Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) winss


winss
tag

Ez olyan EU-s gyorsaság. :D

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

Szóval akkor jövőre az iphone 15 még lightning lesz, 2024 szeptemberében a 16 is, szóval 2025 szeptemberéig, az iphone 17-ig van ideje az apple-nek, hogy legyen egy portless telefonja :D

(#3) joey04 válasza waccamár (#2) üzenetére


joey04
titán

Azt csiripelik nem húzzák a dolgot, a kövi már usb c lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) waccamár válasza joey04 (#3) üzenetére


waccamár
senior tag

Kíváncsi leszek, mi lesz a taktikájuk, de szerintem skippelik az USB-C-t és egyből portless-re váltanak.
A Lightning csatlakozókból nekik bevételük van, nem fogják elengedni, amíg nem muszáj, üzletileg teljesen hibás döntés lenne és az Apple pedig híres arról, hogy minden bevételt kisajtol.
A Magsafe-et is elég jól kitalálták, arra még rágyúrhatnak egy hatékonyabb és gyorsabb wireless töltéssel.

Az a pletyka, hogy a kövi USB-C lesz szimplán egy interjúból indult a senior VP-vel, de ott nem azt mondta, hogy USB-C lesz - csak sok hírportál nem jól értelmezte a mondandót, szándékosan vagy véletlen.

Azt mondta, hogy "we will comply".
És mivel nem kötelező az usb-c, csak akkor, ha vezetékes töltést is használ a készülék, így akkor is megfelelnek a jogszabálynak, ha portless lesz a telefon.

(#5) joey04 válasza waccamár (#4) üzenetére


joey04
titán

hát nekem az usb c vs lightning teljesen mindegy, de ha csak wireless lesz az nem fog tetszeni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) adamssss válasza waccamár (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Biztosan nem. Mivel a datum utan mar nem lehet eladni ilyen keszuleket. 24 decembereben meg siman lehet hogy lenne keszlet i15-bol es azt nem adhatnak el.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) waccamár válasza adamssss (#6) üzenetére


waccamár
senior tag

Tényleg? Az érdekes. Az irányelvet nem nyálaztam át.

(#8) waccamár válasza joey04 (#5) üzenetére


waccamár
senior tag

Szerintem ezzel sokan így vannak - de ha legalább olyan gyors lesz a wireless mint most a wired, akkor is ez lenne a véleményed?

(#9) Gerybut válasza winss (#1) üzenetére


Gerybut
tag

Ja...mint az óraátállításos baromság, azt is képtelenek levezényelni.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#10) joey04 válasza waccamár (#8) üzenetére


joey04
titán

igen, mert jobban gyilkolja a telepet és kényelmetlen közben használni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) GoldhandRent válasza waccamár (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem igen, mert pacsálja az elektronokat :K

26 wattot fizessek azért, hogy 20 wattal tölthessem a telóm ?
240 millió eladott iphone volt 2021-ben.
Wireless töltés esetén 1.4 MW teljesítményt fűtenénk el a semmire minden második vagy harmadik nap.

-

(#12) Luck Dragon válasza GoldhandRent (#11) üzenetére

Micsoda érvelés, :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) GoldhandRent válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ugye ?
de azért a műanyag szívószálat ne dobjuk el, meg stop crypto

-

(#14) sfefe válasza GoldhandRent (#13) üzenetére


sfefe
őstag

Ja meg töltőt se adjunk stb...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15) 7Heads Drago válasza waccamár (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ugyan már.... hány éve ígérik már. Majd talán 5 év múlva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) sajo13


sajo13
senior tag

Szerintem nem lesz elhagyva a csatlakozó (Lightning vagy USB-C), mert az nemcsak töltésre jó, hanem szervíz dolgokra is.

(#17) Kevin8997


Kevin8997
tag

Az usb-c mellett az is lehet, hogy a gyorstöltés lesz apple töltős, aztan vmibol csak visszajon a lightning csatik ara.

(#18) nozs23 válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


nozs23
addikt

Mirol beszelsz? Senki nem igert semmit.

