Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik 120 gb vinyot vállaszak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok
nekem egy olan kérdésem lenne hogy melyik vigyot vállaszam
:((

valami kis indokkal hogy melyiket és mért adjatok hogy tudjak dönteni légyszi

Alaplap: Epox 8RDA3+
Proci: AMD AthlonXP 2500+
Ram: 2x Kingstom 256Mb (400MHZ)


Meg ehhez az összeállitáshoz valami jo és csendes hüttöt ajálhatnátok illetve ha van valami kifogás az összeállitás ellen szolajatok

:U

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Seagate-et!!

Maxtort ne vegyél semmi pénzért(hetente eldurran 1-2 példány).Ha fontosak az adataid akkor ne.

(#3) atiatiatiati


atiatiatiati
csendes tag

Chip magazin, pc magazin . stb ....

Valamelyikben nemreg volt egy fullos w-test .... (20 vinyo)

ott latod mi mi tudd ..

atiatiatiati

(#4) Lortech


Lortech
addikt

Seagate-re 1 voks!

Thank you to god for making me an atheist

(#5) matte


matte
csendes tag

Nekem ugyan csak a 80 Gb-os szériából van tapasztalatom. Egy barátomnak 3szor szállt el a maxtor, nekem egyszer. Egy másik ismerősömnek, aki szintén hajtja a gépét, még mindig megbízhatóan megy a seagate. Én is most akarok 120as vinyót venni, de én a WD-t és a Seagatet tettem mércére. Sztem a maxtort felejtsd el.

Ahogy érzed!!!

(#6) drpele válasza matte (#5) üzenetére


drpele
senior tag

Off:
hová hajtja, a mezőre? :F
On

U.I.: ez egyébként mi akart lenni?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) Charlie


Charlie
tag

Seagate SATA-s vinyói egy kicsit lassúak. Maxtor az nehéz dió, ha kifogsz egy jót akkor szerencséd van.
Szerintem a SATA miatt tök felesleges plussz pénzt kiadni.
Jelenleg a Samsung az egyik legjobb.

(#8) Gismo


Gismo
addikt

Valaki esetleg letudná írni a PCWorld és a Chip vinyótesztjét(elég részletesen) vagy tudna adni egy fasza jó linket?

(#9) KZT válasza Gismo (#8) üzenetére


KZT
tag

PC world:
A következő vincsik vettek részt a tesztben:

Seagate Barracuda 7200.7: 80Gb,7200rpm,2Mb,PATA,1 év gar./ST380011A
Seagate Barracuda 7200.7:120Gb,7200rpm,8Mb,PATA,3 év gar./ST3120026A
Seagate Barracuda 7200.7:120Gb,7200rpm,8Mb,SATA,1 év gar./ST3120026AS
Seagate Barracuda SATA V:120Gb,7200rpm,8Mb,SATA,1 év gar./ST3120023AS

Maxtor DiamondMax Plus 9:120Gb,7200rpm,2Mb,PATA,1 év gar./6Y120L0
Maxtor DiamondMax Plus 9:120Gb,7200rpm,8Mb,PATA,1 év gar./6Y120P0
Maxtor DiamondMax Plus 9:120Gb,7200rpm,8Mb,SATA,1 év gar./6Y120M0

Samsung SpinPoint V:160Gb,5400rpm,2Mb,PATA,3 év gar./SV1604N
Samsung SpinPoint P:160Gb,7200rpm,2Mb,PATA,3 év gar./SP1604N
Samsung SpinPoint:160Gb,7200rpm,8Mb,SATA,3 év gar./SV1614C

Hitachi DeskStar:120Gb,7200rpm,2Mb,PATA,1 év gar./IC35L120AVV207-0

WD Caviar WD800:80Gb,7200rpm,2Mb,PATA,3 év gar./WD800BB
WD Caviar WD800:80Gb,7200rpm,8Mb,PATA,3 év gar./WD800JB
WD Caviar WD1200:120Gb,7200rpm,2Mb,PATA,3 év gar./WD1200BB
WD Caviar WD1800:180Gb,7200rpm,2Mb,PATA,3 év gar./WD1800BB
WD Caviar WD2000:200Gb,7200rpm,2Mb,PATA,3 év gar./WD2000BB

A Samsung SP1604N /160Gb,PATA,2Mb,3 év/ kapta a legjobb vétel díját.
Sebességre nem sokkal(minimálisan) marad csak el a leggyorsabbaktól.
Halk,hosszú használat után is csak langyos.
8Mb cachel és SATA csatolóval felszerelt társa(SV1614C) Ajánlott termék díjat kapott.
Gyors,halk,alíg melekszik,3 év gar..Viszont drága.

