Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sundesz


Sundesz
őstag

Én szkeptikus voltan az Arc szériával kapcsolatban, de azt kell mondjam első lövésre egész jó terméket csinált az Intel. Főleg ha megnézzük a ray tracing teljesítményt AMD-hez képest.

Hörcsög Powa'

(#52) MasterDeeJay válasza Sundesz (#51) üzenetére

Talán AMD-nél a meglévő architektúrába nehezebb belerakni a ray tracinget mint teljesen újként összerakni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53) Robitrix


Robitrix
senior tag

Vágjátok bátran még inkább, nem feltétlenül adnék 250 dollárt se egy valamivel egy GTX 1060 teljesítménye alatt teljesítő kártyáért.... a 750 teljesítménye pontokban (passmark) 8845 pont. Egy ezer éves GTX 1060 meg 10069 pont. Alig gyorsabb, mint egy RX 570-es kártya volt évekkel ezelött. Ráadásul ezt 225 wattos max TDP mellett. miközben a gtx 1060 és a RX 570 az 120 wattos. Ráadásul ezt úgy, hogy gyorsabb a memóriája, mint a régi kártyákban és PCI 4-es a foglalata nem pedig PCI 3.0, mint a régieknek. Ami azért jócskán mutatja, hogy annak a GPU-nak komoly teljesítmény gondjai vannak azért így 2023-ban már.

[ Szerkesztve ]

(#54) Aprósólyom válasza Robitrix (#53) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pontverseny? És in-game? Én avg és 1%low frameratet szoktam nézni. Többiek?
Frameretben biztos, hogy köze nincs a GTX 1060-nak egy A750-hoz viszonyítva, hiszen az A750 nagyjából egy RX 6600 szintet hoz 1080p-ben. (https://youtu.be/XTomqXuYK4s?t=800)

Ára viszont tényleg nem igazán jó. Sokkal jobb vétel egy RX 6600.

Jevons paradox

(#55) Robitrix válasza MongolZ (#10) üzenetére


Robitrix
senior tag

nagyjából az rtx 3070 alatt teljesít valamivel összességében. igaz néha azért van amikor lemarad egy rtx 3060 TI mögött. Erősen függ a játékoktól és, hogy adott játékhoz mnnyire sikerült optimalizálni a drivert. (hullámzó) Összességében azt mondanám, hogy 770 a 3060 TI és a RTX 3070 közt van.

(#56) Robitrix válasza Aprósólyom (#54) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért pasmarkos pontok mutatnak sokat a valós teljesítményekből egy jó összehasonlitás alap a kártyák közt. Föleg hogy sok ezer videókártya mérése van fent az oldalon. Aztán hogy egy konkrét játékban melyik pontosan mit hoz az változó. nagyon függ attól, hogy melyik játék van rendesen optimalizálva a driverben. Az intel ezzel évekkel el van maradva az AMD és az NVIDIÁ-hoz képest, akik már évtizede reszelgetik a driverüket minden féle játékhoz. Az új játékokhoz még talán hozzá optimalizálják a drivert, de a sok ezer régebbi pár éves játékokhoz már koránt sem biztos. Simán megesik, hogy elővesz az ember egy 3-4 éves játékot és szarul teljesít az intel kártya, mert egyszerüen arra a játékra nincsen optimalizálva a intel driver. Amit akkoriban az AMD és az NVIDIA elvégzett.

(#57) Aprósólyom válasza Robitrix (#56) üzenetére


Aprósólyom
addikt

De ez egy olyan elmélet, ami iszonyatosan messze van a gyakorlati valóságtól. Szánjál rá pár hasznos percet, hogy megnézel pár bencharmkot, ahelyett, hogy a passmark pontokra vesztegetnél el felesleges másodperceket.

Nem poénból linkelte videót. Tök mindegy, hogy a passmarkban hány pontot látsz, az egy szintetikus teszt program.
A real-world benchmark a lényeg. Márpedig ott átlagban az Intel A750 hoz egy RX 6600 átlagot.
A GTX 1060 nagyon el van maradva egy RX 6600-hoz képest. Az RX 6600 még a GTX 1080-at is elgyepálja, úgyhogy felejtsd el a furcsa teóriáidat.

