Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meghalt a partícióm??? - segítsetek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) arni2004


arni2004
csendes tag

Segítsetek

Adott egy 120 gigás vinyó NTFS partícióval (g:) xp alatt. Annyit csináltam, hogy másoltam rá a c:-ről egy nagy avi-t. Az kavarhatott be, hogy egy másik vinyón is elkezdtem egy lemezműveletet. Azt vettem észre, hogy a g: főkönyvtárába nem tudok kimenni, de még a könyvtárak között tudtam mozogni.

Majd restart. Indításkor:

chkdsk a fájlokat ellenőrzi a g:-n

majd az indexeket ellenőrzi

a biztonsági leírókat ellenőrzi

Hibák javítása a mesterfájltábla (MFT) másolatában
ez tart már egy órája

A piros lámpa folyamatosan ég a racken és a hdd led is, nem villog, hanem ég. És semmi vinyóhang nincs. Egyszer már újraindítottam, akkor skippeltem ezt a lépést. Belépett a windows, persze a g:-t nem látta a Partition magic sem - egy korábbi linuxos partíció darabjait látta.

Ahhoz meg nem értek nagyon, mit lehetne vele csinálni, hogy ne szálljon el 120 giga capturelt filmem?

Várom a gyors válaszokat!

Üdv: Arnold

(#2) The DJ


The DJ
addikt

Hali!

Szedd ki a vinyót és bootolj be egy másik vinyóról és úgy nézd meg látja-e a rendszer. Vagy vidd el egy haverodhoz és ott tedd be.(Az NTFS partíciót csak WIN2000 vagy az XP látja). Valószínűleg a Master Boot Record csesződött el...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) arni2004 válasza The DJ (#2) üzenetére


arni2004
csendes tag

a gépben 3 vinyó van, nem erről bootol, ez csak adatmentésre van (a videóknak). A géppel be tudok bootolni, ha megszakítom a lemezellenőrzést. Látja a g:-t de nem érhető el. A Part magic pedig az előző linuxos partícióhoz hasonló vmit lát.
De hova lett az ntfs és a 120 giga adat?

Ha a master boot record csesződött el, azt hogy lehet visszaállítani?

Partition magicre vmi ötlet?

Esetleg a GetDataBack?

(#4) arni2004


arni2004
csendes tag

up

(#5) The DJ válasza arni2004 (#3) üzenetére


The DJ
addikt

A lemezellenőrzést próbáld meg megvárni. Vagy el se kell kezdeni vagy végig kell várni, főleg ha ilyen nagy módosításokat végez. A többi partíciód milyen???

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) arni2004 válasza The DJ (#5) üzenetére


arni2004
csendes tag

a lemezellenőrzés lassan másfél órája megy. Az zavar, hogy nem hallok vinyóhangot és a lámpa folyamatosan ég. A többi part-m is ntfs

(#7) Incognito


Incognito
senior tag

Ha már mindent megpróbáltál és sehogy nem jött össze akkor a elromlott hdd-n csinált egy ntfs particiót (egybe az egészet) és a get data back for ntfs-el hozd vissza a cuccokat. Ehhez szükséged lesz még egy üres 120-as hdd-re amire lementi az adatokat. Nekem ez már 2x működött.

(#8) arni2004 válasza Incognito (#7) üzenetére


arni2004
csendes tag

üres legyen a másik vinyó, vagy jó egy 160-as, amin van hely?

(#9) Blackmate


Blackmate
senior tag

WinXP javito konzol a te baratod!

WinXP CD boot be. XP javitasa, es elöhözod a javito konzolt. Ott fixmbr, es ha jol emlekszem ott keri a meghajto jelet.

Bar a helyedbe elöször enis atvinnem egy masik gepbe, hatha kommunikal, mert szerintem a jelenlegi XP-d nem csipazza a winyot.

''Konkretan nekem egy 80as Maxtor volt, amit az istennek nem tudtam megparticionalni egy masik gepbe, mert egy teljesen ugyanolyan Maxtor volt a gepbe, es ha lehuztam, ha rajta volt, sehogyse hagyta meg a Partition Magic se, hogy lemezmüveleteket hajtsag vegre rajta (120 GB-nak latta :)). Söt, volt amikor else indult az XP''

De meg egy utolso mentsvar: MaxBlast for Windows. Ha sikerül felallnia a rendszernek akkor futtasd rajta vegig. Csodakat tud müvelni. Csak vigyazz az adatokra!

