Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Melyik a legjobb időzítés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hyperion


Hyperion
senior tag

Az alábbi konfigra szerintetek mire állítsam be az időzítést?A mem olvasás rendbe is van, de az írás egy kicsit lassű(Aida szerint)

(#2) Esmein válasza Hyperion (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

400-on elvileg 2.8v-on kell neki tudni a cas 2-t. 2-3-3-6-ra próbáld meg belőni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Hyperion válasza Esmein (#2) üzenetére


Hyperion
senior tag

Kösz a gyors reakciót...2.8v? ez az alapfeszkó? nemtom most igy fejből.. :O

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

hát 2.8V már nem az alapfesz. :) és közel nem biztos hogy fesz-emeléssel fog menni a CAS2, erősen függ azért a memo minőségétől :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Hyperion


Hyperion
senior tag

és feszkó emelés nélkül mijen beállitást ajánltok??

(#6) Hyperion


Hyperion
senior tag

Bazze helyesírás RULEZ :) mijen=====Milyen :C

(#7) Ploszi válasza Hyperion (#5) üzenetére


Ploszi
senior tag

először is tudni kéne, milyenek a gyári beállításai a memoidnak :) aztán ebből lehet kombinálni :DDD a fent említett 2:3:3:6 az igen jó beállítás, csak kevés memo bírja hiba nélkül

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#8) Hyperion válasza Ploszi (#7) üzenetére


Hyperion
senior tag

Hát megmondom az öszintét ..fogalmam nincs, hogy mik a gyári értékek..sajna a gépem nincs itt (Melóhelyen vagyok) majd este tudom megnézni..

(#9) Viktor77 válasza Hyperion (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Az én 400-as Infineon ramjaim, viszik a 470-et, 2.6-os fesszel, 2.5,6,3,3-on.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Uzmany válasza Esmein (#2) üzenetére


Uzmany
őstag

Lehet hogy rosszul gondolom, de nem sok az a 2,8V? Alapfesz az 2,5V ehhez mérve elég soknak tűnik.

® visions created with passion

(#11) Uzmany válasza Viktor77 (#9) üzenetére


Uzmany
őstag

Szeretnék én is ilyen ramokat :C

® visions created with passion

(#12) Uzmany


Uzmany
őstag

OFF

Mi ez a MOD felirat a hozzászólásaimnál??

® visions created with passion

(#13) Viktor77 válasza Uzmany (#12) üzenetére


Viktor77
titán

OFF

Nézz át az ''Átalakul a Prohardver'' topic-ba.

ON

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) Viktor77 válasza Uzmany (#11) üzenetére


Viktor77
titán

Nem válogatott. Haver elment egy nagykerbe, mert mondtam neki kéne 2, és ilyeneket hozott.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Esmein


Esmein
nagyúr

2.8 elég sok de számold ki az hány % emelés ...
12% és +-10% a tűrése bármilyen ICnek akármikor. Az én alaplapom pl alap 2.6-ot tesz rá. régi ga 7vt600-ban 2-3-3-6-on hajtottam 2*256 samsungot 400-on most meg 333-on sem bir abit kv7-ben csak 2,5-3-3-6-ot 1T command rate-val.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) Uzmany válasza Esmein (#15) üzenetére


Uzmany
őstag

Oké, csak igy elsőre nekem soknak tűnt a 2.8V. Akkor szerinted az én samsung ramjaimnak is adhatok 2.8V-ot? A lap Abit IC7, a ramok 256/400 samsung.

® visions created with passion

(#17) Uzmany válasza Viktor77 (#13) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszi a linket. Elolvastam a topicot. Hirtelen arra gondoltam amikor megláttam a válaszaimnál a MOD feliratot, hogy moderátor lettem. :))

® visions created with passion

(#18) Esmein válasza Uzmany (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

2.8 voltot simán ráteheted. 2.9-en már gondolkodnék ....

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) Uzmany válasza Esmein (#18) üzenetére


Uzmany
őstag

Jeee, megpróbálom hátha segít a samsungokon. Most alapfeszen 2,5V-on 2-5-3-3, az Aidaban az olvasás az jó, de az írás az szerintem pocsék.