Az Intelnek az említett régi címek a problémája. Ahhoz képest, hogy emulálja vagy mit csinál a DX9-cel, ahhoz képest most néhol elég szépet gyorsítottak rajta. Akinek viszont nem kellene, azoknak talán jó ajánlat lehet az árcsökkenés után. Bár RX 6600-t 110K körül már lehet kapni, úgyhogy nem tudom.... Kísérletező kedvűnek kell lennie, aki megvesz majd mondjuk 90-100K-ért. :B Én pl csak 80K környékén gondolkodnék el rajta versus egy 110K-s RX 6600-hoz képest.

Jevons paradox

(#58) MasterDeeJay válasza Aprósólyom (#57) üzenetére

Far Cry 2 és Crysis1 mindkettő mára már őskövület. Nem hiszem hogy csinált rá intel profilt. Az biztos hogy emulálva futnak.

Mindkettő játszható max grafon. Tény hogy nem többszáz fps-el de nem hiszem hogy számítana.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59) Aprósólyom válasza MasterDeeJay (#58) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ott a beállításoknál DX10-t írnak. Az is emulált, nem csak DX9 és lefelé? Hogy van akkor ez?

"Mindkettő játszható max grafon. Tény hogy nem többszáz fps-el de nem hiszem hogy számítana." :K Ezt én is így gondolom.

Én GTA-t kb. medium beállításokon és 75fps limittel játszottam végig, pedig GTX 1060 tudna többet és a 144Hz-es akkori monitorom is, de semmi értelmét nem láttam.
Nem értem azokat a "fenegyerekeket" akik a kompetetive játékokhoz hasonlóan az egekbe engedik ki a közönséges, jóval lassabb játékmenetű játékokat.
Ráadásul a jelentősen korlátozott fps tipikusan nagyon sima, egyenletes frametime-okat produkál. Egy jó monitorral a 75fps is sokkal reszponzívabb és smoothabb, mint amit egy tipikus játék megkövetel.
A kompetetive címek meg más kérdéskör.

Jevons paradox

(#60) proci985 válasza MasterDeeJay (#58) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, emiatt kerdeztem ezeket.

DX9 alatt mindketto skalazodott es magas felbontason nem volt oket trivialis 60 fps fole vinni talan ugy 2014ig. ha az emulacion meg bukjuk a teljesitmeny 90%at, akkor az mar boven nem lenne eleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) MasterDeeJay válasza Aprósólyom (#59) üzenetére

Crysis 1 az totál dx9-es játék, de tartalmaz dx10 kódot.
Emulálás nem jó szó rá, azaz ne arra gondolj hogy dx9 kód csak úgy prociból fog menni hanem átfordítja menet közbe a kártyának dx12 módban maga a driver. (Erre meg a mai sokmagos prociknak van tartalékuk mert dx9 játékokra nem jellemző hogy sok magot kihasználnának)
Ha valamiért nem tenné optimálisan akkor dxvk fordítóval vulkanként is futtatható.
Írj egy játékot és kipróbálom, de olyat amit szerinted biztos nem optimalizált az intel.
A kártya igazán dx12/vulkanra készült, az alatt fordít mindent. Nem csak a dx9 hanem 10, 11 is gond volt induláskor de ez már sok hónapos történet.

proci985
Írj pár címet és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#62) Robitrix válasza Aprósólyom (#57) üzenetére


Robitrix
senior tag

öööööö... nem kizárt, hogy összekevertem a 750-et az intel 380 kártyákkal.... :) Ami végül is túl sokkal nem marad el a 770 mögött. Nagyjából az RTX 3060-nal van pariban. Na akkor már jobb a helyzet. RTX 3060 teljesítménnyel már jól ellehet játszani FHD és QHD esetében.

(#63) MasterDeeJay válasza Robitrix (#62) üzenetére

Közéjük kerül az A580-as, az az RTX 3050 ellenfele lesz.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/arc-a580.c3928
CORES 3072, 8 GB DDR6 256 bit
Az A380-as valóban gyenge de cserébe meg olcsó (viszonylag).

