Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

Sziasztok!

Van egy pályázat és én indultam azon. A téma a magújuló energiaforrások lenne. Nem sok időm volt eddig rá, mert utolsó napokban derült ki, hogy írnom/tanulnom kell még 1 csomó tantárgyból. Szívás! Szóval így csúszott ez az egész pályázat és már csak 3 napom maradt. Régóta vagyok itt, PH!-n (már több regem is van :) ) és ennek tükrében kérném segítségeteket. Én is segítettem, ahol tudtam.

Minél több anyagra lenne szükségem és én kiválogatnám azokat. E-mailban lehetne eljuttatni hozzám.

Kérlek, ha tudtok segítsetek.

Lényege:

Max. 10 oldal. (esetleg képekkel)
A megújuló energiaforrások történeti áttekintése
A megújuló energiaforrások hasznosítási lehetőségei
A megújuló energiaforrások alkalmazási lehetőségei, belátható korlátai.

Válassz ki egyet a megújuló energiaforrások közül, és annak lehetőségeit ismertesd. Ezt hasonlítsd össze a hagyományos energiaforrásokkal, és fejtsd ki véleményedet. Lehetőleg használj táblázatot, esetleg diagramot. Folyamatábrák használata emeli műved értékét!

Készíts elemzést a megújuló energiaforrások jövőbeni lehetőségeiről. Engedd el a fantáziádat!

Előre is köszönöm!

(#2) bandus válasza szd@root.hu (#1) üzenetére


bandus
veterán

Néhány hasznos link
[link]
[link]
[link]
[link]
+ egy 15 oldalas .pdf a szélenergiáról: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3) concret_hp válasza szd@root.hu (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

gugli a barátod szerintem :)
''Régóta vagyok itt, PH!-n (már több regem is van :) )'' --> a zárójeles részre mondjuk ne legyél büszke :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4) rlazol


rlazol
addikt

régóta vagy a PH!-n már vagy 300 reged volt, mindet bannolták... ;]
elnézést ha tévednék, csak nem látom más okát a több regnek.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5) bandus válasza concret_hp (#3) üzenetére


bandus
veterán

ez igaz, a gugli első 5 találatát linkeltem neked :U
mod: mármint a topiknyitónak, meg igazán rendes tőled, hogy kiválogatod helyettünk :D
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6) Kidus válasza rlazol (#4) üzenetére


Kidus
őstag

Irtam mar neki priviben, csak azert irom be ide is, hogy lathato legyen, eszrevettem :)

Assuming Control

(#7) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

concret_hp!

gugli a barátod szerintem
''Régóta vagyok itt, PH!-n (már több regem is van :) )'' --> a zárójeles részre mondjuk ne legyél büszke :)


A gugli-t én is néztem. Midnenkinek ez lenne az első gondolata. Vagy nem?! Én arra gondoltam, hátha valaki foglalkozott/foglalkozik ezzel a témakörrel és a segítségemre lehet.
+
nem vagyok rá büszke, valószínüleg én írtam rosszul mert tényleg félreérthető és nem ezt akartam írni.



(#8) concret_hp válasza szd@root.hu (#7) üzenetére


concret_hp
addikt

aha és 1 cseppet sem olyan hangvétele volt az 1. hsznek h van 1 pályázat jelentkeztem rá de szartam rá, és most el vagyok csúszva és valaki csinálja mármeg helyettem mertazmilyenjólennemeghudemegköszönném :( :(((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9) szd@root.hu válasza concret_hp (#8) üzenetére


szd@root.hu
tag

nem egészen de közel jársz. tényleg ''szartam'' rá mivel azt utána mondták, hogy van esélyem a jobbik jegyeimre is. senki sem mondta, hogy csinálja meg vki helyettem, én annyit mondtam (és le is írtam), hogy ha vkinek van vmilyen anyaga, vagy tud vmi témához kapcsolódót, akkor legyen szíves linkelje be.
amúgy nem értelek, mert nyitok egy megújuló energiaforrásos témát (ami később még jól jöhet akárkinek aki környezetvédelmis, mivel a szakirány 50%-a ebből áll) te pedig egyfojtábal offolgatsz. ez kedves dolog.

hozzád mérem...

(#10) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

szóval valakinek van hasonló anyaga?

