Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

rog strix még ebből a, már bocsánat, de alsó kategóriás vga-ből, minek

(#2) Televan74 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

$$$ :DDD ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) PuMbA válasza flexxx2 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem ezzel nincs baj. Ekkora fogyasztással rendelkező kártyákból eddig is volt ROG STRIX változat, ami csendesebb hűtést garantált.

Amit az ASUS az NVIDIA kártyákkal csinál, az már felesleges: ASUS Slaps A 3-Slot ROG STRIX Cooler On NVIDIA’s 115W GeForce RTX 4060 GPU, Just As Big As RTX 4090 ROG STRIX. 3 ventis, 3 slotos ROG STRIX 4060, ami 115W-ot fogyaszt csak :D Ezek szerint az NVIDIA felhasználókat jobban lehet vakítani.

[ Szerkesztve ]

(#4) Synthwave válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A normális hűtés sosem baj, erre meg még csak azt sem lehet mondani, hogy túl van dagasztva.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) flexxx2 válasza PuMbA (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

csak nekem ez olyan mintha egy alsó kat. amd a620 lapból is kiadnának egy rog-ot, de persze kell a pénz, le kell húzni akit csak lehet,
csak így a rog strix név lassan már semmit nem fog jelenteni

(#6) zovifapp111 válasza flexxx2 (#5) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Dehogynem. Valakinek egy ilyen kártya a csúcs. Ha ROG, akkor valószínűleg egy jó minőségű hw. és még jól is néz ki. ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#7) PuMbA válasza flexxx2 (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetséges, bár nekem ezek a nevek sosem jelentettek többet annál, hogy az adott GPU vagy alaplapi lapkakészlet köré egy jobb minőséget körítenek. Jobb hűtőbordák, jobb ventik, minőségibb komponensek. Sosem kapcsoltam őket össze azzal, hogy csak csúcs teljesítményű hardver lehet Asus Strix vagy MSI Gaming X.

[ Szerkesztve ]

(#8) Synthwave válasza PuMbA (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dettó.

A blokk, a VRM és a gyárilag beállított órajelek a ROG Strix (vagy bármilyen más gyártó bámilyen más korrektebb szériája), nem maga a GPU vagy a VRAM chipek száma.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Semplar válasza flexxx2 (#5) üzenetére


Semplar
őstag

Hol van már ez a rog srtix a jó kis verőköltő bodobácsomtól. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#10) arnoldito


arnoldito
senior tag

Azt nem értem AMD vonalon miért nem adja se Asus se MSI a legkomolyabb, legfrissebb dizájnú hűtőket. 7900XT/XTX-ből nincs se Rog, se Suprim X, de az áruk az viszont ott van a toppban... :)

(#11) PuMbA válasza arnoldito (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Mert NVIDIA kártyákból sokkal többet adnak el. AMD-re valószínűleg nem éri meg nekik. Ugye ott vannak a kizárólagos AMD partnerek, tehát a Sapphire, XFX, PowerColor. Ők fókuszálnak teljes erővel az AMD kártyáikra.

[ Szerkesztve ]

(#12) zovifapp111 válasza Semplar (#9) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ilyen volt nekem is. Gtx 1060 9 gbps személyében. Soha, de soha nem hallottam a hangját🙂 Hűtés szempontjából egy fenomenális kari volt😉

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#13) Vigneau


Vigneau
félisten

Egyedül azt nem értem, hogy a ROG Strix Gaming hűtése hogyhogy a hosszabb sima és nem a rövidebb V2 lett. Vagy az emeltebb TDP-vel magyarázzák a bizonyítványt?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14) Semplar válasza zovifapp111 (#12) üzenetére


Semplar
őstag

👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#15) dodo1114


dodo1114
csendes tag

Egy kellemesebb árcédulával még akár tömegtermék is lehetne.
Agyon fikázott rx 590-em volt évekig és imádtam.
Ha nem lett volna havertól jó áron 3060 maradtam volna AMD vonalon :)

[ Szerkesztve ]

PC: CPU:Ryzen 5 2600 GPU: RX 6700 XT RAM 32GB, Laptop: Lenovo X260, Konzol: Steam deck, Teló: S22U, céges: iP 2022 SE

