Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Követendő példa. 8 éves ciklus.   

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) this is life válasza Polarstar (#1) üzenetére


this is life
Ármester

Követendő, de követni nem fogják, mert ritkábban csilingelne a kassza.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A kis költségvetésű ötletem az ilyen startup cégeknek talán követhető lenne egy áthidalással:
A normál támogatás lejártával az összes tulajdonost értesíteni kellene, hogy a támogatás folytatásáért évi hozzájárulást kérnek. Ez sok esetben jelentősen meghosszabbítaná a mobil használatát.
Az ötlet az eladott darabszámot is figyelembe véve elegendő összeget hozna egy programozó csapat megfizetéséhez.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) Polarstar válasza this is life (#6) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Főként ha az ember tudja, hogy ez egy degoogle android.
Illetve lehet ezekre rakni még mást is. A Jolla Sailfish pl igen potens egy régi procin is. Ezeknél a gyártóknál az a gond, hogy jó pár program és app egyáltalán nem fut. Valljuk be - esetenként van akár 15 év lemaradás is egy átlagos droidhoz képest.
Még mindig nem tudja a igényeket teljesen kiszolgálni egy ilyen gép. Ellenben aki ezeket használja, nagyon jól elvan ezekkel a gépekkel hosszú távon.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) Gerybut válasza guni (#4) üzenetére


Gerybut
tag

Miért érzi magát az összes egyén felsőbbrendűnek, aki magáénak érzi ezt a bullshitet?
Meg még egy csomó dologra igaz ez.
"a környezettudatosság igényel egyfajta szellemi fejlettséget"
Lehet anélkül is ezt csinálni, hogy ne legyél paraszt, szépen csendben, a közjóért és nem telekiabálva mindent.
Az összes "mozgalom" ilyen az elmúlt 10 évből. Szörnyű és szánalmas.
(Last of Us 3. része... :O )

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#9) Noukoum válasza Gerybut (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Ebben semmi felsőbbrendűség nem volt. Miért zavar az hogy valaki edukatív jelleggel terjeszt információkat?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) _csocso_


_csocso_
senior tag

Szerintem is teljesen korrekt a cég hozzáállása, 8évig egy legyártott eszköz, valamit hozzájárulhat a fenntarthatóbb gazdasághoz, környezetvédelemhez.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11) this is life válasza Polarstar (#7) üzenetére


this is life
Ármester

Hiába van meg a lehetőség bármit is futtatni, a piac le van uralva a google ökoszisztémával, és a felhasználók 99%-a csak pingvinezne a play, gms, gps hiánya miatt. Tömegeket nem lehet megszólítani google mentes élettel, nem ment az ms-nek és a huawei sem túl kimagasló ebben.
A fairphone-nál sokkal erősebb hívószónak tartom, az android fronton páratlan hosszúságú életciklust.
Igaz erre rányomja a bélyegét a források és a marketing hiánya, és az is kérdéses , hogy a kínai dömping gyártok ellenében mire lennének képes, ha a fentiek rendelkezésre állnának.
Ahogy kinéz most a helyzet: két Os-nek van hely a piacon, másnak megerősödni esélytelen , gyártói oldalról: van egy koreai gyártó és a mindent is elárasztó kínai felhozatal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12) delejes válasza Gerybut (#8) üzenetére


delejes
újonc

Ezzel nagyon egyetertek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Polarstar válasza this is life (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Engem az nagyon meglepett, hogy Sailfish-en bizonyos banknál esélytelen a bankolás! Ezt bizony rohadt nagy problémának tartom!
Nekem fura, hogy a kis cégek nem veszik észre ezt a igencsak hétköznapi alaphelyzetet. A biztonságra törekvő, guglimentesített felhasználó is szeretne utalni, fizetni, számlát ellenőrizni, de a jó minőségű fotókról sem mondanak le.
A Fairphone jól áll ezzel. De pár mások nem. Ugye megdöglött a Firefox OS, és Ubuntu sem hasít. :D
A Sony jó mobiljai jól fotóznak, mert kaptak egyedi algoritmust.
Az alternatívak közül az amcsi Librem tartja kézben jól a gépet és szoftvert.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) this is life válasza Polarstar (#13) üzenetére