(#11) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ezennel felhozom ezt a topicot!

http://www.zoldtoll.hu/index.php?&art_id=292 Erre a linkre akadtam mostanában. Ez mindenképpen számomra azzal egyenlő, hogy a törvénykezési kötökben történt végre valahára pozitív felismerés, vagy valakinek a jótékony befolyása érvényesült.

A neten barangolva több házilagos napkollektor építési leírást találtam, azonban egy napkollektor rettentően körülményes képződmény a megépítés szempontjából. A PH! társadalmat pedig értelemszerűen elsősorban a villamosenergia érdekelheti jobban. Napkollektorral pedig inkább hőt lehet termelni, nem villanyáramot. A napelemek rettentően drágák.
Viszont sok PH!-s fórumtag vidéken lakik, esetleg nagyobb kerttel rendelkezik, ahol kézenfekvő lehet a szélenergia hasznosítása. Valahogy a szélkerekek a tekintetet is jobban vonzzák, mint egy napkollektor. Mostanában sokat elmélkedek magam is a dolgokon, a mai nap délelőtt az önkormányzatunkhoz írtam egy e-mailt, hogy egy esetleges szélkerék építése engedélyköteles-e.
Morfondírozom még azon is, hogy milyen eszközök, anyagok kellhetnek egy ilyen építményhez, és mit lehet kommersz kereskedelemben megvásárolva a konkrét témában hasznosítani. Gondolom ezt úgy, hogy egy komplett szélkerék rendszer kereskedelmi forgalomban megvásárolva rettentően drága, millióval kezdődik már egy 1kW körüli teljesítményű rendszer is.

A szélkerékkel való villamosenergia termelése ugyanakkor több problémát is felvet. Első ezek közül a nem állandó szélsebesség miatti nem állandó fordulatszám. Emiatt öngerjesztő generátor a szélkeréken első körben szóba sem jöhet, viszont gerjesztésszabályozással (ami viszont bonyolultabb, talán egyedi gyártást igénylő generátor alkalmazását vonja magával), bizonyos szélsebességek közt tartható az effektív 230V. A fő probléma az, hogy ez a feszültség minden lesz, csak 50Hz frekvenciájú nem. Hiába tartjuk a feszültséget, a fordulatszámmal változik a frekvencia.
Ha tehát elektronikus berendezéseket táplálnánk, nem kikerülhető egy nagyteljesítményű inverter alkalmazása. Ekkor viszont az akkumulátortöltés szabályozatlan generátorral / dinamóval is megoldható, elektronikára bízva ezen feladatokat.
Van még egy gondolat, amivel tovább egyszerűsíthető a fenti kérdéskör: rezisztív terhelést kell alkalmazni. Azaz fűtőszálat. Már 70-80V körül is melegít, több fűtőszál alkalmazásakor meg viszonylag durva átkapcsolásokat is lehet tenni, hogy az aktuális feszültséget kihasználjuk. Néhány jelfogó, és egy viszonylag fapados elektronika megteszi.
Ha nagyjából 2-3-4kW teljesítményt így, vízmelegítésre használva sikerül kivenni a rendszerből, az már nyert ügy... Nem állítottam, hogy a gázt, vagy egyéb fűtést kiváltja, de a meglevő melegvíz rendszerű fűtéssel hatékonyan kombinálható. Nem merülnek fel olyan kritikus problémák, mint az áramhálózatok összekapcsolásakor, stb. És már az is sokat tud jelenteni, ha csak besegít a fűtésbe. Vagy enyhébb napokon a benti hőmérsékletet tartja, amíg a lakók nincsenek otthon... Természetesen azt nem állítom, hogy ólat is lehet ennyivel fűteni, de egy jobb hőszigetelésű háznál ez már jelentős energiamegtakarítással járhat.

