Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Melyik sapphire 9600? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Helló! Videókártya vásárlására adtam a fejem és egy haverom egy Sapphire 9600 PRO -t vett olyan 400/600 -ast. Az előző videókarim is Sapphire volt így ezt a márkát szeretném most is választani.

A kínálat
a, Sapphire Atlantis 9600 PRO 128Mb TD 31.750
b, Sapphire Atlantis 9600 PRO 128Mb 38.990
c, Sapphire Atlantis 9600XT 128Mb 43.000
d, Sapphire Atlantis 9600 PRO Ultimate 128Mb 43000

Az első az szerintem valami butított lehet
a második szimpatikus az XT még drága az ultimateről nem tudok semmit.

Ha tudtok légyszi írjátok le hogy milyen órajele a magnak és a memóriának.

(#2) Zeck


Zeck
aktív tag

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=293

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#3) g4dg3t válasza Tuvok (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

HeLLa!!!

Ultimate annyit jelol, hogy a karin passziv hutes van!
Ha mindenkeppen R9600-at akarsz, akkor szvsz valaszd a kovetkezot:
Sapphire R9600Pro 300/600 - MagiCompnal 35.600 + FA

Letezik egy speci kiadasu Sapphire R9600Pro is. Ezt FireBlade nevvel forgalmazzak...annyi a kul. a simahoz kepest hogy ezt 2.8nanos Ramokkal szerelik...igy jol huzhato! Ennek most nem tom arat de nem sokkal tobb az alapnal.

Jo vasarlast :))

(#4) sti válasza g4dg3t (#3) üzenetére


sti
tag

400/600-ra gondoltál a pronál ugye:)

(#5) g4dg3t válasza sti (#4) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ja telleg...mind1 tulorazom...kicsit faradt vagyok mar :)

(#6) sti válasza Tuvok (#1) üzenetére


sti
tag

a,valami butított lehet olyat ne
b,400/600
c,500/600
d,400/600
nekem pro-m van VIVO-s 3,3-s Samsung ramokkal +hűtés nélkül megy 500/700-on egy 9500pro-ra így is bármikor elcserélném:)
én szerintem nem rossz a kártya bár nem ez most a best buy csak az kissé drágább...:)

(#7) g4dg3t válasza sti (#6) üzenetére


g4dg3t
senior tag

500/700 alap hutessel...ebbe akkor nagyon belenyultal...nekem a FireBlade kiadas nem ment ennyit :(

(#8) sti válasza g4dg3t (#7) üzenetére


sti
tag

Pontosan belenyúltam, vagy 8x mire találtam egy ilyen darabot:)(válogathattam)
és nem is járatom csak alapon mert a procim a szűk kereszteccet

(#9) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Köszönöm a közönség segítségét!

Akkor asszem a B választ jelölném meg. :)

sti: Neked pontosan milyen van, szintén Sapphire vagy valami más márka? Mégis hogy érted ezt a válogatást?

''Letezik egy speci kiadasu Sapphire R9600Pro is. Ezt FireBlade nevvel forgalmazzak...annyi a kul. a simahoz kepest hogy ezt 2.8nanos Ramokkal szerelik...igy jol huzhato! Ennek most nem tom arat de nem sokkal tobb az alapnal''

Hmm ez engem is érdekel, de sajnos eddig egyik általam ismert boltba sem láttam.Nekem egy ismerősöm foglalkozik hardware kereskedelemmel, nincs is boltja így általában telefonon adom le neki a rendelést, eddig mindig be tudta szerezni pontosan azt és olyat amit akartam, mert tudja hogy nem vagyok laikus ilyen téren Így valószínüleg nem lesz gond a beszerzés de azért mégis jó lenne pár bolt referenciának mert ugye árlistája sincs általába alkudozni szoktunk, hogy én ennyiért láttam hát esetleg ennyit adnék érte :)

(#10) g4dg3t válasza Tuvok (#9) üzenetére


g4dg3t
senior tag

En a FireBlade-et Ramirisnel vettem, de eleg sok helyen be lehet szerezni...

Ramiris nagyker:
Sapphire Radeon 9600Pro FB 128MB Lite - 36.300 + FA
Sapphire Radeon 9600Pro FB 128MB Full - 40.700 + FA

Full es Lite verzio kozott asszem csak a korites a kul. Full-hoz adnak par jatekot meg ilyesmi...a vas ugyanaz.

(#11) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Valaki nem tudja, hogy a bruttó 40k alatti radeon 9600pro (256mb) mit tud?
sajna csak rendelésre hoznának, úgy meg zsákbamacska.

