza tyrant21 (#4) üzenetére


biga
senior tag

Már végigrágódtam ilyeneken, végül Abit IC7-G-t vettem. (Tudom, te a simát nézted) Az Asuson az IDE-RAID vezérlő PATA, az Abiton SATA, amit vissza tudsz alakítani PATA-ra. (Asusnál a PATA-t nem tudod SATA-ra alakítani!) Plusz volt szerencsém a két RAID-et szemrevételezni. az Asus VIA-t használ, ami egy rémálom. az Abit Silicon Image-t, ami (szerintem) lényegesen jobb. (Persze most az ICH5R-ről nem beszélek, az ugyan olyan). A neo-t nem ismerem, ahhoz nem tudok hozzászólni. Ja, és az igaz, hogy az Asuson van LAN, de az nem az Intel ICS, hanem egy PCI-s 3COM. (Nem értem miért). Ami viszont hülyeség, hogy a sima IC7-en semmilyen LAN nincs (De a csati ott van, csak le van ragasztva! :)) Persze a chip is hiányzik :) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6) biga válasza biga (#5) üzenetére


biga
senior tag

Még egyszer végigolvastam a topicot. Amiket az Asusról írtam, az a Deluxe-ra vonatkozik, nem tudom, mennyiben más a sima P4P800. Sorry!!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#7) Versus válasza biga (#5) üzenetére


Versus
senior tag

Nem használok raid-et ezért nem igazán vagyok képben ,sőt az angolom is kétséges ,ez mit jelent : ''Intel is the world's first chipset maker to integrate Serial ATA (SATA) and RAID 0 functions into the South Bridge. The latest ICH5R chipset now delivers 150MB/s fast data transfer (SATA) and striping performance (RAID 0) to enhance computing efficiency. (Supported WinXP only)
'' Plusz speckónál ez : ''-2 x Serial ATA, RAID 0 (Microsoft Windows XP only)
VIA6410 RAID controller:
-2 x UltraDMA 133 support four hard drives
-RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, JBOD '' Ez valami olyasmi hogy van de csak xp-nél ,gondolom driver miatt ?

P4C800-nál ezt írja : ''The P4C800 Deluxe offers the most complete RAID solution. A Promise SATA controller offers RAID 0, 1 and 10 functions with Max. 2 UltraATA 133 ports and 2 SATA HD ports, enabling users to build a RAID array with any 2, 3 or 4 of the ports. With unique multi-RAID function, RAID 0 and RAID 1 array can co-exist.
''
Nem lehet hogy alapjában véve a különbséget a 865 és a 875-ös chipset közötti speckó eltérés jelenti ? Vagyis a 865-ös lapoknak ''nem szabad'' annyit tudni mint a 875-ösöknek ? Mert ugye a P4P800 865-ös az IC7 meg 875-ös lap?

Premium Vintage

(#8) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Utánajártam kicsit a témának, és nagyon úgy néz ki, hogy az Abit a befutó...

P4P800 hátrányai az Abittal szemben:
-csak 3 fázisú tápellátás (Abit-4)
-AMI bios (??? - mijaz kérem?)
-Tuningnál nem stabil fesz
-a bios sem bírja a tuningot, nem tér vissza, ha túlhajtod
-annyi mint az ic7 :) . Rubycon, ha mond ez valamit valakinek...

MSI-t nem ismerem, de nem a tuningról híresek, akkor inkább Abit.

Ezek az infók nem elsőkézből valók (bár az lenne :o ) de szvsz hihető...

(#9) zsoltee10 válasza Versus (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az angol szöveg azt jelenti, hogy a sima lap is tud raid funkciót, de csak raid0-t. A teljes raidhez deluxe kivitelt kell venni.

(#10) erdoke válasza zsoltee10 (#8) üzenetére


erdoke
titán

P4P800 Deluxe bírja a tuningot 300 FSB fölé is, ha kell, megkeresem a linkeket is.
Önmagában a 3 fázisú táp nem hátrány, P4C800 Deluxon is az van, és mégis el fogja vinni a Prescottot.
AMI BIOS-t én se szeretem, de biztosan megszokható.

IC7-G-m van, nem az Asust akarom védeni v. isteníteni.

Én ebben az árban 865-öst vennék, vagy gyűjtenék az IC7-G-re. IS7-G miért nem jön szóba?

A legjobb aláírás a héten

(#11) zsoltee10 válasza erdoke (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Keresd meg alinket a p4p800-ról lécci. Kösz. Mondtam, hogy nem elsőkézből származó info, tehát lehet rossz is. Mindenesetre az Asus maradt volna inkább a Phoenix biosnál...