(#19) David75 válasza waccamár (#8) üzenetére


David75
őstag

Hát azt nem lesz nehéz elérni mert most is 15w a magsafe a lightening meg 20w. Miközben máshol már 50w is simán van wireless pl oneplus 10pro. Számomra egyetlen gyengepontja az iphone-nak.

Viszont engem pont hogy használat közben sem zavar a magsafe, mással nem is töltöm, számomra nagyon hasznos.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#20) DS39 válasza waccamár (#4) üzenetére


DS39
nagyúr

Én is így gondoltam korábban, de még az is lehet, hogy lesz vezetékes, és a hozzáadott kábelen fognak spórolni.
Tehát ha USB-C lesz a port, akkor csak telefon lesz a dobozban, semmi kiegészítő.

(#21) rep3at


rep3at
őstag

Engem is zavar a telómon a gyenge töltési teljesítmény, hiszen ha akarom vissza tudom állítani alacsonyra de magasabbra értelemszerűen nem, volt olyan szituáció amikor örültem volna egy fél órás teljes töltésnek még a nagyobb degradálódás árán is. De azért legtöbbször 10 W elég ha van időd, én addig a másik telómat vagy a tabletet használom. Van vezetéknélküli töltőm is de szinte alig használom pedig nem volt olcsó.

Forward thinking. كرر

(#22) waccamár válasza rep3at (#21) üzenetére


waccamár
senior tag

Tudom, hogy teljesen más mindenki, más szokásokkal, stb. de én a legtöbbször elég értetlenül állok a töltési-mizériák előtt... Kvázi filléres dolog egy kábel és egy töltőfej.

Én itthon tudom tölteni vezetékkel, vezeték nélkül, ez alap.
A munkahelyen szintén tudom tölteni vezetékkel és vezeték nélkül is.
Az autóban is van egy kábel egy töltővel.
Ezen kívül van 2 powerbankem és egy külön töltő, amiket felkaphatok, ha valahova hosszabban megyek.

Elfogadom, hogy van olyan edge-case, amikor éppen kellene a 100W töltés, hogy 10 perc alatt legyen valami a telefonban, de szerintem ez reálisan nem egy olyan dolog, amire ne lenne alternatíva - önmagában a gyorstöltés, mint selling point nekem fura. Jó, ha van, de én sosem éreztem azt, hogy "nahhh most életmentő lenne ha 10 perc alatt legalább 70% lenne a telefonban".

(#23) rep3at válasza waccamár (#22) üzenetére


rep3at
őstag

Nagyrészt igazad van, valóban filléres dolog de én pl. nem kimondottan szeretek töltőt, sem powerbankot vinni kirándulásra mondjuk. Abban viszont talán egyetérthetünk hogy a nagyobb töltési teljesítmény nem hátrány. Nekem sem ez elsősorban a selling point, egy jó kamera sokkal többet ér, nem is erre akartam kihegyezni a dolgot.

Forward thinking. كرر

(#24) David75 válasza waccamár (#22) üzenetére


David75
őstag

Nekem ez úgy nézett ki, a Mate 20pro-val négy éve, hogy mindig ott hagytam a telefont este, ahol kiesett a kezemből, reggel meg feltöltött ameddig zuhanyoztam. Iphone-al meg esti szeánsz, hogy el ne felejtsem felrakni töltőre. Szóval én napi szinten gyorstöltöttem, ezerszer kényelmesebb volt.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#25) LurkerSheik válasza David75 (#24) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Mivel a telefon az ebresztom (ahogy eleg sokaknak) es neha szundiztatok is vagy 3x, biztos nem hagyom szet a hazban valahol a telefont estere.
🤫
Topichoz: szerintem se lesz semmi revolutionary a csati teren.
megkapja az usbc-t ahogy a tobbi apple termek is azt csokolom.
i15-nel amugyis a nagyobb dizajn valtas ideje lesz.
Megvolt a 2-2 szeria csiszolgatott dizajnal.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#26) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Hát nagyon örülök, hogy ennyi idő alatt sikerült az EU-nak ezt összehozni, csak kiszenvedték magukból...
Már csak arra kellene kötelezniük a gyártókat, hogy ne árulhassanak töltő nélkül mobilokat és elégedett lennék :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#27) nevemfel válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az Apple nem ígért semmi ilyesmit. Az ügyeletes micsingkuók pörögnek ezen már vagy 3 éve, hogy a következő iPhoneon már biztos nem lesz csatlakozó, csak mert csak.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#28) nevemfel válasza Usgyi (#26) üzenetére


