Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Olyan hűtésre van szükségem amivel lehet húzni is a procit, kb.3200-ig.Ebben kérem a segítségeteket.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#2) Polesz válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Polesz
addikt

GT Iglo 2510 és még halk is vagy a nagy tesó a GT Iglo 2510 Pro bár ez veszett hangos. Talán még egy Spire Falconrock II is szóba jöhet. Ha tényleg tuningra kell és a hang se számít akkor a Titan CU5TB is szóba jöhet.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) VigyorEX válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


VigyorEX
tag

Tudom javasolni a Glacial Tech - Silent Breeeze 2 -t.
Én is ilyet használok, szuper csendes!!
Egy próbát megér....

(#4) ZCoyote válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Spire Falconrock II +1

Romani ite domum.

(#5) Club


Club
őstag

Silnet breezer!
Tuttira mindeki ezt ajángata.
Neemmost Igloo-van.
de az is tökéletesen végzi a dolgát, de ha tuningolni aarsz, akkor pro!

(#6) LukE válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


LukE
veterán

vapochill:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) c*


c*
aktív tag

ZALMAN CNPS7000-AlCu

:C

(#8) Zoller34 válasza c* (#7) üzenetére


Zoller34
aktív tag

nézz át a Barton 2500+ topikba !
amúgy vapochill még nem kell hozzá , hogy 3200+ -on menjen

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#9) c* válasza Zoller34 (#8) üzenetére


c*
aktív tag

kicsit pontosits plz hogy mit nezzek a Barton topicba . . .

(#10) LukE válasza Zoller34 (#8) üzenetére


LukE
veterán

én MHz-re gondoltam:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) Batman


Batman
őstag

Hali én is most akarok venni egy uj hut?t a 2500+ bartonomra mert 100% terhelésen 67 fokre is felmegy és az gáz!Jelenleg egy wishprock 4 van rajta és
meg két házh?t?m is van de ugylatszik ez sem elég%Vagy egy zalman 7000A-t vagy egy iglo 2510-et veszek ezek a legjobbak jelenleg!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#12) Zoller34 válasza LukE (#10) üzenetére


Zoller34
aktív tag

vicces , haha :F

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#13) ZCoyote válasza Batman (#11) üzenetére


ZCoyote
őstag

Spire F II. Super pi-vel barton 2500+ 3200+-ra húzva 51 fok. 1 házhűtővel.

Romani ite domum.

(#14) Batman


Batman
őstag

Akkor nekem lehet hogy rosszul va felrakva szegenykis h?t?m!Majd megnezed de most nem érek rá épp linuxot probálok programozni :DD

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#15) ten155 válasza ZCoyote (#13) üzenetére


ten155
csendes tag

Akkor rosszul mer a lapod. Fogadjunk Abit-od van.

(#16) F7


F7
tag

megvettem a procit. SBII vel muzsikál.

Biosban 47 volt a max, Sisoft Sandra szerint 34 :)

Fickó! Fekszessz!

(#17) F7


F7
tag

2500+@3200+ Proci 49C (system 33C) SilentBreeze II.

Ide is beírom, (2500+ topicba írtam), Sisoft Sandra 2004 szerint nincs CPU ? :)

DE, ami nincs, az 34C fokos. Szóval szerinte a proci 34, de N/A. Ha alapon járatom, a 2500+-t sem veszi észre... mi lehet a gond?

Gigabyte lap, 7N400E Nforce2.

Fickó! Fekszessz!

(#18) Hequila


Hequila
őstag

Thermaltake kihagyva?

Szerintem válassz valamelyik volcano közül. Azok keverik a levegőt rendesen. Az lehet, hogy nem túl csendes, de legalább hűt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#19) VigyorEX válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


VigyorEX
tag

Borisz!
+vetted már a hűtőt??
Csak kiváncsi vagyok mit választottál !?
A Glacial Tech - Silent Breeze II-vel csak annyi a BEE-BEE, hogy nagyon rossz a
hűtőfelület kidolgozása, s kicsit + kell polírozni (vagy ránctalanító krémet rákenni :)) )

(#20) amegt


amegt
aktív tag

Tud valaki nekem segíteni abban, hogy mekkora szokott lenni kb. a hőmérséklet AMD Athlonnál (1,33) teljes terhelésen ?
67°C sok? Nekem el szokta érni és le is szokott néha fagyni játék közben. Lehet, hogy emiatt?

