Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hszilard666 válasza Snip3r_HUN (#48) üzenetére


hszilard666
veterán

Túl nagy, és nem jönnek be a színei. Ugyanezt a hardvert és egy Lian li d600 ba dobnám be, szintén vizezve, és spórolnék vagy 500 dollárt a csicsán meg a caselabs házon :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52) BL@CK válasza hszilard666 (#51) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Szia.
Úgy látom nagyon nézegeted a nagy házakat és vizet bele, a Mountain mods házikóm még megvan mindig, ha gondolod, olcsóbb lian li tól is :))

Shatter your limits!

(#53) hszilard666 válasza BL@CK (#52) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia Uram!
Köszönöm, de még mindig nem tudnám megvenni! :D Másrészt annyira tetszik a nCase m1 es masinád hogy megkívántam az ITX szerűséget, szóval a define r5 ből költözöm egy Cooltek U3 ba és azt fogom levizezni :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#54) BL@CK válasza hszilard666 (#53) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Jó is az :) Ncase m1 v4 is lesz hamarosan, ha érdekel majd kövessed a hivatalos fórumot! Abba is be lehet rakni a 2db dual radit, ami szerintem elég bármire, ha vizezni akarod ;)

Shatter your limits!

(#55) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#56) m0h0senator válasza Snip3r_HUN (#55) üzenetére


m0h0senator
őstag

:Y :C kéne bár hőfokokban nem tudom milyen lehet a prociból a vga ba vagy fordítva bekötni. Úgy nem jobb a hatásfok, hogy a 2 fontos alkatrész közé egy radi? cpu->radi ->vga?

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#57) Snip3r_HUN válasza m0h0senator (#56) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nem tudom... Nekem is a 290-es után van egyszerre a 4790K, és csak ezután jön egy 360-as radi.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#58) imibogyo válasza m0h0senator (#56) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy normális körben, bekötési sorrendtől függetlenül is jó ha 2-3 fok különbség van a rendszer egyes pontjai között. A két körösség is csak azért terjedt el, mert a VGA alapvetően magasabb hőtermelésű, viszont magasabb hőmérsékleten is jobban elvan, mint a proci, így lehet egy kb. 50-60 fokos köröd a VGA(k)-nak, egy 30-50 fokosod pedig a procinak, alaplapnak stb.-nek (hasraütött értékek). De ettől függetlenül az adott körök hőmérséklete a különböző pontokon ebben az esetben is "állandó" (értsd. egy szűk tartományon belüliek). ;)

Nekem anno a tuningolt 2600k-val is pár fokon belül voltak az értékek. Az egyik szenzor a proci után volt közvetlenül, a másik pedig a radiátor után. Alig volt eltérés. Ezért a következő gépbe már nem is raktam több szenzort, csak egyet, mert teljesen felesleges lett volna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#59) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Project Hubris

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#60) TESCO-Zsömle válasza Snip3r_HUN (#59) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megalománia. Többszörösen túl van méretezve.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#61) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#60) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem annyi baj legyen. Ha neki belefért, akkor miért ne? Én is hajtottam már vízhűtéses Celeront 9x120-as radiátorral... Nekem mindenesetre bejön. Legalább tuti, hogy nem lett alul méretezve. :DDD

(#62) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#61) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem esztétikailag sem a legjobb megoldás, hogy a tartályok kitakarják a látnivaló harmadát... Két kör elég lett volna az egésznek és akkor a tartályok mehettek volna egymás mögé.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#63) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#62) üzenetére


imibogyo
veterán

Van benne valami amit mondasz. De végülis ez már az ízlések és pofonok kategória. A tartályokat én is fejben máshogy rendeztem el, de ettől még tetszik a gép. Bár nekem a múltkori hatalmas narancs-fekete dög is tetszett (mondjuk az jobban). Anno én is elkezdtem egy über-vízes gépet, de végül nem lett belőle semmi így szétvagdaltam darabjaira. :B

(#64) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#63) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyon régen, füzetbe rajzolgatva én is gondolkodtam ilyen monstrumokon, de aztán 2007-re megépült a 36 kilós Orion amit kézben kellett bevinni a kiállítás helyszínére illetve azóta gyártói oldalról is egyre nagyobb támogatást kapott az SFF, úgyhogy az ilyen monstrumok kora szvsz lejárt. Alig jár némi előnnyel, hogy ilyen nagy, ugyanakkor rengeteg nyűg. Az ilyen irdatlan házakat nagyon nehéz ízlésesen megtölteni, hogy sehol se legyen túl kevés vagy túl sok. Nagyon nehéz őket mozgatni és hiába a nagy méret, alig könnyebb őket szerelni, mint a piciket, főleg a manapság divatos merev csöves vízhűtésekkel. A szobába is nehéz megfelelően implementálni az ilyen szekrény méretű vasakat. Megkockáztatom, hogy ennél a gép-méretnél már jobban jár az ember, ha az egészet egy nagy bútorlapra szereli, aztán felakasztja a falra.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#65) Sonja