nevemfel
senior tag

Már csak arra kellene kötelezniük a gyártókat, hogy ne árulhassanak töltő nélkül mobilokat és elégedett lennék.

Ilyet biztos nem fognak lépni, mivel a politika épp meg akarja menteni a Földet, és szerintük ez az egyik módja, hogy a telefon mellé nem kapsz töltőt.

Még azt is el tudom képzelni, hogy hamarosan kábelt sem adnak a telefon mellé, azzal a felkiáltással, hogy így még zöldebb lesz a minden.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#29) DS39 válasza nevemfel (#28) üzenetére


DS39
nagyúr

Telefont sem kell adni, úgy a legzöldebb. :DDD

(#30) csizo13


csizo13
tag

Én meg pont most rendeltem Aliexpressről 5in1 töltőkábelt, kidobott pénz... :N

(#31) David75 válasza LurkerSheik (#25) üzenetére


David75
őstag

Persze ez már egyéni szokások kérdése, az enyém egy szerencsés helyzet, hogy nem kell ébresztő mert hétkor fel kelek magamtól is. De amúgy ma már elég elterjedt az otthonról dolgozás, szóval 8:30-kor csak fel tud kelni magától, hogy félóra kávézás után beüljön pizsiben a gép elé.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#32) joey04 válasza David75 (#31) üzenetére


joey04
titán

lol

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Zsu91


Zsu91
csendes tag

jobb lenne egy usb-c iphone mint a lightning....

(#34) waccamár válasza Usgyi (#26) üzenetére


waccamár
senior tag

Engem abszolút nem zavar, hogy nem adnak, nincs rá szükségem, teljesen felesleges - mivel már van több is. Ha neked esetleg még nincs, akkor vegyél egyet és lesz - onnantól nem fog zavarni, hogy nem adnak a telefonhoz.

Megértem, hogy egyszer zavarhat ez valakit, ha éppen nincs töltője és rá kell szánnia +5.000 Ft-ot, hogy vegyen - de onnantól lesz egy töltőfejed, tehát a következő telefonodnál már nem fog zavarni.

Komolyan nem értem miért olyan nagy probléma ez.

Felőlem a kábeleket is elhagyhatják, köszi, abból is van egy csomó, nincs szükségem arra, hogy még egyet adjanak.

(#35) GoldhandRent válasza nevemfel (#28) üzenetére


GoldhandRent
őstag

"Már csak arra kellene kötelezniük a gyártókat, hogy ne árulhassanak töltő nélkül mobilokat és elégedett lennék."

Unpopular Opinion: ;]
én "is" inkább arra kötelezném a gyártókat, hogy ne dobjanak ki n+1 ugyan olyan telefont hetente vagy havonta. legyen 3 kategória minden gyártónak egy évre, vagy fél évre, azt csááá'.
low budget, mid range, ultra hyper pro
és/vagy büntetni, ha igazolhatóan szándékosan romlik el, lassul le a telefon 1-2 éven belül.

-

(#36) adamklark válasza waccamár (#34) üzenetére


adamklark
senior tag

Simán lehetne opcionális rendelésnél, ne helyettem akarja eldönteni egy gyártó hogy mi a jó nekem

(#37) rep3at válasza adamklark (#36) üzenetére


rep3at
őstag

Erre mondhatnánk hogy az emberek gyarlók és persze kérnek még egyet ha már ingyen van. De mondhatnánk azt is hogy a gyártók kapzsik. Nézőpont kérdése.

Na de kinek jobb az érdékérvényesítő képessége? Ugye.