Ezen kívül Ajánlott termék díjat kapott még:
a Maxtor 8Mb cachel és SATA-val+8Mb cachel szerelt 120Gb-os vinyója
(6Y120P0/6Y120M0:közepesen hangos,melegedésre hajlamos,gyors),
és a WD WD800BB típusú 80Gb-os 2Mb cachel szerelt meghajtója(közepesen hangos,alig melekszik,gyors,3 év gar).

(#10) iwu


iwu
addikt

én a samsungra woksolnék, még a pcw cikk előtt megvettem a 160ast, és tök igaz a cikk...1 ventis rackben formázás majd csurig másolás után is inkább hideg volt, mint langyos:))) és az alap3év gar nagyon süti. a sebességen pedig csak annyi láccott, hogy gyors mint állat:DDD

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11) PrinczA


PrinczA
őstag

Nekem csak 80Gb-os Seagate-em van de abbol 2db, a barati korben + 2, es jol mennek. Igaz a netet oszto gepben van egy cegtol vasarolt qantum (gondolom ott lejarta a napi 8-9 orajat 2-3 even keresztul), 1 eve non-stop mukodes utan semmi baja, + 1 autos mp3 lejatszoban is quantum van ugy 1 eve ugyancsak gond nelkul muxik, pedig nincs kimelve, a mobil rack-omban is quantum van ha jol emlexm mind LCT :F es jol megy mind.
De mar halt meg nallam WD,es Qunatum is.

(#12) darerik


darerik
csendes tag

Nekem eddig két maxtorom volt egy 60G 5400-es, és egy 40G 7200-es. A múlt időből is kiderül a 60G elment a holdra...besülhetett benne valami, mert a házán is kicsinyt felpattogzott a festék.

Most éppen azon törpölök, hogy lehetne akár csak egy órára is életet lehelni belé, hogy ami rajta volt (van?) visszakerülhessen a jogos birtokomba.

Ha veszek újat, jobban körülnézek, a samsungok nagyon szimpik...

Nem szeretem az uborkát, és jó, hogy nem szeretem, mert ha szeretném megenném. PEDIG UTÁLOM!!!

(#13) igi


igi
aktív tag

Csá!

Dilemmában vagyok. :D

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#14) Jaq válasza igi (#13) üzenetére


Jaq
tag

Az egykori cikkíró szerint ezek a vinyók hajlamosabbak lehetnek a meghibásodásra.

Nem hiaba van ott az a 3 ev garancia... Hidd el, jol jarsz egy Samsung vinyoval.

(#15) biga válasza igi (#13) üzenetére


biga
senior tag

A Samsung nem új a winchester tipusa, csak a SXxxx tipus jelent meg nemrég, már vagy 3 éve mennek kevés meghibásodással. Az új SP tipusok meg mellé gyorsak is lettek, mert a régiekről ez nem volt elmondható. Tényleg az egyik legjobb tipussá nőtte ki magát megbízhatóság (és mostmár sebesség) tekintetében.

tehát +1 a Samsungra!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#16) oregcsóka válasza iwu (#10) üzenetére


oregcsóka
őstag

Én azt szeretném kérdezni, hogy a 160GB-ot mivel tudtad leformázni és particionálni, az XP telepítőlemez kell hozzá? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#17) purci


purci
tag

A múlt héten applikáltam be a rendszerembe egy Samsung SP1604N vinyót (160/7200/2) egy WD1200BB (120/7200/2) mellé. Gyors tesztelésem szerint 25%-kal gyorsabb mind olvasásban, mind írásban a WD-nél, nem is ebszélve a 80-as Maxtorról. Azt +100%-kal veri.
Szerintem nagyon jó vétel, a három év gari is óriási pozitívum. Én csak ajánlani tudom.

