Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cortez25


cortez25
aktív tag

Halli !! Ezekkel a lapokkal szemezgetek, sajna nincs lóvém 939-re ezért marad a 754. A64 3000+ vagy 3200+ szeretnék bele. Viszont nem akarok tuningolni, de atom stabil legyen. samsung 512/400Mhz memó menne bele, a teszteket olvasva és végig az egész fórumot, sajna nem tudok dönteni, pláne, hogy a 754 halott, vagy várja 1-2 hónapot és akkor lehet, hogy olcsóbb a 939 ??

Nagyon bizonytalan vagyok mert ha nem válik be nem lesz lehetőségem lapot cserélni, és az az amin nem érdemes spórolni.
Elsősorban kézzelfogható tapasztalatokat kérnék
Tippeket THX.

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#2) cortez25


cortez25
aktív tag

de melyiket???

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#3) marcee válasza cortez25 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Bővebben: link
Ebben a tesztben bennne van mind a három. Olvasd el, döntsd el, hogy neked mi a fontos, nézd meg az árukat és vedd meg azt amelyik _számodra_ a legkedvezőbb.

[Szerkesztve]

\m/

(#4) cortez25 válasza marcee (#3) üzenetére


cortez25
aktív tag

258-alkalommal olvastam végig a tesztet, Msi lapom van most megvagyok vele elégedve, ASUS-hoz jutok a legkedvezőbb áron, viszont a gigabyte nem annyira kényes a memóriára. Szóval...nehéz ügy....

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#5) Lest4t


Lest4t
aktív tag

tehát saját vélemény:
sztem mivel 400 mhz es samsung ramot raksz bele , ami a legolcsobb ram vagyis semmi köze a tuningramhoz ezért a legolcsóbb lapkát vegyed mert pl az msi ben rejlő dolgokat tuning terén ugyse tudod kihasználni ilyen rammal mert a a procit tuningolod akkor az csak ugy megy ha vele szinkronban huzod a ramot is. Magában a teljesitményükben ez a 3 lap nagyon azonos tehát vagy vegyél egy olcsot vagy egy drágábbat de + egy jo ramot. Én igy az msi neo fsr t ajánlom ami tuningra is jó ( nincs kül. a platinumhoz képest csak nincs benne firewire ). ez a lapot 25 26 ért meglehet szerezni .
de ha ezt a ramot veszed elég sztem egy gigabyte k8ns ( nem pro sima) ami 20 e ért már kapható.

még egy nem értem mért fulyogod le a 754 est sztem nem vagy tisztában a dolgokkal. A 754 es minimálisan lasabb a 939 től , meg azt mondják hogy a 939 es jobban tuningolható de csak picit meg ez téged nem érint , arrol nem is beszélve hogy a 939 es drága még meg pl a 3000+ os 939 valodi orajele csak 1800 mhz mig 754 esnél ez 2000 mhz vagyis ahoz hogy a 754 es 3000+ ossal azonos szinten legyél 939 essel 3200+ osat kell venned ami 15 e rel drágább !!!
Meg a dual channelsem ad sok plusz töblettet max 2 - 3 szálalék . tehát sztem most még a 754 es éri meg
H meg majd cserélsz annyi hogy alaplapot is kell venned de hát az max 30 tehát egyértelmű a dolog az én szememben

én ennyit tudok segiteni remélem használt azért kiváncsi vok a véleményedre.

(#6) cortez25 válasza Lest4t (#5) üzenetére


cortez25
aktív tag

Szóval , én nem fújjogom le a 754-et, nagyon jól tudom, hogy szinte seemmi különbség nincs teljesítményben a kettő között, csak ha már veszek egy lapot,akkor az ne legyen átmeneti megoldás....ha beválik. Na most akkor egy fél év múlva vehem a 939-et ha nagyobb teljesítményt akarok ezt a cuccot meg nem fogom jó áron eladni. Amúgy a ram miatt tényleg nem fogom tudni tuningolni viszont ram-ot majd keret függvényében veszek. Asus-t tudnék olcsón szerezni, csak attól félek egy picit, volt pár nem a legjobb minőségi lapja. MSI-t meg kb-8K val drágábban....viszont sok tapasztalatot, nem írt eddig senki, topicokat olvasva egyik sem tökéletes....de legalább közelítsen a tökéleteshez.

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.