Remélem téma(újra)indító hozzászólásom többeket elgondolkodásra késztetett, és érdekes, mindamellett hasznos társalgás alakul ki ebben a majdnem süllyesztőben eltűnt topikban. (Még ha nem is lesz olyan pörgős, mint a filmbarchobás. :DDD )

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) tkazmer válasza 04ahgy (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

2006 nyara körül ha jól emlékszem volt egy szép nagy áramár-emelés, ekkor kezdtünk el gondolkodni, hogy a klímáinkat esetleg napelemekkel kellene táplálni, de az árakat elnézve inkább úgy döntöttünk, hogy ezt most még talán nem kellene...(olyan 6-7kW/h fogyasztást kellett volna fedezniük, az meg igencsak drága lett volna..)

mod: így hirtelen most utánanézve olyan 10millió forint körül lenne csak a napelemek ára + egyéb kütyük, amikről beszéltél, tehát egy egész jó autó árából már kapunk megfelelő mennyiségű napelemet - ennyit nem vagyunk otthon:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) concret_hp válasza 04ahgy (#11) üzenetére


concret_hp
addikt

a fűtőszálas verziónak sztem egy aránylag nagy hátránya, hogy csak akkor tudod használni, ha hideg van. melegben semmire nem jó :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) bandus


bandus
veterán

nem is tudtam hogy van ilyen topik :)
még aktuális is, hiszen az új magyar energiapolitikában elég jelentős szerep jut a megújuló energiaforásoknak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15) FehérHolló válasza 04ahgy (#11) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocs, de a "szélkerék"-ről alkotott véleményed rengeteg sebből vérzik. Lehet állandó fordulaton tartani a lapátok megfelelő szögben való állításával. Itt Magyarhonban nagyon erős szélnél nem üzemeltetik a szélerőműv(ek)et, de ez nem mindenhol van így (Például Californiában.) Az szélerőművekkel 50Hz-es feszültséget is elő lehet állítani, különben nem tudnák szinkronban rákapcsolni az energiahálóra. Persze ez nem az a kategória, amit te magad összedobsz a kert végébe mindenféle szakmai és egyéb előismeret nélkül. Otthonra ez természetesen nem megfizethető árban van, mint ahogy egy egész házat ellátó napkollektort sem lehet csak úgy zsebből kifizetni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#16) 04ahgy válasza FehérHolló (#15) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Teljesen tisztában vagyok vele. Én a néhány kW maximum teljesítményről beszéltem, nem a több száz kW-os nagyokról, ami fél falunak is elég.
De azt hiszem ez érezhető is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) fekeandras


fekeandras
őstag

Előszedtem a topikot mert érdekel a téma.Kicsit beleástam magam és jelenleg a mágnesmotort találtam a (saját kezűleg) legkissebb költségvetéssel előállítható "ingyen" energiaforrásnak.Csak azt nem tudom vajon a videón látható szerkezet működés közben mekkora mágneses teret hoz létre maga körül, és az hosszú távon esetleg nem-e lehet káros az emberi szervezetre?Más fórumon már volt szó elméleti síkon mágnesmotor építésről ott azt számolták ki, hogy kb. 600e forintból működő dolgot lehet kihozni.Én többet számoltam olyan 850e ft végösszeg jött ki.De ebben már minden benne van.(Anyagköltség,mágnesek,akkuk,generátorok,kábelezés, stb...).De ez az összeg komolyabb kapacitású és hoszabb élettartamú akkumulátorok alkalmazása esetén drasztikusan nő.Kérdés, hogy vajon mikor térülne meg? A jelenlegi fogyasztásomat és villamosenergia árakat alapul véve nálam valamivel több mint 7év alatt térülne meg a befektetés.De ez csalóka mert közben az akku elöregszik és cserélni kell az is költség, de az már most borítékolható, hogy a villamosenergia 7-8év múlva lényegesen drágább lesz mint ma.

Még néhány videó

(#18) wwenigma válasza fekeandras (#17) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyetértek, nem lehet már sokat titkolózni, sok ember foglalkozik vele, nem tudnak mindenkit megvenni vagy eltenni láb alól. :)

[link]
[link]

A második videó nagyon komoly akár otthon is kivitelezhető, csak a csavaroknak a fejét le kell köszörülni , ez nem igazan latszik. (hogy 3szögletú legyen kicsit)

Itt is foglalkoznak a magneses témával.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) fekeandras


fekeandras
őstag

Egy magyar professzor oldja meg a Föld energiaproblémáit?

Lipták Béla az általa kidolgozott ezer megawattos, a napenergia raktározásán és a víz hidrogénné alakításán alapuló erőmű tervét ismertette a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen csütörtökön tartott előadásában.

