Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Érdekel mindenkinek a véleménye a Via KT333-mas lapokról. Melyik a legjobb (mik mellette az érvek), leggyorsabb, legmegbízhatóbb???

(#2) Flashcash válasza Pala (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI
Ha beépített 6 csatornás hangvezérlővel kell ill. USB 2.0-át is szeretnél használni akkor MSI KT3Ultra2 22800+FA usb 2.0 nélkül 20400+FA.
Ha integrált sallangok nélküli, jól húzható, stabil lapot keresel akkor ABIT KX7-333 a legjobb. 20600+FA
Egyik lappal se jársz rosszul.

ABIT teszt:
[L]http://www.hwhunpage.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=60&sidebar=0 [/L]
MSI teszt:
[L]http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=14029[/L]

(#3) Ürgülfütty válasza Pala (#1) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Én azért az Abit KX és az MSI Ultra mellé becsúsztatnám az ASUS A7V 333-at is.

(#4) Parci válasza Pala (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Chaintech Apogee 7VJL. Cikk nálunk hamarosan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Don Vittorio válasza Parci (#4) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ez itt a reklám hülye? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) robekri válasza Pala (#1) üzenetére


robekri
addikt

MSI KT3 Ultra S I R Á L Y !!!!!!!!!!!!!!!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Egy egy linket is be lehetne rakni a gyártó (termék) oldalára...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Az Apogee nem is tűnik olyan rossznak :)) Sőt! De azér' én még megnézem az Asus deszkáját is.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) vernyul


vernyul
tag

En az EPOX-ot sem hagynam ki 8KT3A+ ez is egy nagyonjo deszka havernak is ijen van es csak dicseri

What kind of Csatahajo?

(#10) Ploszi


Ploszi
senior tag

nem akarjuk megvárni az alaplapcserével a serial-ATA-t? :p

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) Ketama


Ketama
aktív tag

ASUS A7V-333 rulez :)
Nekem otthon egy ilyen megy szervernek napi 24 órában. Stabil, gyors (XP 1800+), megbízható, korrekt szolgáltatásokkal, 3 év gari. Az ára se vészes.Mi kell ennél több? :D
[L]http://www.asus.com.tw/mb/socketa/a7v333/overview.htm[/L]

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#12) Ketama


Ketama
aktív tag

Még egy-két link:
[L]http://www.motherboards.org/articlesd/editors-choice/1175_1.html[/L]
[L]http://www.motherboards.org/rank/AMD/total/motherboard-rank.html[/L]
Szerintem a második link elég meggyőző...

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#13) baroczp


baroczp
tag

[L]http://www.amdmb.com/print-article.php?ArticleID=205[/L]

Íme egy áttekintés a KT333 lapokról (sajnos nem tudom, miért, de az ASUS lap kimaradt innen).
Amúgy én az ABIT és az ASUS lap között hezitálok most. Eddig mindig ABIT lapom volt (kitűnőek voltak mind!), de annyi jót olvastam/hallottam az ASUS lapról, hogy komolyan fontolgatom a vásárlást.
Bár január végére van beütemezve a gépvásárlás, addig még bármi történhet... :P

(#14) Füles válasza Pala (#1) üzenetére


Füles
tag

Most épp egy MSI KT3 Ultra-t nyuzok, de ha nem akartam volna kipróbálni az MSI-t, akkor valószínű EPOX lett volna belőle. Mintha gyorsabbak lennének, picivel.

(#15) baroczp válasza Füles (#14) üzenetére


baroczp
tag

Mármint az MSI vagy az EPOX gyorsabb picivel?

(#16) amdk7


amdk7
aktív tag

Az a jó az alaplapválasztásban, hogy ha nem a leggyorsabb kell, akkor választhatsz több megbízható közül is. Azért, mert pl.: az MSI 3-400 ponttal lemarad a 3DMarkban, az XY lap után, még lehet, hogy jóval stabilabb tőle!
Szerintem sokkal fontosabb az, ha a lap kihuzza Power ON-tól Off-ig, úgy hogy közben nem kell a Reset-et nyomkodni, és inkébb legyen a Quake3 160fps helyett 155.

