Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomiStar77


TomiStar77
csendes tag

Mivel a gyerek sajnos nagyon sokat néz TV-t illetve monitort, ezért érdekelne, hogy melyik fajta/típus az optimális választás, ami a gyerek szemét legkevésbé rongálja? Természetesen anyagilag ésszerű határok között.

(#2) Xtre válasza TomiStar77 (#1) üzenetére


Xtre
tag

A kikapcsolt.

Egyébként a mai LED-es monitorok és TV-k már nem nagyon bántják a szemet - elméletileg még közelről nézve sem, de azért nyilván a legjobb megoldás ha tart bizonyos szünetet egy-egy film és játék között :K

(#3) Armahun


Armahun
addikt

Fontos még, hogy legyen világítás a szobában. Ne csak a monitor fénye süsse az ember retináját.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#4) dezz válasza Xtre (#2) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem mindig a LED a jobb. Itt van pl. a háttérvilágítás szabályzásának ügye. A monitorokon és tévéken a legtöbb esetben PWM-mel (kitöltési tényező moduláció) szabályozzák a háttérvilágítást, ami villogással jár. A LED-ek sokkal gyorsabban kapcsolnak ki-be, mint a CCFL, így az utóbbinál lágyabb a villogás, LED-nél pedig élesebb. Ez zavarhatja a szemet.

Monitorok PWM fényerőszabályozása egyszerűen (Tudástár)

Eddig nagyon kevés monitor mellőzte a PWM-es módszert, de úgy tűnik, kezdenek odafigyelni erre. Ezek az újabb monitorok nem PWM-esek: Dell U2713H, Dell U2713HM, (valószínűleg U2413), és egyik-másik 23"-asuk, de a pontos típust nem követtem. Más gyártók: DGM IPS-2701WPH, ViewSonic VP2770-LED. (Aki tud még, írja le!) Remélhetőleg most már egyre több lesz.

Ami a paneltípust illeti, bizonyosan a TN a legrosszabb a szemnek. Vakítóbb (kevésbé szórja a fényt, a szöge is részben ezért kisebb), nem olyan jók a színei és kevésbé papírszerű képet ad. Az IPS-t tekintik a legjobbnak. (Jelenleg ezen belül az AH-IPS, mint ami a fenti monitorokban is található. Ennek az antiglare rétege sem túl "erős".)

[ Szerkesztve ]

(#5) TomiStar77 válasza Xtre (#2) üzenetére


TomiStar77
csendes tag

A kikapcsolt.:) :) :) Ez jó.

A szüneteltét sajnos nem tudom szabályozni. Sajnos elváltam. A gyerek anyuval maradt és ha csak teheti beülteti a TV vagy a Monitor elé. Addig se kell vele foglalkozni.....
Ezért gondoltam, hogy legalább veszek neki egy olyan TV-t és/vagy monitort, amitől nem vakul meg 7 éves korára.

(#6) TomiStar77 válasza Armahun (#3) üzenetére


TomiStar77
csendes tag

Valóban fontos a világítás?

(#7) dezz válasza TomiStar77 (#5) üzenetére


dezz
nagyúr

"Addig se kell vele foglalkozni....."

Te valószínűleg egy kicsit könnyebben beszélsz...

(#8) Victoryus94 válasza TomiStar77 (#6) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, fontos. Nézz bele egy erősebb elemlámpába éjjel, és nappal.
Nappal elvileg nem kell zavarnia, de éjjel -ha körülötte sötét van- elég erősnek érzed.

(#9) kopis


kopis
csendes tag

Nekem is hasonló kérdésem lenne. A LED TV-kről azt olvastam, hogy kevésbé terhelik meg a szemet, és ez nálunk is a gyermekek miatt lenne fontos. A Media Markt oldalán nagyon jó árban találtam LED-es TV-ket, de nem tudok dönteni. Azért is gondoltam, hogy innen választok, mert a család mostani kedvenc filmje a James Bond: Skyfall, és most ajándékba adják hozzá. [link]
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik TV-t ajánlanátok, melyik képernyője kíméli legjobban a szemet, melyik a legmegbízhatóbb. Mit gondoltok? Előre is köszönöm a segítséget!

(#10) Victoryus94 válasza kopis (#9) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem IPS paneles legyen.
Ok: szebb színek, élethűbb kép, nagyobb betekintési szög, újabb technológia.. stb.

HDMI csatlakozós legyen (és ilyen csatlakozóval is használd).

Igazából a képfrissítés (Hz) számítana még, de ez TV esetében nem sokat jelent, de ha nem digitális jel érkezik a TV-be (pl. HDMI-n keresztül), akkor érdemes 100Hz-est vagy felettit vásárolni.
Monitornál minimum 75Hz-est szoktak ajánlani! De a jobb monitorok 120Hz-en működnek. Minél gyorsabban "vibrál" a monitor, annál kevésbé zavar.

Összefoglalás: HD felbontású, LED IPS paneles monitor/TV HDMI kimenettel (lehetőleg 1 évnél nem régebbi modell) tökéletesen megfelel neked.

Ui.: Nekem a Samsung LED Tv-m másfél év után bedöglött.. össze vissza kapcsolgatja magát (pl. üzlet módba, bemenetet vlt), és a távirányítóra nem reagál (céges ajándék -szerviz papírokat is ők "kezelték"). 40 ezer lenne javíttatni, szóval csak áll az asztalon. - Szóval Samsungot ezen tapasztalat miatt nem ajánlom.

Én karácsonyra LG LED IPS 3D monitort vettem. 50k-ért! Nagyon megérte! (58cm)
Ezt csak azért mondom, mert a legtöbb monitorba van hang kimenet (jack csatlakozó), szóval pl. hdmi-s set tip boxod van és van hangfalad akkor akár nagyobb monitortis használhatsz TV-nek.

(#11) thomeef válasza kopis (#9) üzenetére


thomeef
őstag

A mai lcd tv-k nem rontják a szemet, mindegy melyiket választod:) A lényeg hogy 2-3 óránkén kell egy kis szünetet tartani, mert azért fáradni fárad a szem. És hogy este legyen valami plusz háttérfény, ne tök sötétben tv-zzetek, mert az megterhelő a szemnek.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#12) vellerd


vellerd
tag

:R

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.