Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meghalt a vinyóm? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HiperG


HiperG
addikt

Éppen böngésztem és egyszer csak kékhalál ''page valami in nonepaged area''...káromkodás..ugyanis elveszett a szépséges uptiemom...restart windóz indít... egyből bejön hogy ellenőrizni kell...hát ezt most haggyuk betölt erre kiírja hogy nemtalálja az atipaxx vagy valami dll-.t...na mondom oké majd megoldom...ezután műxik a vindóz csak minden rohadt lassan...hmm akkor biztos ati drivere suxolt be (3.7es) go csökkentett mód..leszed mindent új felrak(3.8ast)...megint restart erre szokásos azonban most hagytam hogy végigmennyen a scan bootkor...erre talál egy rakat hibát...vindóz bút erre kiírja hogy nem tudta lementeni ezeket meg ezeket adatvesztés történt...

Hmmm...és most ittvagyok pótvinyóról...és ennél is kiírja bootról hogy a másik vinyót ellenőrzni kell...innen tudok olvasni fileokat (épp mentek)..
SMARTnál nemigen látok hibát...

A vinyó:
SAMSUNG SP0802N (0637J3FW887097)

A cuccot e-connectnél rendeltem 1 év garival...izé én győri vagyok hogy zajlik ez esetben a procedúra?

(#2) HiperG


HiperG
addikt

Ja és azt veszem észre, hogy mikor a samsungról másolok rohadtul használja a vinyót...
Ezekszerint a cache-je halt meg?
Mert mikor megvettm és másoltam rá alig használta a procit...

(#3) Break


Break
aktív tag

Nahh...REMÉLEM haldoklik a vinyód.....de csak azért , hogy TE is szenvedj egy picit a garos dolgokka.....
A másik....remélem TE is ütközöl olyan hibákba amit egyedül nem tudsz megoldani.....ekkor csak azt kívánom, hogy ugyan olyan lekezelően bánjanak Veled , ahogy Te bánsz az ilyen emberekkel....

TheDög

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#4) HiperG


HiperG
addikt


Zsír

(#5) kamikaze boci válasza HiperG (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Háát... Elismerésem... Más smartos progikkal is megpróbáltad már kiolvasatni?

egyéb állatfajták

(#6) Break válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


Break
aktív tag

Azért tök gáz......de azért ha jól látom nem Read-Write hibára utal...
bár közbe kutatgatok de a hömérséklet lesz a ludas...szvsz...

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#7) HiperG válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Szerintem a felsoroltak elég bizonyítékot adnak arra hogy rossz...

(#8) HiperG válasza Break (#6) üzenetére


HiperG
addikt

Világ életében 34-36 fokos volt szegény :(

(#9) HiperG


HiperG
addikt

Nem tud valaki olyanról, hogy ez esetleg típushiba volna?
Remélem nem...

(#10) HiperG


HiperG
addikt

Én a rázkódásra gyanaxom mert a szupermárkátlan házamba picit rezonált...
Na mind1 a lényeg hogy kicserélik...
De m lesz azután? :(

(#11) WN31RD válasza HiperG (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

''a szupermárkátlan házamba picit rezonált''
És lelkiismeretfurdalás nélkül belerakod a sz... házadba az új vinyót is?
Nem lenne célszerű esetleg egy normális házba beruházni?

(Például DTK Midi torony 300W-os táppal kapható bruttó 16e-ért kiskerben, ilyenbe már több gépet is raktam össze, stabil, halk, kényelmes, stb. Az olcsóbb kategóriában nagyon tudom ajánlani.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) fügike


fügike
senior tag

Most alaposan berezeltem. Nekem nyár vége óta van uilyen vinyóm, dettó szupermárkátlan házban, néha úgy rezonál a műanyag a ház elején, hogy na! Bár eddig gond még nem volt vele!

Boci-boci tarka!:D

(#13) Den válasza HiperG (#9) üzenetére


Den
veterán

biztos hogy nem a rezonancia és a hő tette tönkre.

www.simson4t.hu

(#14) fügike


fügike
senior tag

Állítólag ez az egyik leghűvösebb vinyó! Mingyá megfogom, most megy vagy 25 perce.

Boci-boci tarka!:D

(#15) fügike


fügike
senior tag

Kézmelegnél kicsit melegebb.

Boci-boci tarka!:D

(#16) Amigo78 válasza HiperG (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

szar ügy átérzem a szar érzést nekem is most szált el a vinyom!!!
de
eggyik dolog nézd meg a kábeleket nekemis az volt szar

(#17) HiperG válasza WN31RD (#11) üzenetére


HiperG
addikt

Nincs pénzem rá :D
Asszem azlesz hogy veszek olyan zalman vinyó hűtőt az meg bemegy az 5,25''-ba

(#18) HiperG válasza Den (#13) üzenetére


HiperG
addikt

hát?

(#19) HiperG


HiperG
addikt

Amugy érdeke a 3 éves maxtorom meg még mindig hibátlanul megy...
Ennyit a romló minőségről....