(#16) NandoXXL válasza Synthwave (#8) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Strix a szánalom jele alsóbb kategóriában és a szakmai sajtó szégyene. Prémium ként eladva, a bóvli. Nem egy darab Strix termék fordult meg nálam. Igen, a komolyabb jobban megtervezett termékek hírével árulnak kommersz alsó polcos szemetet. Erről is ideje lenne beszélni, meg arról miért beszélsz hülyeséget olyan limites alul méretezett Strix kártyák voltak hogy elbújhatnál a gyártóval szégyenedben. (egy feláras terméktől más az elvárás, főleg úgy hogy a komolyabb termékeik között Strix néven valóban vannak illetve voltak jól megtervezett termékek, amikre azt mondom több mint korekt)

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pont így nézett ki anno a 6600xt strixem. Nagyon jó volt és szarrá lehetett húzni, kevesebbet fogyasztott mint a versenytársak, miközben még a hangját sem lehetett hallani.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Soulles válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Soulles
tag

Kérlek ne vedd magadra se sértésnek, nem annak szánom de van pár kolléga a fórumon akik majd minden kisebb kártya + nagyobb hűtés hírnél feltűnnek és ezt a "túlméretezett hűtés" dolgot mániákusan kiadják magukból. Próbálok objektíven válaszolni.

- A legfontosabb, hogy a kisebb kártyáknál mindig van alternatíva pl. Dual slot, 2-Fan, stb. Ha valaki nem akar felárat fizetni akkor ne vegye meg, ez tényleg ilyen egyszerű.

-Előnyei a halkabb működés (számomra fontos) és a jobb OC potenciál.

Általában két profilt szoktam belőni, egyik az Undervolt stock teljesítménnyel vagy afelett (még halkabb), másik meg egy OC profil, amikor jól jön az a plusz teljesítmény.

A régi TUF 3060TI-ból amit most adtam el, +10%-ot sikerült még kihozni. Normális hűtés mellett persze stabil is maradt végig.

Az új alany egy Gigabyte RTX 4070 Gaming OC amivel per pill meglett a TimeSpy 1. hely.

Jó persze, kell még hozzá szerencse is, hogy bejöjjön a Silicon Lottery de erős hűtés nélkül ez nem érhető el.

Remélem nem veszed támadólag amit írtam és így más megvilágításba kerül a történet.

Köszi!

(#19) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem értem azokat akik Radeont vesznek Asustól, MSI-től ahelyett hogy az exkluzív márkákat preferálnák amelyek jobbak is és általában nem drágábbak.

(#20) flexxx2 válasza Soulles (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

értem amit mondasz, és teljesen jól elmagyaráztad,
de én a rog márkanév használatát nem értem ebben a szegmensben, mivel ezt a 7600at nem tartom előrelépésnek, se egy jól sikerült kártyának (ahogy a 4060at se),
szerintem lehetett volna TUFként is kiadni ugyanilyen hűtéssel.

+ha már szóba hoztad, a túlméretezett hűtésnek vannak hátrányai is: súly és méret, nekem ezek is szempontok, valakinek nem, nekem 65fok helyett 60fok kevésbé számít, mint hogy 4 slotos a kártya v. 2 slotos

[ Szerkesztve ]

(#21) Soulles válasza flexxx2 (#20) üzenetére


Soulles
tag

A lényeg a fordulaton --> zajszinten van. Nem mindegy (a userek egy részének biztos nem, köztük nekem se), hogy a 60°C mellett hallani a tücsköt vagy 65°C-nál épp egy Boeing száll fel. Tapasztaltam, volt dolgom Dual-slot+2Fan 1080TI-vel és Triple+3Fan 2080 Superrel is. Igen durván hallható volt a különbség. :)

Azóta csak "normális" hűtés jöhet szóba.

Szerk.: Persze megértem azt is amit mondasz, ha nincs hely a gépben akkor nincs...

[ Szerkesztve ]

(#22) flexxx2 válasza Soulles (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

engedem 65 v. akár 70 fokig melegedni kisebb fordulaton, és mindjárt kevesebb zaj, kicsit nagyobb főfok

(#23) Soulles válasza flexxx2 (#22) üzenetére


Soulles
tag

Pontosan, ami viszont negatívan befolyásolja az első válaszomban írt OC potenciált. :)

(#24) Scarletiel válasza Soulles (#23) üzenetére


Scarletiel
senior tag

És mit nyersz egy OC-val? Még ha megnyered a szilikon lottót, nagyjából alulfeszeléssel, meg órajel emelésekkel ki tudsz hozni átlag +5-10 közötti fps-t játékokban. Ahol kevés az fps, ott nem ez fogja megváltani a világot, hanem új kártya fog kelleni. OC-ban egyedül az alulfeszelésnek van értelme, hogy alacsonyabb legyen a hőmérséklet azonos teljesítményen. De szvsz 5 fps-ért biztos nem húzogatnám a kártyát. Igen tudom itt majd megjelennek emberek akik majd mondják, hogy denekiazassassinscreedbenplusz20fpsthozott. Jah én meg majd elhiszem, hogy ekkora teljesítményt benne hagytak a kártyában és minden full stabil :)

Ne vedd magadra nem rád értem, csak semmi értelmét nem látom húzni egy kártyát.

