Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Melyik?1-1,3ghz cel v. amd(t.bird) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tito


tito
csendes tag

Szóval!1GHZ-s tualatinom van
cserén gondolkodom
érdemes elsütnöm egy T.birdre
Tudom akkor másik lap is kell
Köszike!

(#2) klepto válasza tito (#1) üzenetére


klepto
addikt

Hali! Attól függ, mire akarod használni :)) Alaplapnál én sokat vaciláltam az Acorpon, és most már szinte biztos, hogy ezt veszek. Miért? Mert stabíl, alapból sokkal gyorsabb, és kihasználja a procit, ill. mert a P1-es gépek közül ami még üzemezel, az is mind Acorp alaplapos. Meg az is melette szól, hogy van magyar szervízbázisa, és ha gond van vele, az Acorp magyar mérnökeinek tudsz e-mailt küldeni, és ők megmondják mi a gond, mit álíts be, vagy jönnek és cserélik. Az Acorp 3 év hejszini cseregaranciát biztosít. Erről meggyőződhetsz a honlapjukon: www.acorp.hu Az általam kinézett deszka Acorp 7kt333 (DDR 333-as ramot kezel). És arról nem is beszélve, hogy marha olcsó :)) :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) MrSummer válasza klepto (#2) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Nem kötekedés de AMD-ből még nem hallottam oat amellik használna SSE-t.
Egyébként ha az 1ghz-es tualatint meghuzod (kb 1400-ig megy asszem) tuti van oan mint egy 1.3 Tbird, de legrosszabb esetben is nagyon közel jár hozzá. Ezt mint AMD párti mindom

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#4) Zolcsy_3298 válasza MrSummer (#3) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Pedig használ. Hidd el nem vagyok AMD fan, nekem is Inteltem van, de akkor is haszál. :t

(#5) dugika


dugika
csendes tag

Hát nem tudom,de a tesztek szerint a 1.2 Tb-öm kb ugyanazt a teljesítményt hozza mint egy 1.6 p4.Ezek szerint a Celeron még ennyít sem.Nem lázítok senkit semmi ellen de jobb ha körbenézel egy kicsit!

(#6) Füles válasza MrSummer (#3) üzenetére


Füles
tag

Pedig ha télleg T-Breded van, akkor jobb ha hozászoksz a gondolathoz, hogy ez már nem is az első AMD sorozat, amelyik használja az SSE utasításkészletet. :DD

(#7) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Hat bizony az Intel jol elb*szta - a tuacerkak tul jol mennek a P4 hez kepest :)


Amugy ha cserelsz ne tbird-öt vegyel, mert az egy kazan. Inkabb XP-t, az 1600-os olcso + hideg.

(#8) MrSummer válasza Füles (#6) üzenetére


MrSummer
aktív tag

SSE2 re gondoltam [L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2101&mode=thread&order=0&thold=0[/L] ez alapján

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#9) Füles válasza MrSummer (#8) üzenetére


Füles
tag

OK, ezesetben nagyon igazad van, mert az SSE2 csak a Kalapácsokkal jön el...
Majd, eccer talán... :(

(#10) keoni válasza tito (#1) üzenetére


keoni
tag

HI Tito!
Ha AMD-re voksolsz, és nem húzod a szádat a használt cuccoktól, tárgyalhatunk. Én uis most akarok frissíteni és 1.4 Ghz es Tbird-ömön is túl akarok adni. Hibája nincs semmi, egyszer sem volt húzva, sőt leginkább 1050 MHz en ment. Alig egy éves a cucc. Ha alaplap is kell arról is lehet szó de az még szívemnek elég kedves (MSI KT266).
Ha nem lesz biznisz akkor is csak ajánlani tudom. Bár tunningban nem vagyok illetékes (sajnos)
csumi

(#11) tito


tito
csendes tag

háát nem tom!1GHZs Tualatinom van,mercury(ecs) alaplap,INNO3D GEf2 MX400 64M-3DMark2000-ben 5800at kapok!
Te mivel mennyit?
Nemtudom lecseréljem-e!Mennyit kérnél?

(#12) tildy válasza dugika (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Már máshol is írtam, hogy azért hoz alacsonyabb órajelen ugyanolyan teljesitményt az amd, mert P=fc*1/Ncpi*Nilp*Nopi
fc : órafrekvencia (technológia fejlettsége határozza meg)
CPI: cycles per instruction (egy utasítás hány órajel; az időbeni párhuzamosságot jellemző tényező)
ILP: instruction level parallelism (utasítások párhuzamos kibocsátása; egyszerre hányasával hajtja végre a processzor az utasításokat)
OPI: operations per instruction (egy utasítás egymaga hány műveletet hajt végre; utasításon belüli párhuzamosság)
Gondolom az intelnél csak az fc a nagy.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) |_Csiga_|


|_Csiga_|
csendes tag

Persze hogy érdemes. Egy 1600+ 1700+Xp-t (néhol láttam hogy az 1700+ olcsóbb mint az 1600+),egy ECS lappal elég jó áron össze lehet dobni(jó ár?!,szinte ingyen van).
Nekem 1700+@1900+ van lassan egy éve.Járok vele rendszeresen LAN-partyra,van ott néha egy-két P4 konfig,és nem kellett szégyenkeznem a teljesitménye miatt,sőt...de ez egy másik történet,meg nem is ez a megfelelő topic. Peace!

Bye all

Powered By AMD&ATI

(#14) sh4d0w válasza klepto (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

SSE 2-t csak a P4-ek ismerik egyenlőre, majd a Kalapácsok fogják ismerni AMD vonalon. Ellenben az SSE-t már ismerik az Athlon XP-k is. SSE 3 meg még nincs...

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Melyik?1-1,3ghz cel v. amd(t.bird) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.