Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Melyik billentyűzetet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) EG0


EG0
aktív tag

Méltatlanul elhanyagolt téma. Tehát melyik a legjobb használatra? Precíz, pontos, nem túl drága, PS2 vagy USB, Hun, semmi csicsa cuccokról írjatok!
Kezdésnek:
Samsung Multimédiás Win98 PS/2 vs.
Logitech Internet Navigator HU vs.
Genius KB-10 vagy -12 vs.
Azona KB-690 vs.
Kolink KB9902P vs.
Acer 6512PAP
???

(#2) guest


guest
veterán

Nem tom ki hogy van vele, de szemely szerint en a PS/2-es billentyuket preferalom. Igaz meg nem volt szerencsem talalkozni egy USB-sel sem, de USB-s egerrel viszont igen: az eger nagyon jol mukodik amig nem kell vedett uzemmodban inditani a Windowst. Ugyanis vedett uzemmodban NEM lehet hasznalni a USB miatt! Szeretem a Windowst !?
Szerintem a USB-s billentyu is hasonlo modon reagal a vedett uzemmodra :(
Bar ne legyen igazam!

prohardver vendég

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én havernál láttam először Logitech Internet Navigator bill-t. Az eredmény: másnap én is pánikszerűen vettem egyet... Én ilyen kényelmes és jól kidolgozott bill.-t még nem láttam, egyszerűen hihetetlenül jól kézre áll, nagyon gyorsan lehet rajta gépelni, nem olyanok a gombok mintha oda lennének ragadva, finom a billentésük. A csuklótámasza nagyon kényelmes, a desing csillagos ötös, és nagyon jó a multimédia része is. Viszont ne az USB-be dugd be a bill.-t, mert DOS alatt nem fog menni. Én akkor lepődtem meg, mikor hatodszorra se sikerült előhozni a win98 indítómenüjét meg a BIOS-t. Hát persze, mert nem ismeri az USB-s bill.-t. De nincs probléma, mert alapból PS2-es átalakítóval kapod, használd PS2-n. Én nagyon ajánlom a Logitech-et, én még nem találkoztam ennél szebb-jobb-kényelmesebb billentyűzettel...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) guest


guest
veterán

Nekem is van Logitech Internet Navigator. Nem túl olcsó, de nagyon jó, tudom ajánlani.

prohardver vendég

(#5) dshk


dshk
aktív tag

Az ergonómikus (értsd jobb és bal kézre kettéosztott) billentyűzet nagyon bevált, hagyományosat már semmi pénzért nem használnék.

Sajnos magyar kiosztással nem túl sok ilyet kínálnak.

(#6) Den


Den
veterán

Nekem biosban be lehet állítani, hogy lássa az usb-s billentyűzetet.

www.simson4t.hu

(#7) emvy


emvy
nagyúr

az olcsóbb (nem logi) kategóriából egyértelmű genius. Nagyon kényes vagyok erre, végigpróbáltam vásárlás előtt az összeset, ennek a legpuhábbak a billenytűi, 10-15%kal gyorsabban tudsz gépelni, meg le vannak kerekítve a szélek stb. Próbálgasd ki őket ha nem vagy biztos.

while (!sleep) sheep++;

(#8) BobMaster válasza emvy (#7) üzenetére


BobMaster
senior tag

Pont hogy olcsóból a Samsung. határozott, nem túl puha, de nem is túl kemény gombok, strapabíró műa, genius-é puhábbnak tűnik

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#9) Egon


Egon
nagyúr

Nekem nagyon bejött mind billentyűzetben, mind pedig egérben a DTK. Mondjuk könnyű helyzetben vagyok: a cég rendelt sok-sok gépet a disztribútortól, és anno mikor rajtuk keresztül vettem gépet, grátisz adtak hozzá többek közt billentyűzetet meg egeret...:) Ennek már több mint 3 éve, azóta használom megelégedéssel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) emvy válasza Egon (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy év alatt ment sz*rrá egy DTK billentyűzet a havernál, otthoni használatban.Nem tudom az újak milyenek, de az nagyon kényelmetlen volt mindig.

while (!sleep) sheep++;