(#21) VladimirR


VladimirR
nagyúr

sosem fogom megerteni a hutomaniat
nekem egy coolink 122 (anűmit meg a 800-as duronhoz vettem) 40 fok alatt tartja a 2500+ bartont 100% terheles mellet :DD

(#22) c*


c*
aktív tag

nah persze

(#23) Cane válasza VladimirR (#21) üzenetére


Cane
őstag

Venti nélkül 40°C és ugye mínuszban?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24) Chapell válasza VladimirR (#21) üzenetére


Chapell
aktív tag

Az alaplapi hőmérő akkor téved vagy 20 foknyit ;]

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#25) c*


c*
aktív tag

szerintem akkor is a zalman a legjobb legalabbis remelem

(#26) F7


F7
tag

Beüzemeltem mégegy házventit, potival letekerve. (össz 2db, kb 18dBA lehet/db).
Persze kb, halkabb mint az SBII :)

Így már 47C a 2500+@3200+ SBII vel.


Fickó! Fekszessz!

(#27) Mustar


Mustar
tag

Van egy amd 2500+ és rajta egy glacialtech 2420 (6cm-es venti) és van egy ledes (8cm-es) venti, a kérdésem az az hogy hogyan tudod felrakni a ledeset a procihütő ventillátor tetejére? A másik kérdés hogy ilyenkor jobban fog hűlni a proci?

Találkozunk a hűtőben.

(#28) ZCoyote válasza ten155 (#15) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem nyert. MSI. Mennyinek kéne lennie?

Romani ite domum.

(#29) Vikthor válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ZALMAN CNPS7000-Cu

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30) Alvin_ti4200 válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én sajna még csak egy 2000+os Palominoval próbáltam ki a TT Volcano9 CoolModomat, de tervezem a cseréjét (mármint a procinak) vmi nagyobb kaliberűre. Szvsz Barton alá jó választás.

(#31) F7 válasza Mustar (#27) üzenetére


F7
tag

2420 as Igloon 7es venti van, nem 6os.
2320 as volt még anno 6os ventivel, de arra nem lehet 8as ventit tenni sztem, mert kicsi volt a borda.

Fickó! Fekszessz!

(#32) Cane válasza Mustar (#27) üzenetére


Cane
őstag

Az attól függ hogy mekkora a régi és az új venti CFM értéke. Ha a 8cm-esé nagyobb, akkor valószínüleg jobban is fog hűteni.

Így rögzítheted az új ventit:
[L]http://www.pccasegear.com/category72_1.htm[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#33) Mustar


Mustar
tag

Haha sikerült megoldani: a 7cm-s ventinek a sarkaira raktam kétoldalt ragasztós szivacsos cellux félét és rá a 8cm-st, szal mostmár jól is néz ki a proci hűtő. :C

Találkozunk a hűtőben.

(#34) Mustar


Mustar
tag

Ja és lehet magyarországon kapni 12cm-s kék ledes ventit?

Találkozunk a hűtőben.

(#35) Cane válasza Mustar (#33) üzenetére


Cane
őstag

Ha elenged a ragasztó és leesik a lapba a forgó ventid, lekaszabolhat 1-2 kondit és mást is. Akkor lesz ám Haha!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#36) mura81


mura81
senior tag

A legjobb jelenleg a Thermalright SLK-947U egy jó kis 92×92-es enermax fordulatszámszabályzós ventivel. Ezt már csak a vízhűtésem übereli.:D

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#37) #32577792 válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én csak 1-et mondok: ha teheted a rézmagos Titant messzire kerüld el! Megvettem, mert nagyon jó teszteredményeket hoztak ki rá. 2500Bartont kellett volna hűtenie, de 50 fok alatt soha nem volt, még alapbeállítással sem. Vettem 1 Coolink U2VS-t, most 11*200-on megy a picike és 41-43 fok körüli játékokban. Ezt lehet állítani is, most 3100-on pörög. Nekem bejött, a Titan meg kidobott lé.

