Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Meleg a procim?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Magnificatia


Magnificatia
csendes tag

Csak egy kis bizonytalanság...
Asus A7V333-X alaplapban van egy Athlon XP 2000+ proci, és ezt hűti egy Glacialtech Igloo 2320 (3000rpm, a dobozán azt írták hogy 2800+ -ig jó)
Gép alapból (nyáron) 64-65 fok, terheléssel 72-73.
Az Asus Probe 74 foknál, a BIOS 75-nél lövi le a gépet.
Tegnap 4-szer lekapcsolt.Normális ez?
Mennyi az a max hőfok, amin még nem sül el a proci?

=>Kautta eramanjerven mattka kulkuri yksiainen

(#2) CharlieDrop válasza Magnificatia (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Elvileg nem normális:)

Azt mondják az AMD 85°C-on érzik kellemetlenül magukat :))
Te raktad össze a gépet, vagy szervíz, mert ha szervíz vidd vissza, lehet gyengén tették rá a ventit, vagy nem is az van rajta :))

Ha te vettted, nézd meg, hogy elég jól rajta van a venti :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3) Kígyó válasza Magnificatia (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nem írtad, hogy rendesen rajta van-e a hűtő! Ki rakta össze? Láttad? Használt valamilyen hővezető pasztát?

(#4) gery03


gery03
senior tag

...és van-e rajta szilikon.

(#5) Kígyó válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


Kígyó
senior tag

Lassú vagyok! :))

(#6) gery03


gery03
senior tag

megelőztek!:(((

(#7) Kígyó válasza gery03 (#4) üzenetére


Kígyó
senior tag

De nálad gyorsabb! :C

(#8) Bogyó bá' válasza Magnificatia (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Először is ellenőrizd, hogy a borda jól van-e feltéve....
Próbáld megfogni a borda tövét, tényleg olyan meleg-e?
Házventik vannak-e a gépben?
Nagyon magas az emlitett hőfok, én is kinlódtam ilyesmivel az elmúlt napokban (bár ennyire meleg azért nem volt). Találtam is egy elég jó hütési megoldást a ''Házhütés segitség kellene!'' c. topic végén, az ott látható linken le is van fényképezve a hütésmodd. Rendkivül hatékony, 10-14 fokkal lett hüvösebb a cucc, és némi barkácshajlamon kivül szinte semmi nem kellett hozzá.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9) Vitus válasza Magnificatia (#1) üzenetére


Vitus
őstag

2800+ a tbred magos amdnél de neked valószínű palomino magos van és annak a hőleadása kb. megegyezik a 2600-2800+-os tbredel. Cseréld le a hűtődet valami komolyabbra az igaz, hogy halk de annak a procinak kevés. Ügyelj, hogy ne legyen sok és kevés se a paszta (szilikon) és jól feküdjön a borda.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) Kígyó válasza Vitus (#9) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nem kevés! Hidd el!

(#11) Vitus válasza Kígyó (#10) üzenetére


Vitus
őstag

A fent említett példa nem ezt mutatja! De lehet, hogy igazad van nekem egy titan van és olyan mint egy rakéta énis le akarom cserélni halkabra de tuti nem tudja ezzel a 2200+-os procim majd a 33-36 fokot mint most a forróságban. Esetleg tudsz valami nagyonjó ám de halk hűtést a procimra ami tudja azt amit ez a hangos titan cu5tb?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az Asus alaplapoknál elég érdekes a cpu hőmérséklet mérése, mindig nagy kavarások vannak vele. Próbálj meg egy bios frissítést is mert lehet hogy javítva van a hőmérséklet mérés.
Tapintásra milyen a borda?

(#13) The_Tom válasza Magnificatia (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

egy az, hogy ez a lap tobbet mutat mint altalaban a tobbi, olvass utana a forumon tobb helyen volt mar rola szo.
a masodik: ha tul meleg a proci eszre fogod venni ugyanis lefagy, probald ki a figyelok kikapcsolasaval, szerintem semmi problema nem lesz vele.
az utolso pedig: amit mar emlitettek itt, nezd meg kezzel milyen meleg a borda tove a procinal, ha forro mint allat akkor tenyleg keves a huto, ha nem akkor lehet ket lehetoseg: vagy pont jo ahogy van, vagy rosszul all a huto a procin. :)

Üdv.