(#12) sti válasza Tuvok (#9) üzenetére


sti
tag

Nekem sima Sapphire Radeon 9600pro-m van sulinetben vettem bruttó 53k-ért.Egy ismerősöm volt a nagykerben, azt mondta lesz decemberben XT is sulinetben aztán mégse lett, így megengedte hogy a boltban lévő összes pro közül kiválasszam azt ami a legjobban húzható(volt olyan is ami 1hz-t nem ment feljebb).Szvsz teljesen mindegy milyen pro-t veszel, a ramokat nézd ha a fireblade-n 2,8-as ramok vannak akkor olyat vegyél és lehetőleg samsung vagy infineon ramosat.A legjobban akkor jársz ha találsz Radeon 9600 pro-t minél ócsóbban 2,8-as - asszem ennél gyorsabbal ezeket nem kapni Mo-n, ha igen akkor azt vedd meg - márkás ramokkal:)

(#13) sti válasza csabicsepp (#11) üzenetére


sti
tag

A 256-osakat mindíg lassabb ramokkal szerelik mint a 128-asokat(igaz volt a 64-128-ra is)ezt olvasd el:[L]http://vganfo.uw.hu/tombi9600xt.html[/L] szvsz inkább egy gyorsabb 128-ast de ez egyéni izlés dolga.

(#14) csabicsepp válasza sti (#13) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

AZ a baj, hogy még megnézni sincs lehetőségem, rendelnek ha kell és kész, valami br. 36k-ért. Nekem gyanúsan olcsó, nehogy valami se le vagy ilyesmi legyen. Nemtom a 9600pro 256 megásakban nincs-e SE. Tuningolni nem akarom.

(#15) g4dg3t válasza csabicsepp (#11) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Brutto 40k alatt? Szvsz az egy PowerColor R9600Pro EZ!!! ami gyakorlatilag egy darab sz*r...400MHz-es RAMokkal szerelik :(

(#16) csabicsepp válasza g4dg3t (#15) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

ahhh...megmentőm. Kösz, erre voltam kíváncsi. Akkor várunk még....

(#17) wrz


wrz
aktív tag

Hali!
Valaki meg tudná mondani, hogy mit jelent pontosan az a TD jelölés?
Ennyi infót találtam róla eddig:
Tulajdonságok:
ATI Radeon 9600 Pro chipset
128 bit 128Mb DDR ram
400/300 MHz
AGP 8x, 4x
4 csatornás renderelés
SMARTSHADER 2.1: Programozható Pixel (2.0) és Vertex (2.0) Shaderek - DirectX 9 támogatás
SMOOTHVISION 2.1: teljes képernyős, továbbfejlesztett élkisimító technológia
128 bites lebegőpontos színszámítás a precíz megjelenítésért
FULLSTREAM technológia: segíti az internetes videólejátszásokat, tisztább és élesebb képet alkot
VIDEOSHADER: a videólejátszás minőségének növelése Pixel Shader -ekkel
Pontos neve a karinak pedig:Sapphire ATI Radeon 9600Pro 128mb/TD

Minden ellenállás hasztalan!

(#18) wrz


wrz
aktív tag

Már nem érdekes az előbbi kérdés.1 órás kutakodás után kiderítettem, hogy nem 400/300 az órajel, hanem 325/200, csak ezt ''elfelejtették'' kijavítani az oldalon, ahol néztem.
Tehát:Sapphire radeon 9600 pro 128mb/TD - 325/200
Figyeljetek oda, mert nem nagyon hirdetik sehol ezt az infót:D
Nem tudom, még mivel lehetne túlbonyolítani a jelöléseket, régen legalább csak SE volt.

Minden ellenállás hasztalan!

(#19) Tuvok


Tuvok
csendes tag

wrz: Kössz az infót most már legalább ezt is tudjuk. Na ilyet se ceszek az biztos.

FB -ért 36.000 az jó ár, remélem én is ennyiért tudom majd hozatni. Esetleg németországban nagyobb a kínálat 9600 terén? Ugyanis a beszerzőm valószínüleg egy német nagykerből hozza (ez akkor tűnt fel amikor minden használati utasításom német nyelvű volt a hardwareekhez :) ).

(#20) scart válasza Tuvok (#9) üzenetére


scart
tag

C-t jelold meg , ott a hl2 kupon benne eladod es maris van 1 XT-d pro aron alul :)

*/*

(#21) scart válasza wrz (#17) üzenetére


scart
tag

Tv-out es DVI :)

*/*

(#22) scart válasza wrz (#18) üzenetére


scart
tag

TD a tv-out es DVI-t jeloli semmi koze a gpu/memoria sebesseg jelolesehez, referencia orajel pro-nal 400/300(600ddr) , 325/200(400ddr) az meg valami SE verzio.
Szoval a lenyeg sapphire radeon 9600 pro 128mb/TD 400/300(600ddr) :)

*/*

(#23) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Hát nem tudom XT -t nem veszek mert egy 10 -essel drágább ugyan benne van a HL2 na de ki vesz eredeti HL2 -t? Inkább nem kockáztatom meg.

