Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik HDD márka a nyerő? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Vinyóvásárláshoz kérnék jótanácsot!

Amit szeretnék: 40GB/7200RPM/ATA100

Lehetőségek: Quantum/Seagate/IBM/Maxtor.

Szeretném ha megbízható lenne, gyors és halk.

Az ötleteket előre is köszönöm.

prohardver vendég

(#2) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Hi

én is ilyet fogok venni, és hosszas nézelődés után a Seagate Barracuda ATA VI mellet döntöttem, mert siklócsapágyas motorral szerelik és gyakorlatilag hangtalanul megy. Egyébként nekem úgy tűnik a többi paraméterben majdnem egyformák a külömböző gyártók 40GB/7200rpm/ATA100-as vinyói, bár egyiket sem teszteltem

den

prohardver vendég

(#3) guest


guest
veterán

Köszi!

Van valami tipped merre találok ilyen vinyót, és persze milyen árban?

prohardver vendég

(#4) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

en a western digital melett szavazok...

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

A WD-ről régen halottam, hogy jók, az utóbbi időben nem sokat tudok rolluk. Valahol olvastam, hogy, az itthon (Székesfehérvár?) összeszerelt IBM vinyók nagyon tutik, amig Quantumokról hallottam ilyesztő dolgokat. És persze fordítva is. Nehéz a döntés. Lehet hogy tök mindegy?

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Maxtor vagy IBM vinyót vegyél.

3év gari mind2nek, persze olyan helyen kell venni, ez a 2 a leggyorsabb(1. IBM), illetve maxtor nagyon sokat kibír ütés szempontjából.
Konkrétan:
- maxtor diamondmax plus 60, 28nettó
- ibm deskstar gxp 60 (ic35), 30nettó
mind2 7200rpm, 2mb cache és 40gb

prohardver vendég

(#7) guest válasza guest (#3) üzenetére


guest
veterán

Én is most keresek, az e-connectben van 60GB-os, meg még valahol láttam 60 gigásat, 40-est még nem.

den

prohardver vendég

(#8) guest válasza guest (#7) üzenetére


guest
veterán

egyébkén a seagate-re is 3 év garancia van, de ném hiszem hogy bármelyik márka vinyójával rosszul járnál.

den

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Ismerősöket kérdezgetve feküdt már meg Quantum (3db)is meg Seagate (2db) is. IBM-t eddig mindenki csak ajánlotta, úgyhogy ilyet fogok venni. Mindenkinek köszi a hozzászólást!

prohardver vendég

(#10) Ambrosius válasza guest (#9) üzenetére


Ambrosius
tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy jelent-e valamit, ha a vinyó kicsit furcsán kattog (vagy kaparászik, nem sokáig tart, max 1 perc, aztán abbamarad hónapokig)? Egy x éves 10 Gigás IBM-em van, és már egy éve is csinálta, de elég ritkán, viszont gyakorlatilag nem volt semmi adatvesztésem a vinyón (illetve egyszer, amikor letörölte a virusírtó a master boot recordot, amin rajta volt az IBM-nek az a progija, amivel tényleg 10Gigásnak látom a cuccot és nem 8-nak.)
A vinyón van 5 db 2 gigás partició, valahol hallottam, hogy ezt a kattogást a fej okozza, amikor a partició szélére ér. De tényleg fogalmam nincs.

(#11) danteshell


danteshell
aktív tag

Nekem seagate 40Gb/7200rpm/ATA100 vinyóm van, az újbbik folyadékcsapágyas /semmi hangja sincs, tényleg!/, elég gyors. előző vinyóm is seagate volt /8,4 Gb/, az is gyors és megbízható, és ami a legfontosabb, nem drága

7447 óta folyamatosan...

(#12) Dzsemi


Dzsemi
csendes tag

Eddig IBM-t akartam venni, de elolvastam a Fáradt gőz fórum Maxtor suxx című hozzászólásait, és meg kell mondjam egyre inkább a Seagate Barracuda IV felé hajlok. Most megyek és megnézem azt a storage-s honlapot amit ajánlottak.

Kérdés1: Játékhoz okvetlen kell a 7200 rpm? Vagy ha már veszek vegyek ilyet?

Kérdés2: Hogyan kell hűteni a 7200 rpm-s vinyót? Muszáj?
Gondolom a hűtés további zajjal fog járni, nem?

(#13) jenicel


jenicel
tag

Hi!