Sonja
veterán

Thermaltake Accused Of Stealing – New Computex Products Went Too Far

Érdekes. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#65) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Legkevésbé sem meglepő.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#67) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#64) üzenetére


imibogyo
veterán

Alig jár némi előnnyel, hogy ilyen nagy, ugyanakkor rengeteg nyűg.
Szerintem ezek a gépek nem is erről szólnak. Az hogy nekem tetszik, attól függetlenül olyan "zsiráfos" nekem is, tehát otthonra azért nem kellene. Ahogy a másikat is szétszedtem én is, mert felesleges volt.

Ennek ellenére azért nem adtam fel teljesen ezt az irányt, tervben még létezik egy "nagyobb fajta" gép (bár szerintem ez még az emberi léptékűek közül való, ahhoz képest, hogy mi minden fér bele). Ezt csak azért terveztem meg, mert szinte mindig házat is kellett eddig cserélnem gépcserék alkalmával és ez egy olyan ház lenne, amit bármit be tud nyelni, léghűtést, vízhűtést, dupla gépet, ITX-et, ATX-et, akár egyszerre is stb.. Ha ezt megépíteném, akkor utána "abbahagynám" az állandó házépítést és tervezést, mert kezdek belefáradni, megunni. :B

Nem kevés ITX-ezés után én azért azt is nagyon korlátoltnak éreztem és a ló túloldalának a kompromisszumokat illetően, szóval most visszatértem a hagyományosabb méretű gépekhez (ebben a pillanatban például ATX lappal), a passzívságot megtartottam (úton van egy passzív 750Ti is), de a bővíthetőség nagymértékben javult (például PCI port az LPT kártyának CNC-hez, tervezéshez a több memória (slot), combosabb hűtések is könnyen elférnek stb.). Tervben van egy jóval kisebb ház építése (a mostani fog átalakulni), de ez egyelőre idő és pénz hiányában várat magára. Vagy hosszú idő után belefogok végre a dupla radiátoros gépbe, de attól meg az tart vissza, hogy nem tervezek vízhűtést egyáltalán, másrészt egy picivel nagyobb lenne még a mostaninál is, szóval szerintem abból nem lesz semmi. :N

(#65) Sonja: azért nem semmi. Nem követtem a TT termékeket, mert nem nagyon szeretem őket, de most így side-by-side vizsgálva a képeket elég durva másolásokat követtek el.

[ Szerkesztve ]

(#68) ZetorGumi válasza Snip3r_HUN (#59) üzenetére


ZetorGumi
addikt

E-penis növelés. :)
Ez olyan, mint "Aki hummerral jár, az azzal kompenzálja azt, hogy máshol kissebb az átlagnál. ;] "

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#69) TESCO-Zsömle válasza ZetorGumi (#68) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Hummer-t még megértem, de ezzel milyen csajoknak villant?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#70) hszilard666 válasza Snip3r_HUN (#59) üzenetére


hszilard666
veterán

Basszus az alaplap prockó kombóért odaadnám a fél királyságomat :D

Sonja:
Szerintem jótól lopni nem bűn! :N Amúgy a define r5 pokolian király, az egyik legjobb házam ami volt! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#71) TESCO-Zsömle válasza hszilard666 (#70) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem jótól lopni nem bűn!

És a kisebbtől?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#72) hszilard666 válasza TESCO-Zsömle (#71) üzenetére


hszilard666
veterán

Jobban belegondolva hááát szerintem nem lehet egy lapon említeni majd a két házat de meglátjuk. Nem tudom hogy a TT anyag használata milyen lesz, de tippem szerint nagy része kopogós fosch plasztik, míg a define r5 full fém kevés műanyaggal.

Amúgy biztos hogy a TT nagyobb mint a fractal design? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#73) TESCO-Zsömle válasza hszilard666 (#72) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fractal Design:
Company Size: 11-50 employees
Founded: 2007

Thermaltake:
Company Size: 500 (June 2010)
Founded: 1999

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#74) hszilard666 válasza TESCO-Zsömle (#73) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor elnézést kívánok! :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#75) TESCO-Zsömle válasza hszilard666 (#74) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Régen, a 2000-es évek közepén nagyon futott nekik a szekér, de azóta annyi jött-ment gyártó lett megfizethető és kevésbé megfizethető árú prémium házakkal, hogy még...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#76) ZetorGumi válasza TESCO-Zsömle (#69) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Kocka csajoknak. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#77) TESCO-Zsömle válasza ZetorGumi (#76) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akinek megáll a fején a sör? :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#78) m0h0senator


m0h0senator
őstag

nem látom sok értelmét de tetszik

An odyssey through the realm of consciousness.