(#38) Drizzt válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam erre a célra van éppen használva a Vantec Va4-c7040, 3000+-on megy, mert 333-as ramjaim nem bírják a 400-at. Amúgy a hő így olyan 50 C körüli...

I am having fun staying poor.

(#39) Alvin_ti4200 válasza #32577792 (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én csak azért vettem TT Volcano9-e, mert az U2VS tulajok azt mondták, hogy alacsony fordulatszámon búg.

(#40) Cane


Cane
őstag

Nekem ezek a gyári megoldások nem jönnek be. Ha azt akarod hogy halk legyen és frankón hűtsön akkor egy jobb 92mm-es ventit használj adapterrel mondjuk a 80mm-es helyett. Zajban (jó ventiválasztásnál) halkabb lesz és leadja azt a CFM-et alacsonyabb fordulaton mint a gyári 80mm-es. Szvsz ezek a gyári-házi hybrid megoldások a legjobbak. Persze vannak speckó gyári cuccok jó pénzért.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#41) #32577792 válasza Alvin_ti4200 (#39) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát... Nem tudom, ezen a fordulaton nem tudok külömbséget tenni, hogy honnan jön a zaj, de 3500 fölött már tudom, hogy onnan. Ha leveszem a házhűtőt (noname 8cm 3000rpm), akkor sem veszek észre javulást, tehát marad. :C

(#42) Hurio


Hurio
csendes tag

Szerintem a dontes 1ertelmu: ZALMAN .Nekem a 2500+os Barton 3200+on jaratva 37-38 fokon megy. Ennyicske

Powered by: Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+(AQXEA stepping), Zalman7000A-Cu, Infineon 2x256 DDR400 RAM, Asus V9280TD, Samsung 120GB HDD 7200 rpm, Samsung 52x24x52 CD-RW, Casetek CK-1018-2A ház, Samsung 959NF, Logitech Internet Navigator SE, Logitech MX500+FUnc SUrface1030

(#43) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Mai napi tuning után mondhatom bátran, hogy Volcano9 CoolMod:DDD

(#44) c*


c*
aktív tag

coolermaster aero 7+

(#45) sentinel


sentinel
aktív tag

Nekem a Glacialtech Igloo 2510 van. Réz talpa van és le tud hűteni egy 3200+ -t is, ja és teljesen csendes!!! Szerintem jó választás. Már ha csak a honlapjukat is nézed (www.glacialtech.hu), már onnan is lehet érezni, hogy 1 korrekt gyártó. Egy kivetnivalóm van csak vele, hogy nem adnak hozzá plussz szilikon pasztát, de ezt meg vettem 188 Ft-ért hozzá. Az ára 4400 Ft bruttó. Ja és itt 1 kis könnyítés a döntéshez: http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=251

(#46) c*


c*
aktív tag

Hi,

tudom agyonhajszolt topik meg unalmas kerdes meg . ..
deh meg most sem tudom hogy Coolermaster aero 7+ v. Zalman 7000 AlCu
vaaaaagy ?? :O:F zalman 7000Cu n kivul barmilyen tippet szivesen fogadok tunnigra ha lehet halkat ...

(#47) LukE válasza c* (#46) üzenetére


LukE
veterán

Én inkább a Zalmanra voksolnék. Talán minimumon ki lehet bírni a hangját:)
Egyébként meg Thermalright SLK sokkevés, Swiftech sokbetűszám?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) nbi


nbi
tag

Nálam otthon Speeze Falconrock I van (ez a spire mutációja), de ugyanúgy hűt mint az ezt megelőző Coolink U1B2-m, kb. 45-50 celsius alapon, 2 házventi, zárt ház körny. feltételek mellett. Ja és még alapon megy a proci, 11x166-on. Szerintem ezek nem túl jó hűtőértékeke, de nem hangosak. nbi

3athlon - swim, bike, run

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.