Nekem itthon egy 30-as Quantum AS figyel, előtte egy Seagate 6,4-es. Egyikkel sincs semmi bajom. :))

Tisztelem az egyenes embereket.

(#14) Dzsemi


Dzsemi
csendes tag

Hol lehet cuda IV-t kapni? És kell hűteni?

(#15) guest válasza Dzsemi (#12) üzenetére


guest
veterán

Nekem IBM 30GB 7200rpm vinyóm van, frankón meg vagyok vele elégedve. Csendes és gyors. Játékhoz semmi szükség 7200-es fordulatra, igazából csak annak van rá szüksége, aki video digizéssel foglalkozik. Tény, hogy az ilyen vinyó észrevehetően fürgébb, javaslom, hogy nézz utána az árkülönbségeknek. Ha csak pár ezressel drágább, mindenképpen érdemes megvenni! Én nem hütöm a vinyómat, de beépítésnél ügyeltem arra, hogy közvetlenül alatta-fölötte ne legyen semmi. A HDD hütőt felesleges pénzkidobásnak tartom. Még nem hallottam olyanról, hogy egy vinyó túlmelegedéstől pusztult volna meg. Megfelelő müködéséről pedig elvileg gondoskodik a hőkalibrálás. Ha mégis tennél rá egy ventit, jelentős zajnövekedéstől nem kell tartanod. Nem hangosabb, mint egy 486-os prochütő.

prohardver vendég

(#16) pogacsa


pogacsa
csendes tag

wd-t nem javaslom, otthon mar egesz korrekt gyujtemenyem van a sorba kimultakrbol. most van egy quantum, megy rendesen, de semmi extra. ill egy ibm 40 - 7200, na ez nagyon korrekt, erezhetoen jol indulnak a progik. szal nekem bejott az ibm.

(#17) Dzsemi


Dzsemi
csendes tag

És ha van egy 40 GB-os vinyónk azt érdemes partícionálni?
És mitől függ, hogy látszódik-e teljes egészében?

(#18) elmo válasza Dzsemi (#17) üzenetére


elmo
aktív tag

Naná, hogy érdemes, sőt. Pl. linux/windoz partíciónak csinálsz 1-et 1-et, olyan 2 giga körül (ez elég még az XP-nek is).
Az, hogy látszódik-e a teljes méret az alaplaptól is függ szvsz, pontosabban annak BIOS-ától. A mai lapok azért már "látják" a nagy winyókat is... :)

csao,
Elmo

(#19) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Nekem eddig csak Quantum és IBM vinyóim voltak, és minddel kivétel nélkül meg voltam elégedve. Öcsémnek volt egy 4,3-as Seagate, szívott is vele rendesen (nem részletezném, de higgyétek el). Most egy 20 GB-os, 7200RPM-es (2 MB cache), UDMA66-os IBM vinyót használok immár másfél éve, meg vagyok vele elégedve. Érezhetően gyorsabb mint a régi 5400-es Quantum, és a magasabb fordulatszám ellenére halkabb is annál... Állítólag a leghalkabb vinyók a Maxtorok, akinek ez elsődleges szempont, szerintem azt vegyen...

Egon

prohardver vendég

(#20) guest válasza Dzsemi (#17) üzenetére


guest
veterán

Én a 30 gigámat szétbontottam, már csak azért is, mert ugyebár a winfos nem örökéletü. Nem egyszer rákényszerültem az újratelepítésére. Én a tiszta munka híve vagyok, tehát format c:. Ilyenkor jól jön egy-két másik partíció, ahova menteni lehet. Ha nem látszik a vinyó teljes kapacitása, annak több oka lehet. Néhány tipp: 1: régi alaplap, csak 8Gb látszik. 2: particionálás után MINDEN particiót formázni kell. 3: a FAT32 particiót nem látja a DOS és a Win95 első kiadása. 4: NTFS particiót csak NT, Win2k és WinXP kezel.

prohardver vendég

(#21) danteshell válasza Dzsemi (#14) üzenetére


danteshell
aktív tag

Én a mistralban vettem 35-ért/40 Gb 7200rpm ATA100/, ha jól emlékszem. Tök semmi hangja sincs. Nálam nem forrósodik fel, pedig igencsak meg van tömve a kis midim: 2 cdrw, 1 cd, 2 vinyó, stb. Mondjuk csak UDMA 33 lapom van, lehet, hogy újabb lappal hűteni kellene.

