Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik a legtutibb dvd/cd olvasó? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sziszegő


sziszegő
senior tag

Vennék egy dvd olvasót hogy tudjak 1-1 be másolni dvd-t de valami jóminőségű kellene, valahol azt hallotam hogy a Toshibák a legjobbak?
Szerintetek milyetérdemes venni?
Samsung/LG nem kell

(#2) Csiszike válasza sziszegő (#1) üzenetére


Csiszike
tag

Szvsz Toshiba SD-M 1612/1712/1802. Újonnan leginkáb csak az utóbbid kapod meg. Nekem 1612 van :D, tuti kis csendes olvasó. Filmnézés közben még a CD-t sem pörgeti szét, így nem kell szoftveresen sem lassítani. Apró hibája, hogy DVD-t lasan rippel, bár ez engem nem különösebben izgat, viszont hackelt firmwarrel ez is gyógyítható (rpc1.org --> hijacker-féle hack fw keresd).

(#3) neduddki válasza sziszegő (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Csalatkozom azelottem szolohoz, a 1802-es teren utanna egy icike picike hack es 15 perc alatt keszen leszen a lemezke!!!:- )))

udv

neduddki

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=43678&arc=f[/L]

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) tomcsi23 válasza sziszegő (#1) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hali,
Nekem a 1802-es van. Tálcája olyan régimódian ''hangosan'' jön-megy. Audiót hallgatva, dvd-t olvasva, másolva nem hallani szinte semmi mechanikus zajt. Adat CD-nél jöhet elő a fűnyíró effektus, de nem vészes. Sérült, karcos CD-kkel beolvasási paraméterei picit átlag felettiek (de nem a top). DVD-t ugyanilyen szempontból nem vizsgáltam.


[Szerkesztve]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5) stoorm


stoorm
tag

Nekem TEAC cuccaim vannak, gyorsak, csendesek, és mindent olvasnak :)

Csak ajánlani tudom mindenkinek...

(#6) Vikthor válasza sziszegő (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1 voks

Toshiba 1712-es széria.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) Kriza


Kriza
őstag

Nekem is Toshiba 1712-em volt, aztán egy fekete előlapos Plextorra cseréltem.

A Toshibát csak azért cseréltem, mert nem fekete volt. Bár nem olvasott el mindent, de amit igen, azt általában gyorsan (konkrétan: régi Philips 80-as 8*-os lemezekkel meg néhány Philips 74-essel lefagyott, de ilyen lemezem 3-4 volt) Meg érdekes a Toshibánál, hogy nem mindig nyitotta ki az ajtót első gombnyomásra (?)

A Plextor ezzel szemben mindenevő, viszont a silányabb anyagot lassan olvassa (egy total CD átmásolás HDD-re akár 5 perc feletti is lehet, viszont VÉGIG EGYENLETESEN NÖVEKVŐ SEBESSÉGGEL, és HALKAN!) Van olyan DVD-m, amit a Toshiba nem tudott olvasni (2 fájlt), a Plextor meg csak 1-et nem tud olvasni (jó kis Princo 1*-es lemez!)

A Plextorra is szokták vállalni a 2 év garit, viszont drágább (akár 2-3 ezressel is!)

A lényeg a lényeg: a Plextor mindenevő, viszont néha lassabb, mint a Toshiba.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#8) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok! Milyen DVD-olvasót vegyek ha azt akarom hogy a gagyi írott Princo-t meg a barátait is normálisan vissza tudjam olvasni. Meg persze ne egy-két évig bírja. Lg -t biztosan nem veszek.

(#9) lacko22


lacko22
aktív tag

up

(#10) lacko22


lacko22
aktív tag

HAHO VALAKI

(#11) L3zl13 válasza lacko22 (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Toshiba vagy Pioneer. Én szvsz pio párti vagyok. :DDD

A 105S-em már több mint két éve bírja gond nélkül. Mindent olvas. Egyetlen baja, hogy kicsit hangos, de az újabb modelleknél ezen is javítottak már.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) SZATA


SZATA
senior tag

A közeljövőben DVD olvasót szeretnék venni, de nem tudom, hogy milyen típust érdemes. Olvasson: DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-RAM, és írott kétrétegű lemezeket is olvasni. Ha lehet, a fekete előlapú modelleket preferálnám.

