Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Melyik ati gyártó a jobb? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Bukókeret!(csőváz):( Szóval azt szeretném kérdezni, hogy melyik Ati-s gyártó a jobb, meg azt is, hogy milyen kártyák a sapphiros Radeonok. Az is egy külön gyártó, vagy csak kicsit tuningosabbak, vagy csak adtak neki egy jó nevet, és többet kérnek érte.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2) AND1 válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


AND1
őstag

A gyártól között nincs annyira nagy különbség...persze vannak kivételek akik hiresen tuning kártyákat adnak el (pl Hercules) de a többi kártya mint a Sapphire/Club3D/Excalibur/Connect 3D is ugyan olyan jó kártyákat gyárt.
BBA-t gondolom nem kell ecsetelnem...felvan szerelve mindenfélével + jó magas az ára is. Vásárlás elött figyelni kell a memóriákra, képben kb mind1 egyforma minőséget ad...ennyi

Egy régi PH-s.

(#3) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Azt hogy érted hogy figyelni kell a memókra?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) zetecR válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


zetecR
addikt

A sebességére gondolt. Bár 256bites memória-interface-nél nincs olyan hatalmas jelentősége. De nyilván: minél gyorsabb, annál jobb.

(#5) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Aha, Így már világos. Kössz!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) AND1


AND1
őstag

...arra gondoltam hogy hány nano-sak.

Egy régi PH-s.

(#7) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

A Sapphire Atlantis a legkirályabb, nekem elhiheted!!! :DDD

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A HIS EXCALIBUR RADEON 9800 PRO megér 57000 forintot? Ilyet fogok venni(keddre ér ide, de csak szerdán mehetek érte). Most egy r9500 non-pro his van nálam amíg a másik ideér, a boltból kaptam kölcsön, de a képén 2d-ben jobb oldalon egy enyhe csík látható, remélem a 9800-zal nem lesz ilyen gond...

Ez garanciális hibának számít?

Egyszer már láttam ilyesmi jelenséget egy manli mx400-on, azon kb. 10-15 párhuzamos, függőleges csík volt.

I am having fun staying poor.

(#9) Sav válasza Drizzt (#8) üzenetére


Sav
tag

Hol veszed a 9800-ast 57ezerért, ha megkérdezhetem?

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#10) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

Az én karim 2x ennyibe kerül, szóval nemtom mennyire lesz jó, az az 57e-res... :F

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#11) Drizzt válasza Sav (#9) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, Mycom KFT.(nagyker, s áfát sem fizetek, de másik bolton keresztül fut le a vásárlás).

I am having fun staying poor.

(#12) Drizzt válasza Dr. Balage (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mikor vetted? 1ébként az egyes nagykerek azonos kártyái közti árkülönbségek néha megdöbbentőek tudnak lenni...

3 hónap alatt jutottam el addig, hogy találtam nagykernél r9800-at(50k legalacsonyabb), prot meg most a legolcsóbban(57) láttam eddig.

Amúgy a kisker ára kb.:65000+áfa lenne, de szerintem akkor is elírás lehet, a kártya szvsz max. np, bár a hwsw-n már valaki vett ebből két hete, s azt mondja, hogy fasza...

I am having fun staying poor.

(#13) GigabyteFan válasza AND1 (#2) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

hmm a nagy felsorolásból kimaradt az egyik legnagyobb és legjobb gyártó a Gigabyte ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#14) GigabyteFan válasza Drizzt (#8) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

9800 PRO 57e ért az azért kicsit olcsónak tűnik ... nem sima 9800 lesz az ?

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#15) zetecR válasza GigabyteFan (#14) üzenetére


zetecR
addikt

Plusz áfa, tehát úgy már 71 lenne, csak sötét elf barátunk nem fizet áfát :P.