7447 óta folyamatosan...

(#22) guest válasza guest (#9) üzenetére


guest
veterán

Nekem IBM is fekudt meg, lattam SCSI-s IBM-et is halottan.

Seagate mostanaban (1 eve) igen jo vinyokat hoz ki...

prohardver vendég

(#23) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

Nekem is egy 40GB/7200 IBM vinyom van.A sebessegevel semmi gond, az viszont zavar hogy bekapcsolas utan egy viszonylag magas, periodikusan ismetlodo surlodo hangot hallok.Ezzel csak engem vert meg a sors vagy mas is talakozott mar evvel a problemaval? Meg fog szunni ez vajon kesobb ha bejaratodik? ( meg csak osszesen par orat jart a cumo) Ha nem szunik meg akkor felevesen visszaviszem az mar biztos...

Putorius Foetidus

(#24) McJames válasza Putorius Foetidus (#23) üzenetére


McJames
senior tag

Vidd vissza. :((

Elég régen használok már számítógépet és láttam már rossz szériát először a Seagate-től, aztán a Quantumtól, nem túl régen a Fujitsutól, és hát a többiektől is. SCSI-ben a jó öreg Macropolisom hagyta el magát -de régen volt -, a "többiekkel" még semmi bajom.
Mindenki vegyen ami a eszének-szívének-pénztárcájának kedves, de valahogy rendelkezzen garanciával, ha egy mód van rá.
Ja, jeniceltől kérdezném: szerinte Malaysia vagy Taiwan vagy bármi más helye mennyivel jobb, hiszen, ha jól tudom az IBM teljességgel meg van elégedve az itthoni gyártással és a vasakat dícsérik mások is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#25) morning


morning
csendes tag

Udv Mindenki!

A szitu:


Packard Bell laptop. Kulfoldon, hasznaltan vasarolt. Minden OK volt vele. Lemerult az elem, ami a BIOS-t taplalta. Uj elem be, BIOS alapalasba. BIOS password es a vinyo password is visszaallt (valamire). A BIOS passwordot ki tudtam szedni, a vinyo vedelmet nem. Igy ugye nem bootol, nem is lehet vele semmit csinalni. Olvasgattam a neten, nem segit semmilyen particionalo progi, a low format sem, sot ha jol ertelmeztem az sem, ha mas gepbe teszi be az ember. A gyartohoz nyilvan nem vihetem vissza (se szamla se semmi) es nincs kedvem 20-40 $ fizetni azoknak akik vallaljak az unlockot. Keresgettem progikat mindenfele warez, meg crack oldalakon, de nem talaltam...


Aki tud segitsen nekem, lecci, valami modszert, vagy progit ajanljatok.


Elore is koszi!


Morning

(#26) guest


guest
veterán

Szerintem ha 5400-as kell akkor WD, 7200-asból pedig IBM. Nekem is ilyen van nagyon korrekt, gyors, és alig melegszik, és halk is.

prohardver vendég

(#27) guest


guest
veterán

Eddig rengeteg vinyóval volt dolgom, de a Maxtor nőtt leginkább a szívemhez. Faterom cégés gépeiben csak Maxtor és Quantum vinyók vannak immár vagy 10 éve és még soha egyikkel sem volt gond. A Seagate-ekkel sok haverom szopott már (nem egyszer megtörtént hogy egyik nagy egyszerűen csak nem pörgött fel és kész!), a Quantum LCT vinyói szintén kukába valók (2 hónapnyi nyúzás után majdnem mindnek leszakad a feje). A Western Digital nagyon korrekt vinyó de túl hangos. Most 2 5GB-s 5 éves Quantum vinyóm van amikkel soha semmi baj nem volt és hangjuk sincs szinte, egy 30GB-s WDC amivel szintén nincs gond, és amivel most naggggyon meg vagyok elégedve az a mostanában piacra dobott Maxtor vinyók, melyek már a Quantum-ok jumperelési módját örökölték. A 80GB-s 7200-es Maxtorom hipergyors, SEMMI hangja és alig melegszik. A Maxtorokat tudom ajánlani nyugodt szívvel mindenkinek, még soha semmi zűröm nem volt velük.

prohardver vendég

(#28) andorpapa válasza guest (#27) üzenetére


andorpapa
őstag

Kedden vettem új vinyót, Maxtor 40GB, 7200 rpm, ATA100. Nekem nagyon tetszik. Halk, és gyors.