(#13) sziszegő


sziszegő
senior tag

Én végülis a Plextor mellett döntöttem kicseréltem minden meghajtómat Plextorra halk atom 3 év gari mindent ír olvas. cd-rw, cd-dvd-r, cd-dvd-rw ket vettem és azon túl hogy jól néznek ki jól is müxenek csak ajánlani tudom bár elég borsos az áruk.

(#14) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

Eddig Pioneer párti voltam. El kellett adnom, mert jobban elvitték a régi PIII-as
(Tualatin) gépemet egyben. A P4-es gépem építésekor tettem bele egy
akkor kapható LG-t, és TELJESEN JÓ VOLT! (talán GDR-8161B lehetett).
Temérdek hang CD-t rippeltem vele teljesen hibátlanul, halkabb volt mint a
''Slot-in''-es (bögretartó nélküli) Pioneer DVD106s. Mindent olvasott, pedig
sokat nyúztam karcos lemezekkel. RPC-1-é tettem, majd a közelmultban
ezt is eladtam. Mit gondoltok, mit vettem ezután?? CSAKIS EGY ÚJABB LG !!!
Most történetesen a GDR--8163B van a ''porondon'', hát ezt vettem!
Hangosnak hangos, nem tudom mennyire lesz tartós, de egy komoly érvem már
most is van mellette: miután a vásárláskor rajta lévő ''OL14''-es firmware-t
a nemrég megjelent ''OL23''-ra frissítettem, ezután a flashelés után a
meghajtó - a DVD-InfoPRO szerint - képes olvasni a DVD+R DL lemezeket is!
(Még nem próbáltam, mert egyelőre nincs ilyenem.)

Őszintén szólva nemigen láttam még DVD+R DL-t olvasni képes
meghajtókat, amik nem újraírók is egyben,hanem csak sima olvasók.
Ti tudtok más típusokat?
Üdv, Kopasz.

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#15) arpeen2 válasza lacko22 (#8) üzenetére


arpeen2
senior tag

A sz@r Princo lemez olvasásakor nem az olvasóval van sosem a baj hanem azzal hogy A LEMEZ SZ@R ezt értsék már meg egyszer és mindenkorra. HIBÁS lemezt pedig nem lehet visszaolvasni. 80Ft = sz@r lemez = nem lehet nagyrészét visszaolvasni, 140-200 Ft = jó lemez = vissza lehet olvasni. Ez bonyolult dolog ?

(#16) fokukac válasza KopaszÁllat (#14) üzenetére


fokukac
nagyúr

a pio 106s-nél halkabb meghajtót nem nehéz találni... :D nekem is olyan volt.

egyébként a pio rendszeresen ad ki fw frissítéseket, legutóbb pl. a DL lemezek felismeréséhez szükségeseket.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17) hi


hi
tag

+1 voks a Toshibanak... eddig legalabbis nekem ez valt be. Letezik olyan firmware ami megoldja a DVD-rip problemat...

(#18) Gismo válasza sziszegő (#13) üzenetére


Gismo
addikt

''BOMBADIER TO YOUR STATION!!!'' Yuri's revenge rullz!

(#19) Gismo


Gismo
addikt

Hol tudnék Sony illetve Lite-on dvd-olvasót venni?

(#20) Gismo


Gismo
addikt

khmm!

(#21) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egy szavazat a Toshiba dvd olvasókra.
A legjobb..Halk,gyors mint a veszedelem,ATA66-os,szal mehet egy kábelre vinyóval nyugodt szívvel:D

(#22) lacko22


lacko22
aktív tag

Lite-on az ELECTROW*rld-ben elvileg van.

(#23) Gismo válasza lacko22 (#22) üzenetére


Gismo
addikt

Thanx! Nemtood h mennyiért?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik a legtutibb dvd/cd olvasó? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.