(#16) rudi válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek az új chip-ek és az új BGA tokozású RAM modulok annyira összetettek hogy még a legnagyobb gyártók sem térnek el a referencia tervezéstől. Szóval jön a tervrajz az ATi-tól és mindenki ugyanazt gyártja. Innen már csak a RAMok sebesséhére és az esetleges memóriahűtő bordákra kell figyelni.
Itt van egy gigabyte vs sapphire teszt.
[L]http://www.driverheaven.net/reviews/9600/index.htm[/L]
A kártyák csak a nyák színében térnek el és magyarországon akár 15.000Ft árkülönbség is lehet köztük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Fawkes


Fawkes
őstag

CLUBBBBBB 3D.

(#18) Grafman válasza rudi (#16) üzenetére


Grafman
aktív tag

Ha jobban elolvasod a cikket, neked is nyilvánvalóvá válik, hogy habár a GPU-t a Saphire és a Gigabyte is a refnyákra szerelte, néhány ''apró'' különbség azért mégiscsak döntő lehet!
Így pl. a memóriák is mások, amely meg is látszik az overclock eredményeken:
Gygabyte: 505/335 _____________ Saphire: 515/351

Egyébként a két tesztelt kártya árban valóban közel megeggyezik, de míg a Gygabyte modelje egy simpla 9600Pro, addig a tesztelt Saphire kártya egy 9600Pro ''Fireblade'' kiadás, amely kifejezetten tunning őrülteknek készült és csak korlátozott példányszámban, de láthatóan ráver az eddig tunning szempontjából jobbnak tartott gyártóra!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) L-Zo


L-Zo
csendes tag

Sziasztok!
Csak beleolvasgattam a topicokba. Nekem 9100-as van a gépemben,64 megás Club3d. Az egyik barátomnak Zaphire van(remélem jól írtam), szintén 64 megás, 4 memórichippel. Neki is jól megy. Egy másik ismerősöm szintén Zaphire-t vett, de neki ha jól emléxem 2 chip van rajta, gondolom 2db 32 megás. Ő már szív vele.Fagy, és kb. 20%-kal kisebb a teljesítménye. Kicserélték, ugyanarra, és semmi változás.

(#20) L-Zo


L-Zo
csendes tag

És persze mindegyiket kipróbáltuk egymás gépében is, hasonló eredménnyel.

(#21) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag


Zaphire = Sapphire

A barátodnak hány nanós a ramja ?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#22) dnacrew válasza Drizzt (#12) üzenetére


dnacrew
tag

Ez most komoly hogy sima 9800 abban a nagykerben 50khuf fa és haszon nélkül? Mert akkor rendelek is egyet azonnal, mert no áfa és no haszon :)

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#23) L-Zo válasza csucsu_17 (#21) üzenetére


L-Zo
csendes tag

Csucsu. Az övéké 4 nano-s. A srác, aki szív vele, 5 nano-n hajtja, mert 4-en döglődik.

(#24) AND1 válasza GigabyteFan (#13) üzenetére


AND1
őstag

Utólagos elnézésed érte :)

Egy régi PH-s.

(#25) csucsu_17 válasza L-Zo (#23) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Mlyen a márkája a ramoknak?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#26) L-Zo válasza csucsu_17 (#25) üzenetére


L-Zo
csendes tag

Ezt sajnos nem tudom.

(#27) L-Zo válasza csucsu_17 (#25) üzenetére


L-Zo
csendes tag

De ha később benézel, vmikor este, addigra megkérdezem.

(#28) GigabyteFan válasza rudi (#16) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

A S9600PRO FB magyarországon is drágább mint a Gigabyte 9600PRO !!!

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#29) GigabyteFan válasza Grafman (#18) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

igen a cikkből is látszik, hogy a Gigabyte 9600 proja hasonló értéket ér el mint a Sapphire hiper csiri-biri modellje ...

de megint megemlítenén, hogy az alap 9600prok közül a Gigabyte a jobb..

ez kb olyan összehasonlítás, mintha az egyik gyártó 865PE-s lapját a másik 875 -öséhez hasonlítanánk...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#30) Drizzt válasza zetecR (#15) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De csak most nem...