(#20) WN31RD válasza HiperG (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

És a Zalman vinyóhűtőre van? :P
Egyébként Den szerint biztosan nem a rázkódás + hő tette tönkre, szerintem kérd meg, hogy fejtse ki részletesebben, hogy miért gondolja ezt... Még az is lehet, hogy a Zalman cucc is tök fölösleges lenne.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) HiperG válasza WN31RD (#20) üzenetére


HiperG
addikt

Ház ha komolyan gondolom akkor az min 15 ez a zalman meg 8k áfávval meg postaköccsíggel

(#22) Amigo78


Amigo78
senior tag

szerintem inkább léghütés és lehet csináltatni gumialátétet

(#23) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ha olyat csinál, hogy másolsz, közben egyszercsak megáll a progress bar és a vinyó monoton hangot kiadva próbál olvasni mint az állat, akkor badsector.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) hungeek


hungeek
senior tag

nah megtörtént...... eddig még senkit nem hallottam panaszkodni samsung winyóra, csak másra.... ez hiánypótló :)

sztem sem a házaddal és az az által művelt dolgokkal vana gond..... ennél mostohább körülmények között sem szabadna tönkre mennie...

van az úgy hogy 1000-ből egy winyó egyszerűen szar, te ebbe belenyúltál, reménykedhetsz hogy a következő nem lesz szar..... ez van, örülj hogy az adataidat le tudod menteni!

(#25) Panther válasza hungeek (#24) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Már ha le tudja. Nemrég lett badsectoros az én vinyóm is, a nagyja menthető volt, de pár filenál másolás közpén megállt (ahogy írtam), és 1 perc próbálkozás után kiírta hogy Read error. Furcsa dolog ilyet látni winyónál... floppynál mondjuk már megszokta az ember :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) HiperG válasza Panther (#23) üzenetére


HiperG
addikt

Neem. mindent le tudtam menteni...
mondom csak smart jajgat meg windows is...
De ujabban már smart se tudodt semmit se kiolvasni...
mind1 úgyis csere...csak milesz az újjal? :F

(#27) HiperG válasza hungeek (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Remélem, hogy így lesz...

(#28) Den válasza WN31RD (#20) üzenetére


Den
veterán

Mivel a mai vinyók már menet közben is 100g fölötti gyorsulást bírnak, ezért igen dutva rázkódásnak kéne lenni, hogy akkora erő hasson a vinyóra, amitől tönkremegy.

A elegedés meg azért kizárható, mert egy átlag desktop vinyxó simán üzemel minden hűtés nélkül, a gyártó nem ír elő hűtést, ráadásul mindenhol azt olvasom hogy a samsung max kézmeleg.

www.simson4t.hu

(#29) Prophat


Prophat
csendes tag

Hi!

Van esély adatmentésre v.milyen módon, ha túlfesz hatására ment tönkre a vinyó?
Elszállt a tápom és elvitte az alalplapom mellett 2 vinyómat is (80GB Maxxtor, 20GB Quantum). :O
Kívülről semmilyen égésnyom, semmi...
Bootolásnál azonban nem látja 1iket sem és tele vannak fontos adattal...

(#30) Flashcash válasza Prophat (#29) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az aproneten kereshetsz adatmentés hírdetéseket.
A vinyódon levő adatok valószínűleg egy elektronika cserével visszahozhatók.
[L]http://adatmento.freeweb.hu/[/L]

(#31) VladimirR válasza HiperG (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rezges: napi 24 orat rezonal a hazam, mer a huto 4800-at fordul, lanra hurcolaszom+2 szer leejtettem kore/betonra, masfel eves es semmi baja (80gb ibm)
ho: masik vinyo, mar nem az enyim eladtam, tukortojast lehet sutni rajta!!! komolyan men lehetett hozzanyulni 3-4 percig leallitas utan. tobb mint 5 eves es hibatlanul mukodik (4,3 gb quantum)

minden valoszinuseg szerint egy szar darabot kaptal, vagya a hw-gyartas hanyatlasanak, es felelotlensegenek(''minek birja soka'? maj' vesz nagyobbat'') bizonyitekanak lehetsz buzke tulajdonosa

(#32) L3zl13 válasza HiperG (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Érdekes ez a SMART kép. De szerintem nézd meg mással is. Lehet, hogy az AIDA valahogy nem szereti a samsungot.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) TheVeryGuest válasza Prophat (#29) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

1. megoldás: legolcsóbb
Nézz szét a haverok közt, nincs e valakinek ugyanolyan sorozatból HDD-je. Az elektronikát az adatmentés idejére átrakjátok rá oszt kész. Ha így sem jó, akkor már nem is lesz. Nem hiszem, hogy a kis adatmentő cégek az elektronika cseréjénél komolyabb dolgot csinálnának.
Ja, a haver HDD-jéről persze előbb mentsetek le mindent.

2. megoldás: legtutibb
Apróneten keresel valakit aki leejtette az övét, és az elektronikája ép. Hátránya, hogy ritka típus esetén akár fél-1 évet is várni kell rá ;-). Mint az én WD4500AA-mra. De megérte, azóta is megy.

3. megoldás: drága
80GB-s Maxtort talán még vehetsz boltban is, veszel egy újat, persze ugyanabból a sorozatból. Átteszed az elektronikát és kész. Lesz két HDD-d, csak nem használhatod egyszerre. ;-(

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#34) Prophat válasza Flashcash (#30) üzenetére


Prophat
csendes tag

Thx! Közben én is megtaláltam a másik fórumot... :U

(#35) HiperG


HiperG
addikt

[L]http://web.axelero.hu/bot02/gephaz/RIP.jpg[/L] <- Nyugodjon békében :O

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meghalt a vinyóm? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.