Forward thinking. كرر

(#38) k-adi válasza adamklark (#36) üzenetére


k-adi
nagyúr

Dehát most is van opció: nincs és ha kell veszel pluszba :D ugyanaz lenne mintha alapból a rendelésnél bepipálod, hogy "kell", csak így dupla csomagolás van és dupla zöld-szennyezés.. win win, nem?

(#39) sajo13


sajo13
senior tag

Igen, mindenkinek van otthon már töltője a régi mobilja okán, 5W vagy 10 Wattos, az új telók azonban már 25-50-100 Wattal tölthetők. Ergo, hiába van töltőd, mégis venned kell újat, hacsak nem akarod 3-4 órán keresztül tölteni a mobilt. Ennyit a környezetvédelemről. Nem a töltők hiánya fogja megmenteni vagy romba dönteni a Földet.

[ Szerkesztve ]

(#40) k-adi válasza sajo13 (#39) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem az új pixel 7-et a régi huawei P9-hez kapott "gyorstöltővel" töltöm, 2 óra alatt 0-100% megvan simán

(#41) DS39 válasza sajo13 (#39) üzenetére


DS39
nagyúr

Ugyanez a baromság megy a szívószállal meg a nejlon zacskóval.
De közben a légiforgalom dübörög. Oh je..

(#42) k-adi válasza DS39 (#41) üzenetére


k-adi
nagyúr

Teljesen jogosan.. szövetszatyor totál frankó, szívószál meg sokszor minek csak "fun" partykellék... míg a légiforgalom elég fontos szerepet tölt be, akár legyen az turizmus, hány ember megélhetése függ tőle... persze mindegyik szennyező, de mérlegelni kell globális szinten és a légiforgalom egy csöppet fontosabb mint a szívószál

(#43) DS39 válasza k-adi (#42) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát lehet, hogy totál feleslegesek, de hogy nem azoktól megy tönkre a bolygó ökoszisztémája, az tuti.
A légiforgalom meg a nyilvánvaló légszennyezés mellett napok alatt világjárványt csinált egy kínai halpiacos vírusból.

[ Szerkesztve ]

(#44) adamklark válasza rep3at (#37) üzenetére


adamklark
senior tag

Nekem, egyszerűen nem veszem meg :D

(#45) rep3at válasza adamklark (#44) üzenetére


rep3at
őstag

Én tartozékok nélkül vettem meg nyár közepén a Note 20 Ultrámat 200ért, újonnan. Oké, ennyiért még le is nyelem..

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#46) joey04 válasza adamssss (#6) üzenetére


joey04
titán

Máshol ezt írják: Egyébként a 2024. december 28-ai életbe lépés nem azt jelenti, hogy ekkortól kezdve fel kell hagyni azoknak az eszközöknek az árusításával az EU-ban, amelyeken nincs USB-C port. A jogszabály csak az ez után megjelent készülékekre vonatkozik, vagyis a korábbi modellek továbbra is forgalomban lehetnek akár másfajta töltővel is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) 7Heads Drago válasza waccamár (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Talán mert úgy vettek ki valamit a dobozból hogy közben egy vassal se lett olcsóbb? Ugyanez igaz a jack-re is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) Usgyi válasza waccamár (#34) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Van itthon nekem is korábbról megmaradt töltőm, de egyrészt több féle gyorstöltési szabvány van és nembiztos, hogy a töltő mindet támogatja, továbbá az újabb telefonok egyre gyorsabban tölthetők, amit egy régi adapterrel nem tudsz kihasználni.
De nem is az a lényeg, hogy van-e otthon vagy nincs. Én kötelezném a gyártókat arra, hogy mindent csomagoljanak a készülék mellé, ami a használatához szükséges, és adapter nélkül ugyebár nem tudom feltölteni.

Mellékesen gusztustalannak tartom, hogy a gyártók képesek ezt környezetvédelmi okokkal magyarázni...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#49) adamklark válasza Usgyi (#48) üzenetére


adamklark
senior tag

És egyesek beveszik és tapsolnak hozzá amikor ugyanúgy legyártják csak külön műanyagba csomagolják. Évszázad vicce

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.