Egyébként a régit is megtartottam, az egy 5400-as, 15 gigás Quantum. A Quantum vinyók nagyon bejöttek eddig, még egyiket sem kellett cserélni, mindig a géppel együtt hagytak el engem, nem pedig halálozás miatt. :D

A Maxtor tényleg jó.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#29) elmo válasza andorpapa (#28) üzenetére


elmo
aktív tag

Ez a D740X, azon belül is a 6L040L2? Mert ez a ''Fluid Dynamic Motor''-os változat (szemben a 6L040J2-vel, ami ''Ball Bearing Motor''-os :D ). Amúgy van összehasonlítási alapod mondjuk egy Barracuda-val? Mert az állítólag nagyon halk.

üdv,
Elmo

(#30) karib


karib
addikt

Mai HDD-k egész jók, a korábbi hibás szériákból nem feltétlen következik semmi.

- IBM: GXP-széria (75,60, most már 120) néha elhalálozik, az enyém is rámijesztett már 2x (45 GB 75GXP), amúgy jó HDD, ha megy
- Maxtor D740X széria: nagyon jó, van folyadékcsapágyas is belőle (nem mind az sajnos), olcsó is
- Seagate Barracuda ATA IV: a leghalkabb HDD, kellően gyors, valszeg megbízható is (Barracuda teljesen más széria, mint a régi Medalistok vagy akár a most futó 5400-as U-széria)
- WD: jók a 7200-eseik, de főleg a 8 MB cache-sel szerelt verziók (WD-xxx-BB-SE vagy WD-xxx-JB), ezek ma a leggyorsabb IDE HDD-k, messze!

Mindegyik márkát lehet itthon kapni 3 év garanciával, célszerű ragaszkodni hozzá...

Én a csend miatt a Seagate-et javallom, a Maxtort pedig jó ára miatt. WD-ből a nagyágyúk jók és drágák, a középmezőnyük csak átlagos és drága. IBM-et csak fenntartásokkal ajánlom, mert a többi márka sem rosszabb, és a GXP-k feje felett még mindig ott lebeg a be nem vallott szériahiba lehetősége :( (Tehát itt a GXP-szériáról van szó, és nem amblokk az összes IBM HDD-ről!!! Nagy különbség!)

5400-as mezőnyben WD, IBM jó, Maxtor a legolcsóbb és jó is, Seagate U-széria lassú.

Department of Redundancy Department

(#31) guest


guest
veterán

Seagate a nyerő!! A quantumot messzire kerüld el a világ legszarabb vinyóit ők csinál(ták??)ják nam mind1. Az IBM és a Maxtor is jó de csak a Seagate után jöhetnek szóba(ha megszünne a Seagate cég:)) (tapasztalatból mondom)

prohardver vendég

(#32) guest válasza guest (#31) üzenetére


guest
veterán

guest #31:

Eros tulzas, amit a Q-rol irsz. Ha vegiggondolod, egy gyarto evente hany szazezer v. millio darabot ad el csak egy tipusbol, akkor statisztikailag nem sokat szamit, ha te eppen kifogtal 1-2 rosszat.

Nekem mar eleg sok Quantumom volt, 2.5 gigas Siroccotol a 6.4 es 8.4 gigas Fireballon keresztul a 20 gigas lct-ig. Ezek mind atlagosan napi 20 ora folott mentek/mennek evekig. Soha egyetlen bad sectorom nem volt, sulyosabb hibarol nem is beszelve. Az is igaz, hogy en kezdettol fogva hutom minden winchesteremet, ami egy korabbi beirassal ellentetben igen lenyeges. Ha egyszer megfogod pl. a rajtuk levo chipeket, akkor megerted, miert.

Ezzel nem cafolni akarom azokat, akiknek mar elromlott ilyen-olyan winchesteruk, nekem nyilvan szerencsem is volt. De 1-2 esetbol nem lehet egy egesz markara kovetkeztetni, a hutes pedig igenis fontos.

prohardver vendég

(#33) karib válasza guest (#32) üzenetére


karib
addikt

Quantum mára ugye a Maxtor része lett, tehát ezért nem is említettem őket. Elfekvő készletből még kapni itt-ott, de 3 év garanciával már valszeg nem jönnek, akkor meg minek?