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#64) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#63) üzenetére

Pontosabban:

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#65) Aprósólyom válasza Robitrix (#62) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor így már érthető. :B Legjobbakkal is előfordul.

#61 MasterDeeJay: Még jó hogy rákérdeztem. Hát ezek szerint nem foglalkoztam eleget az arhiteketúrával. Sokszor áttekerem ezeket a bevezetőket és csak az fps-t nézem meg az energiahatékonyságot: idle/dekstop, light load, video playback, gaming teljesítmény/fogyasztás.

Most nézem elmúlt napokban már 105K-ra süllyedt egy RX 6600. Jó olcsóra le kellene nyomnia az Intelnek az A750 árát, hogy alternatíva legyen. szvsz.

MasterDeeJay: Milyen preferenciák szerint vettél Intel A770-t?

Jevons paradox

(#66) Komplikato válasza MasterDeeJay (#63) üzenetére


Komplikato
veterán

"Az A380-as valóban gyenge de cserébe meg olcsó (viszonylag)."

NEM játékügyileg ... az mennyire igaz, hogy a még jövő zenéje AV1-ben a minősége sokkal jobb, mint az AMD/NVidia megoldásának? Mert jól hangzik, de szoftveresen is okés vagy még kiforrás alatt van, mint a gamer driverek is?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#67) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Két napja tesztelem párom laptopján eGPU setuppal a kártyát (Razer Core X + Arc A750). Picivel a most bejelentett MSRP áron felül sikerült hozzájutni. Alapvetően használt piac vs új kártya jött szóba. Használt részen 5700 XT és RTX 2070, míg új kártya téren RX 6600 és Arc A750 volt a legjobb választás. Használt kártyákkal egyetlen gondom van, nem tudom, hogy az adott illető miként és hogy használta az adott terméket nameg amik szóba jöhettek volna az eladó nem igen akart "működési garanciát" adni. RX 6600-ból meg csak a legfapadosabbak vannak egy árban az Arc A750-nel. Persze bennem volt egy nagy adag kíváncsiság is, de eddig nem bántam meg. A driverek hamar feltelepültek és már külön thunderbolt driver sem kellett, plug & play módban működött az eGPU-val. Talán annyi furcsaság volt, hogy minden játékban az "alapértelmezett" intel iGPU volt használva, de a dropdown listában ott volt az A750 is. Nem melegszik, nagyon halk és őszintén mondom, hogy 10x minőségibb érzés kézbevenni mint akármelyik hasonló kaliberű (vagy drágább) GPU-t. Értelemszerűen RTX 3070 mellett nem rúg labdába de nem is egy ligában játszanak. FullHD felbontásra (amire a laptopon is kell) ez bőven elég, modern játékokban TB3 mellett is hozza a 80-120 FPS-t max preset mellett :DD. AMD párti vagyok, legalábbis desktop PC téren, de drukkolok az Intelnek, hogy tudjanak maradandót alkotni GPU téren és végre ténylegesen háromszereplős legyen a piac.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#68) Aprósólyom válasza Hadeska22 (#67) üzenetére


Aprósólyom
addikt

OFF: A garancia adással az a baj, hogy miután az eladó kiadja a kezéből, onnantól a vásárló rendelkezik a termék felett, így ha nem volt átverési szándék az eladó részéről, akkor vice-versa.... lehet átverési szándék vevő részről vagy szimpla bénázás, figyelmetlenség, felelőtlenség. Ez azért ez nem annyira egyszerű kérdés.
Na én már estem ilyen helyzetbe. És benyeltem az eladási 15k árat, csak a jó hírnév miatt, miközben tuti patika és műszaki állapotban vitték el a terméket, de otthon kibontáskor megsérthették figyelmetlenségből.
Azóta én akár keresztkérdéssel is igyekszek megbizonyosodni afelől, hogy a vásárló tudja mit vesz és mit/hogyan fog csinál. A kommunikációs képességüket pedig szűrőnek használom milyen kultúrával és precizitiással, igényességgel rendelkezik.
Nem vagyok köteles eladni bárkinek, hiszen alapvetően ezek egyedi adás-vételek két magánszemély között. Ha "trógernek" adok el, azzal önkénytelenül is a saját fejemre hozhatok szerencsétlenséget. Van már tucatnyi sztorim, hiszen életemben kevesebb új elektronikai cuccot vettem mint használtat.

