Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexel


mexel
veterán

Egy barátomnak kellene sürgősen egy olcsó lap 2400xp-hez.Ezt a kettőt kínálják szinte egy árban,olcsón.Az ECS sis chipset, a Chaintech pedig Via266(azt hiszem).Van valakinek tapasztalata ezekkel a lapokról?A stabilitás is fontos lenne,de azért ne legyen használhatatlanul lassú sem.Tuning nem érdekes.Lesz hozzá egy Ti4200 vidijó.Az a baj,az ECS-ről azt hallottam hogy lassú,a VIA-tól pedig félek,hogy nem vmi stabil.
Tud segíteni vki?

(#2) gaborbol válasza mexel (#1) üzenetére


gaborbol
őstag

HI!

Írj pontos típust.

Ecs -ről nem tudok sokat,de ha lehet messziről kerülöm a sis chipset-et.
Chaintech lapom több is van via chipset-es is (7aja2) , stabil,megbízható,vásárlás óta problémamentes(kb2,5 éves), ja 3 év garos. :))




[Szerkesztve]

(#3) zotyesz01


zotyesz01
tag

Nézd meg az Asrock K7S8X lapot és ennek variánsait!
esetleg ECS L7S7A. Az általad írt lapok felett már eljárt kissé az idő.

(#4) zotyesz01 válasza gaborbol (#2) üzenetére


zotyesz01
tag

Jajj, ne kelljen már mindig az előítéleteket olvasgatni a sisről. Mikor veszitek már tudomásul, hogy az utóbbi időben igenis stabil és megbízható megoldásai vannak?
Persze em a leggyorsabbak, de egy ósdi KT266A-nál még mindig sokkal jobbak!:O

(#5) gaborbol válasza zotyesz01 (#4) üzenetére


gaborbol
őstag

HI!

Sajna nem előítélet, tapasztalat.
Nem írok senkinek csak úgy .....

(#6) bizi990 válasza mexel (#1) üzenetére


bizi990
senior tag

Nekem ecsk7s6a van.
Stabilitás: soha semmi gondom nem volt vele, alaplapi hangkeltő nem a legjobb, néha játék közben elhallgat.
Sebesség: a fene se tudja, + / - ~5% úgy se kimutatható a teszteken kívül, szvsz.
Amúgy nagyon keveset játszok rajta, adatbázisok futnak rajta fejlesztésre stb.

Az idő eljárt felette az tény, de ha nem lesz tuning, akkor jó választás lehet.

bizi

(#7) mexel


mexel
veterán

Az építő jellegű hozzászólásokat köszönöm

(#8) Phantom Lord válasza zotyesz01 (#3) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Én is erre az Asrockra szavazok. Korrekt kis lap, és a SiS chipsettes cuccok a legstabilabbak közé tartoznak.

(#9) FakeJack válasza mexel (#1) üzenetére


FakeJack
csendes tag

Nekem ECS K7S6A-m volt egy évig. ATOMSTABIL. Soha nem dobott kéket. Az NF7-em STABILITÁSban sehol sincs ehhez képest. Ha ez a fő szempont, nem a tuning, akkor ő a befutó. A SiS-ek iránti előítélet badarság. Ellenben én is valamivel modernebb típust javasolnék. A fentebb említett Asrock lapról is sok jót hallottam.

(#10) mexel


mexel
veterán

O.K. köszi,végül is hozzám került a K7S6A lap.Jövő héten összerakom a motyót,és letesztelem.Legfeljebb akkor okulásképpen megírom mi történt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.