Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mochi


Mochi
csendes tag

Olyan 2 hete történt ez első eset,hogy amikor bekapcsoltam a gépet, akkor normálisan felpörgette a vinyót, minden oké, majd amikor már beadná a Gigabyte logót ,akkor semmi sem történik, olyan mintha üresjáraton menne, majd hirtelen önmagától újraindult.(Szokásos egy sípolás) Aztán ekkor már bejött a Giga logó, de lefagyott , majd MEGINT újból újraindult , aztán innetől minden ment normálisan....

Aztán most keddig (21.) nem volt semmi gond a géppel, szinte egész nap járattam a gépet. Szétszereltem hátha felvannak púposodva a kondik az alaplapon, vagy esetleg valahogy meglazult volna a Sata kábel, de semmi.
Aztán amikor bekapccsoltam a gépet, is hasonlóan zajlott le. A Vinyó felpörög,ok, majd sötét képernyő,halk ventillátor hangok, a vinyón lehet érzékelni,hogy megy. Majd 3. próbálkozásra, bejön a Gigabyte logó lefagy ---> megmozdítom az egeret--> elpixelesedett a kép az egér mozgatotott helyén,majd újraindult.....Aztán megint megy normálisan a win.

Na persze nem maradt ennyiben a dolog. Tegnap filmet néztem, épphogy kitettem volna teljes képernyőre, a másodperc töredéke alatt lefagyott az egér, kékhalál bedob, majd újraindul.
Most csináltam egy BIOS( Uefi) resetet....jelenleg még most jó. Meg átettem másik slotba a ramot, billentyűzetet és egeret is átettem másikba...

Jah igen,amikor egy fél nap járatás után bedobta a kékhalált, majd leállítottam,rögtön szétszereltem,hogy megnézzem nem e valami gyanúsan melegszik, de nem igen találtam gondot. ( A táp "jéghideg" volt, meg előtte is néztem Aidaval és átlagban minden 25-35 fok körül volt.)
HDD sentinel sem talált gondot. A Memtest86-ot még nem volt időm lefutattatni,de ma meglesz ha minden igaz.

Konfig :
Gigabyte ga b85m d3h
wd caviar blue 1 tb
kingston 4gb hyperx blu
chieftec ctg 500 80p
sapphire r7 260x
intel pentium g3420
és eredeti win7 home.(nem netes "eredetinek" titulált)
Gép életkora : kb 2 hónapos (Van rá bőven garanciáztatás, csak nem mindegy mikor adják vissza a gépet, mivel informatikából érettségizem, gép nélkül meg nehéz felkészülni rá)

Aidaval most az értékek:
alaplap 28
CPU 30-35
vga 35-40
hdd 25

Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#2) CoolMan válasza Mochi (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Kérdezd meg a Nem indul és mi a baja a gépemnek topicban.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.