Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janati


janati
őstag

Kérem segítsetek dönteni!
A legjobb p4 hűtő kellene max. 5000ft bruttóig.
2 Ghz-es Celeron lesz húzva 3Ghz-en 1,65V-on. (A gyári Intel ehhez gyenge.)
Fontos, hogy csöndes legyen.

Melyik az én hűtőm??

Tapasztalatok, javaslatok...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#2) andorpapa válasza janati (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Emlékeim szerint ezt egyszer már megtárgyaltuk: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=11029[/L]

Egyéb hasznos infók: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=11245[/L]

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) janati válasza andorpapa (#2) üzenetére


janati
őstag

Jó a memóriád! Valóban, de most vált aktuálissá a dolog és gondoltam hátha új emberek is megosztják a tapasztalataikat. Azért köszi a linket!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#4) janati


janati
őstag

Akkor:

Coolink T1B
v.
GT Diamond 4100
v.
TT Spark 7

Hűtési szint/ zajszint/ ár ---- Melyiket is?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#5) janati


janati
őstag

A TT Spark 7 tűnik a net alapján a legprofibbnak. Kijön 5000 pengőből??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6) Krix válasza janati (#5) üzenetére


Krix
őstag

A GT 4700Ft, de itt kínált valaki egyet ha jól emlékszem 4200-ért.

spark 7 szerintem nem lesz 5e alatt :(

If it is not broken then don't fix it!

(#7) Notes


Notes
senior tag

Én most vettem Spire MegaRock 2-t. 1.8 C1-es procimat 2.7-en hajtva max. 57C. De ha nem vadítom és 'csak' 2.4-en megy akkor a házhűtőt le is kapcsolom, így csendesebb. Ha meg végképp nyugi van akkor 1.8GHz, az Asus Q-Fan bekapcsolva és csak 2660-at pörög. Csend rulez! :)

Romanes eunt domus!

(#8) PeliScan válasza janati (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

Én is azt néztem ki; és rossz hírem van. :)

(#9) PeliScan válasza PeliScan (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, elnézve a hozzászólásom, asszem egy kicsit újrafogalmazom. :)

Tehát, meg tudja nekem valaki mondani, hogy mennyivel nyújt nagyobb hűtési teljesítményt a Coolink T1B mint a Titan W4TB?

Mind csendességre, mind teljesítményre értendően. (persze ezek összefüggnek, gondolom) :)

(#10) andorpapa válasza PeliScan (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát zajszint tekintetében mindenképpen nyer a Coolink T1B, elvégre szerintem csak maximum fordulatszámon érheti el a W4TB zajszintjét. Hűtésben a nagyobb venti és jobb bordakialakítás miatt hatásosabb a T1B. Szerintem nem bukhatsz rajta, jó cooler a T1B, csak a rögzítési rendszere nem a legjúzerfrendlibb.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) HiperG


HiperG
addikt

Hát igen P4 télleg iszonyat forrónak tűnik mondjuk egy Tualatin után :))

(#12) PeliScan válasza andorpapa (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi a választ! :) De a ''bukást'' úgy értettem, hogy nekem már VAN Titan W4TBm, és hogy érdemes-e lecserélni! Mert sajnos nem hiszem, hogy 2-3e fölött el tudnám adni (ha egyáltalán sikerül) a hűtőt, az új meg 5e.

Szóval, ezt figyelembevéve, tanácsolod-é hogy kb 3000 ft beleölésével lecseréljem a W4TBt egy T1Bre? Ér annyit?

(#13) andorpapa válasza PeliScan (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Értem én a helyzetet, és amondó vagyok, hogy már csak az alacsonyabb zajszint miatt is megéri annyit beleölni, ahogy olvastam az Enermax vs. Chieftec topicban, jó halk tápod van, így itt az idő, hogy a CPU cooler se adjon ki túl sok hangot magából. Ehhez pedig baromira ideális a T1B. És ez csak az érem egyik oldala. A másik felén ott van az a tény, hogy a T1B simán veri hűtésben a W4TB-t, így a csere a zajszint mellett hűtéstechnikai szempontból is ajánlott. Egy jól szellőző házban olyan síri csend fog utána uralkodni, hogy öröm hallgatni (tudom, képzavar). Ha meg csak 3 rugót kell befektetned (jobb esetben), akkor jól jársz. Én a helyedben lecserélném. Amúgy meg kösz a választ a másik topicban!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) janati válasza andorpapa (#13) üzenetére


janati
őstag

Alakula helyzet.
Coolink T1B vagy Coolink T1P???

