Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Megosztott számolás.... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mzperx


mzperx
aktív tag

Lehet hogy rossz kérdés, de létezik-e olyan program, amivel el lehet érni, hogy egy program - végeselem analízis - futtatható legyen, úgy hálózaton, hogy a hálózat gépeni a erőforrásigény megosztásra kerüljön... A progi alapból nem támogat ilyen funkciót... Lehet hogy kicsit összevissza a leírás, de lehet hogy megérthető a probléma.

Előre is köszi...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#2) Turmoil válasza mzperx (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Az attól függ, hogy hogyan is működik.
Bármi ilyen elosztott számításhoz az kell, hogy a feladat felosztható legyen kis részekre, melyeket önmagukban el lehet végezni, aztán az eredményt berakni a közös eredménykosárba és ott összesíteni.
Végeselem analízishez ippeg nem értek (pedig biztos tanultam róla:) de ha ilyen, és a program pedig elindítható úgy, hogy kívülről felparaméterezed, aztán az eredménye file-ban jelenik meg, akkor kell írni egy központi progit (szerver), ami végzi a feladatcsomagok kiosztását, és az eredmény begyűjtését, valamint a résztvevő gépekre telepítendő klienst, ami bejelentkezik a szerverhez, elkéri egy csomag paramétereit, lefuttatja, visszaküldi az eredményt, és kezdi előről. Nem is olyan bonyolult, ha valaki programozott már valamilyen tcp/ip-s kommunikációt és tudja, hogyan lehet elindítani egy másik programot, szerintem egy nap alatt kényelmesen meg tudja írni...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) Den válasza Turmoil (#2) üzenetére


Den
veterán

Egyszerűnek tűnik :))

www.simson4t.hu

(#4) mzperx


mzperx
aktív tag

Hát ezt értem, de dolgozok olyan progival ami ezt támogatja, ott megvannak ezek a beáll0tási lehetőségek, de ennél a proginál sajna ilyen nincs... ezért keresnék valamilyen kerülőutat...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#5) CsendPenge válasza mzperx (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Állítólag win2k terminálszerver tudja ezt. Én még nem próbáltam, de haver mondta.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) mzperx válasza CsendPenge (#5) üzenetére


mzperx
aktív tag

hmmmm????

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#7) mzperx


mzperx
aktív tag

????

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#8) mzperx


mzperx
aktív tag

Senki más?

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#9) szekreny válasza mzperx (#8) üzenetére


szekreny
tag

Pontosan milyen program ez a vegeselem analizist szamolo proggi?Ugy ertem, te irtad?Es milyen halozaton kene megosztani ezt a szamitast?

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#10) emvy


emvy
nagyúr

1. A Win2K nem tudja ezt. Ezt csak a program tudhatja.
2. Nem egy nap, szobatársam TCP/IP-n elosztott DFFT-t írt (furié trafó), elég jól tud a srác, mégis beletelt neki másfél hétbe. (jó, a fft sem egyszerű, de az 1 nap).
3. A programhoz nem nagyon lehet szerintem ''plug-int'' írni, mert akkor minden gépen futnia kell az eredeti programnak, azt a kliensnek külön paraméterezve kell indítgatnia, stb.stb, végül is működhet de erre mondják azt hogy ''gány''. :(.

Próbálj szerezni egy olyan progit ami tudja ezt szvsz.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Megosztott számolás.... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.