Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megy-e normál winchester sata-n? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Szóval nekem csak az volna a bajom, hogy neormál winyóm van, de az istenért nem hajlandó menni Serial ATA-n... Van ennek valami beálítás oka vagy nem is fog menni nekem????


Köszi mindenkinek!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) Mazlee válasza retes (#1) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Te hogyan dugtad rá SATA-ra az IDE-s vincsit?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#3) hungeek válasza retes (#1) üzenetére


hungeek
senior tag

lehet hogy én vagyok hülye de nem egészen értem....
az a normáls winyó az Paralell ATA-s? mert az biza nem fog menni SATA-n...

(#4) Charlie Gordon válasza retes (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Végy egy számmal nagyobb kalapácsot :P

(#5) PaladiN válasza retes (#1) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A helyes válasz a nem felé közelít.
Charlie Gordonnak meg :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#7) retes


retes
aktív tag

Enye ti soha nem találkoztatok még SATA-val???? Tudniillik, hogy kapni hozzá egy átalakítót ami át tudja alakítani az SATA-t normal ID interfacere....
Szóval ha kaptam átalakítót akkor talán merem feltételezni, hogy esetleg működni kell neki SATA-ról vagy nem?????

Köszi mindenkinek!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#8) Egon válasza retes (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Másodlagos vinyó? Bios-szinten látszik? Vagy bootolni akarsz róla?
Kicsit több infót, plz!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) retes


retes
aktív tag

Szóval egyetlen winyóm volna... Szeretnék erről butolni de nem is látja a bios és nem butol róla... Rajta van az átalakító abban meg a +áramfoirrás de semmi sem megy azaz nem látni sehonann se a winyót pedíg normál ata-n megy...

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#10) hungeek válasza retes (#7) üzenetére


hungeek
senior tag

ha megy akkor majd próbáld ki hogy így a sima ATA winyó is hotswap-e :) kíváncsi vagyok!!!!!
(de felelősséget nem vállalok érte :DD)

(#11) Egon válasza retes (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

A bios-ban, a bootolási sorrendnél be kell állítani, hogy a SATA vezérlőről bootoljon elsődlegesen (legalábbis erre tippelek); valahogy így van megadva általában, pl.: A,C,CD-ROM (a sorrend tetszőleges), na ide kell elsődlegesen a SATA-t beállítani (előfordulhat, hogy ha SCSI-t állítasz be úgy jó).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) PeliScan


PeliScan
addikt

off
ha van vkinek egy kis ideje, írja már le, mi a fene az a sata? azon kívül, hogy serial ata. :)

(#13) retes


retes
aktív tag

Épp az a baj, hogy nem megy normál ata winyó satás átalakítóal de akkor mi értelme az átalkítónak??? Elvileg képes normál ATA winyó SATA-án átalakítóval menni vagy nem????? Ez itt a kérdés...
Köszi mindenkinek!!!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#15) hungeek válasza retes (#13) üzenetére


hungeek
senior tag

sztem keress vlm okos szakiratot => irány a google

(#16) retes


retes
aktív tag

Köszi mindenkinek! Akkor marad a google.... :(

A tudás mindenkié!!!

(#17) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Talán átt kell állítani masterre. Vagy Slave-re. Vagy egyedülire :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#18) killer válasza retes (#13) üzenetére


killer
tag

Persze hogy megy. Pontosan úgy, ahogy írtad. Sata kábel az alaplapra
dugva, átalakító a végére, arra tápot, majd a vinyót rádugni, plusz a
vinyónak is tápot adni és mennie kell.
Viszont ha jól emlékszem minimum ATA100-as hdd kell hozzá.
Csak SATA van a lapodon, vagy van normál csati is?
Írj kicsit többet, milyen lap, milyen hdd, ilyenek.

mnx

(#19) Vanos


Vanos
aktív tag

SATA...

Van egy új 80G-s Maxtor vinyóm (7200 ford) ATA133-as.
Ha már van az alaplapon SATA csatlakozó (Abit NF7-S), úgy gondoltam átrakom oda. (A régi egy 10G-s Quantum. Ezzel volt/van egy IDE kábelen).
Az átalakítót bedugtam a vinyóba, a szürke SATA kábelt átalakítóba, másik végét alaplapra. Az alaplaphoz kapott 3 csatis tápkábelt felhasználva az átalakítóba a kismeghajtóhoz használatos tápkábelt bekötöttem + a vinyó megkapja a szokásos helyen.
Indítom, de semmi. A gép nem látja a merevlemezt. (SATA1 és SATA2-n is próbáltam).
A SATA drivert a procedúra előtt telepítettem.
A doksi ATA 100-as vagy nagyobb vinyót írja, mint minimumot.
A biosba beállítottam, hogy Serial ATA legyen az első bebootolásnál, Serial ATA a default Enabled állapotban, de semmi.
A manual felhívja a figyelmet a beállítások Serial Ata Raid Setting Guide-ra, de a Raid Configuration Utility Menu-t el se tudom indítani (hiába nyomom az F4-et ill. CTRL+S-t). De talán ez nem is kell a cél eléréséhez...
Van ötletetek?
Valakinek megy már Serial ATA-n merevlemez? Mit kellett beállítani?

Thx

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#20) retes


retes
aktív tag

Szóval egy 60Gb os winyóm van elvileg mennie kellene SATA-n mert 133/7200 de eddig se kép se hang. Az alaplapom egy AT7-MAX2es KT400as csipszett...

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#21) Egon válasza retes (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Kipróbáltad, amit írtam a #9. hozzászólásban?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) L3zl13 válasza Egon (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A #9 nem is a tiéd! :))

Aki hülye, haljon meg!

(#23) retes


retes
aktív tag

Köszi, de az a baj, hogy jumperoltam össze vissz kötöttem minden hova álítottam a BIOST össze vissz a de semmi sem történt... Lehet, hogy vmi nem jól müködik???

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#24) Tibisz


Tibisz
aktív tag

na akkor rövidre záom a témát: Maxtro vinyók S-ATA P-ATA átalakítóval nem mennek! Ha S-ATA-ra pakolsz egy vinyót, akkor annak masternak kell lennie különben nem fog menni. Ha maradt még kérdés írj. :)

(#25) Vanos válasza Tibisz (#24) üzenetére


Vanos
aktív tag

Szóval Master Maxtor SATA-n nem megy. Mert nálam nem megy... :F

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#26) Vitus


Vitus
őstag

Igen megy! Nekem az abit alaplapomhoz adtak átalakítót aminek külön táp kell a biosba benyomod, hogy boot a sata-ról legyen és kész. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#27) Tibisz válasza Vanos (#25) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Így van a Maxtorok, még nem támogatják az átalakítót.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megy-e normál winchester sata-n? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.