Utóbbit ajánlja a gyártó inkább tuninghoz. De hangosabb is...
Mennyivel jobb a T1P? Amennyivel hangosabb?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#15) PeliScan válasza janati (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Mehetünk közösen megvenni, hátha adnak kedvezményt. :)

Megnéztem, utánajártam, stb: a 'P' min. fordulatszámon olyan hangos, és annyi levegőt szállít, mint a 'B' max.-on. Mivel én a csendre hajtok, nekem biztos ez lesz, Breeze.

(ahogy néztem, a ventik is ugyonolyanok, csak a 'P' huzalai többet bínak: 8.5W max. míg a 'B' csk 2.5W max)

(#16) andorpapa válasza janati (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

T1P? Hallottad már élőben? Végülis nem annyira vészes, csak ha rendesen felpörög. Akkor viszont... Szóval szerintem a T1B is bőven elég a legtöbb rendszerhez, azért a zajtöbbletért kevés embernek éri meg a T1P-t választani. Eleve 3000 rpm-ről indul, ami már alapból hangosabb a tápegységednél, és ez még megy feljebb is, csak izzítsd a procit! Bár engem nem zavar a zaj, ettől függetlenül másnak nem ajánlom a T1P-t, csak ha a illető sem hatódik meg pár dB többlettől.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) janati válasza PeliScan (#15) üzenetére


janati
őstag

Akkor eldőlt: Coolink T1 Breeze lesz a kicsike!

PeliScan: Egyforma lesz lassan mindenünk...(Genius HT 5.1,SBLive,Celeron,T1B..)
Mennék veled szívesen, de sztem Te pesti vagy, míg én nyíregyházi...
De azért köszi!

Andorpapa! Neked is köszi a szakvéleményeket!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#18) PeliScan válasza janati (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

:DDD

Te mikor veszed meg? Én nem tom, lehet, hogy jövő héten nem lesz rá még idő... :(

Azért ha megvan, feltétlenül írd meg, milyen!! (Te gyári hűtőről váltassz?)

(#19) janati válasza PeliScan (#18) üzenetére


janati
őstag

Jövő hét pénteken lesz meg, feltétlen megírom milyen!
Gyári Intel hűtőről váltok. Alapon jó az is, mivel nagyon csendes, de fesz.emelésnél 6-70 fok a proci... Na ezért lesz Coolink T1B.

Csőtészta!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#20) janati válasza janati (#19) üzenetére


janati
őstag

''60-70 fok''

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#21) Notes


Notes
senior tag

#8 nekem szólt? Mert Spire MegaRock II a User's-ben 3270Ft netto.

Romanes eunt domus!

(#22) PeliScan válasza Notes (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem. TT Spark 7 = 9500 píz.

De ha meg tudod szerezni 3270ért nettőba, kapsz mellé sok üveg sört/bort ami kell! :D

(#23) atus7377


atus7377
tag

Ha mégis a T1P mellett döntenél,nekem van egy eladó.Ára 3000 píz.Ha érdekel küldj mailt.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#24) janati válasza atus7377 (#23) üzenetére


janati
őstag

Miért adod el??
Hol laksz??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#25) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát, azóta kissé meggondotam magam, lehet, hogy nem is olyan rossz hűtő ez a W4TB. Meg próbáltatok eladni hűtőt? Nehéz. :) És azért 5000 pénz meg nem szeretnék kidobni a T1Bért. Nem is biztos, hogy jobb...

Nézegettem teszteket, meg adatokat, és pl a W4TB 3Ghzig jó, a T1B pedig 'csak' 2,4Ghzig. Hm. Meg több levegőt is szállítít. Igaz, kicsit halkabb, de akkor meg visszaveszem a feszt... :) Asszem eldöntöttem; ha nem veszi meg senki a mostani kis Titánom, akkor asszem nem váltok.

Janati, természetesen, ha neked majd meglesz, és issszonyatjó tapasztalataid vannak, meg minden, akkor azért lehet, hogy újra átgondolom.

(andorpapa; esetleg vélemény? vagy nem változott, és csináljak, ahogy jólesik..?:DDD)

(#26) Skica


Skica
őstag

Kipróbáltam mindkettőt.A Power igaz hangosabb mint a Breez ,de 3GHz -nél mindkettő kezd kevés lenni.Film tömörítés alatt a Breez P4 2533/3040MHz-en (nem cerka)1.6v 57-63 között,a Power 53-57-között.Most u.e. a procin egy TT Spark 7 -es csücsűl és 45-49-között mozog.Minimálisan hangosabb ,mivel ez is hőmérővel dolgozik.

.: No Comment Grp:.

