Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Turul


Turul
tag

Egy rokonom új winchestert szeretne, de sajna nem tudom pontosan milyen lapja van, csak azt hogy egy 533-as Celeron A ketyeg benne. A jelenlegi vinyó kisebb, mint 10GB, s a gépen emlékeim szerint WinME fut. A kérdés az lenne, hogy mekkora winchestert lehet tenni ebbe a gépbe. Eddig 40GB-osakat kerestem, de most ajánlottak egy 60-ast egész jó árban. Az viszont nem túl nagy? Vagy ha a 60-as gondot okoz neki, akkor a 40-es is?

Tudom elég hülye kérdés ez így az alaplap típusa nélkül, de hátha emlékszik valaki, hogy az ilyen procik alatt működő deszkák meddig kezelték gond nélkül a vinyókat.

(#2) lazydog válasza Turul (#1) üzenetére


lazydog
addikt

Szinte meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Amelyik alaplapban megy a 40 GB -os, ott megy legalább 130 GB körüli kapacitásig. Egy 32 GB alatti méretű vinyó egész biztosan megy régebbi lapokban.
Ha BIOS frissítésre van lehetőség, akkor valószínű,hogy beépíthetsz nagyobb vinyókat is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3) brd válasza Turul (#1) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a procitól függ, mégcsak nem is az alaplaptól, hanem a BIOS-tól. Ill. igen, ha a 60GB-os gondot okoz neki, akkor a 40-es is, a(z egyik) határ 30GB-nál van.
Az alaplap pontos típusának ismerete segíthet a válaszadásban, de mégjobb lenne a BIOS pontos verzióját is megtudni, ezt indulásnál kiírja vagy alul, vagy felül, azon a képernyőn, ahol a memóriát is ''leszámolja''.

The only real valuable thing is intuition.

(#4) Turul


Turul
tag

Köszönöm a segítségeteket. Sajnos a BIOS pontos típusát nem tudom megmondani, mert már nem találkozom azzal, akié a winchester lesz. Ellenben sokat segítettek azzal, hogy megmondtátok, hogy 30GB-nál van a határ, így majd veszek egy ekkora vinyót és kész, úgyse nagyon kell nagyobb.

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Turul válasza kraftxld (#5) üzenetére


Turul
tag

Vetettem rá egy pillantást, de úgy látom itt csak a 127GB-os korláttal foglalkoznak, az meg most nem érint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.