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#18) karib


karib
addikt

Az új Hitachik nagyon jónak tűnnek, StorageReview.com tesztje szerint még a régóta veretlen WD-ket is letaszítják. 8 MB cache-es verzió kötelező, ráadásul azokra 3 év garanciát is adnak...

Department of Redundancy Department

(#19) Som@


Som@
őstag

2 napja vettem egy Samsung SP1203N 120 GB, ATA133, 2MB vinyót. Nagyon meg vagyok vele eddig elégedve.
Nem melegszik, kellően gyors, és nagyon halk.:)
Csak már nem sok hely van rajta. :(

+1 szavazat a Samsungra

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#20) Manitou


Manitou
addikt

Én nem régen vettem a 120GB-os Seagate-emet,de nem igazán vagyok vele megelégedve.Szerintem lassabb mint a régi Quantum-om,az igaz hogy csendesebb jóval. Meg olyan furcsaságok, hogy Sandrával mérve egyik partíció 38000KB/s másik meg 21000KB/s,erre varjatok gombot. Azért ez elég durva eltérés,mellesleg ennek a 38000-nek nagyon kamuszaga van,nem tom mit mér ,de szerintem hülyeséget. Másik dolog hogy pl vinyón belül másolok egyik partícióról a másikra akkor 4000~10000KB/s között ingadozik a másolás.Szerintem ez is elég kevés nem ???

(#21) MGZS


MGZS
csendes tag

''Én nem régen vettem a 120GB-os Seagate-emet,de nem igazán vagyok vele megelégedve.Szerintem lassabb mint a régi Quantum-om,az igaz hogy csendesebb jóval. Meg olyan furcsaságok, hogy Sandrával mérve egyik partíció 38000KB/s másik meg 21000KB/s,erre varjatok gombot. Azért ez elég durva eltérés,mellesleg ennek a 38000-nek nagyon kamuszaga van,nem tom mit mér ,de szerintem hülyeséget. Másik dolog hogy pl vinyón belül másolok egyik partícióról a másikra akkor 4000~10000KB/s között ingadozik a másolás.Szerintem ez is elég kevés nem ???''

szerintem az hogy particiónként eltérő az olvasási/írási sebesség az teljesen egyértelmű. hiszen a fej alatt elmozdult effektive felület azonos tárcsafordulatszám esetén nem ugyanannyi!! és ha a partició nem pont csak kizárólag egy egy lemezre koncentrálódik (aminek valljuk be, mekkora lehet az esélye???) akkor még partíción belül is szerintem különböző helyen tárolt file-ok olvasásánál is lehetséges sebességkülönbség!
megmagyarázni okosan nem tudom, vki biztosan meg fogja, de ez mindig is így volt, hogy fizikai drive-on belüli másolás/mozgatás (persze különböző partíciókra/ról) mindig sokkal lassabb volt mind pl 2 fizikai drive közötti adatátvitel. tapasztalat. mikor pl cd image-ket írok ez tutira bejön, alig ment valaha is 10000KB/sec fölé. nekem a leggyorsabb partícióm mindig a C vagy a D... az első kettő. ... mit mondjak még :-) megcáfol vki hogy mekkora hülyeséget írtam?? :-) emrt ezek edig sejtések csak ... olvasni így még nem is olvastam róluk. az viszont hdd tesztekből tény, hogy kezdő és vég adatsebesség egy egy fizikai drive-on sosem u.a. kezdő mindig nagyobb, és a végére lemegy, akár felére is .... :P

... turn your face to he sun and the shadows fall behind you ...

(#22) MGZS


MGZS
csendes tag

10000KB/sec ... azaz 10000kilobyte/sec ... ami kb 9,66megabyte/sec ... egy ata100as IBM winchesternél :-) ... partícióról partícióra ...

... turn your face to he sun and the shadows fall behind you ...

