Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

A winfos jól összekeverte a partíciók betűjeleit.
2 vinyóm van 3-3 partícióval:
A winfos ilyen sorrendet csinált:
c: 1-es vinyó 1-es partíció
d: 2-es vinyó 1-es
e: 1-es 2-es
f: 1-es 3-as
g: 2-es 2-es
h: 2-es 3-as.

Lehet ezen változtatni valahogy?
Úgy kéne, hogy először jönnének az első vinyó partíciói sorban, utána a második vinyó partíciói!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) arpeen2 válasza Legolas (#1) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nem mondod hogy ezért topicot nyitottál ? :))

Sajátgép -> jobbklikk -> kezelés -> lemezkezelés -> meghajtó kiválaszt -> jobbklikk -> meghajtó betújel változtatás topic zárható is sztem :)

(#3) zsiga667 válasza Legolas (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Jobbklikk a Sajátgép-en, Kezelés, Lemezkezelés, itt megint jobbklikk a kiválasztott partíción, és Betűjel módosítása.

Szerk.: Yááy, 8mp... :Y

[Szerkesztve]

(#4) VladimirR válasza zsiga667 (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lassu voltal mindig is ;]

(#5) zsiga667 válasza VladimirR (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

(#6) Robaj válasza Legolas (#1) üzenetére


Robaj
addikt

Bocs, de nem ezé van a WINXP-s topic, meg az azonnali kérdések órája topic???
;]

[Szerkesztve]

(#7) Flashy válasza Robaj (#6) üzenetére


Flashy
veterán

meg ezek is Bővebben: link

(#8) Lord Zero


Lord Zero
addikt

most mit izéltek má :D? jól lecsesztétek szegényt..
lehet, h ő ékezetes betűjeleket akar, á, í, stb - olyan topic meg még nincs

nem, mindegy

(#9) zsiga667 válasza Lord Zero (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

:C
Egyébként én se értem mért kell ennyire lecseszni.
1. Mindenki hibázott már... :U
2. Valószínűleg szégyeli magát éppen eléggé hogy a 600+ napos regjével ilyen topicot nyit... ;]

(#10) Legolas


Legolas
senior tag

Köszi a segítséget.
Amint látom ez közismert dolog. Bocs, de én nem szoktam bújni a winfos menüit, de most megjegyzem ezt örökre :)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#11) anulu


anulu
félisten

van mégegy lehetőség, ami nem szerepelt :P

Control Panel -> Administrative tools -> Computer management -> Disk management :D

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Zeck


Zeck
aktív tag

Hi! Azt mondjátok meg, hogy ha van egy C: meghajtóm a progikkal, filmekkel satöbbi amit nek tudok lementeni, és van egy D: meghajtóm winnel, akkor hogyan tudom megcserélni a kettőt. Wines partíciót formázhatom, de a másikat nem. Hogyan tudom formázás közben vagy máshogy megcserélni őket?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#13) L3zl13 válasza Zeck (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Külön vinyó?
Ha igen akkor a win telepítés idejére húzd le a filmes vinyót.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Zeck válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Zeck
aktív tag

partíció :(

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#15) L3zl13 válasza Zeck (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor csak valami PQmagic dolog jöhet szóba szerintem. Az meg kockázatos lehet...

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Zeck válasza Zeck (#12) üzenetére


Zeck
aktív tag

Upp! :(

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#17) khalox válasza Zeck (#12) üzenetére


khalox
őstag

Nehezen... ha nem muszáj, akkor nem piszkálnám. Gondolom a D: partíciódról bootolni is tudsz, akkor meg nem olyan nagy gond ez szerintem.

(#18) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Nah valki erre varjon gombot.... Vannak a betűkiosztéások rndesen meg minden erree ma meg magát megváltoztak... ?? mitől ??

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19) joey7


joey7
őstag

nekem is van egy kis gondom:

két vinyó van a gépben: vinyó1- particionálva C:\ és E:\ meghajtóként. a C:\ -t mutatja rendszerlemeznek a gép,de a E meghajtón lévő XP-t használom.
vinyó2 - ez rack-ban van a gépben.rajta is van egy XP.

a vinyó1-et kiakarom cserélni másik,nagyobb kapacitású HDD-re.

a kérdésem: hogyan tudom ezt megcsinálni,mert bootolni csak a vinyó1-ről tudok,már kipróbáltam,és ugye azt ismeri a gép rendszerlemeznek.
még nem csináltam ilyen akiót, lécci vki segitsen,mert nem akarok elcseszni vmit! :B

(#20) joey7 válasza joey7 (#19) üzenetére


joey7
őstag

:U

(#21) Remington


Remington
őstag

Az a gondom h egy vinyóm van, egy partícióval, és tegnap lett újrarakva a Windows és vmiért H: betűjele van a vinyónak. Meg lehet vhogy változtatni C:-re? Azt próbáltam amit a topik elején írtak de nem engedi.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#22) BLiNk3r válasza Remington (#21) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

próbáld meg a PartitionMagic nevű progival

(#23) Remington válasza BLiNk3r (#22) üzenetére


Remington
őstag

Ezzel se jó. :(
Rákattintok h ''Apply Changes'' és egy pillanat múlva újra H: lesz.

