Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megmakkant ntfs particio: mit lehet tenni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) KennyOMG


KennyOMG
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, ha ez mar volt korabban tema, de jelenleg a fenti problema miatt nem igazan tudom emberi mertekben hasznalni a gepem. :( A helyzet a kovetkezo, adott ket M*xtor gyartmanyu csodavinyo, raid0-ban, hogy az elet szep legyen. Az egyik elkezd hulyesegeket irogatni, pl ehhez meg ahhoz a szektorhoz nem fer hozza, chkdsk raereszt, chkdsk meghal egy ''unspecified error'' hibauzenettel, vinyo particio + windows meghal. Csodas, kezdek panikba esni, mert hala a jo egnek jopar evnyi nem mentett adat van rajta, probal igy bootolni (hal.dll missing), probal ugy repair-elni (setup cannot repair this installation), install uj windows mas particiora, na erre megjavult a regi (mostani). Ha a fentieket valaki nem erti, akkor nincs egyedul.

A lenyeg az, hogy most csigalassusaggal, de kuszik a rohadek, szaggat akozben is, hogy a szoveget irom. A kerdesem az, hogy meg lehet-e javitani azt az ominozus particiot valahogy, mert a file-ok es konyvtarak tok jol megvannak, a chkdsk javitgatja is oket, egeszen addig, amig az ominozus unspecified error meg nem jelenik ismet, akkor nagy halal kovetkezik ujra. A tobbi particiorol mar lementettem ami kell, de azon azert van szinten jopar giga, kozte 17 ev mentesei, de fontos munkank is... Szoval irtozatosan boldog lennek, ha valaki tudna nekem mondani valami biztatot, hogy juthatok azokhoz az adatokhoz hozza. Koszi elore is.

(bocs, ha osszevissza, de most tancoltam vissza a totalis kiborulas szakadekanak szelerol :DDD)

(#2) sh4d0w válasza KennyOMG (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem az UltimateBootCD-n van NTFS-reader - persze azt nem tudom, tud-e kezdeni vmit egy RAID0-ba kötött háttértárral és még szükséges még egy lemezegység is, ahová mentesz. www.ultimatebootcd.com

https://www.coreinfinity.tech

(#3) sh4d0w válasza sh4d0w (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, és a különböző gyártótól származó merevlemezekhez is vannak diagnosztikai programok, valószínűleg szükséged lesz rájuk...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) KennyOMG


KennyOMG
csendes tag

Koszi a tippet, de sajna ez igy nem ment. :( Megnezem meg majd a GetDataBack es hasonlo csodakat, utana jon egy linux install, azutan pedig elkeseredek. :DDD

(#5) mr_ricsi válasza KennyOMG (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Próbáld meg az Easy Recovery Pro-val.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) L3zl13 válasza KennyOMG (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

'' raid0-ban''+''hala a jo egnek jopar evnyi nem mentett adat van rajta''

Ehhez a párosításhoz csak őszintén gratulálni tudok... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#7) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

raid0 maxtorokkal..Jujj.
A lehető legrosszabb kombináció.
Getdataback nem hiszem hogy raid0-val tud valamit kezdeni,de azért azzal nézd meg először.

(#8) KennyOMG


KennyOMG
csendes tag

@Lezlie: Sajnos azt utolag konstataltam, hogy az az ominozus cirka 400 mega nincs backupolva, nem ugy, mint 60 giga egyeb, bar kevesbe fontos cucc. Ez vanik.

@Volkovy: A GetDataBack tok jol kiszoszmotolte az adataim egy reszet, csak hat.. humm, mondjuk ugy, hogy a TEAM ROR nem vegzett tul jo munkat, ugyhogy ha valaki tud rajtam segiteni valami mukodokepes neduddmivel 2.31 NTFS-hez , akkor orok hala es egyebek. :DDD

[Szerkesztve]

(#9) freeXfiles válasza KennyOMG (#1) üzenetére


freeXfiles
csendes tag

mr_ricsi-re kéne hallgatnod, Easy Recovery Pro
nekem is jobban muzsikált GDB-nél (keresd a
http://kickme.to/FOSI -n )

(#10) freeXfiles válasza KennyOMG (#1) üzenetére


freeXfiles
csendes tag

ja és még valami. ha új vinyot keresnél,
maxtor-éknál mostanában ilyenek rendszeresen
fodulnak elő.

(#11) KennyOMG


KennyOMG
csendes tag

AZ ER-t mindjart megnezem, koszi. A Maxtorrol pedig annyit: van egy regebbi 120-asom, az mar volt meg 1m-rol leejtve is, megis gond nelkul muzsikal, pedig azon utaznak az adatok, stb. A 3 db sata-s csodabol pedig becsavarva, hutve eddig 1 kimult, ketto elkezdett badsector-osodni, ez azert egy csudaszep 100%-os teljesitmeny, amire azt hiszem nem igazan lehet buszke gyarto ceg. ehhhh

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megmakkant ntfs particio: mit lehet tenni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.