(#25) PuMbA válasza Scarletiel (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Én is ezen a véleményen vagyok. Perfekcionizmusból vagy hobbiból az időt el lehet vele ütni, de ennyi. OC-val nem lehet kapni olyan különbséget, hogy fps szám kiírás nélkül megmondd játék közben, hogy igen, az OC miatt olyan sebességet nyertem, hogy ténylegesen érzem a változást. Ilyen hozzászólást még nem olvastam az interneten, aki ezt állította volna, de ha van ilyen, akkor azt látni akarom :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Soulles válasza Scarletiel (#24) üzenetére


Soulles
tag

Pedig a cégek pont ezt a kis különbséget lovagolják meg, úgy tűnik sikeresen.
Itt a következő példa:
3060TI MSRP: 399 USD
3070 MSRP 499 USD

A 100 USD árkülönbséget jelentősnek mondanám. A teljesítménykülönbség viszont kb. 10%, amit egy jól húzott 3060Ti behozhat (saját példa).

(#27) Scarletiel válasza Soulles (#26) üzenetére


Scarletiel
senior tag

De itt nagyon egyszerű a matek viszont vásárláskor. A 3070 szarul van pozicionálva, a 3060ti meg túl jól sikerült. Értelemszerűen megvenném vagy a 3060ti-t vagy ha a pénz nem számít, akkor a 3080 a kövi lépcső és a 3070 felesleges. Plusz ismét, ha mondjuk egy jövőbeni játékban a 3060ti produkál majd Ultra mellett 37fps-t akkro húzva nagyjából 42-45-t fog. Vagyis így is úgy is le kell venni High-ra a beállítást, hogy meglegyen a 60fps. Ha meg az ultra továbbra is a cél, akkor váltani kell. Ha 55 fps-ed van akkor meg nem fogod észrevenni azt a +5-8fps-t hacsak nincs monitorozva és nem látod. Ellenben elbactál vele napokat, esetleg instabil is lehet egy két játékban stb. Okosan kell vásárolni és nem 100 dollárral többet kifizetni +10 fps-ért átlagban, mert ahol elfogy a kártya ereje, ott az OC se fog segíteni semmit se.

(#28) Soulles válasza Scarletiel (#27) üzenetére


Soulles
tag

Hogyne, ez így van. De szted hányan vásárolnak tudatosan?

"Ellenben elbactál vele napokat, esetleg instabil is lehet egy két játékban" --> Dehogy, pár óra max és igen stabil. :)

Szerk.: kép kimaradt

[ Szerkesztve ]

(#29) flexxx2 válasza Scarletiel (#24) üzenetére


flexxx2
őstag

+1 pl. OCnek a mostani 5700xt-mel se láttam értelmét, inkább lejjebb veszek a minőségből, ha meg nagyon akadna majd valami azt elhalasztom a köv. vga-hoz, így is sorban állnak a játékok

(#30) GodGamer5 válasza Scarletiel (#24) üzenetére


GodGamer5
addikt

Pedig de, az én 3060-om undervoltolva kb max 145W fogyasztás mellett lazán 2040Mhz gpu és 18ghz vram mellett megy. Az konkrétan 3ghz ram tuning... És a powerlimithez hozzá sem nyúltam, sőt gyárilag nem is oc-s a kártya... Játékfüggő hány fps-t ad. Rt-nél nagyon jól jön.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#31) flexxx2 válasza Soulles (#28) üzenetére


flexxx2
őstag

szerintem az a pár óra csak ha már nagyon ismered az adott generációt,
a shader ultra-t high-ra rakni csak 1 perc :D

(#32) joysefke válasza Soulles (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gyárilag nem nagyon szoktak kártyában bent hagyni 10%-ot, ha pedig igen, akkor annak kiszedése gyakran olyan kompromisszummal jár amit nem érdemes meghozni 10%-ért. Az egyel nagyobbat úgy sem éri utol, de legalább zabál, melegszik, zajong vagy ha ezek nem akkor meg random fagy.