Még korán van, de remélem értitek, mit akarok írni :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#17) baroczp válasza amdk7 (#16) üzenetére


baroczp
tag

OFF:
A Reset-et is csak vindóz alatt nyomkodod, én még linux alatt sosem használtam. :D
ON:

(#18) watcher


watcher
tag

Abit KX7 333. Előzőleg egy Asusom volt (A7V) amivel volt néhány apróság és mellesleg órmótlanul nagy volt. Az Abit nálam nagyon stabil, első osztályú az overclock-ban (minden-de minden biosból állítható), és mellesleg az árai sincsenek úgy elszállva mint az Asusnak. A KX7 333 korrekt lap, korrekt áron.

Érted?

(#19) hi válasza Parci (#4) üzenetére


hi
tag

..es ha minden jol megy akkor 5-6 nap mulva ugyanilyen lap lesz nekem hamarosan. Eddig is 7VJDA volt, de most ez valahogy megkapott... Varom a beszamolot !

(#20) baroczp válasza hi (#19) üzenetére


baroczp
tag

Chaintech Apogee 7VJL

Hol olvashatok róla tesztet?

(#21) Siraly533


Siraly533
csendes tag

Hallottam vmi Jetway lapról is ami nagyon gyors. Nem tudjatok Magyarországon lehet-e már kapni?

(#22) hi válasza baroczp (#20) üzenetére


hi
tag

Azthiszem szerencsed van, mert most itt a cikk a PROHARVER!-en.
Ezenkivul szinte mindegyik nagyobb hardver-tesztelo oldalon talasz rola tesztet.
Nekem meg nincs, de remelem rovidesen nekem is lesz tapasztalatom.
Amint fent irtam eddig 7VJDA volt (van most is) errol se mondhattam semmi rosszat, stabilan ment, meg minden.

(#23) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

... és a Soltek alaplapok?

(#24) baroczp válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


baroczp
tag

A #13 hozzászólásomnál klatty a linkre és az ott szereplő tesztben szerepel Soltec is. :)

(#25) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali!

Epox 8K5A3+???
- socket A foglalat AMD processzorokhoz (Athlon, Duron, Athlon XP)
- 4 db DDR 333-as memóriafoglalat (max 4GB)
- 6 PCI és 1 AGP(4X) foglalat
- 2 db IDE UDMA133 csatlakozó (max 4 db drive)
- EXTRA 4 db dual channel IDE port UDMA133 és raid 0,1 és 0+1
JBOD funkcióval (Just Bunch One-Disk)
- 6 csatornás AC 97 hang
- 6 db USB 2.0!!
- 2s/1p/keyb/mouse/audio i/o/game

Eztet most kaptam a nagykerből, mármint a hírt.
Valaki valamit esetleg tud róla, mert az ára nagyon baráti.
kb 33+jaffa

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#26) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Nekem egy MSI KT3 Ultra2R-em van, de nem vagyok tőle hasra esve. A BIOS kicsit szegényes, nem lehet billentyűzetről indítani csak suspend-ből, és ha használom a raid vezérlőt akkor nem lehet húzni. Az integrált hangvezérlő pattog (így aztán b@szhatom a 6 csatornát), és a lap színe piros. Szla nekem nem lett a szívem csücske. :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#27) robekri válasza Satan-Claus (#26) üzenetére


robekri
addikt

Neked mely OS alatt pattog?

