Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Na ugye, hogy lehet azt olcsóbban is adni. Ilyenkor látszik, hogy mennyire túlárazott ez az egész VGA piac... 122 270 Ft csak egy mai, belépőszintű VGA-ért és még abból is a legolcsóbb fajta, amit lehet kapni, amin már egy egész korrekt full gépet veszek (valami IGP-s procival persze)???

[ Szerkesztve ]

(#2) Gave


Gave
addikt

Túl kevés túl későn.

(#3) fanti


fanti
addikt

50 ezernél nem ér többet ez a retek...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4) X2N


X2N
senior tag

Túl kevés túl későn ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5) ricsi99


ricsi99
addikt

Egy piacra (desktop vga) "betörni" szerintem úgy lehetne ,hogy veszetességgel akcióznak az elején /vagy teljesítménnyel... most azért drága is meg nincs is a toppon... lehet így is elfogy ,de hogy csak az intel logó eladja... itt valamit nagyon benéztek...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) Baltazár123 válasza ricsi99 (#5) üzenetére


Baltazár123
senior tag

azt hitték az intel név eladja, ahogy eddig is gondolkodtak, amúgy kb dupla áron van minden vga még most is, nem csak a zintel

(#7) ricsi99 válasza Baltazár123 (#6) üzenetére


ricsi99
addikt

Forint ér ennyit ...de hát kinek mit intézet...
Amig a "csgó" nem megy 1000 Fps-el addig ez van :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) MasterDeeJay

Itt van nagyjából hol helyezkedik el.

Nem az árával van a baj (azaz persze azzal de mindegyik ennyi tehát a forint a gáz nem a kártyák) hanem még reszelni kell kicsit a driveren.
Az A770-es már most jobban teljesít mint a konkurencia de nem mindenben és a régi játékokkal van a baj nem az újakkal.
Hatékonyságban se lehet rá panasz ha jól be van állítva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Gondolom hatalmas motiváló erő az a user-nek, hogy gyorsultak a ~15 év átlagéletkorú DX9-es játékok. ;] ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) MongolZ válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


MongolZ
addikt

Az A770 tényleg 2080 körüli teljesítményt hoz?

(#11) MasterDeeJay válasza MongolZ (#10) üzenetére

dx12/vulkan-ban igen. Amúgy a 3060Ti ellen szánták.
dx9-10-11-ben nagyon játékfüggő, ott van hogy jóval gyengébb.
Amiben optimalizálva van pl raytracingben ott erősebb.

OC-val plusz 5-10% elérhető.

Hatékonyságban is elég jó. TDP limit és alulfeszes eredmények:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) gliskard válasza Baltazár123 (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

"azt hitték az intel név eladja"

Valószínűleg egy kisebb rész gondolja így és a projektben résztvevők nagy része valószínűleg tisztában van a valósággal (ott sem a világtól elzárt hülyék dolgoznak).
Lehet szidni az ARC architektúrát és a driver támogatás, de ennek van egy olyan nézete is, hogy nem feltétlenül a DIY gamer és gépépítő réteg volt az elsődleges célcsoport.
Első sorban a termék skála lefedése lehetett a cél, hogy a 3rd Party GPU megoldások helyett legyen saját ott ahol az integrált megoldások már kevesek. Persze üzletileg fontos a gaming, de nagy valószínűséggel nem ez az fókusz. Ettől függetlenül elég jól haladnak az optimalizálással, főleg saját magukhoz képest.

(#13) proci985 válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

A770 kb otvozni fogja a 6800/3070 erossegeit amint vegre rendberakjak driveresen

eleg vram es jo RT alatt is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Duck663


Duck663
őstag

Az lep meg leginkább, hogy driveres szinten mennyit tudnak még csiszolni rajta. Mondjuk volt is min, de akkor is.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) MasterDeeJay válasza proci985 (#13) üzenetére

Nekem is úgy tűnik hogy ez a 3070 ellen lett szánva, csak indulásnak lett beharangozva a 3060Ti ellen.
Mondjuk jó lenne ha a A750-es is 16gb rammal lenne (vagy valahogy 12gb-al), hosszú távon akár best buy is lehet belőle.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) proci985 válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

10%on belul van a 3070ti es a 3070.