this is life
Ármester

Pedig meglepődésre nem is igazán adnak okot, a banki appok is a google-hoz vannak drótozva, más rendszerhez hangolni plusz munka és pénz. A pénzügyi szektor fejével gondolkodva, amíg egy rendszer részesedése nem éri el a 10-15 százalékot , addig számukra láthatatlan. Kényelmesen el vannak a google által nyújtott api-kon framework-ön és minimális munkával elérik a céljukat , a fogyasztókat, ügyfeleket.
Google, Apple mentes életre kevesen vágynak , emiatt nem fejlődik komolyan az alternatíva.
A két pénzeszsák cég mindent és mindenkit bedarál/t symbian,bbos,bada,meego,fOs,ubi touch,wp/w10m,palm/hp webos és egyeduralkodóvá váltak, mint a desktop vállalati szegmensben a windows.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#15) NemMo válasza Gerybut (#8) üzenetére


NemMo
őstag

"a környezettudatosság igényel egyfajta szellemi fejlettséget"
Ez speciel pont így van. Na nem túl magas szintet kéne ehhez megugranni, de sok embernek még ez is magas szint sajnos. Ne értsd félre kérlek nem rád utaltam ezzel, hanem úgy általában az emberekről írtam.

(#16) Reverend válasza Polarstar (#13) üzenetére


Reverend
tag

Nem is tudtam erről a Librem-ről. Mondjuk az 1300 USD ár mellbevágó.

(#17) Polarstar válasza Reverend (#16) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen alapos tervezés, saját hardver, szoftver és egyedi, jól felépített szolgáltatás ami a privát adatok védelmét érinti. Semmi szoftveres "ha minden igaz kikapcsoltam" nincs. Fizikailag kapcsol le ezt-azt a kezelő.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) mhydas99


mhydas99
tag

Jó ötletnek tartom a csereszavatosságot, de valljuk be ennél kevesebb pénzből lehet már ennél jobb minőségű, modernebb és erősebb, 5 éves szoftvertámogatással árult telefonokat (samsung, google pixel, iphone). Ha azokat maximálisan 5 évig használja valaki max. 1-2szer kell akkut cserélni bennük. Ahogy ebben is kéne. Cserében vízállóak is és nagyobb tudással bírnak. Ezeket meg 8 évig senki nem használná. Az ember pszichológiailag ösztönlény. Maximum 3-4 év és akkor is új telefont vesznek ha amúgy nem kellene...

(#19) Polarstar válasza mhydas99 (#18) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Had mondjak neked valami újat. Én személyesen is ismerek egy embert, aki jelenleg is a 15 éves mobilját használja. :D
Szóval ő akkor nem egy ösztönlény.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20) mhydas99 válasza Polarstar (#19) üzenetére


mhydas99
tag

Persze nem azt mondom hogy nincs ilyen ember, bár abban is biztos vagyok hogy 100-ból 90 ember 4 éven belül mobilt cserél. És a legtöbben azért a 2 év hűség lejárta után.

(#21) kelcsimen válasza Polarstar (#13) üzenetére


kelcsimen
csendes tag

Úgy látom, hogy egészen naprakész vagy ebben a témakörben. Szeretném a tanácsodat kérni telefonvásárlás kapcsán (más tanácsát is szívesen fogadom): Fontos lenne az operációs rendszer cseréje (kísérletező vagyok), szeretném ha lenne benne docking funkció hogy asztali gépként is használhassam (samsung Dex-e jó elviekben, de nem kérek a Samsung bloatware-kből), a szerelhetőség egy nagy előny. Ezeket figyelembe véve, mik a lehetőségeim? Szemezek a Fairphone-nal és Shiftphone-al, de lehet elkerülte másik márka a szememet. Eszedbe jut más? Köszönöm előre is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.