A Ramirishez tudna nekem valaki adni Privátba (e-mail: kegner@freemail.hu ICQ# 175792628) passwordot? Már régóta ismerem ezt a boltot és vettem már onnan cuccokat haveron keresztül de az online árlista jelszavát eddig nem tudtam megszerezni.

(#24) scart válasza Tuvok (#23) üzenetére


scart
tag

Sokan, mert csak eredetivel lehet majd online jatszani es ha hl meg cs sikerebol indulnk ki akkor asszem ez mindent elmond , cs2-re mar most sokan gyurnak :D

[Szerkesztve]

*/*

(#25) scart válasza Tuvok (#23) üzenetére


scart
tag

2szer kuldte el ezt kitorlom amig lehet :)

[Szerkesztve]

*/*

(#26) scart válasza Tuvok (#1) üzenetére


scart
tag

toled idezek :

''b, Sapphire Atlantis 9600 PRO 128Mb 38.990
c, Sapphire Atlantis 9600XT 128Mb 43.000''

Ez nem 10 rugo kulonbseg :)
De nekem mind1 ha tudsz max 5000 kulonbseggel venni xt-t valaszd azt inkabb mind pro-t megha megtartod a hl2 kupont akkor is megerte , ha nem tudsz akkor eleg lesz a pro :)

Legkisebb arkulonbseg amit igy hirtelen talaltam pro/xt kozott 858 ft az nem rossz azert mar :D

*/*

(#27) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Valóban! Ha nem lesz nagy különbség akkor összedobom azt a +5K -t. Na jó árajánlatot még nem kaptam a karikra remélem holnap megtudom mennyiért jön. viszont jó jel hogy az ismerős kifejezetten Gigabyte és Sapphire karikkal foglalkozik. Így valószínüleg olcsóbban hozza remélem németországból mert akkor mégjobban kijövök.

(#28) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Egy kérdésem lenne nem pont témába vágó.
Már annyiszor olvastam hogy ''sulinettel vettem tehát nem került semmibe''. Ha jól tudom az adóalapból vonják le az összeget, ami viszont azt jelenti hogy korántsem ingyenes a dolog. Ha jól számoltam akkor a nettó árnál kb max 20%-al olcsóbb a cucc, ami viszont tekintetbe véve a sulinetes cuccok magasab árát nem biztos hogy megéri a hajcihőt.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#29) merlin99


merlin99
csendes tag

Sziasztok! Én most vettem egy Sapphire 9600pro Fireblade kiadású karit.
(400/600) Br. 49990 volt és szerintem megéri mert nagyon jó. Nem tuningoltam ,mert ehhez nem értek, de szivesen húznám feljebb ha valaki leírná pontosan hogyan kell. A karit a User's comp.-nél vásároltam a Ferenc krt.-on. 3D Mark-on pedig 3199 pont lett az eredmény. Amd 2500+@1833Mhz, Asus A7V600, 256Mb 333Mhz Samsung ram. Én nem bántam meg, mert jó befektetés volt.

''Már a jövő sem a régi.......''

(#30) fazi1985


fazi1985
tag

Nekem is Zafír 9600Pro-m van, nem rossz cucc. 500/680-ig tudom kb. húzni gyári hűtéssel. Állítólag vannak vmi ramokra ragasztható hőelvezető kis vmik potom pénzért. Mik azok és pontosan mennyi lóvé kb? Ja és ha hűtöm a ramokat meg nagyobb feszkót kapnak, akkor nem fog szétesni a kép 680MHz felett? Köszi

A lustaság igenis fontos motivációs tényező...

(#31) smk


smk
csendes tag

sziasztok,

az sapphire ultimate-en kívül tudtok mondani passzív radeon kártyákat?
minimum 9600 pro-t szeretnék

ja, és ez mit jelent?:

L-Ret, F-Ret :F

köszi.

smk

(#32) ptiboy válasza Tuvok (#1) üzenetére


ptiboy
senior tag

ATI RULEZ! :)
de ha nem vagy fanatikus akkor fx5900XT
nekem nem tetszik valami a kártyában de elveri ezeket a kártyákat :)
igaz drágább is kicsivel ;] de nem kicsivel gyorsabb!