3070en is csak 8gb van. mas kerdes, hogy szvsz mar nem szabad megvenni uj aron.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) joysefke válasza SunMount3r (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gondolom raktársöprés van ameddig még értelmesen eladható. A 770 egy felső kategóriás design alsóközép kategóriás teljesítménnyel és mindenféle driveres nyüggel.

A konkurenciához képest nem lehet jó áron gyártani ezért aligha lehet jó (a korábban tervezett) áron eladni. Valószínűleg nulla közelébe akarják a készletet üríteni, különben egy esetleges áresés a piacon nagyon megviselné ezeket a kártyákat.

(#18) ricsi99 válasza proci985 (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

Egy csomó dolgot "emulál" a kártya... ha nincs bene a vas akkor optimizálhatják a világ végéig... mire 200 játékot leprogramoznak lessz a telepítő is 1 GB :D
Ugyan ebbe buktak már bele nem egyszer

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19) PuMbA válasza ricsi99 (#18) üzenetére


PuMbA
titán

DX9/DX11 van emulálva, ami már egyre érdektelenebb. Van pár még népszerű ilyen játék, azt megcsinálják, ami nem hülyeség, hiszen a számuk nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#20) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#18) üzenetére

A játékokhoz optimalizálási profil készül, az minimális méretű.
Intelnél driverben dx9-to-dx12 emuláció van, illetve dx9-10-11 to vulkan fordító.
Dx9 esetén amúgy is fölösleges több száz vagy ezer fps-el futtatni játékot, most tekintsünk el az über hardcore csgo játékosoktól akik low grafon mindent kiélezve játszanak 240hz-es monitoron, na azoknak valóban nem ez a kártya való. Átlag szerintem vsync fölé sem viszi az fps-t és jó ha 100fps körül játszik.
Normál esetben dx9-ben is bőven játszható értékeket produkál a kártya azaz értsd vsync-et képes hozni.

Az előző Larrabee projekt valóban elbukott, habár demóztak valós idejű raytracinget 2009-ben vele ami elég nagy dolognak számított. GPU-ként nem folytatták a dolgot de gyorsítóként xeonphi néven ment tovább egy darabig.
Viszont itt most konkrétan kész termék van, jópár gyártóval (Giga, Asrock, Acer, Gunnir kártyák már készek).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) ricsi99


ricsi99
addikt

Ebben a teljesítményszintben gondolkódó játékosok nem biztos ,hogy a friss játékokat tolják.
Amihez meg nincs profil ott bukta... cf-sli is ezért van halálra ítélve.
Ha meg a régebbiek is 20-fps-el mennek akkor meg nem kő :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#22) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#21) üzenetére

Hát ha mondasz játékot letesztelem szívesen. De itt nem arról van szól hogy 20-30fps-el fut valami hanem 300-500 helyett csak 100-al.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) proci985 válasza ricsi99 (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

3070 szint friss jatekokra 1440pre boven eleg

MasterDeeJay: Far Cry 2vel es Crysissel hogy boldogul, ha nezted oket?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) MasterDeeJay válasza proci985 (#23) üzenetére

Megnézem, írok majd hogy mit mutat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25) Komplikato válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


Komplikato
veterán

Mindenhol olvasom ezt a DX9 emulációt és nem teljesen értem. A Windows Vista óta az OS-ben a DX9 eleve emulálva volt, nem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) MasterDeeJay válasza Komplikato (#25) üzenetére

Nem hiszem hogy emulálva lett volna, arról van szó hogy maga a hardver nem tartalmaz gyorsítást dx9-re ezért kell fordítani dx12 vagy vulkanra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


ricsi99
addikt

Az én szívszerelmem :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#28) MasterDeeJay válasza proci985 (#23) üzenetére

Megy-e rajta a krájszisz?
A külső benchmark tool nem, az elszáll hibával, de maga a játék meg működik.
FullHd Dx10-ben ultra minden 16x AA (ami kicsit talán túlzás) single player szerintem játszható. Dx9-ben kicsivel több az fps.
Nyilván egy mai kártya többszáz fps-el vinné oké gondolom, szóval ezen emulálva megy de játszhatóan.