Még arra gondoltam h átrakom másik gépbe ahol nem ez lesz a rendszervinyó és ott hátha menni fog. :F

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#24) BLiNk3r válasza Remington (#23) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

A C: betűjelet nem foglalja valami másik egység?
Ha igen, akkor azt előzőleg állítsd át mondjuk X:-re, így felszabadítod a C:-t.
Aztán jöhet a H: --> C: váltás, és végül az X: --> H: váltás (bár ha nem zavar, az maradhat X: is). Ha rányomsz az ''Apply Changes''-re, akkor a következő újraindításnál, mielőtt betölt a windows, át fogja variálni a betűjeleket, ami egy kis ideig tart.

(#25) finest válasza Remington (#23) üzenetére


finest
őstag

Szerintem is arról lesz szó, h a C már ki van máshova osztva.

Az eszedbe jutott már, h rossz hatással lehet a feltelepített progijaidra, ha orvul megváltoztatod az elérési útjukat?

A másik gépben sem C lesz a neve, felesleges átrakni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) MANyka válasza Remington (#23) üzenetére


MANyka
csendes tag

Én is jártam így csak nekem sikerült megváltoztatni. A restart után meg a nem indult a winfos, mert nem találta. Ugyhogy sztem reinstall winfos.

(#27) neduddki válasza Remington (#23) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vanmasik prmari partizio a lemezen, ezert a winfos csak kiterjesztetkent hoszta letre es hozzavagott egy botut...
jobban jarsz, ha pq-val inditotd a install e shejreteszed a particokat, hogy ne bolonduljon bele a szerencsetlen winfos... erdems a priomarikat atteni extendedre, hogy kesobb ne okozzon megint gondot, vagy install idejere elrejteni...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) neduddki válasza neduddki (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vgay teremszetesen pq-val letrehopzni a primarit es nem cseszegetni a winfossal csak ratenni.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) risen válasza anulu (#11) üzenetére


risen
csendes tag

hello
magyarul hol van az a control panel?

(#30) Lortech válasza risen (#29) üzenetére


Lortech
addikt

Magyarul vezérlőpult.

Thank you to god for making me an atheist

(#31) éN79 válasza risen (#29) üzenetére


éN79
addikt

Start/vezérlőpult/teljesítmény és karbantartás/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés

(#32) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Elolvasgattam a meghajtós fórumokat, de ilyen problémára még nem találtam megoldást!
Tehát megoldandó probléma a következő:
Gépben 300 gigás sata 2 particióra osztva. C a rendszer, D a Dolgok. Ez igy van rendjén. De eljött a pillanat, hogy xp reinstall, és installnál amire a rendszer volt telepitve (C) töröltem, majd visszadob, h telepitsünk stb. igen de a D (Dolgok) meghajtó átváltozott C-re egyből. Na mármost csakis D-re mehet a rendszer innentől kezdve.
Azért irok, mert most untam meg, mert 2x eljátszottam már, h full lementettem és Partition Magicot ráeresztettem. Reinstallnál minig D-ből C-lesz.
Miért, megoldás?! :W :W :W

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#33) kraftxld válasza mArZsi (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A dolgok-os partíciót konvertáld át extended-re, majd xp telepítő cd be, arrol boot-olj, a vinyón lévő xp törlése, (rendszerpartíció) hozz létre egy elsődleges partíciót, formázd le ntfs-re, majd ismét indítsd újra a gépet a telepítő cd-vel, és mehet is a telepítés :) (a vinyó elején lévő rész C lesz, a maradék dolgok pedig D)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) hferenc válasza kraftxld (#33) üzenetére


hferenc
csendes tag

nekem is ugyanaz a problémám, mint amire válaszoltál. Mivel tudom átkonvertálni a használatban levő partíciót(kat)? Az egyik partíción van a win telepítve a másikon pedig a boot file-ok.

(#35) Zsoleszmille válasza Legolas (#1) üzenetére


Zsoleszmille
csendes tag

Üdv mindenkinek!
USB-t partícionáltam (16 gb). az első fele "E" a második név nélküli, és nem is tudom meghajtó betűvel ellátni! Nem endgedi a rendszer.
Tud :( erre valaki megoldást?

(#36) Roncsello


Roncsello
újonc

Sziasztok!

Nem pont ehhez a témához kapcsolódik, de van egy gépem 2 különálló HDD-vel. Mindkettőn van rendszer és bekapcsolás után kérdi, hogy melyik rendszert indítsa.

Na most a következő a gond: egyik HDD meghalt, de a rendszer attól még kérdezni, melyik rendszert indítsam.

Hogyan lehet ezt a rendszerválasztást megcsinálni, hogy csak a meglévő HDD-ről bootoljon?

(#37) amstro555 válasza Zsoleszmille (#35) üzenetére


amstro555
tag

Szia!
Win alatt USB eszköznél csak az elsődleges partíciót látja. Szóval sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#38) amstro555 válasza Roncsello (#36) üzenetére


amstro555
tag

Tegyél fel egy boot managert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.