én is 9600pro-t vettem! nem bántam meg! XT szinten gond nélkül megy!
ultimate-en ugye nincs venti asszem (felesleg! nem attól lesz hangos a géped!)

:)

(#33) scart válasza smk (#31) üzenetére


scart
tag

En csak sapphire passziv megoldasarol tudok 9600-nal, de ettol meg lehet hogy masok is probalkoztak csak nagyon nem elterjedt a dolog.

L-RET=LITE RETAIL
F-RET=FULL RETAIL

Ami van 9600 pro/xt,l-ret/f-ret-nel is azok a kovetkezok: RCA kabel, S-VIDEO kabel, RCA/S-VIDEO atalakito, DVI/VGA atalakito, driver cd , leiras (ez rejtelyes modon sokszor eltunik :) ), ezen felul a 9600 pro-nal a full retailben van power dvd, redline tunning progi, soldier of fortune 2 game (elkepzelheto hogy mar tomb raidert adnak ehez is), 9600 XT-nel alap dolgokon kivul a full retailben van tomb raider full game, power dvd , redline tunning progi, es adnak half life 2 kupont is melle.(9600 XT LITE RETAIL-hez is jar half life 2 kupon, ez fontoss :D ).

*/*

(#34) smk válasza scart (#33) üzenetére


smk
csendes tag

köszi szépen. kezd összeálni a kép...

smk

(#35) scart válasza PaladiN (#28) üzenetére


scart
tag

Probald itt:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30479&arc=f[/L]

*/*

(#36) scart válasza smk (#34) üzenetére


scart
tag

Talaltam par egesz jo minosegu kepet, ezen aztan latszik minden :)
9600 XT F-RET van a kepeken:

Itt egy kep a full bundle-rol (HL2 kupon nincs a kepen, de volt hozza :) )

[L]http://www.tweaktown.com/popImg.php?img=s9600_contents.jpg[/L]

Itt a software bundle, ball felso, jobb felso, jobb also ezek nem jarnak a L-RET-hez

[L]http://www.tweaktown.com/popImg.php?img=s9600_software.jpg[/L]

Es vegezetul a kabel/atalakito csomag, bal oldalt RCA/S-VIDEO atalakito, felso kabel S-VIDEO, also kabel RCA, jobbra DVI/VGA atalakito

[L]http://www.tweaktown.com/popImg.php?img=s9600_cables.jpg[/L]

9600 pro-t is igykell elkepzelni , kartya teljesen ugyanugy nez ki pro/xt meg a venti is ugyanaz (kepen a XT van csak a teljesseg kedveert :)

[L]http://images.tweaktown.com/imagebank/s9600_front.jpg[/L]


[Szerkesztve]

*/*

(#37) gpz válasza PaladiN (#28) üzenetére


gpz
csendes tag

Nem az adóalapból vonják, hanem magából az adóból. Ezért akár ''ingyen'' is lehet.

(#38) mislix


mislix
csendes tag

A sulinet ingyenességéről:

A sulinetes cuccot az általad/szüleid által befizetett adóból téríti vissza
neked az APEH. Azaz a befizetett adóforintjaid nem tűnnek el az Állam
feneketlen zsebében, hanem visszakerülnek hozzád.
Az ''ingyen'' azt jelenti, hogy olyan pénzt költhetsz el mégis, ha eleget teszel a
feltételeknek, amire már úgyis keresztet vetettél :))

(#39) Tuvok válasza fazi1985 (#30) üzenetére


Tuvok
csendes tag

Szóval azok a memóhűtő bordák amikről beszélsz. Egy haverom vett 1500 -ért Thermalthake -es szettet ebbe csak 4 memóriachipre elegendő hűtő van de a készlet tartalmaz 2 DDR memóriára való passzív hűtő lemezeket. Veszel 2 készletet akkor 3000 Ft -ból megúszod és a rendszer memóra is lesz bordád, mellesleg vörösrézből vannak szóval jó vétel. Egész jók kb 20Mhz -el feljebb húzta a kariját Gef4 ti4200 -t 440 --> 560 -ig + bordák --> 580 és jól megy.

(#40) fazi1985


fazi1985
tag

Köszi a választ Tuvok! De hol vette a haverod? Én overclock.hu-n hallottam, hogy van, de nem jön most be az oldal. Esetleg máshol?

A lustaság igenis fontos motivációs tényező...

(#41) Tuvok válasza fazi1985 (#40) üzenetére


Tuvok
csendes tag

A haverom a déli melletti bluefishbe vette. árlista a http://shop.bluefish.hu ja árba asszem tévedtem 1900 de van olyan borda is ami csak sima szerintem 2-3e -ből megúszod.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Melyik sapphire 9600? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.