Nekem volt XP/98 és most 2000 van fent és nem pattogott egyik alatt sem!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#28) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Na, most nézegettem meg Ketama hozzászólásában található linket ([L]http://www.motherboards.org/rank/AMD/total/motherboard-rank.html[/L])
Érdekes eredmények vannak mondhatom. Pl.:az Asusnak két lapja szerepel. Az a7v333 és az a7v266-e. Performance rovatban (teljesítmény) az elsőnél 13, a másodiknál 6 szerepel. Vajon mitől lenne a 333-as lapnak duplája a teljesítménye? De említhetném azt is, hogy a soltek lapok az istenek (teljesítmény szerint), mert a drv5-ös a legerősebb, a drv4-es pedig az egész versenyben a harmadik, 1 ponttal elmaradva az a7v333-tól. Szóval ez a rangsorolás hülyeség... vagy legalábbis biztosan nem objektív.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#29) Satan-Claus válasza robekri (#27) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

WinMe, és nekem bizza pattog...

Annyira nem nagy gond, mivel beraktam egy régi Yamahát, de azért csalódás.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#30) LukE válasza Satan-Claus (#26) üzenetére


LukE
veterán

KT3 Ultra-ARU, alapból 147 fsb (megy fölötte is, proci eddig bírta alapfeszen), és semmi gond a hanggal, xp és w2k alatt. A raid vezérlőt kb 5 percre próbáltam ki, működik? jó, akkor letilt, ugyanis nem igen használom, majd ha nem lessz elég a 80gb, akkor meglátjuk. A lap piros színe meg jól megy a videókártya piros színéhez, ami egy MSI Ti4200-as:) 3dmark2k1SE valamivel 11000 fölött, vulpine mark 110fps környékén. nem rossz egy nem kifejezetten tuningos laphoz képest. Fuzzy logic pedig fel tudja gyorsítani a tesztelgetést. Használat közben 1x fagyott ki program, az azért, mert a videókártya ramok kicsit nagyon melegek lettek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) DaveX válasza FaBatka (#25) üzenetére


DaveX
csendes tag

Hi! Nekem egy EPOX 8K5A3+ - os alaplapom van 3 hete nyúzom és csak jót tudok róla mondani! az [L]iComp.hu[/L] - ban 31 000Ft+Fa rendelésre hoznak!
Komolyan jó! Semmi gondom nem volt vele!

(#32) Satan-Claus válasza LukE (#30) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Raid nélkül nálam is lehet húzni, bár akkor sem kényeztet el- max 145 -, ha használom a raid-et, márpedig használom, akkor bármiféle tunningra vagy be sem bootol, vagy a Windows nem indul védelmi hiba felkiáltással. :(

Azt viszont nem értem, hogy mi a túrónak vettél egy raid-es lapot +5k-ért, ha abszolút nem használod a raid vezérlőt???

Vagy mindegy, hogy mennyi csak passzoljon a videókártyához színben?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#33) Pala


Pala
veterán

A topicot azért nyitottam, hogy információt gyűjtsek leendő KT333-mas alaplapomról. DE most mégre döntöttem: minden beszólástól függetlenül Gigabyte 7VRXP-t fogok venni. Sokáig az ECS K7VTA3, MSI KT3Ultra-ARU is benn volt a pakliban, de hát dönteni kellett, és ez lett. Egy hét múlva valszeg megveszem, sztem nem járok rosszul.... Majd kiderül, de a lapban a dual-bios és a Creative hangkártya fogott meg igazán, na meg a márka sem utolsó!

(#34) LukE válasza Satan-Claus (#32) üzenetére


LukE
veterán

Többek között azért nem használom a raidet, mert nincs két ugyan olyan vinyóm, asszem ez elég ok:). Most 1db 80-as vinyó van benne. Ez után a legnagyobbb 540Mb, annyira meg nem kell a hely. Ha ez kevés, akkor könnyebben elfér, meg elvileg gyorsabb is raidelve. Legalábbis ez volt a tervem, ugyanis ha semmit nem lehet rajta húzni, akkor az ''hátrány''.
Nekem most 151-es fsbnél is stabil, 152-nél nem indul el, mert az már XP2100+ fölött lenne, amit ugye nem ismer, talán majd bios frissítés után. Úgy tűnik kifogtam egyet, ami tovább bírja.