(#23) HiperG


HiperG
addikt

Samsungot

(#24) Draki válasza Manitou (#20) üzenetére


Draki
aktív tag

Nem tudom. Én is egy ilyen Seagatet vettem, de nálam érezhetően gyorsabb a régi Quantumomnál... Egyébként ezek a Sandra eredmények tényleg gyanúsak. HD_speed-del megnézted már? Ha igen akkor ott mennyivel tolta?
Lehet hogy nem is a Seagate a hibás! Csak anno kifogtál egy turbó-brutál Quantum Fireballt :)

(#25) Manitou válasza MGZS (#21) üzenetére


Manitou
addikt

OK Ezt én is tudom,hogy vinyón belül lassabban másol,de enyire azért nem tünt fel a régebbi quantumomnál.Vagyis lassabb a quantumnál,pedig azért azt hittem legalább annak a sebességét hozza.

(#26) erdoke


erdoke
titán

Bár nem 120 GB-os, azért érdekes lehet ez az új Hitachi HDD:

[L]http://www4.tomshardware.com/storage/20031001/index.html[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#27) Male válasza MGZS (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem 15-18MB/sec egyik partíciórol a másikra egy Maxtor DiamondMax Plus 9-el. Amúgy az első 2GB-os partíciót 57 MB/s-os átlaggal olvassa végig (36s kell hozzá)

(#28) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Na vettem egy Seagate 120gb s-ata vinyot a helyzet az hogy nincs rajta sokványos tápcsati se meg adatkábelcsait sem minden uj s-atás ugyhogy ha valaki vesz ezzel számoljon mert én a táppal nem számoltam és nagyot szoptam

ja meg mellé egy 40 gigás patát is vettem reckbe milyen progival lehet megmérni a sebességét????

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#29) HiperG


HiperG
addikt

Samsung :)

(#30) LukE válasza Geripapa (#28) üzenetére


LukE
veterán

hdtach. link googlénél:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) Male válasza Geripapa (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Elvileg hozzá kéne adni a tápátalakítót.

(#32) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

én még nem vennék sata vinyót... nem kiforrott hullanak is nagyn .. inkább egy jó pata egyenlőre ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#33) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

jaj jaj nyelvészek kedvéért - egyelőre

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#34) AND1 válasza Geripapa (#1) üzenetére


AND1
őstag

Seagate vagy Samsung...ez a lényeg

Amúgy a topic cime elég helytelenül van irva :DD na jó nem kötekszem... sorry

Egy régi PH-s.

(#35) dwiki válasza AND1 (#34) üzenetére


dwiki
senior tag

''Amúgy a topic cime elég helytelenül van irva na jó nem kötekszem... sorry''

KICSIT? Meg sem tudom számolni hány hiba van benne...
Helyesen: Milyen 120 Gb-os winyót válasszak?
Vagy: Melyik 120 Gb-os winyót válasszam?
A ''120''-on kívül gyakorlatilag minden rossz, a ''válasszak''-ban két hiba is van, szóval viccnek kicsit durva...
:(( :(( :(( :(( :((

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#36) rebo


rebo
csendes tag

Én 120 gigás samsungot fogok venni csak azt árulja el valaki hogy mi az a cache és a SATA?

(#37) Tubika


Tubika
csendes tag

Plus egy szavazat a seagatre!!

megiszom a whiskeyt;tisztán,mint soha! :D

(#38) tams


tams
csendes tag

Figyeljetek már!
Szerintetek az baj, hogy van egy 120GB-os Samsung Winchesterem és nincs rajta semmilyen hűtés?

(#39) tams


tams
csendes tag

Figyeljetek már!
Szerintetek az baj, hogy van egy 120GB-os Samsung Winchesterem és nincs rajta semmilyen hűtés?

(#40) Uher válasza tams (#39) üzenetére


Uher
aktív tag

Melegszik? 40 fok felett rakj rá, szvsz addig felesleges.

[Szerkesztve]

(#41) Slax válasza tams (#39) üzenetére


Slax
senior tag

Nem.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#42) vtechun


vtechun
veterán

nekem 2 db 160 Gigás PATA MAxtorom van, és mindkettő tökéletesen müxik...

(#43) Trak


Trak
addikt

Úgy tűnik halálozik el a 120 GB-os Seagate-m, pedig csak pár hónapos.
Ennyit erről.
A régi 120 as Maxtorom pedig még mindig tökéletes, pedig elmúlt 1 éves...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik 120 gb vinyot vállaszak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.