Department of Redundancy Department

(#34) gsxr


gsxr
csendes tag

Seagate Barracuda IV 40GB 7200 rulez!
A hangja=0 :-)))

(#35) andorpapa válasza elmo (#29) üzenetére


andorpapa
őstag

elmo! Nekem csak a ''mezei'' 6L040J2 van, de szerintem nem túl hangos. Hallottam már Barracudát, tényleg nagyon halk, de nekem például nem jelent nagy különséget.

Meg amúgyis, a 4 db tápventi mellett nem a vinyó hangja a legfeltűnőbb! :DD

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) elmo válasza andorpapa (#35) üzenetére


elmo
aktív tag

Ja, az más. :D

üdv,
Elmo

(#37) guest


guest
veterán

Sajnos az IBM GXP sorozathoz tartozó HDD-k zsinórban mennek tönkre, ráadásul minden elõjel nélkül (így nincs idõ gyors adatmentésre). Kár, mert különben nagyon gyors vinyók. A Maxtor/Quantum HDD-k körében is meglehetõsen megnõtt a meghibásodási arány, nem teljesen világos okból. A WD HDD megbízhatóságával nincs gond, az áruk is egyre kedvezõbb, de sajnos a kompatibilitási gondjaik megmaradtak. Mindezekkel szemben a Seagate Barracuda ATA IV /7200 rpm/ATA100 HDD-i a következõkkel dicsekedhetnek:
- a LEGKISEBB mechanikai zajszint (szinte hallhatatlan);
- a LEGNAGYOBB mechanikai ütésállóság;
- a LEGNAGYOBB folyamatos minimális írási sebesség;

továbbá:
- nagyon kis elektronikai zaj (vissza a tápfesz felé);
- dobogós, ha nem is aranyérmes általános írási-olvasási sebesség;
- kedvezõ ár, ha nem is mindig a legolcsóbb;
- korrekt burkolat és csomagolás (nem fenyeget zárlat veszély);
- megbízható mûködés, hosszú élettartam (3 év garanciával);

negatívuma tulajdonképpen csak 1 van:
- az átlagosnál kissé magasabb üzemi hõmérséklet, ami 42 C.

prohardver vendég

(#38) guest válasza guest (#37) üzenetére


guest
veterán

guest #37:

Mire gondolsz a WD kompatibilitasi gondjait emlitve?

Nekem eddig csak egyszer volt WD-m, de 2 nap mulva azt is visszavittem a boltba, mert bedoglott. Az alatt a 2 nap alatt csak az zavart benne, de az nagyon, hogy meg akkor is at kellett jumperelni, ha betettem melle egy slave-et. Ez a mostaniakkal is igy van?

prohardver vendég

(#39) guest válasza guest (#37) üzenetére


guest
veterán

Meg egy kerdes: a Seagate-ek meg mindig gumibugyiba vannak csomagolva?

prohardver vendég

(#40) karib válasza guest (#39) üzenetére


karib
addikt

Csak az U-szériások. A Barracuda és a SCSI cuccok nem.

Department of Redundancy Department

(#41) guest


guest
veterán

A WD-k inkompatibilitási gondjaik elég változatosak, manapság is. Kezdődnek a jumperelési nehézségekkel, és folytatódnak azzal, hogy nem minden vezérlő, BIOS és másik HDD mellett hozzák névleges teljesítményüket. (Ha neked 2 nap alatt kimúlt valamelyik, az is valószínűleg a jumperelési konfliktus miatt lehetett, nem azért, mert egyébként ne működhetett volna jól. Egyszerűen kimúlhatott a master/slave beállítást végző logika.)

A Seagate Barracuda ATA IV-ek mindig speciális (kék) színű zajszűrőt tartalmaznak a fém árnyékolásuk alatt, és az egész HDD-t egy átlátszó műanyag doboz-szerűségben adják oda.

prohardver vendég

(#42) Nestroy válasza guest (#41) üzenetére


Nestroy
csendes tag

Koszonom a valaszt.

Az utobbi 3-4 evben nem fordult elo, hogy a munkagepemben ne lett volna mindig 4 winchester, igy a jovoben is le fogok mondani a WD-krol.

(#43) McJames válasza guest (#41) üzenetére


McJames
senior tag

Most mér'... nem is olyan nehéz WD-t jumperelni... :DD
[L]http://www.westerndigital.com/support/techinfo/general/jumpers.asp[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik HDD márka a nyerő? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.