(#12) erdoke válasza Versus (#7) üzenetére


erdoke
titán

Szia Versus,

Én vmit kotyogok angolul, a marketingduma zavaró egy kicsit. Az ICH5R-en persze ott az integrált SATA, egyenlőre RAID 0 támogatással, ez az első idézet. A második eleje uez, aztán a nem túl fényes VIA RAID vezérlő tulajdonságait írja le (RAID 0, 1, 0+1, JBOD). A gond a harmadikkal van, itt méltatja a P4C800 Deluxe 2 RAID vezérlőjét, a Promise SATA ill. az ICH5R SATA vezérlőjét. Előbbi RAID 1-et is tud, ezért írja azt, hogy egyszerre lehet RAID 0 és RAID 1. Hát igen, de nem RAID 0+1-ben, hanem külön, ami nem nagy szám. Az új Silicon Image SATA chip, ami pl. az IC7-Max3 lapon van, már 4 SATA csatornán tudja a 0+1-et is (magyarul 6 HDD köthető SATA felületen a lapra).
A különbséget ez esetben semmiképpen nem az északin, hanem a délin, és a PCI buszt használó integrált chipeken kell keresni.

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Húha, el ne felejtsem. Most GPRS nyomom, inkább a hétvégén keresném.

A legjobb aláírás a héten

(#14) Versus válasza zsoltee10 (#8) üzenetére


Versus
senior tag

Érdekes dolgokat találtál biztos nagyon utánajártál ! :)
Az AMI biossal továbbra sem értem mi a problémátok ,most raktam össze egy Abit lapot semmivel sem egyszerübb a biosa engem a mindent egybe öntésre emlékeztet de ezt is be tudtam állítani gond nélkül .
Amit a tunningnál nem stabil feszről írsz azt honnan veszed ? Hogyan lehet hogy a Mhz és fsb rekordokat ez a lap tartja ezzel a nem stabil fesszel ,én valaki kérésére csináltam egy monitor screenshotot gyakorlatilag terhelésváltásokkal a vcoret század volt pontosan tartotta a lap.
A bios nem bírja a tunningot nem tér vissza ha túlhajtod ,legalább annyit tegyél meg mielőtt ilyet leírsz hogy megnézed a gyártó oldalán ,vagy olvasd el a témában váltott hozzászólásainkat mert ez így ebben a formában fájt nekem ! :)
Ha gondolod adok egy emil címet egy nagyon jó ismerősöm leírja neked mekkorát tud durranni a márkás Rubycon kondi ha formában van.A gyanúm az hogy akitől az infoidat szerezted kb annyira volt képben Asus témában mint te vagy én pl. az MSI-ben. :)

Premium Vintage

(#15) Versus válasza Versus (#14) üzenetére


Versus
senior tag

Bocsánat a monitorozás P4C800-on történt természetesen ,de ha hazajön a barátom kb egy hét múlva a nyaralásból kénytelen lesz egy ilyet csinálni a P4P800-al is. :)

Premium Vintage

(#16) erdoke válasza Versus (#14) üzenetére


erdoke
titán

Persze a Rubycon is el tud durranni, kétségtelen azonban, hogy az egyik legnagyobb név a kondenzátor-piacon. Abitnak muszáj volt vmi nagy névre váltania az ominózus kondibotrány után, még akkor is, ha kicsit drága.

Egyébként a keresett cikkben döntetlenre jött ki a P4P800 Deluxe és az IS7-G. A magasabb FSB-t az Asus bírta, a memória az Abitban volt gyorsabb (no persze, mert a tesztelt Corsair modulok ellvitték az F1-et is a Game Acceleratorban).

A legjobb aláírás a héten

(#17) zsoltee10 válasza Versus (#14) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mondtam bakker, hogy nem első kézből származó info. Elhiheted, hogy én is meglepődtem, amikor ezt olvastam (Most már megmondom: Gamer magazin). Asus párti vagyok, jelenleg is Asus lapom van. Csak azért írtam le, mert frissen olvastam, és kb hasonló reakcióra vártam mint a tiéd, ezzel is megnyugodva, hogy az Asus nagyon patent lap. :) Én is szívesen teszteltem volna magam, csak hát nincs mit... :(

(#18) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Az MSI 865PE NEO 2 LS ilyet vegyél ez most a legjobb 865 között ha 875P akarsz akkor MSI 875P NEO LSR az MSIk a legjobb lapok most a piacon.:)

(#19) dnacrew


dnacrew
tag

Javítsatok ki ha tévedek de az MSI nél nem fix az agp/pci. Ami egy 40%-os FSB emelésnél elég magas PCI freki eredményez ami semmiképpen sem nevezhető jónak. Ezt egy 875p LS-nél tapasztaltam.