Szerintem.

(#14) Kígyó válasza Vitus (#11) üzenetére


Kígyó
senior tag

A fent említett példában nem a hűtővel lesz gond! Én ha felhúztam az 1600+-os palominomat 1750MHz-re, akkor is bőven elég volt a titan d5tb 30-os zsobahőmérsékletnél! Igaz nyitott házzal, zárttal nem néztem. Én is a hangja miatt cseréltem le egy coolink cool u2vs-re! Ez bőven elbír 1500-as fordulaton is a paloval, de engem kicsit zavar, hogy ilyenkor kicsit furcsa hangja van! A ''coolink cool u2vs'' topicban ajánlottak nekem hűtőt, nézz utána!

(#15) Spongya Bob válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


Spongya Bob
tag

Én úgy tudom ennél a hőmérsékletnél az AMD már maradandó károsodásól regél. Szerintem 75 fok brutálisan sok legalább 25-öt kéne lefargni.

(#16) Magnificatia


Magnificatia
csendes tag

Na, a proci tényleg meleg(mármint a borda is), paszta van rajta, és szervízben rakták össze. AMD prociról kissé nehéz a ventit levenni sérülé nélkül, de aha ők veszik le, akkor ha lesarkazzák, akkor is él a garancia?
Milyen teljesen réz ventit vegyek?
Mennyibe kerül az ajánlott?
A ház egyébként mindíg nyitott

=>Kautta eramanjerven mattka kulkuri yksiainen

(#17) Spongya Bob válasza Magnificatia (#16) üzenetére


Spongya Bob
tag

Ha 2800+-ig jó a coolered akkor minek más hűtö? Egybe vetted az egész gépet? Ha igen szerintem vidd vissza az egészet, mutasd meg nekik hogy mi az ábra. Nekik is tudni kell hogy ez nagyon sok. Ha megkéred őket biztos leveszik, megpucolják és újrakenik az egészet.

(#18) Club


Club
őstag

Énnekem eddig a coolink jött be!
Ilyen prickhoz már a TWIn Breezert tudom ajánlani.
3-4000 forint.
De ha esetleg van benned némi barkácsérzés,. akkor a ház oldalába belőlre, egy 8centis rendszerhűtő ventit javasolnék!
tutitra csökkenti a hőmérsékletet.
Új házakban már sokban van gyárilag, és felül is, de ha az oldalába beleteszed, kifurkálod a házad oldalát(mivel ugye valahonnan kell neki levegőt szívni), tuti megoldás!

(#19) lordjancso


lordjancso
senior tag

Nézzétek meg ezt a képet:
[link]
A procim 50 fokos és valamiért 100%-on megy... Nincs valakinek valami ötlete?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#20) ollie válasza lordjancso (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A rendszerfolyamatokról nyomj be egy screenshotot.

***

(#21) lordjancso


lordjancso
senior tag

[link]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#22) lordjancso


lordjancso
senior tag

itt nem tűnik semmi sem gázosnak

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#23) Moddingfan válasza lordjancso (#19) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Sztem bekaptál egy trójait, vagy valami más jellegű férget, azok szoktak ilyeneket csinálni

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#24) lordjancso


lordjancso
senior tag

És melyik progival takarítsam le? Mert nincs fent semmi és nem is tudom, hgoy melyik lenne a legjobb választás...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#25) Chieftec válasza lordjancso (#24) üzenetére


Chieftec
őstag

Microsoft AntiSpyware + Ad awaret futtsad le, és tegyél fel valami vírusírtót is.

(#26) Moddingfan válasza lordjancso (#24) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ad-Aware SE Personal(Lavasoft), Spy Sweeper(Webroot), Spybot - Search and destroy, esetleg még Bazooka, Xoftspy, hirtelen ezek jutnak eszembe. Ezek közül némelyik ingyenes, ami nem az, annak meg általában van ingyenes, kipróbálható verziója. Sok sikert :D

u.i.: Ha netezel, legyen fenn valami, legalább Spybot, az tök ingyenes.

