Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Megis hogyan mukodik az optikai eger? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Mar eleg sok embert kerdeztem ebben az egyszeru kerdesben de senki sem tudot kielegito valaszt adni mindenki csak talalgat vagy ha eszerun ek is tunik az amit mond az mindig megcafolhato volt. A kerdes megegyszer hogy mukodik az optikai eger?

Miert?????

(#2) And válasza Snakeiboy (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Egy kisfelbontású monokróm képszenzor (ccd) és a hozzákapcsolódó képkiértékelő hardver / szoftver a lényege. A jól megvilágított felületen ''elhúzzák alatta'' a textúrát, annak kiértékelésével - az előző ''felvétellel'' való összehasonlítással - pedig megállapítja a mozgás irányát és adott idő alatti nagyságát.
Bővebben: link, Bővebben: link, Bővebben: link.

(#3) Petya25 válasza Snakeiboy (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Bedugod és jó esetben működik. :D

A visszaverődött fényből képeket csinál gyors egymásutánban és a képek közti eltérésekből találja ki, hogy merre mozdítottad el.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

amugy ezt en is olvastam csak ilyen dolog utott szoget a fejemben hogy ehhez nagyon erzekeny ccd kell nagyon nagy felbontasu egyszoval eleg profi ami nem nagyon olcso dolog es egy optikai eger ma mar nem valami draga dolog. Tehat vagy a mai digitalis fenykepezogepek nagyon dragak vagy nem lehet ilyen olcson optikai egeret eloalitani. Ja es megegy azert nem semmi soft lehet ami ezt kiertekeli foleg olyan gyorsan mint ahogy ezt az eger teszi vagyis helyeske kis proccesor lehet benne. szoval ezeket nem ertem teljesen.
Amugy koszi a valaszokat :C

Miert?????

(#5) Petya25 válasza Snakeiboy (#4) üzenetére


Petya25
addikt

Azért tud olcsó lenni, mert maga felület is kicsi (alig néhány mm2) amit figyelni kell és a színekkel sem kell foglalkoznia.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Megis hogyan mukodik az optikai eger? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.