Szerintem: ASUS p4p800

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#20) kalcika válasza biga (#5) üzenetére


kalcika
tag

Az ASUSon az IDE RAID-vezérlő SATA!!! A két SATA port mellett meg van még két PATA. Miért kéne PATA-t SATA-ra alakítani? :F

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#21) Versus válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


Versus
senior tag

[L]http://www.hothardware.com/hh_files/Motherboards/springdale_showdown(7).shtml[/L]
[L]http://www.teccentral.de/artikel/artikel_227_s0.html[/L]

Rákerestem a neten ,az igazság az hogy a Tmshw tesztjeitől heveny lábrázást kapok :) pláne mióta láttam azt a tesztet amikor az MSI fölényesen verte a mezőnyt ,igaz hogy a mezőny 200-as fsb-n ment az MSI lapja meg 220-as fsb-n de ennyi előny kellett is neki hogy paraszthajszállal verje a többi lapot ! :)
Talán ezek a tesztek kicsit korrektebbek ! :)
Végülis ahogy az eredményeket elnézem a legtöbb tesztben a különbség meg sem közelíti az 1%-ot ,szóval szerintem mindenki azt vesz amit akar a chipsetnek ''köszönhetően'' nem fog póruljárni !

Premium Vintage

(#22) nagyvagy


nagyvagy
csendes tag

Én is most szeretnék alaplapot vásárolni az emlitett 3 típus között meditálok én is. Volt már Abit, Asus, Epox alaplapom és mindegyikkel meg voltam elégedve. Szerintem a legkedvezőbb ár/teljesítmény aránya az Abit IC7 nek van, attól függetlenül hogy nincsen rajta LAN. Az Asuson pedig PCI-s gigabit Lan van nem CSA.

A biost meg lehet szokni lehet az AMI vagy Phonix.
Az Asusról azt halottam hogy a megemelt proci feszt nem induláskor adja, hanem csak a memóriateszt után. Lehet hogy ezt hallotta valaki hibás feszkezelésnek, persze csak ha igaz ez az információ.

Én amúgy valószinüleg Abit IC7 est fogok venni.

(#23) tyrant21 válasza erdoke (#12) üzenetére


tyrant21
csendes tag

Na most amit nem értek, az az, hogy legjobb tudomásom szerint MS WINXP alatt RAID 0 és 1 is megoldhato a Dynamic Drive-oknak köszönhetően, szóval nem értem mi ez a varázslás a számokkal...

a csikozás tutira megoldható... ehhez még nekem is volt szerencsém... (egyetlen gubanc, hogy csíkozott vinyópárra nem mászik fel az XP... én meg pont ezt szerettem volna...)

szóval ez a hardveres RAID annyira fontos??? főleg ha az q.életben nem lesz két tök egyforma vinyóm??? :F

(#24) tyrant21 válasza tyrant21 (#23) üzenetére


tyrant21
csendes tag

Ami viszont tényleg érdekelne, hogy fixek e az ominózus arányok ugyanis azért én sem vetném meg a proc finomhangolását... :U

(#25) tyrant21 válasza dnacrew (#19) üzenetére


tyrant21
csendes tag

Dear Dnacrew,
kijavítalak, ha megengeded... fixnek éppen nem fix, de cserébe állítható...

javaslom a következő linket:
[L]http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=1402&page=3[/L]

(#26) Versus válasza tyrant21 (#25) üzenetére


Versus
senior tag

Vagyis fixre állítható ahogy a többinél ! :)
Kösz a linket én is utána akartam nézni mert nem hittem el hogy létezik még lap amin ez az opció hiányzik de jól tippeltem és az MSI is tudja !

Premium Vintage

(#27) zsoltee10 válasza Versus (#21) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi a linkeket. :) Egyébként nem értem, hogy hogyan jelenhet meg egy ilyen jó újságban, mint a Gamer ilyen cikk (By OldMan) amiben fullra lefikázzák az Asus lapot. :((

(#28) I_Am


I_Am
veterán

Nemsokára dobok fel ''összehasonlító'' tesztet egy IC7 vs. MSI875P -ről, aztán majd eldöntitek télleg rossz-e az MSI. :P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#29) erdoke válasza I_Am (#28) üzenetére


erdoke
titán

Azért dobj be az IC7-en egy Street Racer v. F1 opciót.:D Utóbbihoz komoly RAM kell.

A legjobb aláírás a héten

(#30) erdoke válasza nagyvagy (#22) üzenetére


erdoke
titán

Itt is látszik, mennyire nem számít, hogy valakinek hány hozzászólása van. Persze statisztikailag igen, de lehet ezt így is csinálni.
Üdv nagyvagy a PH!-en! :C

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.