(#27) PeliScan válasza Skica (#26) üzenetére


PeliScan
addikt

És mennyi pénzbe fájt neked a Spark 7? Úgy 10e körül van, nem?

(#28) andorpapa válasza PeliScan (#25) üzenetére


andorpapa
őstag

Ne viccelj már! A W4TB mikor bírná 3 GHz-ig? Soha, ezt elhiheted! A Tank család bármelyik tagja simán veri, az fix. Amúgy szerintem is a Spark 7 lenne a legjobb választás, de az nagyjából bruttó 6500 körül mozog, így nem teljesül rá a bruttó 5000 pénzes elvárásod.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#29) PeliScan válasza andorpapa (#28) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, itt mondták: [L]http://www.wentiltech.hu/w4tb.htm[/L]

Hol láttál Spark 7et ennyiért? Én rákerestem, és 1 helyen vót, 9500 bruttóért.

(#30) andorpapa válasza PeliScan (#29) üzenetére


andorpapa
őstag

Áhh, az csak reklámszöveg, én például, ha hűtőről van szó, mindig átugrom a gyárilag maximálisan ajánlott CPU részt. Nem igazán hihető. A Mistralban láttam bruttó 6500-ért (vagy 6400, vagy hasonló, szóval nagyjából ennyiért), de még talán februárban, múltkor viszont nem volt se a váci úti, se a pécsi árlistán. Amúgy baromi jó cooler, nekem szimpatikus volt, egyike azon kevés coolereknek, melynél elégedettek voltunk a thermoszenzoros működéssel is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#31) PeliScan válasza andorpapa (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, akkor ezen újra elgondolkozom, köszi... :)

(talán az lehet a baj, hoyg túl sokat gondolkozom...;] )

(#32) andorpapa válasza PeliScan (#31) üzenetére


andorpapa
őstag

A tett halála az okoskodás! - mondta Lucifer, és jól átverte Ádámot és Ádámnét (leánykori neve: Éva) Madách művében. Szóval ne habozz, fogyasztói társadalomban élünk, ha nem felel meg a cucc, maximum egy nagyon dühöngesz itt a fórumon! Valamiből a boltosnak is el kell tartania a családját, ez a valami pedig pénz, méghozzá a te pénzed, vagyis visszajutottunk az első megállapításhoz: venni kell, és kész.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#33) janati


janati
őstag

Na...
Lehet hogy GlacialTech Diamond 4100 lesz, mivel azt tudnak nekem hozni. Holnap kiderül...

Andorpapa!
Melyik a jobb: a T1B vagy GT D4100?? Mert ha lesz mindkettő, egy árban, akkor holnap reggel döntenem kell.

Köszi!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#34) janati


janati
őstag

Ja, és van Spire EasyStream is. Elég nagy jószág. Mit tud a fent említett kettőhöz képest??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#35) Skica


Skica
őstag

Spire / P4 2533 - 3040 zárt ház :55-62 fok :-(
Inkább Tank.

.: No Comment Grp:.

(#36) janati


janati
őstag

Megszívtam.
Nem hoztak nekem semmilyen hűtőt, mivel nem voltak Pesten... Szóval meg kellett vennem a Spire EasyStream-et. Meglátjuk mire lesz képes.

De nem adom fel, előbb-utóbb lesz egy Tank vagy egy Diamond.

Este leírom mit tud a Spire. A gyári Inteltől ránézésre is jobb...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#37) janati


janati
őstag

Na lehet mégse szívtam meg...
A Spire EasyStream-ről való benyomásaim:

- Csöndes.
- A proci 1,6V-on üzemel stabil 2,66Ghz-en, így max 45fok!!

Még 3Ghz-en nem lőttem 1,65-el, mert amióta itthon vagyok dolgozom, de ami késik nem múlik...

Írok egy 3DMark03 pontot: 1292 (sztem nem rossz)
(Cel.2,66 + BE7-Raid + Radeon8500LE + 256/333DDR + Catalyst 3.2 + DX9)

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#38) PeliScan válasza janati (#37) üzenetére


PeliScan
addikt

Mennyit kóstált?