(#11) 9CS válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


9CS
senior tag

Én is egy ilyenen gondolkodtam, tehát a bill-böl egy csatlakozó jön ki amelyik ps/2 és adnak egy átalakítót? Mert láttam egy Microsoft bill-t abból a kijövű kábel szétválik USB-re és ps/2-esre.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#12) andorpapa


andorpapa
őstag

A Genius cuccai szépek és kényelmesek is, persze szerintem ez nagyon szubjektív téma, van aki ezt szereti, van aki azt, keményet, puhát, kerekítettet, kockát, nagyot, kicsit, szóval hozzáállás kérdése.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#13) Agyzuzo válasza 9CS (#11) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Egy USB-s kimenet jön ki és arra van rárakva gyárilag egy PS2-es átalakító. Nem igénytelen Microsoft-megoldás... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) 9CS válasza Agyzuzo (#13) üzenetére


9CS
senior tag

:)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#15) EG0


EG0
aktív tag

Ja, és ha már itt tartunk, tudnátok ajánlani valami jó gépírásoktató progit? Bár igen gyorsan pötyögök (sokan nem gépelnek ilyen sebességgel), de meg akarok tanulni profin is. :-)

(#16) stinger


stinger
csendes tag

Kolink - olcsó, induló kategóriás alap bill.; egyes szériáknál elég sok garanciális probléma van velük
Acer 6512 széria - alsó közép kategória, megbízható, stabil működés, strapabíró, 2 év garancia; alap és középkategóriás gépeinknél ezzel váltottuk le a Kolink-et
Azona - mi a Mask Multimedia változatot próbáltuk ki; szimpatikus, jó a design, megbízhatóan működik
Logitech/Microsoft - típustól függően közép és felső kategória, innovatív fejlesztések, jó design, megbízhatóság
Cherry - Egy nem igazán ismert márka hazánkban. Európai tervezés. Stabil, strapabíró működés, kissé konzervatív design, 2 év garancia. Általam preferált márka, rosszat nem tudok róla mondani, nagyon sok megfordult már a kezem alatt. Éppen ezért otthoni gépeinkhez csak ilyet használunk. Saját típusom egy 4 USB HUB-al felszerelt változat. Van neki súlya és negyedik éve működik hibátlanul igen komoly terhelés mellett.
Genius - jó középkategóriás márka, igen megbízható
Samsung - konzervatív design mint a Cherry esetében; eddig kevés tapasztalat, de ami van, az eddig hibátlan, jól vizsgázott
Kerülendő: Maxxtro, Volcano.

(#17) 9CS


9CS
senior tag

Nálunk a cégnél Mitsumi billek jöttek, mint alaptartozék :) Nagyon jól müködött az általam is érintett darab.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#18) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem van még egy ősöreg (> 7-8 év!) billentyűzetem, a márkaneve már lekopott, rég elsárgult, a SHIFT néha beragad és olyan hangja van mint egy 50 éves írógépnek, de nem volt szívem kidobni... :) Még ezzel nyomtam végig a Prince Of Persia-t meg a Wolfenstein-t, sz'al mondhatjuk hogy strapabíró... ;)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) emvy


emvy
nagyúr

Ja, itt a szobában van egy (ránézésre kb.) 3-5 éves Olivetti billenytűzet, nem tudom milyen membránokat raktak bele, de én ilyen minőséget még sehol nem láttam. Komolyan, el tudom képzelni hogy még 10 évet kibír...(nemhiába használja a srác a vadiúj gépe mellett).
Ja, amit nézni kell a bill.-ben, ha gyorsan akarsz gépelni, hogy a gombok legyenek egymástól elég távol, azaz a csonkagúla alakú billentyűk oldalai erősen dőljenek befelé.(nyilván a felület meglegyen.). Így lehet mindent gyorsan elérni anélkül, hogy a egyszerre több billenytűt is leütnél.

while (!sleep) sheep++;

(#20) leon2


leon2
csendes tag

Én egy koromfekete IBM-et használok, az is elég jó :)