(#79) DR|FTK|NG válasza m0h0senator (#78) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

E-penis ööö ilyen színnel inkább e-mell növelés. :D :DDD ;]

(#80) bombibmw


bombibmw
veterán

Ebben nem találok kivetni valót. :) [link]

De egy ilyet is elfogadnék. :D

[ Szerkesztve ]

(#81) m0h0senator válasza DR|FTK|NG (#79) üzenetére


m0h0senator
őstag

na de hogy 2 gép egy házban, azt a színt meg hamar lecserélném ;]

bombi: láttam a tavalyi veletech-en. Király volt. Meg a második linkeden a ház tetején a ventik kialakítását jones-nál láttam először és már akkor is tetszett.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#82) bombibmw válasza bombibmw (#80) üzenetére


bombibmw
veterán

Egyébként,ha az első linket megnyitjátok és lapoztok,ott van egyik honfitársunk(és azt hiszem fórumtársunk Trabi modja is. :)
De itt van teljes egészében is. :)

(#81) Bale_E:
Nagyon komoly és tetszetős megoldás. :K

Itten van a ROGos oldalon,nem törökül. :D

[ Szerkesztve ]

(#83) Acsi


Acsi
aktív tag

Ezt nem tudja valaki milyen ram?

(#84) DR|FTK|NG válasza Acsi (#83) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Valamilyen Avexir.

(#85) TESCO-Zsömle válasza Acsi (#83) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#86) BlackSoft


BlackSoft
addikt

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#87) TESCO-Zsömle válasza BlackSoft (#86) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:Y

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#88) Acsi válasza TESCO-Zsömle (#85) üzenetére


Acsi
aktív tag

Kösz! Nagyon gizda! ROG Certified van ráírva? Sokat dob :D

(#89) TESCO-Zsömle válasza Acsi (#88) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az biza.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#90) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

:Y
Murderbox MBX MK II - Silverstone TJ07

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#91) TomiLi válasza Snip3r_HUN (#90) üzenetére


TomiLi
addikt

Meg is lehet rendelni! :C

Ha úgy lenne pénzem, ahogy nincs, akkor én vennék egyet. Nekem nagyon tetszik az egész projekt az ötleteken át a megvalósításig.

Bogyóka

(#92) BlackSoft válasza Snip3r_HUN (#90) üzenetére


BlackSoft
addikt

Építeném szívesen majd az új gépem ebbe, de nagyon kicsi lenne, pedig nagyon szép.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#93) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#94) imibogyo válasza Snip3r_HUN (#93) üzenetére


imibogyo
veterán

Nyugodtan le lehet érte szólni, de nekem ezek a gépek már túl sablonosak. Semmi fantáziát nem látok bennük. Láttam már "ilyet" 100-at. Na jó tudom hogy nem, de értitek.... :B

(#95) BlackSoft válasza imibogyo (#94) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ha megépíted, tök más lesz ;] Próbáld ki, mindössze fantázia, kis idő, és master card kell hozzá :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#96) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#94) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Teljes mértékben egyetértek.

(#95) BlackSoft: De az is lehet, hogy a képen látható masina árából tudna építeni 3-4 egyedibbet. :P Én azt tenném, ha a lehetőségek megengednék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#97) imibogyo válasza BlackSoft (#95) üzenetére


imibogyo
veterán

Az lemaradt, hogy ráadásul nekem az eleje is elég igénytelen/kaotikus. Szerintem ezt "bárki" megépíti akinek van egy jól feltöltött master card-ja, ahogy említed és mondjuk azért alkotott már ezt-azt, tehát mondjuk nem "flex-szűz" a keze. Persze van benne munka biztosan félre értés ne essék, de semmi újat nem nyújt számomra. :N

(#98) DR|FTK|NG válasza imibogyo (#97) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

+999, teljesen egyetértek. :R

(#99) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#97) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az eleje nem "kaotikus", hanem reklámtábla. Az összes szponzort egy helyre zsúfolta, hogy máshol ne legyenek útba...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#100) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#99) üzenetére


imibogyo
veterán

Számomra akkor is az, túl sok minden van ott egy helyen. Amúgy meg a gyári Intel és ASUS matrica a legalja, mert még az egyediek csak-csak elmennek, de ez így gáz. Persze ez is, meg az előbbiek is szigorúan magánvélemények, lehet valaki meg él-hal egy ilyen gépért. Én már régóta átváltottam a "lehet, hogy nem-gyári, vagy nem olyan profi kinézetű de legalább egyedi" kategóriájú házak szeretetére. Mondjuk ez az én bajom. Ettől függetlenül volt már itt jópár ház ami nagyon tetszett... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.