Jevons paradox

(#69) Sinesol válasza MasterDeeJay (#49) üzenetére


Sinesol
veterán

A CSGO-n egy ideje már van Vulkan API, kb az első Vulkan-t támogató motorok közt volt a Source motor.

[ Szerkesztve ]

(#70) Hadeska22 válasza Aprósólyom (#68) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Persze, sajnos ez eléggé árnyalt. Személy szerint én felajánlottam (ha itteni (30km-es körzetben)), hogy elutazok az eladóhoz az eGPU enclosure-rel és a laptopommal de ebbe egy embert leszámítva senki nem ment bele. Az az egy ember pedig közel új RTX 3060 áron adott egy használt RTX 2080-t. Értelemszerűen emiatt ez az opció kiesett. Amúgy van "buyer protection" nálunk, csak azt is tudom, hogy ezek hónapokig is elhúzódhatnak. Pont nemrég az ismerősöm kért meg, hogy nézzek rá egy használt 2070-re amit vásárolt. Jó pénzért vette, viszont nem tudom mit csinált vele az előző tulajdonosa, mert belül eléggé koszos volt (konkrétan föld volt a GPU körül), a paszta kb. nem is létezett, stb. Kapott új 3rd party fan-t (másik OEM-ét, ami beleillik a paraméterekbe), thermal paste-t és pad-ot na meg egy jókora tisztítást, de őszintén mondom, hogy eléggé elvette ez is a kedvem a használt cuccokkal való bohóckodástól. Én tudom, hogy amit eladok elektronikai termék az rendesen karban van tartva, stb. Viszont sokan nem törekednek erre.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#71) MasterDeeJay válasza Sinesol (#69) üzenetére

Gondolom nem alapértelmezett beállítás. Hozzáteszem én legutoljára csak 1.6-al játszottam, nem ismerem az újat.

Illetve kipróbáltam a COD1/uo-t is bár az opengl alapból dx12-vel fordítva fut [link] és ilyen 800-1000fps körül futott. Ezt megfejeltem reshade ray tracing, enb stb modokkal az levette rendesen de bőven játszható maradt. Lenyeg hogy quake3 alapú játékok is jól futnak akár szétmoddolva is. Jobbban mint korább nvidia (titan x) kártyámon ami meglepő mert tapasztalataim szerint az opengl legjobban nvidiának fekszik.
Havernál r9 380-ason sokkal szarabbul futott mint egy Gtx950-esen.

Komplikato
AV1-et nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#72) Aprósólyom válasza Hadeska22 (#70) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A Fogyasztóvédelem és a békéltető testületre gondolsz "buyer protection"-re? Mert ha igen, akkor nem tudom milyen dolgod volt már velük, de azok nagyon nem mentenek meg semmitől...
A fogyasztóvédelem jóformán csak egyértelmű dolgokban jár el és nem "téged ment ki", hanem megbünteti a céget, ha talál is hiányosságokat a cég vizsgálata során.
A békéltető testület pedig csak egy kvázi közvetítő, aki végignyálazza az egész cég-fogyasztó üzletmenetet és problémás kört és végül javaslatot tesz a megoldásra a cég és a fogyasztó felé. De az csak javaslat. Nem kell elfogadnia a cégnek és akkor fizethetsz ügyvédet, szakértőt..... Kisebb értékű dolgoknál pedig tudod mit ér?
Két természetes személy között pedig még nehezebb az egész. Két személy közötti adás-vétel az nem "fogyasztói szabályozás hatásköre, hanem egyedi biznisz. Polgári-törvénykönyv. És mehet a pereskedés. Egy 150 ezres halott VGA miatt meg ki akar elcseszni hónapokat meg egy valag pénzt, ügyvédre, szakemberre, miközben senki sem fogja bizonyítani, hogy nála vagy nálad romlott el....