FarCry2 beépített bencmarkja csak dx10-ben fut le, dx9-ben nem de játékon belül működik.
Szerintem ez is játszható, minden beállítás maxon.

DxVK-t nem használtam a teszthez, azzal talán még ennél is gyorsabb lenne. Itt sincs többszáz fps de továbbra is játszható értéket ad szerintem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#27) üzenetére

--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0
Operating System: Windows 11 Pro 64-bit (6.2, Build 9200) (22000.co_release.210604-1628)
DirectX Version: DirectX 12
Graphics Card Info: Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics [4095 MB] Driver: 31.00.0101.4091
CPU Info: Intel(R) Xeon(R) Silver 4215R CPU @ 3.20GHz (16 CPUs), ~3.2GHz
Usable System Memory: 49152 MB
Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1920 x 1080 * [32], fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 4x
Anisotropic Mode: NONE
Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: disabled
More Dynamic Lights: disabled
Used Vertexsize: 40 bytes
Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 62.3 average fps 26.0 minimum fps 125.0 maximum fps
Scene "Fight" 141.2 average fps 54.0 minimum fps 297.0 maximum fps
Scene "Build" 190.9 average fps 116.0 minimum fps 379.0 maximum fps
Scene "Think" 89.6 average fps 49.0 minimum fps 164.0 maximum fps
Overall average framerate: 121.0 fps
(c)2008 EGOSOFT
For more information visit http://www.egosoft.com

Nekem ez is játszhatónak tünik, hiába emulált dx9.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#30) proci985 válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Köszi!

Igazából amiatt kérdem mert három kijelzőn 7680x1440ben az igazi a Far Cry 2 oda viszont kell a kakaó

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) gliskard válasza proci985 (#30) üzenetére


gliskard
senior tag

"három kijelzőn 7680x1440ben az igazi" – azért ez az igény finoman szólva is edge-case aminek a támogatása nem elvárás.

(#32) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#29) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszönöm.
:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33) proci985 válasza gliskard (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

igen, edge-case, viszont hasonlo kategorias AMD teljesiti

sim communitynal ez a felbontas nem annyira ritka

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#32) üzenetére

Nincsmit, fent hagyom a gépen mert ha minden jól megy másik procival is meg tudom próbálni szóval jó lesz tesztelni proci limitet. Ugyanis gondolom dx9 emulációnál a proci jobban beleszól a dolgokba mint simán hardveres gyorsítással. Sőt igazából ha több magot kihasznál a fordító akkor még akár jobb teljesítményt is adhatna mint a natív dx9-el. Meg ugye ott van még a vulkan dxvk fordítója lehet azzal is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35) proci985 válasza MasterDeeJay (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az igazabol mindegy, 90 fps boven jo regebbi cimeknel.

crysis mondjuk vegyeslimites volt, de Far Cry 2 egyebkent eszmeletlen remekul skalazodik, es 290Xekkel pl meg a CF is ment.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) MasterDeeJay válasza proci985 (#35) üzenetére

Crytek 3 motoros játék amúgy jól megy rajta azaz Kingdom Come Deliverance de az az előző kártyáimon is bőven jól ment hd pakkokal (tesla m40 - TitanX-M). Arra egy szavam nem lehet (60fps felett 90%-ban), és grafika is szép talán nem is tudok mondani olyan játékot ahol ennél élethűbb lenne a környezet. Tényleg már csak ray tracing hiányzik amit nem tudom hogyan lehet bekapcsolni. pl: [link] (bár ahogy nézem ez is csak egy reshade mod)
A másik crytek azaz cryegine vagy mi az a Star Citizen viszont jobban megy sokkal mint az előző TitanX-M-esen de persze multiban nincs meg a fix 60fps igaz ott nem a kártya miatt és az még mindíg csak dx11-es játék, később kap vulkan motort.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37) gliskard válasza proci985 (#33) üzenetére


gliskard
senior tag

OK, én csak arra akartam utalni, hogy ez annyira réteg, hogy az eladott GPU kártyák számához képest láthatatlan. Tehát reálisan ennek támogatása nem elvárható, az hogy működik az inkább az egész környezet rugalmasságának köszönhető és nem annak, hogy az nVidia vagy az AMD driver fejlesztők erre is fordítanak erőforrást.