Azon a képen 1440p high quality van. Mi van ha valaki ultrát akar azt mennyire fogja szeretni a 3060Ti ? Annál többet nem kapsz itt mint amiért fizetsz, nem véletlenül került erre csupán 8GB VRAM annak ellenére, hogy a GPU-ban lenne erő.

[ Szerkesztve ]

(#33) Soulles válasza flexxx2 (#31) üzenetére


Soulles
tag

Gyorsabb valóban :K. Nem szeretnék senkit se meggyőzni, rábeszélni stb. nekem ez egyfajta kihívás / hobbi amit egyszer egy új HW-nél (CPU, RAM) szívesen megcsinálok.
Na mondjuk lehet a RAM lesz az amit legközelebb kihagyok mert azt minden subtiming-val együtt tényleg fájdalmas volt belőni.

#32 joysefke: Ezt még gyors eladás előtt lőttem a 3060TI-ről. 1440p, Image Q.:100%, RT OFF, majdnem minden High setting:

Stablian játszottam végig a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#34) Soulles válasza joysefke (#32) üzenetére


Soulles
tag

Ui.: 4k-ról sajnos nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam. Ezt a kártyát nem is arra találták ki.

(#35) joysefke válasza Soulles (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem 4K-ról, hanem high helyett ultra quality-ról beszéltem, ami már nagyobb textúra részletességet is szokott jelenteni. Új játékoknál ott kezd kifogy a 8GB VRAM. Az nVidia gondosan ügyel rá, hogy tuninggal ne tudj érdemben erősebb kártyát csinálni.

A HUB grafikonon amit linkeltél tök jól néz ki, hogy 1440p-nél 114Fps az Fps-ek átlaga (számtani közép alkalmazása is mekkora lol) de én ha ennyi fps-t látok, akkor szeretném tovább növelni a képi beállításokat: high -> ultra. A 3060Ti GPU-ból ezt még elbírná, de VRAM-ból nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#36) Soulles válasza joysefke (#35) üzenetére


Soulles
tag

Ez nem is vitatott, min. 10 de inkább 12GB memóriával kellett volna kiadni, főleg a 3070TI-t. Beállítasz egy értéket amit még elbír a kártya és az OC arra ad neked -ebben az esetben kb 10% -pluszt.

(#37) Synthwave válasza NandoXXL (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, a (#17) is azt sugallja, hogy esélytelen a ROG RX 7600 kulturált volta.

Azért azt díjazom, hogy találsz helyet az agresszív személyeskedésnek, miután kiforgatod a mondandómat, ami értelmezve valójában annyi volt, hogy a ROG Strix, a Gaming X (később már a Suprim), az Aorus Elite, az AQUA/OC Formula stb. az adott gyártó portfólióján belül általánosságban a legjobb körítést és legmagasabbra állított órajeleket jelenti, nem azt, hogy csúcs GPU van a kártyán vagy hogy ízig-vérium prémium termékről van szó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Synthwave válasza flexxx2 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dettó. Nálam ambiens hőmérséklettől függően akár 65-70 °C is lehet idle (most épp 45), de akkor sem nő 1-2 °C-kal többel, ha játszódom (70 °C-nál kapcsolnak be a ventik, ~12 százaléknál még nem volt magasabban a fordulat, ha nem manuálisan babráltam épp valamit).

-------------------------------------------------------------------------

(#24) Scarletiel: Azért erősen függ attól, hogy pontosan milyen kártyáról beszélünk. A referencia Vega 56-ot például. szinte "kötelező" (ha nem teszed, nagy kihagyott ziccer), mert egy kis finomhangolással Vega 64 szintet lehet belőle kihozni úgy, hogy a cucc kevesebbet fogyaszt, halkabb, meg hűvősebb, mint stock volt, és még a (refeken őshonos) Samsung VRAM chipeket is hajthatod 1-1,1 GHz-en.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Scarletiel válasza Soulles (#33) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Igen és látszik, hogy 10fps-t nyertél vele. Nem sok. Mondjuk azt, hogy legeslegjobb esetben nyersz vele annyit, hogy 2 tier között legyen a kártyád félúton és akkor már nagyot mentél a szilikon lottón. 10 fps meg gyakorlatban semmire nem elég, sem RT-ben sem RT nélkül. 80 fps-nél számít 10fps? Nem mert nem veszed észre. 30 fps-nél számít 10 fps? Jobb lesz tőle de csak akkor ha fix stabil 40-en tudna maradni és akkor is vágyakoznál a 60fps-es fluid élményre, tehát ugyanott vagy. Amikor eljutsz arra a pontra, hogy OC-val akarod még életben tartani a gaming hobbid, akkor már rég megérett a cserére. Persze lehet még 2 évet elszenvedni 30-40 fps-el csak szerintem ha van pénz erre a hobbira van pénz új kártyára is. :R