(#21) cssz


cssz
csendes tag

Nekem az a legnagyobb parám a mostani billentyűzetekkel, hogy az alap, nem multimédiásméregdrágahiperszuper billentyűzeteken a kurzorgomboknál összevissza berakják a power,sleep stb gombokat, és baromira nem áll kézre, hogy nincs a kurzor gombok fölött ''egy üres sor''. Ezek a rohadt gyártók ezzel akarnak rávenni hogy vegyek 6-7ezerért egy multimédiásat, mikor nekem semmi szükségem azokra a gombokra, és egy 1500-2000 forintos is megtenné, ha a hagyományos billentyűelrendezéssel... De nem basztak ki velem, hosszas keresgélés után ráakadtam egy DTK billre, ami 2ezer alatt volt, es atom oldschool az elrendezés :-)))

(#22) guest


guest
veterán

Nem tudja valaki, hogy hol lehet PS/2-es magyar és FEKETE színű billentyűzetet kapni?

prohardver vendég

(#23) 9CS válasza guest (#22) üzenetére


9CS
senior tag

Nem tom PS/2-e de a Mi**and-ban ma láttam fekete billenytűzetet. Alternatív megoldásképpen vegyél egy IBM gépet :D.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#24) Loha


Loha
veterán

SAmsungot vegyél, nekem is olyan van, kellemesen puhák a gombai, és halk. Olcsó tartós kényelmes bill.

(#25) Ton


Ton
csendes tag

Sziasztok!

En egy Microsoft Natural Keyboardot hasznalok, de meg a regit (Tudjatok, ami a Win95 Telepito hattere :))).
PS/2-es es szerintem azota sem csinaltak jobbat. 4 eve vettem akkor 6000 HUF-ert...
Az ujak ebbol a tipusbol gagyik, mert vagy agyonmultimediaztak vagy kicsik a kurzorgombok...

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#26) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Hi.:)
En nem veszek sose draga billt, kifejezetten arra megyek, ahogy minnel olcsobb legyen, hisz nalam nem szamit mennyit bir..:)
Indok:

Volt egy eleg draga radios bill+eger kombom, amit se perc alatt tonkrevagtam.
Mivel megrogzott gamer vagyok, elegsoxor elkap a hev jatek kozben, es akkor sajnos szerencsetlen billentyukon toltom le a haragom, ezert nem latom celszerunek draga bill megvetelet.:)
Amikor tonkrevagtam a radiosat, ugy dontottem hogy ezek utan mar csak olcsot veszek, hisz azert nem kar...
Azota 6 billt tettem tonkre 5 honap alatt:)
byx

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#27) guest


guest
veterán

Én IBM-et használok nagyon jó.Csendes kényelmes határozoot , mégse kemény és strapabiró.Nagyon jó még a HP is.A genis nem elég strapabíró, a Samsung agyon gázos mert nem lehet se hosszabítani se átalakítani.Most vittem vissza 3 db-ot a nagykerbe.

Fekete IBM a CHS-ben kapható nem túl olcsón.A logitech és a micrsoft jó minőség, a Cherry kiváló darab.( Herta árulja).

A naturallal az a helyzet hogy aki vakon gépel csak annak jó igazán de annak nagyon.

Még a Fujitsu-Siemns is eész jó tud lenni, és nem is drága.De mindig meg kell nézni egyénileg bármilyet vesz is az ember.

Üdv zsoci

prohardver vendég

(#28) guest


guest
veterán

Nekem volt (van a polcon) egy MS Natural Pro US, de gyakran lefagyott:)) Neha egy idore megvarakoztatta a karaktereimet, es egyszerre kopte ki oket a monitorra, 5-6 db-ot.

prohardver vendég

(#29) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem egy ősrégi Rock billentyűzetem van, de baromira irigylem az Otp-s nénik fekete Compaqját. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#30) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Logitech Internet Navigator.
Tökéletes. Ilyen jó elrendezésű multimedia vezérlést más még nem produkált imho.

Az ergonomikus ms billtől akkor riadtam el (nagyon), amikor megláttam hogy
a kurzor billek 1, téglalap alakúak 2, kereszt alakban helyezkednek el. brrr

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Melyik billentyűzetet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.