Mint az MTI kérdésére az Egyesült Államokban élő mérnök-professzor elmondta, családi okból érkezett Magyarországra, de felhasználta az alkalmat, hogy a tervezett naperőmű Indiában zajló fejlesztéseihez a magyar szakembereket is megnyerje. Egyúttal az erőmű tervét ismertető angol nyelvű könyvét is bemutatta.

Előadásában utalt arra, hogy a Föld készletei fosszilis tüzelőanyagokból és hasadóanyagokból egyaránt kimeríthetők, ráadásul az előbbi sohasem "tiszta", az utóbbi pedig nem biztonságos energia. A professzor úgy véli, hogy az atomerőműveknél a kiégett, radioaktív rudak tárolását sem lehet igazán biztonságosan megoldani.

Szerinte a megújuló napenergia - megfelelő technológia alkalmazásával - korlátlan ideig láthatná el a Föld lakosságát energiával. Javaslatában az üzemanyagcellát és az elektrolizáló berendezést kombinálja két irányban működő erőművé. A rendszer egyik eleme, az elektrolizáló a napsugárzásból nyert energiával bontja a vizet hidrogénné és oxigénné, majd tárolja azokat. Másik eleme az üzemanyagcella, amely szükség esetén, napfény hiányában a hidrogénből "tiszta" energiát állít elő, mellékterméke csupán víz.

Lipták Béla terve szerint 300-400 cellának kellene párhuzamosan kötve egyidejűleg működnie, ami komoly szabályozási feladatot jelent. Nemrégiben India legnagyobb műszaki egyetemén indultak el a kutatások az erőmű prototípusának számítógépes működtetésére. A professzor úgy véli, hogy a megfelelő elektrolitfajta és katalizátor kiválasztásába magyar mérnökök is bekapcsolódhatnának. A tervezett erőmű óránként 16 tonna folyékony hidrogént termelne a napból jövő energiára támaszkodva. Becslése szerint 2100-ra az összes előállított energia felét adhatnák az általa tervezetthez hasonló naperőművek, másik felét pedig egyéb megújuló energiaforrásokból nyernék, egyebek közt geotermikus energiából.

A tudós kiemelte: a korábbi tapasztalatokkal ellentétben éppen ideje lenne, hogy a magyar találmányok Magyarországon teremtsenek munkaalkalmat és önbizalmat; szerinte itt jöhetne létre a XXI. század Szilikon-völgye. Úgy vélekedett, hogy újabb atomerőművi blokk építése Magyarországon nem vall felelős tervezésre, a szénhidrogén-készletek kitermelését pedig érdemesebb lenne megőrizni későbbre, amikor elégetés helyett a magyar vegyipar értékes alapanyaga lenne.

2009. április 30. 23:15 | Forrás: MTI

(#20) neduddki válasza fekeandras (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me utolag tudo meg mindet:- ((( ott votam az 58-ban neztem hogy mi ez ma megint a tmeg ehhhhhhhh:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) fekeandras válasza neduddki (#20) üzenetére


fekeandras
őstag

ebből nem sokat értettem :B .

(#22) neduddki válasza fekeandras (#21) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez a K I 60ban volt en meg a K I 58ban pakoltam a dekanit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) Velar válasza fekeandras (#19) üzenetére


Velar
csendes tag

1000 MW-os? Az bizony nemsemmi! Elvégre a Paksi atomerőmű 4*440MW-os elektromos teljesítményű reaktorokkal rendelkezik. Nade az atomerőmű...
A szélkerékről meg az jutott az eszembe, amit nagymamám mesélt: Az ő nagyszülei a tanyájukon szélkerékkel biztosították az elektromos energiát, mivel nem volt arrafelé villanyvezeték. Namost akkor mikor is? :) Sajnos részleteket nem tudok, de érdekes dolog...
neduddki-t pedig nem értem, bocs :N

(#25) fekeandras válasza brownus (#24) üzenetére


fekeandras
őstag

Jól hangzik. :K

(#26) fekeandras


fekeandras
őstag

sörkollektor vazze! :))

(#27) No-kia válasza fekeandras (#26) üzenetére


No-kia
őstag

nézte énis, jó ötlet

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.