® visions created with passion

(#20) Esmein válasza Uzmany (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

nemtom, biost kene frissitsek, mert 2,5-es a max latency 333-on mikor 2-t is tud.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) Esmein válasza Uzmany (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

nekem olvasas 3080 volt a legtöbb 400-on 2-3-3-6-on.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) Uzmany válasza Esmein (#21) üzenetére


Uzmany
őstag

Milyen lapról is van szó?

® visions created with passion

(#23) Uzmany


Uzmany
őstag

Nekem az Aida olvasás 4800 körül, az írás 1350-1400. IC7-ben alapfeszen samsung 256/400 ramokkal. Az írás értékét erősen keveslem.

® visions created with passion

(#24) Esmein válasza Uzmany (#22) üzenetére


Esmein
nagyúr

Most egyelőre elég kakker. Abit kv7 333-as fsbvel 2-3-3-6 on elindultak a ramok -> 2300 mega. A szorzólock és az elégtelen hűtés miatt viszont nem tudok jobbat egyelőre :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) Esmein válasza Uzmany (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

2300/685 olvasás /irás. 2900/800-al már kiegyeznék.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Uzmany válasza Esmein (#25) üzenetére


Uzmany
őstag

Itt vagyok, csak éppen nézem a Gyűrűk Ura 3-at. Szóval nekem az olvasás oké, de az írás az nem jó. Annak legalább 1800 körül kéne lenni. Egy barátom vett samsung 512/400 ramokat, amelyek alapon 5200/2300 értékeket hoznak az Aida szerint. olvasás/írás.

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#27) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

én a témát nem végigolvasva mondom h nálam alapfeszen a 2*256MB 400MHz-s samsungom hűtés nélkül megy 2.0-3-3-4 -et 400-on dual chanel-ben. a lap alá egy rev2.1-es 8RDA+

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#28) Padre


Padre
tag

Szerintem ezt értékelni fogjátok:
[L]http://www.geekextreme.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=30[/L]
Átállítottam 2,5-2-3-4-ről 2,5-2-3-11-re az időzítéseimet. Minden tesztben gyorsúlt a memóriaátvitel. Szóval nem biztos hogy a kevesebb a jobb.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#29) erdoke válasza Uzmany (#11) üzenetére


erdoke
titán

Ha Viktor77-nek nem kell, kaphatsz még annál is mázlistábbakat.:)

A legjobb aláírás a héten

(#30) Uzmany válasza erdoke (#29) üzenetére


Uzmany
őstag

Hoppá, esetleg van valami ajánlatod? :C

® visions created with passion

(#31) Dirtyz válasza Mosqu!to (#27) üzenetére


Dirtyz
őstag

mennyi a memó írás, olvasás AIDA-ban?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#32) Mosqu!to válasza Dirtyz (#31) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Samsung 2*256Mb PC3200 @ 192MHz:
2.0-3-3-4
írás: 1150 MB/mp
olvasás: 2785 MB/mp
2.0-2-3-4
írás: 1156 MB/mp
olvasás: 2791 MB/mp
2.0-2-3-11
írás: 1166 MB/mp
olvasás: 2867 MB/mp

400-on nem néztem még meg

ezexerint a 11-es az olvasásnak kedvez, ha meg kicsi akkor meg az írásnak. szerintetek ezek közül melyik a legjobb?

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#33) Esmein válasza Mosqu!to (#32) üzenetére


Esmein
nagyúr

mi az istennel adsz neki 4-et ? nem úgy van hogy a legkisebb 5T és azt se tudja minden lap ? nálam pl 6T-9T. 2-3-2-6-on 1T command rate mellett sikerült 364-en kihajtani a ramot. 252x az olvasás. Kb ennyi.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) Mosqu!to válasza Esmein (#33) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem a 2.0 alá nem megy, utána 2-re lemegy utána csak 3 és utána 4-en megy tuti, de lehet h 3-on is elfut csak azt nem próbáltam. ez van 384-en a 400-as ramokkal. de sztem 400-on is bírná ezt.(azért írom ezt az utána meg utána -t mert nem tom h melyik micsoda:) )

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35) Esmein válasza Mosqu!to (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

a 4. értékről beszélek, név szerint nem tudom mi az de nem lehet 4 :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Melyik a legjobb időzítés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.