Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meglévő 73 Gb raid1 tömb méret növelése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) snagy1960


snagy1960
újonc

Üdv mindenkinek.
Szinte az egész raid-el kapcsolatos bejegyzést végig olvastam, de a problémára nem találtam választ.

Adott egy IBM System x3650 (7979) szerver. Ez jelenleg egy fájl és nyomtató, mssql, és exchange szerver.
Jelenleg a rendszer lemez egy raid1 73 Gb-os tömb. Ezt szeretném legalább 300 Gb-osra növelni. Addíg OK, hogy cserélem az első 73 gb hdd-t a 300 gb hdd-re, a tömb felállása után a második a második 73 gb hdd-t szintén a 300 gb hdd-re. Tehát létrejött az új 300 Gb hdd-ken az új tömp, ami ugyebár 73 Gb. Ezt milyen módszerrel tudom felhúzni 300 Gb-ra.

A raid vezérlő: serveraid 8k.

Ebben járatos szakember segítségét kérem mivel nagyon sokat veszíthetek, nem is beszélve a két háromnapos munkáról, amivel újra felhúzom a rendszert, ha tévesztek.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#2) Intruder2k5 válasza snagy1960 (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

Rendszergazda topic

Ezt a topikot pedig zárom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meglévő 73 Gb raid1 tömb méret növelése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.