Mod: az 50 fok akkor is gáz, ha terheled, bár nemtom milyen géped van. Nekem 2800 64bit AMD és alapban 31-32 fok, max. terhelésen sem megy 40 fölé, max. gyáron, mondjuk a házam erősen moddingolt és a hűtése is elég fasza, szal ez is biztos számit.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#27) moe_s


moe_s
csendes tag

Haliho!

Én is processzor-túlmelegedéssel küszködöm:

gép: AMD Athlon 64 4000+ San Diego processzor (nincs húzva!), alaplap: ASUS A8NE, ventillátor gyári, maximálisan kb. 3200 ford./perccel szokott menni

még internetezés, szövegszerkesztés, stb. mellet is szépen lassan felmegy 80 fokra (és csak azért nem megy tovább, mert akkor gyorsan kikapcsolom a gépet - ha u.i. tovább engedem, magától kapcsol ki) (játék esetén sokkal gyorsabban melegszik)

ezt a topikot (és a többi hasonló témájút is) elolvasva felmerült bennem néhány kérdés:

- olvastam, hogy lehet, hogy az alaplap méri rosszul a hömérsékletet. Én gyanakszom erre, mert a ház elején van egy kijelzö, ami szintén hömérsékletet mér (azt nem tudom, hogy miét, mert a géphez adott dokumentációban nem szerepelt), és három értéket jelez ki, melyek 33-37 fok között vannak, ha a gép már megy egy ideje. Ezen értékek bekapcsoláskor 23-24 fok körül vannak (tehát egész más értékek, mint a processzor mért hömérséklete, de mégis van összefüggés közöttük)
Kérdés: ha kiderülne, hogy a kijelzöhöz kapcsolt hömérö méri ugyan a helyes értéket, de az alaplap (esetleg hibásan mérö) höméröje szabályozza a gép kikapcsolását, akkor mit lehetne tenni?

- gyakori tanács az, hogy az ember szedje szét a házat és kézzzel érintse meg a bordát.
Viszont az én gépem komplett konfiguráció és még garanciás. Ha annyit csinálok, hogy leszedem a házat és visszarakom, akkor a garancia még érvényes marad?

- valaki emlitette, hogy az AMD processzorokon nehéz kicserélni a ventillátort, mert könnyen megsérülhet a processzor. Ez miért van igy? És ha tényleg igy van, akkor inkább ne is próbáljam meg egyedül kicserélni a ventillátort?

- a processzor a BIOS-ban is melegszik, amit végépp nem értek, mert ott a gép tényleg nem csinál semmit (nincs tüzfal, virusuirtó, egyéb háttérprogramok), tehát nincs leterhelve a processzor


Köszönöm a segitségeteket.

üdv

moe_s






[Szerkesztve]

(#28) Omni válasza moe_s (#27) üzenetére


Omni
aktív tag

Hello!

Én a helyedben nem szórakoznék vele, visszavinném a boltba hogy rakják végre össze rendesen. Mert amit leirsz az nem normális.

Egyébként valószinű az van, hogy nem vették le a hűtőborda aljáról a védőfoliát. A hűtőbordák alja, ami a processzormag tetejével érintkezik, a minél jobb hőátadás érdekében gyárilag simára van polírozva: ezt a felületett hivatott védni a karcolásoktól a fólia.

[Szerkesztve]

(#29) Rover623


Rover623
félisten

Meleg a procim?!

Igen..!!! Mindenkié...!!!:DDD

Nem kellene felébreszteni szendergéséből a topic-ot...:U

A kérdés túl általános...:O

Procija, alaplapja, házikója, hűtése válogatja hogy mi meleg és mi nem...tehát érdemes egy olyan topicot keresni az ilyen kérdéssel, ami ''közelebb'' van a kérdező összeállításához!