Több alaplapra gondoltam, azóta mindegyikről kiderült valami kellemetlenség, ami zavarna, de vásárláskor nem tudtam róla. Most is lehet, hogy ezt venném. Augusztus végén vettem, kissé hirtelen felindulásból, mert egy másik gép meghalt és kellett valami, amin tudok programozni. Most Pl. lehet, hogy raid nélkül venném, de akkor meg egy esetleges raid kártya sem menne húzva, valószínű???
Legjobb az lenne, ha lenne időm kipróbálni sok alaplapot sok időre, aztán majd választanék, de ez így nem megy.

A videókártyát vettem az alaplap színéhez:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#35) LukE válasza Satan-Claus (#32) üzenetére


LukE
veterán

Huh, tényleg igazad volt, ráraktam azt a vinyót, amivel régebben próbáltam. (147fsb) Xp bebootolt, persze nem arról. Az adatok ott voltak rajta, amit még régebben rámásoltam. Csakhogy scandisk gyorsan megfagyott. Marad letiltva, kössz a figyelmeztetést, legalább emiatt nem fogok szívni :((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#36) Satan-Claus válasza LukE (#34) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Videókártyát az alaplap színéhez?! Ez nagyon beteg :DDD

De tetszik. Azért remélem barátnőt nem a kocsid dukkózásához választasz :DD

Ez a raid probléma meg engem is idegesít, de ha az álmaink lovak lennének akkor ugye nyakig járnánk a lószarban :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#37) hi


hi
tag

Nem rosz a Chaintech Apogee 7VJL :)) Most mar eloben is kiprobaltam. Minden stabil, szepen mukodik. A body theather is erdekes, habar szerintem nem tobb mint egy egyszeru fulhallgato, a cbox meg hasznos mert nem kell az USB, mikrofon es fulhallgato kabelokat a gep hatuljaba gyomoszolni. Ami megkapott az a kerekitett kabelek, valoban igy nincs kabeldzsungel a gepben, es sokkal rendezettebbe lehet tenni a belsot. A procira is jol felfer most a Titan cooler, szoval erre vagytam egy ideje :)

(#38) robekri válasza Pala (#1) üzenetére


robekri
addikt

Hülyéskedhetek?:DD

Szvsz KT400!:t

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#39) Pala válasza robekri (#38) üzenetére


Pala
veterán

Neeem, a KT400-nak semmi értelme. Hogy miért? Mert a DDR333-mas memókat úgy kezeli, mint a KT333, a DDR400-at meg LASSABBAN.

(#40) LukE válasza Satan-Claus (#36) üzenetére


LukE
veterán

`Videókártyát az alaplap színéhez?!` Na annyira azert nem vagyok beteg. Bar majdnem, videokartya kb 3 hettel kesobb kerult a gepbe, es nem volt semmi donto erv az Abit es az MSI kozott, csak 4000Huf. De vegulis megerte, mert valoszinuleg kimaradt volna a No One Lives 4ever az eletembol, ami pedig k*rva jo. :)) Sot, ha valaki osszetorne a kocsimat, akkor a bartnomet is ossze kellene vertnem vele? :)))

Raid helyett inkabb lan+tulhozas+masik gepen file szerver :))

Valaki nem tudja, hogy hogyan lehet angol W2k alá magyar bill. kiosztast berakni?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#41) Satan-Claus válasza Pala (#39) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

De támogatja a 8xAGP-t....Ami viszont szintén nem sokra jó :( Tényleg mi a tútóra jó a KT400?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#42) CsendPenge válasza Satan-Claus (#41) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem nem sokra, mert a ddr400-at bizti nem fogja vinni. Ha meg 333-as lapot akarok, akkor már valami újabbat, ami 333-as fsb-t is támogatja. A 8x AGP nem rossz, de ha választnani kell, akkor inkább a magasabb fsb.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.