Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Megmagyarázhatatlan...?

Hozzászólások

(#1) Bendegúz_50


Bendegúz_50
tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék pár kérdést tisztázni ill. olvasni, hogy mi a Ti véleményetek, meglátásaitok az alábbi dolgokról...
Sajnos nem találtam megfelelőbb fórumot a marhaságaimnak, de a világ nagy dolgaira talán ez ráhúzható, remélem nem offolnak szét érte.

Arról van szó, hogy már rég óta foglalkoztatnak különböző ellentmondások matematikai és fizikai témakörökben.

Biztos emlékeztek rá hiszen Ti is ezt tanultátok akár közép suliban akár az egyetemen, hogy két pont (A-B) között legrövidebb út az egyenes vonal ami jelen esetben megadja az A-B szakaszt és a pontok távolságát (nem röhögni ;) ;] ) ...jó...ez az A-B szakasz ugye végtelen számú pontok összességéből áll.

Tételezzük fel, hogy ez egy 2 cm-es vonal amit egy papíron meghúzok. Alá egy 4cm-es szakaszt húzok egy másik kijelölt A-B pont közé. Ez már 2x végtelen számú pontok összessége??? Akkor mennyi is a végtelen?? De hát végtelen nem, akkor az nem véges?! Vagyis végtelen számú pont van 2x, 3x, nx akkora szakaszon is? És ez visszafelé is így igaz? Meddig? A legkisebb ismert anyagi rész méretéig? És az utána??? :F

Más...az egyenes vonal fogalma, mihez képest? Mert a földhöz képest csak görbe vonalat tudunk húzni aminek az egyik fele sem emelkedik ki a papír síkjából mert így nem tudnánk csak térben meghúzni az "egyenes" vonalat. Végül is a vízszint is egy ralatív fogalom mert az is körcikk darab nem?

És van még egy...ez a legpihentebb. :DD

A térutazás elmélete - és nem csak szerintem -, ha pl. egy papírlappal (közönséges A4-es) akarnánk megmagyarázni a térutazás elméletét azt úgy lehetne, hogy az egyik sarkára rajzolnánk egy X-et átellenben egy Y-t. Ha feltételezzük mondjuk, hogy X-Y távolság 100 billió fényév, nehezen képzelhető el a gyors utazás az egyik pontból a másikba. Ha viszont a két pontot ráhelyezzük egymásra a papírlap behajtásával máris találkozik a kiinduló pont a cél ponttal.
Idő-tér görbület jön létre, persze csak elméletben, de magyarázható a térugrás e szerint nem?

...persze azért aludni tudok :))

[ Szerkesztve ]

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#2) lúzer válasza Bendegúz_50 (#1) üzenetére


lúzer
veterán

1. végtelen× y is végtelen sőt végtelen^végtelen is
pontnak nincs kiterjedése, hiába mész atomi szintre akkor se

2. tartsd függőlegesen azt a nyomorult papírt és akkor no görbület :DDD

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3) Bendegúz_50 válasza lúzer (#2) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Köszi a gyors reagálást!

Mondjuk az 1. értem valahogy ha nincs kiterjedés nincs méret sem és definiálhatatlan minden mérhető mennyiség...ha jól okoskodom, de 2. végképp nem értem...tartom a papírt függőlegesen (már ugye ez is egy relatív fogalom ebben az esetben) de így is hajtható a két pont egymás felé. :F

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#4) lúzer válasza Bendegúz_50 (#3) üzenetére


lúzer
veterán

Végül is a vízszint is egy ralatív fogalom mert az is körcikk darab nem?
erre írtam a 2.pontot

kíváncsi vagyok a topik élettartamára :-))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5) Bendegúz_50 válasza lúzer (#4) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Elértettelek az előbb, most már világos a vízszintes vonal függőlegesen.. :W .így tényleg nincs "körcikk" :DD

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6) bandus válasza Bendegúz_50 (#1) üzenetére


bandus
veterán

"Más...az egyenes vonal fogalma, mihez képest? Mert a földhöz képest csak görbe vonalat tudunk húzni aminek az egyik fele sem emelkedik ki a papír síkjából mert így nem tudnánk csak térben meghúzni az "egyenes" vonalat. Végül is a vízszint is egy ralatív fogalom mert az is körcikk darab nem?"

ezzel foglalkozik a bolyai matematika, nézz utána ha érdekel ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7) Bendegúz_50 válasza bandus (#6) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Köszi bandus megteszem, mert kezdem igen hülyének érezni itt magam köztetek :U

A fény anyag-energia kérdéssel már ki sem merek jönni...... :D

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#8) bandus válasza Bendegúz_50 (#7) üzenetére


bandus
veterán

pedig az sem olyan ördöngösség ;)

megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9) Jancsi válasza Bendegúz_50 (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Érdekes felvetések, csak annyi a gond hogy a matematikai absztrakt fogalmakat akarod átültetni a napi életbe, ez nem fog menni.
Ha megkérdeznél egy matematikust hogy hogyan rajzolj egy egyenest tuti azt mondaná hogy rajzolj két pontot majd kösd őket össze. Az már a te gondod hogy a pontod nem pont és hogy görbe a vonalzód.
Akár mekkora a szakaszod, végtelen számú pontból áll, mivel nincs a pontnak kiterjedése, így nem tudod x-szer rámérni a szakaszra.

Csak kíváncsiságból hány évesen törnek fel benned ilyen gondolatok?

(#10) Bendegúz_50 válasza Jancsi (#9) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Igen ez világos lett lúzer válaszából de azért neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Megmagyarázhatatlan...?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.