Amúgy még ez nagyker, meg én sem hiszem el...

... holnap kiderül, hoztak-e ilyet a boltosok Pestről...

I am having fun staying poor.

(#31) Drizzt válasza dnacrew (#22) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, a hbcomputernél, és a Demandnál láttam eddig 50k-ért r9800-at, nem tudom, milyen gyártmány:(, A mycomnál 57-ért láttam r9800pro excaliburt...

... az áfa és a haszon fizetése már a kiskertől függ, azt velük kell elrendezni...

Nagyíkertől meg csak engedéllyel vásárolhatsz...

I am having fun staying poor.

(#32) rudi válasza Grafman (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Most nemtom mi a bánatra izgulsz gigafan társaságában?! Hogy a sapphire elborult gamereknek van és azért éri be a sima gigabytet?! Egy videokártyánál nem az a lényeg hogy mennyibe kerül és milyen gyors?! Ha egy 8500as annyiba kerülne mint egy 9700as és ugyanolyan gyors lenne meg ugyanazt tudná akkor én nem tépném magam hogy dedede a 9700 az 9700 és a 8500 az 8500!

Értsétek már meg hogy ez az ár/érték/minőségről szól!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza rudi (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Visszatérve a topicnyitó kérdéshez:
A sapphire azért jó mert olcsóbban tudja ugyanazt mint mondjuk a Gigabyte. A Hercules azért jó mert borzasztó drágán nagyon COOL (9800pro MINDEN ICjén réz figyel VPU-n mindkét oldalról borda van) kártyákat tudnak, amik viszont alig gyorsabbak a többi gyártó kártyáinál. A Gigabyte azért jó mert... ezt majd kifejti más...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

rudi: fogadjunk hogy te még nem láttál élőben gigabyte 9800 prot ! annak is mindkét oldalán van borda , minden memo hűtve ...stb ..stb ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#35) fLeSs válasza GigabyteFan (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr



ezen hol vannak a ramokon a bordák?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

a 256 megást láttam azon van ... ez nem az ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#37) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

hogy lehet képet beszúrni ?

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#38) Enemy


Enemy
aktív tag

Az ATI!!!!
Ez igy tul egyszerü lenne..
nem akarok közhelyeket felhozni de mindig mindenkinek a sajátja jobb... ez a kérdés ..... hát nem tudommmmmmmmmmmm

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#39) ZoCso válasza Drizzt (#31) üzenetére


ZoCso
senior tag

Részlet a Mycom árlistájából:

ATI Radeon 9800 128MB DDR Excalibur 57 000
ATI Radeon 9800 256MB DDR Pro Sapphire 114 000

Eszerint az 57k-s kártya sima R9800 és nem Pro.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#40) ZoCso válasza GigabyteFan (#37) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ez engem is érdekel! Már megkérdeztem egy párszor, de még senki sem válaszolt rá!!!!!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#41) ZoCso válasza fLeSs (#35) üzenetére


ZoCso
senior tag

OFF!

Elnézést a proci miatt, de hétfőn nem voltam gépközelben!


ON!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#42) rudi válasza GigabyteFan (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Tényleg csak képen láttam, elejét hátulját, PONTOSAN UGYANOLYAN mint a powercolor vagy a Sapphire CSAK a 256MB-oson vannak bordák a RAMokon és pár ICn (balra felül 2n) kizárólag alumíniumból ahogy a referencia kártyán is.

RÉZ előzőleg kicsivel írtam de most leírom NAGGYAL is! Réz bordák vannak már a 128as Hercules kártyán is (volt valahol linkem a 256osról nem tudom hova lett az még állatabb):

[L]http://www.vr-zone.com/reviews/Hercules/R9800Pro/page2.htm[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi válasza GigabyteFan (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Tényleg csak képen láttam, elejét hátulját, PONTOSAN UGYANOLYAN mint a powercolor vagy a Sapphire CSAK a 256MB-oson vannak bordák a RAMokon és pár ICn (nem mindegyiken).