(#38) Róka86 válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


Róka86
csendes tag

Néznél nekem egy modolt skyrim se-t enb-vel, ha ráérsz? Érdekelne mit tud ez a kari alatta 1080p, 1440p, 4k-ban.... :R

(#39) MasterDeeJay válasza Róka86 (#38) üzenetére

110gb már a skyrim mappám, 4k-8k textúrák, parallax mapping, enb és reshade-vel, lux mod is van rajta. Fix 60 fps szinte mindíg megvan. Monitorom csak fullhd-s.
60 fölé nem állítom be a fizika miatt bár tudom arra is van valami hogy ne bugoljon 60 felett de nekem bőven jó ennyi is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Intel Arc 2023 Revisit & Benchmarks: A770 & A750 GPU Updated Tests
Frissített teszt az A770/A750 kapcsán [link] , lesz ez még jobb is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) Róka86 válasza MasterDeeJay (#39) üzenetére


Róka86
csendes tag

Akkor vajon 2-4k textúrákat reshaddel enbvel 3440x1440-es monitoron elbírná egy a770 60fps-en? Az fhd kapcsán nincs kétségem nekem sem, reméltem magasabb felbontást használsz......de köszi a választ. :R

(#42) MasterDeeJay válasza Róka86 (#41) üzenetére

Jó kérdés. Ezt nem tudom megmondani. De használható hozzá dxvk amivel gyorsabb.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43) proci985 válasza MasterDeeJay (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az jol hangzik, mondjuk a crytek3 altalaban jobban ment

far cry 2 Dunia, az az engine mai napig (updatelve) el pl a Far Cry 6 alatt

koszi meg egyszer a tapasztalatokat :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#34) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez a game 1 szálas cpu teljesítményt kér... igazándiból úgy simul ki az fps ha 1 mag-ra van korlátozva...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45) Aprósólyom válasza ricsi99 (#7) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Naponta hányszor ismételgeted, hogy nehogy elfelejtsd? :DDD

Jevons paradox

(#46) ripla


ripla
őstag

Kérdésem a következő.

Melyik érné meg jobban, egy 16 gigás 770, vagy egy 12 gigás 3060?
Az Intel mellett szól még az is, hogy cirka 25.000 forinttal kevesebbe kerül, és ahogy olvasom itt a véleményeket meg nézem a linkelt teszteket, sok helyen simán elpics*zza az Nvidia 3060-at.

[ Szerkesztve ]

(#47) MasterDeeJay válasza ripla (#46) üzenetére

Dx12/raytracing játékoknál egyértelműen a770. Ha csgo vagy hasonló régi dx9-10 motoros játékokkal játszol multiban és számít hogy 100 helyett 200fps-ed van akkor 3060.
A770 amúgy jobb minőségű kártyák alakjában van szóval az is lehet szempont. Tuningal +5-10% elérhető.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48) Kaiku


Kaiku
senior tag

Most ez komoly, hogy az intel a DX9-es játékok alatti teljesítmény növekedéssel villog? Arra ott vannak 10 éves VGA-k.

(#49) MasterDeeJay válasza Kaiku (#48) üzenetére

Steamen legtöbb játékos csgo-zik ami dx9 alapú. De rohadt sok játék van ami dx9 és a mai napig játszák. Nehéz lenne figyelmen kívül hagyni.
[link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#50) Ermac


Ermac
tag

Ez kevés ennyi pénzért, elkéstek vele, de kitudja lehet kiforr majd később, remélem a driver része jobb lesz mint az amd-nek.

We are Many You are but One

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.