[Szerkesztve]

(#10) arni2004 válasza Blackmate (#9) üzenetére


arni2004
csendes tag

a konzol cucc sajnos nem segített

közben rájöttem, hogy mégis látja a Part magic az ntfs partíciót. Rámegyek, hogy Check for errors..., erre számol egy kicsit, majd: A felhasználó által megállítva! A Partícióról ha infót kérek: CRC hibát ír!

Most mit tegyek?

(#11) arni2004


arni2004
csendes tag

segítsetek pls. Most egy másik gépben újraengedtem a Chkdsk-t bootoláskor. Itt már hallok vinyó hangot (halkabb a gép). Meddig érdemes itt várni egy 120-as vinyónál?

(#12) arni2004


arni2004
csendes tag

up

(#13) Giggles


Giggles
tag

nekem is most halt meg a 120as maxtorom, egyik napról a másikra, szerintem ugyanaz lehet a gond mint nálad, bios felismeri, winXP látja, de más néven és nem lehet elérni. Getdataback for ntfst próbáltam, de 26 óra folyamatos futás után csak 18%ig ért el, amikor a működö 160asomat átnézte 1:45 alatt, ugyhogy azt inkább abbahagytam, egyéb ötlet?

(#14) arni2004


arni2004
csendes tag

várjuk az ötletetket!

(#15) Incognito


Incognito
senior tag

Én még mindíg a Get Data Back mellett voksolok. Nem biztos hogy meghalt a vinyó, sőt. Én szerencsésen újraparticionáltam egy DOS-os progival a 80Gb-os Quantum-ot (4 db 2048 Mb os részt kreált rá). Téptem magam mert tele volt adattal. Szerencsére (hogy vajazzam is magam) volt annyi lélekjelenlétem hogy nem csináltam vele semmit. Felmásztam a netre letöltöttem a GDB és nekiengedtem. Az adatok 99% visszajött.

(#16) Giggles válasza Incognito (#15) üzenetére


Giggles
tag

és a gtb neked ilyen sokáig szenvedett vele mint nekem? miylen progival particionáltad újraa?

(#17) arni2004 válasza Incognito (#15) üzenetére


arni2004
csendes tag

Értem. Most már csak az a gondom, hogy nincs egyben egy másik üres 120-as vinyóm, hanem egy 160-as SATA és egy 40-es ATA133 van, amelyeken van vagy 100-110 mega szabad hely. Kérdésem az, hogy kötelező-e ugyanolyan másik vinyóval rendelkezni, mint amelyet meg akarok menteni, vagy csak az a lényeg, hogy legyen hova menteni az anyagot és én választom a könyvtárat?

(#18) Blackmate


Blackmate
senior tag

Csak az a lenyeg, hogy annyi üres helyed legyen valahol, amennyi adatot visszaakarsz hozni.

(#19) Giggles válasza arni2004 (#17) üzenetére


Giggles
tag

sikerült vmit visszahozni?

(#20) arni2004 válasza Giggles (#19) üzenetére


arni2004
csendes tag

semmit. Csak hibát írt ki, meg egy fél napig akarta csinálni, így le is állítottam. Az adataimról már lemondtam, most az a gond, hogy a vinyót sem tudom leformázni, ráadásul kölcsönvinyó, szóval lehet, hogy bebuktam. A low level formathoz nem ért valaki, hogy kell csinálni?

(#21) Giggles


Giggles
tag

egyéb ötletek?

(#22) Co'CAIN'e


Co'CAIN'e
csendes tag

Hi

A GTB nekem ~45 percig ment egy 80-as hdd-n. előtte PM8-al formáztam meg.

Ha nem megy a PM8-al akkor próbáld meg a WDClear nevezető software-t. Ez anyit tesz hogy leformázza a és hdd-t nem érdekli hogy mi volt, van rajta.

Az okos emberek azt mondják: ''a remény hal meg utoljára''. Igazolom.

(#23) Incognito válasza Co'CAIN'e (#22) üzenetére


Incognito
senior tag

Éppen javasolni akartam. Csatlakozom az előttem hozzászólóhoz. :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Meghalt a partícióm??? - segítsetek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.