Ha már huzamosabb ideje használod, és kitapasztaltad, ismét írd le a véleményt... :)

(andorpapa: hmm, ha már az irodalom fennkölt erdejébe tévedtünk a P4 hűtőkkel szegélyezett úton, figyelmezz, hadd mondom el néked; az érdemes Weöres azt találta írni a Merülő Saturnus című feledhetetlen versében (vala), hogy a fogyasztói társadalom olyan mint a moslékba dugott fejű gyesznók. Vala. :) )

(#39) andorpapa válasza PeliScan (#38) üzenetére


andorpapa
őstag

Egy ismeretlen cooler jedi pedig azt a megjegyzést tette (réges-régen, egy messzi galaxisban...), hogy ''Alkoss, hűts, barkácsolj, és a házad fényre derül!'' Viszont mostantól nem offolok, mert még átjön Panther az Antec táp topicból, és lerobbantja a fejemet.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#40) PeliScan válasza andorpapa (#39) üzenetére


PeliScan
addikt

off
Fú, a brkácsolás megvan, jó sok pízt elvertem már rá; belülre mindenhova 2*2mm parafa, rá gumisszőnyeg, a tápot le előre (copyright kúlnessz:))

(#41) janati válasza PeliScan (#38) üzenetére


janati
őstag

Kemény 2.000ft nagyker....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#42) konti2


konti2
csendes tag

Figyelj PeliScan. Nem te vagy az, aki MSI alaplaphoz, és P! procihoz akar most hűtőt venni. Egy Titan W4TB-t akarsz lecserélni?
Ha igen, akkor te mit szólsz a Coolink T1B-hez? És ahhoz, amit Janati vett?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#43) janati válasza PeliScan (#40) üzenetére


janati
őstag

Hello PeliScan!

Királyság van!!
Most tesztelem a procit kb fél órája:
3,0 Ghz
1,60 V
ééééés: 50fok!!!

Megy minden stabilan, gyorsan a kis Spire tehát marad. Jó, csöndes és tényleg olcsón megúsztam. A procival meg sztem mákom volt, mert válogatás nélkül vettem és nem kell 1,65 a 3ghz-hez.

Most a 3DM03: 1315 volt default-on.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#44) janati válasza janati (#43) üzenetére


janati
őstag

3DM után 50fok.
Most netezés közben csak 45fok... (Mint 2,66-on)

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#45) up válasza janati (#43) üzenetére


up
senior tag

És ilyenkor stabil is a proci, nem hibázik? (prime95)

(#46) janati válasza up (#45) üzenetére


janati
őstag

Egy picit tévedtem, korrigálok.
Az előbbi érték(3Ghz) 1,55V-on született!!
DE! Videókonvertálás közben futtattam az Aida hőfigyelőjet, ami 59-61 fokon ingadozott. Egyébként stabilan ment.
Ez viszont sztem qrva magas hőmérséklet, szóval visszavettem a gyári értékre (1,5V) a procit, és így is kiválóan fut 2,8Ghz-en!!! (Azért ez tényleg jó kis 2-es cerka sztem...)
Most 40-45fok, szóval valszeg így fogom használni.
Ha így is felmegy 60-ig SVCD készítés közben, akkor csak megveszem a T1B-t, ha nem marad a Spire.

Másnak csak akkor ajánlom tehát a Spire EasyStream-et, ha hasonlóan kiváló tuninghajlamú procija van...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#47) up válasza janati (#46) üzenetére


up
senior tag

Pont ezért kérdeztem, teszteld Prime95-tel (keress rá, ha nem ismered), mert egyrészt tartósan 100%-on használja (tudod, mennyi a max. hőmérséklet), másrészt olyan matematikai műveleteket végeztet a procival, aminek a végeredménye ismert, és ezért észreveszi, ha hibázik. Gyakran fagyás nélkül, szépen megyeget félóráig, és csak utána dobja az első hibát, tehát érdemes pár órát futtatni, ha kíváncsi vagy, meddig bírja. Van, akinek nem fontos, de file tömörítésnél vagy videotömörítésnél elég cinkes, ha elszámol valamit...

(#48) janati válasza up (#47) üzenetére


janati
őstag

Köszi szépen! Tényleg elég necces lenne, ha elszámolna valamit SVCD készítés közben én meg kiírnám cd-re....
Most 57 fokig megy fel max. (1,5V 2,8Ghz 30perc avi2svcd)
A progit nem ismerem, de már szedem is le. Még 1x nagy thx!!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#49) up válasza janati (#48) üzenetére


up
senior tag

Szívesen. Felrakod, elindítod, és OptionsTorture Test. Ez elkezd majd számolgatni, és kiabál, ha elront egy számolást (addig megy, amíg hagyod, érdemes legalább két órát, ha be akarod lőni, hogy abszolút stabil legyen). Sajnos az írtak alapján szerintem jó esélyed van arra, hogy hibázzon... :(

(#50) janati válasza up (#49) üzenetére


janati
őstag

Meglátjuk...
A hőmérséklet miatt gondolod hogy hibázni fog??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.