Légy szíves olvasd végig RENDESEN a hozzászólásaimat! RÉZ előzőleg kicsivel írtam de most leírtam NAGGYAL is! Réz bordák vannak már a 128as Hercules kártyán is:

[L]http://www.vr-zone.com/reviews/Hercules/R9800Pro/page2.htm[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) rudi válasza rudi (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

43-ast lécci töröljétek és elnézést érte. Csak ''piszkozat'' volt hülye dijálap miatt nyomtam be. Sorry GigabyteFan hogy Rádpírítottam benne ;) rendesen visszaolvastam a hozzászólásodat és lámon nem kifogásoltad a rezet, SORRY!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) superkano


superkano
csendes tag

A Sapphire kátrtyák minőségéről egyébként mindent elmond, hogy az
ATI több Sapphire által legyártott sorozat kártyát a ''built by ati'' matricával
adott el.A Sapphire az ATI-hoz legközelebb álló gyártó.

(#46) GigabyteFan válasza rudi (#44) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

hehe :) nincs probléma ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#47) GigabyteFan válasza superkano (#45) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ez így igaz ... a sapphiret - miután az ATi leállt a VGA gyártással - az ATi tól eljött emberkék alapították... a két cég között közeli jó viszony van ez tény, .. DE ettől még ... ááá inkább nem írom le ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#48) Grafman válasza GigabyteFan (#47) üzenetére


Grafman
aktív tag

De ha kérhetnélek mégis inkább ÍRD LE, elvégre épp e célból született ez a topic van az a topic!
Amúgy részbe egyetértenék, mivel az hogy BBA meg hogy Post BBA (Sapphire) még tényleg nem jelent semmit, sőt!
Pl az Intel saját chipkészleteire épülő alaplapjai sorra az utólsó helyen végeznek
a tesztekben, még a legutólsó ESC/Asrock/Mercury szintü dolgok is lazán megelőzik őket!
Vagy ott vannak az Nvidia refkártyái, amelyeket még tesztelésre sem érdemes berakni! Maradjunk annyiban, hogy az ATI nem véletlenűl állt le a kártya gyártással, és egy Herculesért sem hiába kérnek néha akár 3X annyit!
De etől még Az ATI TERVEZNI NAGYON tud!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#49) GigabyteFan válasza Grafman (#48) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

felesleges... úgyis csak azt kapnám válasznak hogy a safír 20-30% al olcsóbb...

hiába mondom én el hogy egy árban van .. nézetek meg egy hivatalos safír és giga disztri árlistát ...

az hogy kis mennyiségek vannak 20-30 % al olcsóbban az magyar sajátosság és a 25% os áfa miatt van...

vannak azok a bizonyos renedelős árlisták, ahol az áfa elfelejtődik befizetni, vagy visszaigánylik valahogy .. csak és kizárólag a magyarországi adó helyzet miatt van ez...

szóval azok a safír kártyák amik 20-30 al olcsóbbak mind adócsalás okán annyi amennyi ..

szóval kemyény szürke - fekete piac van itthon, de ez a végfelhasználóknak jó ... ezért olcsóbb a ram, proci, memória, HDD .. meg minden ilyesmi mint nyugaton ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#50) erdoke válasza Grafman (#48) üzenetére


erdoke
titán

Ha megnézed a teszteket, az utóbbi egy évben - sajnos- semmivel nem nyújt többet hardveresen a Hercules, mint más gyártók. Se teljesítmény, se tuning, általában még halkabb ventik se. Csak a bundled software, de kishazánkban talán ez nem fő szempont a + 30%-os ár mellett.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Melyik ati gyártó a jobb? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.