Úgyhogy cég-természetes személy relációban is iszonyat fontos, hogy megbizonyosodjunk a cég ügyfélközpontúságáról. Sokkal többet ér drágábban vásárolni egy megbízható, ügyfélközpontú cégtől, mint a "legolcsóbbra utazni".
2 Természetes személy között pedig szintén. Ezért járok el úgy, ahogy az előző hsz.-ben írtam. Igyekszem szűrni-szűrni-szűrni. Tapasztalatom alapján a sok értékelés se minden. Találsz olyan kereskedőt sok értékeléssel, akinek van negatívja. Hidd el, hogy az tuti nem egy háklis vásárló, hanem az eladó hajlik arra a szemléletre, hogy a vásárlója csak egy nyitott pénztárca, aki addig jó míg fizet, de mikor probléma van, akkor terel és a vásárló a hülye. Volt már dolgom ilyen hardverapróssal. Konkrétan hülyének nézett, miközben ő még a vásárolt PC-re se tudott drivert telepíteni, mert egy szaros spyware driver letöltő alkalmazással fertőzte le a vásárolt PC windowsát.
Egy másik high-level gyakorlatom, hogy akik tele vannak 2-3 szavas pozitív értékeléssel és alig van rendes szöveges, azoknak a pozitív attitűdjét is idézőjelbe teszem. Akik tényleg igényesek, kommunikatívak, ügyfélközpontúak, azoknál a vásárlók sem elégednek meg annyi értékelést írni, hogy "minden rendben", hiszen az átlaghoz képesti többlet pozitív élmény egyszerűen készteti őket a kiemelkedő értékelésre.

Jevons paradox

(#73) Hadeska22 válasza Aprósólyom (#72) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Oh, igen elnézést. Nem otthon élek, nálunk több kereskedelmi platformnak van úgynevezett buyer protection szolgáltatása és nagyon sok esetben jól döntenek, csak nem gyorsan. Anno vettem egy "új" Amazon Fire Cube-t, és mint kiderült egy olyan refurbished darab volt amit aktiváltak azaz konkrétan csak nehezéket kaptam. Miután amazonnal lesakkoztuk ezt, az oldalon nyitottam új ticketet amiben leírtam mi történt és az összes összeszedett evidence -t. kb. 3 hét után visszakaptam a pénzem és bannolták az eladót. De ugye ez olyan esetben nehezen működik, ha mondjuk nem trace-elhető az eszköz múltja pl. GPU.

Hogy ON is legyek, közben kipróbáltam az A750-t olyan laptoppal amiben intel iGPU van Nvidia DGPU mellett, és így is működik :). Mondjuk minden esetben az Nvidia dedikált GPU volt az alapértelmezett. Gondolom eléggé unintended use az hogy két külön GPU drivere legyen egyszerre feltelepítve egy eszközre

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#74) MasterDeeJay válasza Hadeska22 (#73) üzenetére

Akár mennyi driver fent lehet. Nvidia, Amd, Intel és régi Ati is egyszerre. Amd esetén akár többféle is. Nvidia esetén csak egyféle.
Win11 esetén alapból támogatott több videókártya. Nálam sokáig volt Amd és nvidia egy gépben. Gépházban kiválasztható proginként melyik mivel fusson.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#75) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Az a baj, hogy még így is 115 ezer környéke, pedig egy belépő szintű Vga, ráadásul új a piacon! Persze, hogy nem kell senkinek. Ennyiért már van erősebb amd, meg nvidia használtan, gyakran 1-2 év garival...

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#76) Sinesol válasza ATi GAMES (#75) üzenetére


Sinesol
veterán

Sok játékban 3060ti szintet hoz raytracing mellett, ami nem épp belépő kategória. Használtat ujhoz hasonlitani meg értelmetlen, ennyi erővel használt A750 is van jóval olcsóbban szóval ugyanott vagyunk.

115 környékén Nvidianal 1660 van, másik oldalon meg RX6500, szóval nem igazán lehet azt mondani, hogy 115k körül ennek rossz az ára.

[ Szerkesztve ]

(#77) pcprojekts


pcprojekts
kezdő

legalább van egy kis versengés a piacon, pár év és hátha bele is tudnak szólni a témába

(#78) victorhun7 válasza Gave (#2) üzenetére


victorhun7
tag

wow de jó avatárod van :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.