Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tototos


tototos
őstag

Intel platformban nem vagyok otthon és egyik haverom megkért hogy szerezzek neki valami jó alaplapot egy 2 gigahertzes p4-hez. Mit tudtok ajánlani, tuning sem az utolsó.

(#2) JPPH válasza tototos (#1) üzenetére


JPPH
csendes tag

Szeva Tototos! Élből ajánlanám az Abit IS7 / IC7 szeriáját, vagy az MSI-ből a 865P vagy 875P Neo szériát. ASUS-ból a P4S800, P4P800, P4C800. Ezekhez volt szerencsém, ebből az MSI 865P Neo-t tudtam legkevésbé tuningolni (3.0GHZ<3.4GHZ). Legjobban az IC7 szériát, a P4C800-at és az MSI 875P Neo-t tudtam felpiszkálni (3.0GHZ<3.55GHZ-3.7GHZ). Persze a tuninghoz KINGMAX HARCORE 500-as ramot használtam, a proci meg egy Prescott Pentium 3.0GHZ. :DD :C

JP-P4!POWER (NEM CERKA!)

(#3) P.O.W. válasza tototos (#1) üzenetére


P.O.W.
tag

Szia!

Sajna a 478-asok igen csak kifutottak mér. Megnéztem néhány üzletet de nem volt túl nagy a választék. Inkább törekedj arra, hogy viszonylag márkás legyen. Most már megveheted az akkor volt legtutibb alaplapot is viszonylag olcsón.Persze ha még lehet kapni! Ha esetleg van konkrét választásod írdle és segítek!

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#4) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Szerintem is az IC7 a legjobb választás. Olcsó, jó, tuningolható.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5) tototos


tototos
őstag

Mi a különbség az IC7 és a IS7 között?

(#6) K82 válasza tototos (#5) üzenetére


K82
őstag

Szia!

IC7: 875-ös chipset, 4* dual DDR memóriafoglalat
IS7: 865-ös chipset 2* dual DDR

[link]

remélem a link működni fog

én az IC7-re szavazok :)

Pixel / OnePlus Pad

(#7) K82


K82
őstag

már csak a memóriafoglalatok száma miatt is

Pixel / OnePlus Pad

(#8) tototos


tototos
őstag

Az IC7-G az jobb vagy rosszabb, mint az IC7?

(#9) K82 válasza tototos (#8) üzenetére


K82
őstag

jobb, mert gigabites hálókártya van benne

Pixel / OnePlus Pad

(#10) moongoose válasza K82 (#6) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

...ne nézd el...az is-7e...
az is 7-en 4*dual chanell van...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#11) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

én is egy ic7 re szavazok,ha találsz még. nagyon stabil lap.

(#12) K82 válasza moongoose (#10) üzenetére


K82
őstag

bocccs

csak nálunk (Mo.-on) nem nagyon láttam ''sima'' IS7-est, sunyinetben is IS7-E2-t lehetett venni, és azon csak 2 foglalat volt

a linkben is IS7-E2 van

ettől függetlenül IC-7 a nyerő :DD

Pixel / OnePlus Pad

(#13) Router válasza tototos (#1) üzenetére


Router
őstag

Szerintem a legüberebb S478-as lap az az Abit IC7-MAX3 (nekem most ilyen van és imádom mert atomstabil, gyors, nagyon jól húzható és minden van rajta ami csak kellhet!) :R

www.reballing.hu/forum

(#14) K82


K82
őstag

sok:0 az állás az IC7 javára :DD

Pixel / OnePlus Pad

(#15) Happyness válasza K82 (#14) üzenetére


Happyness
csendes tag

Szia
Nekem itthon van Abit IS7,IS7-E,IC-7 lapom is. Nem vagyok márka buzi, de tényleg nagyon jó lapok.Stabil és húzható.Halkan megjegyzem,hogy mindegyik 4*DualDDR.
Az IS7-E ben (11-13k) nincs SATA RAID. Az IS7 (12-15k között kapható) és az IC7(15-18k között) is fullos széria chipszettben különbözik, a kötőjelesek már csak alfajok./az északi-híd hűtése aktív és elnyomja az összes többi venti hangját/ Ha haverodnak 2,0GHz hez kell, akkor IS7-E tökéletesen elég neki, de mostanában csináltam egy gépet Gigabyte lappal, és az is viszonylag húzható volt és a mai napig jól megy. Viszont az Asus nagyon nem jött be. (Ez persze csak saját vélemény)


[Szerkesztve]

Az erkölcsösség nem más, mint az alkalom hiánya!

