Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megint egy béna csávó: xp + sata probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Celkovy


Celkovy
csendes tag

Hello!

Ismerősőmnek ASUS A7N8X-E Deluxe alaplapja és 6Y08M0 Maxtor Sata winyója van. Leszedtem a Maxtor oldaláról a fél lemezes SATA driver-t és a teljes Maxblast 3 CD-t amiben ez a driver is benne van. Xp telepítés elundul, F6-ot megnyomom, lemezt beteszem, rányomok hogy XP Sata driver és mégis azt írja hogy nem talál merevlemezt. Windows Me alatt megy a gép csak nagyon lassan másol és sokszor lefagy, Win98 iszonyatosan lassú, használhatatlan. Én úgy tudtam hogy 98 és Me alatt normális ATA winyóként kéne kezelnie de nagyon lassú az egész gép. Nem tudom hogy mit rontottam el, mind a két Maxtor drivert megnéztem. A BIOS-t is nézegettem de nincs meg az alaplaphoz a kézikönyv és az ASUS oldalán csak japánul lehet leszedni (és én nem tudok japánul). Ha valaki tudja hogy mi a helyzet (azon kívül hogy pancser vagyok) az kérem jelezze. Szerintem Win98 és Me alatt simán driver nélkül is működnie kellene, ezért gondoltam hogy esetleg a winyó a rossz.

(#2) Trak válasza Celkovy (#1) üzenetére


Trak
addikt

Fent van angolul is az ''alaplapi kézikönyv''..
Itt a közvetlen link:
[L]http://www.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socka/nforce2/a7n8x-e/e1465_a7n8x-e_deluxe.pdf[/L]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) Gismo válasza Celkovy (#1) üzenetére


Gismo
addikt

Mer' az alaplap SATA driverét kéne betenni neki! Nem a vinyóét!

(#4) Celkovy


Celkovy
csendes tag

És mi van ha nincs meg az alaplap Cd-je sem? Le tudom szedni a drivert?
A kézikönyvet leszedtem köszi a linket.

(#5) Gismo válasza Celkovy (#4) üzenetére


Gismo
addikt

Az ASUS honlapátjáról!
[L]http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=A7N8X-E%20Deluxe&Type=Drivers&SLanguage=en-us[/L]
Link javítva!

[Szerkesztve]

(#6) Celkovy


Celkovy
csendes tag

Ezt a drivert már leszedtem mielőtt írtam csak nem tudom hogy ez kell-e nekem:

Silicon Image Serial ATA driver version V1.0.0.50 WHQL and Serial ATA Utility V1.1.3

Ez az egyetlen amire tippelek.

(#7) Gismo válasza Celkovy (#6) üzenetére


Gismo
addikt

Igen, ez elméletileg automatice csinál egy floppy-t és az XP telepítéskor ezt kéri! Beteszed és már megy is!
Egyébként van az oldalon másik SATA driver is próbáld meg azzal ha a másikkal nem megy!

[Szerkesztve]

(#8) Celkovy


Celkovy
csendes tag

Én is erre tippeltem. Hát majd kipróbálom megy-e. Köszi a segítséget.

(#9) Gismo válasza Celkovy (#8) üzenetére


Gismo
addikt

Nincsmit! Asus P4P800 SE-nél ment ugyanígy! Sztem ott is mennie kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Megint egy béna csávó: xp + sata probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.