Synthwave:

Nem minden generációt ismerek, de amit te említesz az szerintem szökőévente egyszer fordul elő inkább. Persze akkor érdemes meglépni. Amit én akarok kihozni az egészből, hogy általánosságban a kártyahúzásnak nincs értelme, mert legjobb esetben nyersze vele +10fps-t és az valós használat során nem sokat ér. Ha egy OC-val nyernél vele 20 fps-t stabilan nna akkor már rendben lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40) Synthwave válasza Scarletiel (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, valóban nem általános érvényű volt a példa, csak arra akartam rámutatni, hogy vannak esetek, mikor nem igaz az eredeti állításod (miszerint értelmetlen a teljesítménynövelésre koncentráló VGA tuning, bár azt vitatnám, hogy +10 fps nem értékelendő plusz, elvégre ingyen volt a gyári szinthez képest, és előfordulhat három számjegyű frame rate-nél is, hogy még ez is számíthat).

Egyébként az elszublimálni készülő GPU-val szemben én is az undervoltolás és az okosan beállított ventiprofil + TDP keret híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) PuMbA válasza Scarletiel (#39) üzenetére


PuMbA
titán

"80 fps-nél számít 10fps? Nem mert nem veszed észre. 30 fps-nél számít 10 fps?"

A példa jó, de egy kis javítást engedj meg :) Ha 80 fps-nél kapsz 10 fps többletet, akkor 30 fps-nél csak 4 fps többletet fogsz kapni. Ha 30 helyett 40-et kapnál....olyan OC ma szerintem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#42) Soulles válasza Scarletiel (#39) üzenetére


Soulles
tag

Egy kicsit azért árnyaltabb a kép :). Általában aki tekeri a GPU-t az fogja a memóriát ill. a CPU-t. Rendszerben nézve valószínű, hogy az a + FPS még feljebb mászik.

Most lusta vagyok letesztelni de ha megnézed a fent linkelt TimeSpy 11 800+ CPU score-t az stock-on kb 9100+ körüli. Arról nem is beszélve, hogy az integrált GPU-n brutális plusz hozható ki. Nem akarok hülyeséget írni de kb 30-50% közötti értékre emlékszem. Mikor integrált GPU-n kellet koplalnom, FSR mellett simán játszható volt rajta a Ready Or Not, Diablo II Resurrected pl.

Szóval csak azt szeretném ezzel mondani, hogy nem ördögtől való ám ez az OC és van olyan eset, amikor rengeteg erőforrás szabadítható még fel. :K

(#43) blountex válasza Scarletiel (#39) üzenetére


blountex
senior tag

OC helyett inkább FSR/DLSS sokkal többet számít és ezzel a technológiával (ma már szinte mindenbe is bele építik) nagyon ki lehet tolni a kártya élettartalmát és csak példaként a cél legyen a standard fix 60fps (fluid élményként, single player esetén, multinál már érdemes a 100-120fps). Előbb fog a Vram elfogyni, mint hogy a kártya kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44) Scarletiel válasza blountex (#43) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Annak én is több értelmét látom, csak ne lenne az, hogy a DLSS 2/FSR 2 az csak az előző genig, utána vegyél új gent, hogy legyen DLSS3 meg FSR 3....

(#45) Komplikato


Komplikato
veterán

Asus bemutatott olyan RTX 4070 kártyát, amin nincs tápcsatlkozó. Ehhez mennyire kellett underclockolni szerintetek?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) Synthwave válasza Komplikato (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A cikkben írják, hogy speciális PCI-E csatin keresztül veszi fel a kakaót, szóval konkrét alaplappal működik a dolog, amin három 8 tűs PCI Express és egy 12VHPWR csati van.

Egyelőre 600 wattban van megállapítva a plafon, szóval nem tűnik észveszejtő mágiának a dolog még úgy sem, ha stockon hagyták az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) NandoXXL válasza blountex (#43) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Aha, multiban nincs csillám fa.. led unkornis DLSS FSR. Ott a késleltetés fontos, kivéve a sok boomer-t, meg anyuci tacsija.

(#48) janeszgol


janeszgol
félisten

"Az Nvidia fejese szerint egyáltalán nem kevés a 8 GB VRAM az új kártyáikban" [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.