(#16) padee


padee
tag

IC7 forever!
Ha tudsz szerezni akkor IC7-MAX 3 -at.
De a sima IC7 és IC7-G is nagyon jo.
IS7 szintén.

(#17) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Hétfőn vennék egy alaplapot de erősen gondolkozom, hogy melyiket vegyem meg.
Kettő közül kéne választanom:

MBO MSI 850E MAX S478 RAMBUS ATXMBO MSI 850E MAX S478 RAMBUS ATX >>> 1 hónap gar, 4000Ft
MBO ASUS P4T533/R I850 S478 ATX >>> 1 hónap gar, 4000Ft

előre is köszi a segítséget!

üdv.

(#18) neduddki válasza Lolek (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Muszaj rambus???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) Lolek válasza neduddki (#18) üzenetére


Lolek
aktív tag

Szia,

Igen, mert otthon van elfekvőben 2 db 256mn-os, és 2db 128mb-os rambus ramom!
van hozzá 478-as procim is...szal csak 1 lap kéne!

(#20) Lolek


Lolek
aktív tag

#17-re senki?

(#21) sz.j válasza tototos (#1) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha már az i865PE chip is szóba került, akkor nem szabad figyelmen kívül hagyni az Abit AI7 lapot sem! Sőt, szvsz nagyon ajánlott. :C
(Ha egyáltalán kapsz még)

Lásd: [link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#22) frame>24


frame>24
addikt

Vélemények az Intel, Via, Sis lapkakészletekről: megbízhatóság?

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#23) dragonfx


dragonfx
veterán

intelhez intel kell ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24) frame>24 válasza dragonfx (#23) üzenetére


frame>24
addikt

Igaz, mindig INTEL procit használtam. Úgy tapasztaltam, a SIS és VIA-s lapok gyakran behalnak még gyakori videokártyákkal is, másik fő gondjuk: RAM-kezelési hibák.
Csak nagyon kíváncsi vagyok: e három ''nagy'' gyártóról kinek mi a véleménye.
Szerintem intel a legmegbízhatóbb, nekem még nem hazudott :C

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#25) Tithian válasza sz.j (#21) üzenetére


Tithian
őstag

Majd egy éve használom, kiváló deszka. Kellemes feszültséggel látja el old school memóriáimat :)
Az NB hűtő lecserlélse után már semmi kifogásom vele kapcsolatban, érdekességképpen itt egy kép levett NB hűtővel, portalanítás előtt: [link]
Az utóbbi időben egyre alapvetőbb hibákat vétek, akkor álltam le portalanítani, amikor hangosan zúgni kezdett az egyik tápventi :DDD Sebaj, kell a hely a fejemben más célra.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#26) slayer006 válasza Tithian (#25) üzenetére


slayer006
addikt

yóó tudni, hogy más is használ ilyen lapot ;)
[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#27) Tithian válasza slayer006 (#26) üzenetére


Tithian
őstag

Nem bántam meg, hogy ezt vettem, az IS7 után megtanultam, hogy nem nagyon érdemes spórolni az alaplapon.
Mondjuk így érdekes helyzetbe kerültem a C2D korszak elején - van egy halom alaplap, ami vagy jó és drága (i975X), vagy kétes minőségű, és szintén nem túl olcsó (P965), s egy másik halom, amit még senki sem tesztelt. Csak nem kivárás lesz a vége? :D
Türelmem, az van.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#28) Lolek válasza Lolek (#20) üzenetére


Lolek
aktív tag

Rambusokat senki nem ismeri?
Valaki segítsen pls, mert délután mennék megvenni! :)

(#29) Rover623 válasza Lolek (#28) üzenetére


Rover623
félisten

Az MSI-t vedd meg.

primus inter pares

(#30) csibor válasza frame>24 (#22) üzenetére


csibor
őstag

Egyéni vélemény nem nagy tapasztalattal.Nekem SIS 655fx chip van már lassan 3 éve.Idáig nincs vele semmi probléma,picivel lassabb mint a Intel 865-ös lapok viszont sokkal kevésbé érzékeny a ramokra.Minden ismerösöm akinek volt vagy van megszenvedet a rammokkal.nagyon érzékeny a modulokra.

(#31) Lolek válasza Rover623 (#29) üzenetére


Lolek
aktív tag

THX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.