Ebben az esetben is el lehetne indulni innen:[link]

primus inter pares

(#30) rlazol válasza moe_s (#27) üzenetére


rlazol
addikt

A garanciális konfigokat le szokták plombálni, vagyis egy lakatszerű, sorszámozott vmi van a házad oldalán, vagy le van matricázva, aminek megsértése nélkül nem tudsod kinyitni a házat. Ha ez van, akkor szervíz.
A 33-37 közötti értékek lehetnek az északi híd, a VGA, a HDD és a ház belső értékei is. Persze bármelyik hőmérő lehet hibás. Ha a BIOSban is túlmelegedést látsz, akkor egyértelműen elégtelen a hűtésed. Tény h olyankor nincs leterhelve a procid, de azért működik. De ha netán a hőmérő is rossz, akkor is megoldást igényel, vagyis alaplapcsere.

Ami a hűtőcsere-procisérülést illeti: a SocketA-s, Barton, Athlon, Sempron stb prociknak a magja nem volt megfelelően védve, így a hűtővel le lehetett pattintani belőle egy-egy szilánkot, ezt hívják lesarkazásnak. A Te procid 939-es foglalat, ott már ''védve van'' a mag, ezért ez a veszély nem áll fenn.
de ha garis a gép, ne bátsd, vidd vissza, rakják össze rendesen!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#31) EQMontoya válasza Omni (#28) üzenetére


EQMontoya
veterán

amd stock hütő alján nem fólia van, hanem átlátszó müanyag védőlap, ami domború, és minden irányban kilóg a hütő alól.. ha vki azt felteszi, nagy eséllyes töri rommá el a hütő felfogató keretét, vagy megroppantja a lapot.

rlazol: a para 939 esetén az, hogy az amd féle paszta igencsak tapad, és volt már olyan, akinek a hütővel együtt feljött a procija is, ami meg ugye be volt fogatva, igy s930 körüli proci lett a véderedmény.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#32) eastsider válasza EQMontoya (#31) üzenetére


eastsider
nagyúr

sztem talán rá se meg úgy, meg elég homály aki azt rárakja :D
lila szixalaggal van ráragasztva meg minden
egyébként sztem a pasztát védi a kiszáradástól, nempedig a karcolásoktól, hisz az a stock amd hűtő mindennek mondható, de felpolírozottnak, és fényesnek nem az tuti :)

az enyém hideg :D @2,4 30C terhelten

[Szerkesztve]

(#33) EQMontoya válasza eastsider (#32) üzenetére


EQMontoya
veterán

igy igaz. de pl itt van előttem egy 3.5ös winchester hütővel, a hütő 0km-es, és nincs rajta szalag, magától ráfeszül a müanyag lap, más kérdés, hogy tényleg kurta sötét aki igy rá rakja... de legalább nagyon erős :D

egyszer véletlenül datanet serverteremben pár óra szarakodás után marha álmosan próbáltam felhelyezni egy ac freezer64 pro-t hasonlóan, de rohadtul nem illeszkedett, igy nem próbáltam feszegetni...

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#34) Omni válasza EQMontoya (#31) üzenetére


Omni
aktív tag

hát mindig tanul az ember :D Ezekszerint leragadtam 2001-ben, akkoriban még sima kék folia vót..

(#35) EQMontoya válasza Omni (#34) üzenetére


EQMontoya
veterán

az az asus chipset hütő :DDD (vmelyik másik topicban)

Same rules apply!

(#36) eastsider válasza EQMontoya (#33) üzenetére


eastsider
nagyúr

mondjuk az is érdekes, h van egy újabb A64 gyári hűtőm annak a tetején a sarkai ferdén mennek befelé, a régebbi meg teljesen egyenes
a régi hangtalan az új süvít :D
csak most FX5200-t hűtök vele ezért nem cserélem ki :D

(#37) kovi


kovi
senior tag

Én ugy szoktam amikor ilyen gépet szerelek, hogy eleve leszedem a gyári pasztát, és glacialtech féle pasztát kenek rá. Fehér színű, nem a titan féle ezüst.
Ez sztem a legjobb.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#38) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

:)) :)) ez a buzi procik topicja? nem gondoltam hogy már cpu-k között is divat a homosexualitás :)) :)) MÁS a prociiim weheheeeee :DD

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#39) moe_s


moe_s
csendes tag

Köszönöm mindenkinek aki segitett és bocs a topik újraélesztéséért!


(#40) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A témát zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Meleg a procim?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.