Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Razarus


Razarus
tag

Üdv

A héten lett itthon egy 7/24-ben üzemelő "szervergép" ami pár HDD-vel és egy csupasz WinXP-vel (megfelelő megosztásokon keresztűl) LAN fájlszerver feladatot lát el, plusz ezen fut a Boinc és ..... kliens is.
A WinXP Pro és driverek feltelepítése után a gép fizikailag is a helyére költözött és itt már csak az áram- és ftp kábelt kapott, mert minden ügyködnivalót távoli asztal-os bejelentkezéssel intézek a saját gépemről.
Hamar kiderült az, hogy a rendszermeghajtó méretét kicsit "alálőttem" így (checkdisk-es lemezellenőrzés és mydefrag-os rendberakás után) Acronis Disk Director Suite-vel kicsinyitettem a D meghajtót és megnöveltem a C meghajtó méretét a szükséges mértékben. Ezután, a következő módon ment eddig a dolog (nagyon sokszor, az elmúlt tizen-akárhány évben): a(z) ADDS-ben a "Start"-ra kattanás után a ADDS újraindítja a rendszert és még a OS elindulása előtt (kék háttér) végrehajtja az adatáthelyezést és átméretezéseket. Ezután az Win már az átméretezett meghajtókkal indul el, mintha mi sem történt volna.

Ehhez képest most az egész (távoli asztalos bejelentkezésen keresztűl levezényelt) műveletsor (D adatáthelyezés => D átméretezés => C árméretezés) futásidőben, tehát újraindítás nélkül lement... végig élőben néztem az ADDS grafikus felületén a folyamatot (nem szakadt meg távoli asztal kapcsolat) aztán egyszer csak szólt az ADDS, hogy készen van.. csak lestem ki a fejemből. Ezután a Win és minden egyéb program az új meghajtóméretekkel dolgozott már.
Ez volt hogy lehetséges?

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#2) CoolMan válasza Razarus (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Ajánlom figyelmedbe a Partícionálás topicot.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.